Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FlasH-BacK válasza simonzé (#21) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

A lényeg: A mocskos taggerek, graffitisek miatt néz ki az országunk úgy mint egy ******telep.
Hmm, nézzük csak: tegyük fel hogy valamilyen csoda folytán az összes "tagger" abbahagyja a firkálást, a felületekről pedig eltüntetik a feliratokat. Te ezek után már simán végig tudnál menni például a nyugati aluljáróban anélkül hogy a hányinger kerülgetne?
Én úgy nevezném az oda nem illő falfirkákat (műemlékeken, templomokon, új építésű, modern, jól kinéző épületeken), hogy vizuális szemét. Ha már mindenképpen "odapiszkításnak" fogjuk fel.
A combinon alvó, odahányó, kannásbort odafolyató hajléktalanokhoz, az aluljárókba bevackoló, kéregető, büdös kisebbségiekhez meg szerintem vajmi kevés közük van a graffitiseknek. Úgy ahogy a parkokban, zöld területeken szemetelő szellemileg korlátolt egyénekhez, a buszmegállóba hugyáló részeg parasztokhoz sincsen sok közük. Meg azokhoz sem, akik nem képesek 3 lépést megtenni a megállóban a szemetesig, hanem a földre dobják a csikket és eltapossák.
Szerintem ezek miatt néz ki úgy az ország mint egy trágyadomb, persze, az is tetézi a bajt hogy néhányan a graffitisek közül nem tudják eldönteni hova szabad és hova nem, meg mekkorában és mivel. De ezek ellen meg szélmalomharc lenne kézeltörögetéssel, folyamatos firka-takarítással védekezni, inkább az oktatásban kéne szerintem nagyobb hangsúlyt fektetni a megelőzésre, lévén az ilyen "művészek" nagy része kiskorú.

[ Szerkesztve ]

(#52) edipqe válasza harry (#49) üzenetére


edipqe
senior tag

írtam egy logoutos témát, hogy ne ezt rondítsuk össze.
linkjét mindjárt rakom fel.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#55) xuldar válasza edipqe (#47) üzenetére


xuldar
őstag

Nem személyeskedés volt, és nem is ovis stílus, hanem megtörtént eset, ami máskor, máshol is újra megtörténhet...

#52, #53, #54: Három a magyar igazság :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#56) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hogy ON is legyek kicsit: Jópofa ez az "elektronikus festék", de ahogy látom a képeken, kb olyan mintha paintban egérrel húzkodná a vonalakat, csak a beviteli eszköz más.
Viszont a valóságban, aki próbált már komolyabban festeni flakonnal, az tudja hogy csomó mindentől függ a húzott vonal:
milyen távol van a szórófej a felülettől
milyen szöget zár be a festéksugár a felülettel (színátmeneteknél fontos)
milyen gyorsan mozgatja az ember a flakont (színtelítettség-megfolyások)
stb, stb.
Például az első kettőt nem tudom hogy lehetne megvalósítani a wii-vel, márpedig egy "profi" graffes egyfolytában variálja ezeket amikor egy rajzot csinál...

(#57) harry válasza edipqe (#54) üzenetére


harry
veterán

Rendben, de örülnék, ha a véleményemre válaszolnál.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#58) edipqe válasza harry (#57) üzenetére


edipqe
senior tag

ha a rozsaszint grafiti formájában használná, akkor sztem a kocsit eladnám ázsiai e-bayen, mint custom paynted cart. tekintve hogy mualkotás (ha azt a szintet meguti) nem tenném szivesen tonkre.

itt a link, aki a graffitit akarja megbeszélni sztem fáradjon át oda h megmaradjon ez a topic a wii-okosságnak :R [link]

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#59) harry válasza edipqe (#58) üzenetére


harry
veterán

Látom nem sikerült átlátni teljesen a hozzászólásom mondanivalóját, akkor inkább hagyjuk.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#60) Male válasza edipqe (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Ez mások tulajdonának a rongálása...

