Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L7wy


L7wy
őstag

Megerősítem, nekem is ezt tette.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#2) Samus


Samus
addikt

Nekem semmi gondom vele. Igaz, a Pro verziót használom, de elvileg ugyanaz van a gépház alatt. Sőt, frissítés közben nem adja meg magát a gép, mint a NOD esetében, és tized annyi memóriát kér futás közben...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) greenity válasza Samus (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

A te géped kicsit erősebb mint az enyém...
Vagy egyszerűen nem használod annyit a chrome-t mint én, annyi lappal, stb...

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) Samus válasza greenity (#3) üzenetére


Samus
addikt

L7wy kolléga gépe még combosabb...

Az lehetséges. Igyekszem a lehető legkevesebb lapot nyitva tartani, mert a Foxot szidták anno, hogy milyen memóriaigényes, azért a Chrome sem szerénykedik, ha komolyabb oldalakról van szó...Anno volt egy flash frissítés, ami állandó jelleggel zabálta a memóriát, ha olyan oldalra tévedtél, ahol van beágyazott flash tartalom.

Microsoft Security Essentials-al nem próbálkoztál? Sok helyen olvasom, hogy gyengébb gépeket jobban teljesít, és hozza az Avast! szintjét védelem terén.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) greenity válasza Samus (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Akkor a második opció lép életbe... most naphosszat megy a gépem, stb....

Szerk: így, hogy fogtam magam és nem engedem futni a webrep-et meg még utólag kikapcsoltam a tumblr-es alkalmazást, mert hónapok óta nem használom.... teljesen jól működik a gép, noha számolni még nem próbáltam vele :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Dany007 válasza Samus (#4) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk az is lehet egy opció, hogy se Avast se MSE nem kell a gépre azt jóvan... :U
Bár ezt picit félve írom le. :D
Az Avast meg a NOD ahogy írtad is számomra egy kutya. Céges gépen volt mindegyik és majd megőrültem tőlük....

(#7) greenity válasza Dany007 (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

amikor először olvastam, hogy "MSE", akkor csúnyán néztem, aztán nagyot kuncogtam :DD

Más ajánlat? :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Dany007 válasza greenity (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Háhá! Ne vedd személyesnek. :P :D

Nincs más ajánlat. Nekem az otthonin egy Comodo tűzfal van + router mögül megyek + van egy Spybot S&D a gépen amit kb 3-4 havonta futtatok le ami rendszerint nem talál semmit. És sosincs vírusom se semmi hasonlóm. Jó, az elmúlt 10 évben 2x kaptam be vírust de abból az egyik direkt volt, én akartam. :U A másik meg akaratlanul jött valahonnan, de kb 5 perc alatt manuálisan eltüntettem.
A Spybot S&D is csak azért van fent, hogy néha néha lefuttassam hátha valami mégis rámászott a gépre, de általában nem talál semmit.

(#9) Samus válasza greenity (#7) üzenetére


Samus
addikt

Comodo Internet Serurity.

AVG és Avira felejtős, túl sok a korlátozás, és tapasztalataim szerint irtóra visszafogják a gépet.

A Comodo viszont felmegy Server 2003 R2-re is :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) Dany007 válasza Samus (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Na, mondom én. Comodo nekem tetszik. Kifejezetten. Csendes, nem erőforrásigényes stb...
De igazából még az se csinált semmit nálam. Legalább akarna valaki betörni a gépre és írja ki, hogy hoppá megfogtam! Vagy valami hogy lássam működik... De semmi, az én gépem nem kell senkinek se :D

(#11) greenity válasza Dany007 (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Érezd magad szerencsésnek :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Dany007 válasza greenity (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Az a helyzet, hogy ez már nekem is feltűnt. Még anno mikor még nem volt router akkor se volt semmilyen vírusirtóm se tűzfalam... És feltűnt, másoknak mennyi problémája van, nekem meg semmi.
Ezért rendszeresen 3-4 havonta felraktam többféle vírusirtót is aktuális frissítéssel meg külön spyware keresőket stb.. és soha(!) egyik se talált semmit. Persze nem is volt baj a gépnek, de már én se akartam elhinni.
Bezzeg anyám gépét havonta kell takarítanom és nem a portól / szennyeződésektől... :U

(#13) Samus válasza Dany007 (#10) üzenetére


Samus
addikt

Mi is az IP címed? :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) Dany007 válasza Samus (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Most nem otthon vagyok. De ha gondolod elküldhetem privátban ha otthon leszek. Tényleg kíváncsi lennék már milyen egy ilyen "támadás".
Az, hogy botnetnek használják a gépem nyilván kizárt. Mert azért annyira vagyok paranoiás hogy folyamatosan kint van a desktopon a hálózati aktivitás + cpu használati grafikon. És ha valami nem a normális megszokott értéket mutatná, vagy indokolatlan eltérést látni akkor azt 5 percig se hagynám menni.

(#15) 7


7
addikt

F-Secure és Panda Cloud érdekes lehet akkor a számodra. Mindkettő beéri kevés erőforrással (utóbbinak viszont kell net a megbízható működéshez).

[ Szerkesztve ]

(#16) bullseye válasza 7 (#15) üzenetére


bullseye
addikt

Szerintem a mondat helyesen: utóbbinak viszont kell net a működéshez :)
Ja és nem tudom ki javasolta MSE-t, de ennyire nem utálhatjátok szegény srácot!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) 8th válasza Samus (#4) üzenetére


8th
addikt

Anyámék gépén próbáltam (P4 2,4GHz, 1GB ram) hátha kevesebb memóriát használ de nem. Maradt az Avast Free.

[ Szerkesztve ]

(#18) 7 válasza bullseye (#16) üzenetére


7
addikt

Lányt. Az adatlapja alapján egyébként pont MSE a neve. :D

(#19) bullseye válasza 7 (#18) üzenetére


bullseye
addikt

Köszönjük MSE! :DDD

Akkor megkövetem... (de ezt beírni profilba... nagyon bátor dolog!)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) 7 válasza bullseye (#19) üzenetére


7
addikt

Ebben és a többi bejegyzésében sem rejti véka alá. :P

(#21) greenity válasza 7 (#20) üzenetére


greenity
aktív tag

Miért rejtsem? :) Jó ez így:P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) bullseye válasza 7 (#20) üzenetére


bullseye
addikt

http://www.youtube.com/watch?v=RxhG2OnRfLY :)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#23) greenity válasza bullseye (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

ez egy jó rész volt :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) L7wy


L7wy
őstag

Géptől függetlenül terheli a gépet a webrep, Avasttal minden okés, csak a kiegészítő szórakozik. Nekem elég sokszor össze is omlott. Szerintem a 24-es chrome az oka, mert a 23-assal jól működött. Én amúgy is szeretek tesztelgetni védelmi programokat, úgyhogy könnyen megváltam Avasttól :P Amúgy ha van benned kitartás, akkor én is Comodo IS-t javasolnám, ingyenes, és az egyik legerősebb védelmet adja (fenntartom a lehetőségét, hogy kicsit bugos még, mivel az új 6-os verzió még nem kiforrott)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#25) greenity válasza L7wy (#24) üzenetére


greenity
aktív tag

Magával a programmal nekem sincs bajom, jól működik, nem akad, semmi ilyesmi... teljesen jól fut vele a gép.
A webrep kiakasztotta egy kicsit, de ezen kívül megvan.

A Comodo-t használtam az előző hasonlóan gyenge gépemnél is, lehet hogy visszatérek hozzá :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#26) mateasd


mateasd
csendes tag

Nekem is felette egy párszor már,de utána a lomtár is megette az avastot.:D :C

“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.