Akkor én meg mondjuk művészien töröm be az autók ablakát... csak nem értékelik még a művészetemet, nem nőttek fel hozzá :U

(#61) kvp777 válasza FlasH-BacK (#56) üzenetére


kvp777
tag

"Viszont a valóságban, aki próbált már komolyabban festeni flakonnal, az tudja hogy csomó mindentől függ a húzott vonal:
milyen távol van a szórófej a felülettől
milyen szöget zár be a festéksugár a felülettel (színátmeneteknél fontos)
milyen gyorsan mozgatja az ember a flakont (színtelítettség-megfolyások)
stb, stb.
Például az első kettőt nem tudom hogy lehetne megvalósítani a wii-vel, márpedig egy "profi" graffes egyfolytában variálja ezeket amikor egy rajzot csinál..."

A wii vezerloje 3D-s. Igy kepes a poziciot es a dolesszoget is merni. Az egyetlen feladat a festekszoras 3D-s modellezese, a jelenlegi 2D helyett.

Az engedely nelkuli grafitizes problemajat pedig ugyanaz tudna megoldani, mint ami a tobbi gondot. Vagy raveszik az embereket, hogy rendesen viselkedjenek (ez eleg nehez feladat), vagy ra kell szoktatni az ilyen tevekenyseget vegzoket valami tarsadalmilag kevesbe karos szokasra, mondjuk a wow elott ulesre. Igy az illeto legalabb nem okoz kart es nem zavarja az embereket. A reszegek es a hajlektalanok sem jelentenenek a tobbsegnek problemat ha egy mindentol tavoli elkulonitett 'helyen' elnenek.

(#62) FlasH-BacK válasza kvp777 (#61) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Köszi, ezt nem tudtam, akkor a lehetőség meg van a teljesen valósághű modellezésre. Kérdés hogy meg is csinálják-e.
Egyébként egy rpg szerű játékot én is jó ötletnek tartanék erre építve, én szívesen játszogatnék vele mert lusta vagyok kimenni az utcára és fújkászni, meg a rendőrök elől futni.:D

(#63) mob_zzz válasza kvp777 (#61) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

"A reszegek es a hajlektalanok sem jelentenenek a tobbsegnek problemat ha egy mindentol tavoli elkulonitett 'helyen' elnenek."

-Sőt a melegeket és értelmi fogyatékosokat is elvihetnénk arra a helyre, a romákról nem is beszélve. Meg persze aki nem ért egyet velünk. :S

(#64) mob_zzz válasza harry (#49) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Jól látod mi a probléma. Egy téma az, hogy a graffity művészet-e vagy sem (-ez részben eldöntött kérdés, hiszen egyre többet lehet hallani arról, hogy streetart kiállításokat nyitnak a világ különböző pontjain, egy ideje a reklámipar is felfedezte magának ezt a stílust, a graffitysek egy része pedig rommá keresi magát designerként, grafikusként), egy másik téma pedig az, hogy hol a helye. Műfaji sajátosságából adódan nyilvánvalóan az utcán, akit érdekel utánanézhet a dolog "ideológiájának" (bár ez utóbbi is sokat változott, hiszen például a nevek különböző betűtípusokkal való felfestése általában csak a szubkultúrában a fame-ért folytatott harc). De a lényeg az, hogy függetlenül attól, hogy szép-e (szubjektív), művészet-e, sokszor kéretlen. Az a baj, hogy a streetart is ráerőlteti magát az emberekre. Hiába művészet Beethoven zenéje, ha a bkv összes járatán 24/7 az szólna, valószínűleg gyorsan átszokna a lakosság a kerékpárra.
Véleményem szerint szükség van erre az önkifejeződési formára is, de kellene mellé egy adag önkorlátozás és tolerancia is, akkor talán nagyobb megértésre számíthatnának a művészek az emberektől...

(#65) edipqe válasza Male (#60) üzenetére


edipqe
senior tag

ez elég gyerekes levezetés. no comment. :B

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#66) simonzé válasza edipqe (#47) üzenetére


simonzé
addikt

Öcsém. Én utálok személyeskedni, de te eszméletlenül hülye vagy és ezt maximálisan negatív értelemben mondtam.
Az Úr kegyelmezzen nektek ha egyszer alkotás közben rajtakaplak téged vagy valamelyik idióta rongáló szarevő haverodat.

I don't fit in. I fit out.

(#67) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na végre! Lesz rovarírtós játék is? :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68) simonzé válasza FlasH-BacK (#51) üzenetére


simonzé
addikt

Az általad említett vizuális szemét kis helyre koncentrálódó lokális probléma, amit hatékony fellépéssel el lehet tütetni. De ezek a firkáló mocskok mindenütt ott vannak. A lépcsőházunkban már nem a falra firkálnak, hanem lekaparják a festést, és belekarcolják nevüket a falba. Bakker!!! Az a pár fal félmillióért került kifestésre. Ki fogják fizetni ezek a mocskok? Tudom hogy ki csinálta, mert a marhája a saját ajtajuk előtt is belevéste, feljebb már nem ment, mert ahhoz már ész kéne hogy alibit csináljon magáak. Na ilyen szinten vannak ezek mentálisan. Azért elbeszélgettem vele, remegő szájjal ígérte meg hogy a házban még egyszer nem csinálja. Még él.

A graffitisek (így írják ugyebár, nem ipszilonnal) művészek a maguk nemében. Az is művész aki képes zsiráf alakút szarni. De ha ezt a TE ajtód előtt teszi, meg a TE buszodon, meg a TE templomodon, múzeumodon keni szét azt zokon fogod venni. Na ezt teszik a taggerek. Aki művésznek látja őket az nem normális.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#69) #06658560 válasza FlasH-BacK (#51) üzenetére


#06658560
törölt tag

A mai fiatalságot nevelni, oktatni, Ránézel, és egyből megsértődik, hogy hogy mered. Az, hogy valamit tisztelni kéne, mert esetleg fáradtságos munkával sikerült n embernek ltrehoznia, az nem számít, a lényeg, hogy ő jól érezze magtá. És ez most nem csak tag, de apdot tönkrevágó okosok, vagy a Goldmann teret lepusztító deszkások viselkedése is. Azt meglátni is tiszta hányinger sajnos. :( :(((

(#70) Muréna


Muréna
őstag

Én ahogy észrevettem, leszoktak már a Graffiti-ről ezek a srácok... Lehet h már nem annyira menő, legalábbis itt felénk..

[ Szerkesztve ]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#71) szilu84 válasza rviktor25 (#17) üzenetére


szilu84
tag

dehogynem, mondtam én h nem lehet? :))

(#72) edipqe válasza simonzé (#66) üzenetére


edipqe
senior tag

ha nem kedveled az utcai muvészeteket akkor maradj otthon. :DDD

a stilusbol meg vegyél vissza mert PH-s szabályt sértesz vele

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#73) harry válasza edipqe (#72) üzenetére


harry
veterán

Amiről ő írt az egyrészt szánalmas öncélú rongálás, másrészt abban a házban történt, amiben lakik, szóval ezt gondold át megint :U
Nem tudom tényleg ilyen nehéz a felfogásod, vagy nem akarod/tudod megérteni amit már egy ideje többen is mondunk (szerintem nem velünk van a baj, hiszen más megértette) - más tulajdonát csesztetik, méghozzá úgy, ahogy azt a tulaj nem akarja.
Akkor egy olyan példa, amit telán te is megértesz: valaki menne felétek, és szépen felszedni a szemetet, lemosná és újrafestené a falakat, ragyogna minden, a gagyi kis rajzaidat eltűntetni és cuki hellokyttivel helyettesíti, mert szeritne az a szép, és ennek örülhetnél. Nem, nem graffitis stílusban. Csak úgy látom nehezedre esik mások szemszögéből látni bizonyos dolgokat. Én értem mire gondolsz, és már korábban leírtam ezzel kapcsolatban is a véleményemet, azon gondolkodj.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#74) edipqe válasza harry (#73) üzenetére


edipqe
senior tag

kitty? nem vagyok oda érte de johet, a lényeg az h legyen vmi!

nem tudsz olyat mondani amire azt mondanám h ne ne pingáld fel. mert a semminél minden jobbb. unalmas kis panel negyed a környékem ez az igazság...emiatt nem érdekel h mit pingálnak, csak jöjjenek már, még meg is hívnám őket egy két sörre!

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#75) harry válasza edipqe (#74) üzenetére


harry
veterán

Látom sikerült megint a mondanivalóm lényegére reagálni, gratulálok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#76) harry válasza edipqe (#74) üzenetére


harry
veterán

Én ezt értem, ez a helyzet egy panel negyedben, ha én is egy ronda szürke betondzsungel közepén laknék, akkor szívesen látnék pár rajzot, mert az valószínűleg csak dobhat a látványon. De itt most nem egészen erről van szó. Például ha elköltöznétek egy saját házba, amit fel is újítotok, szép rendezett meg minden (értsd - úgy néz ki, ahogy neked tetszik), és jönne valaki, és pár perc alatt elcseszné azt, amit akár hónapok/évek alatt építettek fel, vagy spórolták rá össze a pénzt, és végre elkészült, figyelnek rá, karbantartják. Inkább ezen kéne gondolkodni, és nem abból kindulni, hogy te egy panelblokk közepén élsz, ahol elfér pár rajz.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#77) edipqe válasza harry (#76) üzenetére


edipqe
senior tag

nem áll szándékom családi házban lakni, de ha az eszmefuttatást nézem, akkor ha tetszik a firka megtartom, ha nem akkor csinálok képeket emlékbe és lefestetem. majd kiraknék táblát hogy azon grafitiket amik nem tetszenek, azokat sajnos le fogom takaríttatni.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#78) harry válasza edipqe (#77) üzenetére


harry
veterán

Csak épp nincs választási lehetőséged. Nem tudom sikerült-e már megérteni, de itt mindenképp olyanról van szó, ami neked nem tetszik, és plusz munkát/költséget fog okozni. Nincs ilyen, hogy hátha tetszik, meg nem is rossz - olyan kerül fel a faladra, amit te utálsz (vagyis nem feltétlenül graffiti - nem tudom mit nem szeretsz -> na az kerülne oda). Mit szólnál, ha valaki minden nap leszarná az ajtódat, és bekenné vele a ház falát, ami azért, még ha a te művészi szemszögödből is nézzük, gusztustalan és büdös. Egyrészt minden nap azon bosszankodnál, hogy ez milyen randa, másrészt lehetne szépen lemosni, ami fáradtan melóból hazafelé nem épp kellemes, és idővel festheted is ki megint, ami szintén idő, és bizony nem kevés pénz is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#79) Taker1


Taker1
csendes tag

Az eddig elhangzottakhoz, csak amolyan elgondolkodtató céllal...

4. "Szoktak lenni ilyen "akciók",hogy engedik a srácoknak kifesteni vonatok oldalát, aluljárókat!"
Tudsz ilyenről? Elárulhatnád hogy hol "szokták" ezeket meghirdetni.

14. "vajon vesz-e egy vérbeli graffitis soktízezerért wii -t, mikor abból egy rekesz festéket megvehet ?!"
Nem dehogy...egy vérbeli graffitis biztosan a kemény fizikai munkából szerzett minimálbéren nyomorog, és persze lopja a festéket...evidens...te biztos nem is ismersz graffitist mert a te szinvonalad magasan az övék fölött áll, szóba sem állsz az olyanokkal...pf előítélet

15.-77. edipqe
Te tényleg nem vagy komplett :Y

21. "Az igazi graffitiseknek, de főleg a taggereknek a kezét levágnám, és zománcfestékkel sikosítva nyomnám be a fülükbe, majd a valagukba.
Na innen kivettem egy mondatot, mert kitiltanának érte a PH-ról."

Ha az elsőt is kivetted volna, nem tűnnél primitív baromnak. Fogalmad sincs miről beszélsz, és a további hozzászólásaid és megfogalmazásaid alapján is egy beszűkült nulla vagy. No offense, csak vélemény. :F

31. "maga a tag nem elítélendő, eredeti jelentése, hogy a művész (nevezzük így a valóban igényes graffitit készítő illetőt) így jelölte meg a kiszemelt felületet, jelezve, hogy oda alkotni szeretne, szimplán még nem biztos benn hogy mit, hogy hogyan vagy épp nincs nála festék, vagy akármi..."
Ezt hol olvastad? Butaság.

32. "ellenben a sima, szurke betonkeriteseken nem banom, ha van tag."
Tag? Te elnézegetnél egy hárombetűs ákombákomot egy szürke betonkerítésen, csak mert nem máshol van? Kicsit lehetne igényesebbnek lenni nem gondolkodás nélkül "nyitott ember"-nek próbálni látszani, és hülye demagóg szövegeket írkálni. Vagy a fogalmakkal legyél tisztában mielőtt használod őket.

38. "hát ez szerintem pont fordítva fog elsülni ha elsül. a fiatal wii-s nemzedék (akinek eszébe nem jutna kimenni csak a konyhába is mert a kitár hernyó 45 ben hájszkór lesz minnyá) majd a falon is kipróbálja hogy tényleg olyan e."
Ez bizony könnyen előfordulhat. Láttunk már rá példát egy bizonyos videójáték hatására.

44. "Eredetileg egy new yorki pizzafutártól származtatják a graffitisek által használt tageket, aki ezzel jelölte meg, melyik háznál járt már."
Tévedés, az "eredeti", első, teljesen öncélúan írkálta a nevét, és autószerelő bizniszben utazott. http://en.wikipedia.org/wiki/Taki_183

49. "Vagy ha esetleg lennének ilyen parkok, direkt ilyen területek, akkor ott is."
Remek ötlet, vajon miért nincsenek? Vajon az emberek miért nem gondolkoznak el lehetőség adásán ahelyett hogy a szó hallatára egyből ingorálás az eredmény?

Különösebben választ nem várok mert amiket írtam azok költői kérdések, gyakorlati észrevételek, tények alapján, nem vita- vagy beszélgetéskezdeményezések.

Köszöntem

[ Szerkesztve ]

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#80) edipqe válasza harry (#78) üzenetére


edipqe
senior tag

persze hogy pénzbe kerül nekem letakaritani ha nem tetszik, de ez kit érdekel? ha alkotásból csinálta akkor bevállalom a költséget, nyilván a fekáliával simogatás nem minosul annak.

Taker1, szeretem ha értékelnek olyanok akiknek ez a 6dik hsz-e :R

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#81) harry válasza Taker1 (#79) üzenetére


harry
veterán

49 - amennyire tudom, vannak gördeszkás parkok is (egyről hallottam régebben, jelenleg nem tudom mi a helyzet). Szerintem simán össze lehetne vonni ezzel. Csak azért fizetni kell, mivel valamit használsz. Ahogy graffitinél is, használsz valamit felületnek, csak mostanában ezért senki sem fizet, és gondolom nem is nagyon akar. Mert ha lenne is egy ilyen park, annak bizonyára lenne valamiféle költsége, akkor meg belépőt kéne szedni, akkor meg már miért ne menjenek ki inkább a panelházakhoz. Mert aki eddig is elhagyatott gyárak oldalára firkált, azzal eddig sem volt sok probléma. És lehet mondjuk a vonatsínek mellett húzódó betonfal is hasonló besorolást kapna (csak egy ronda beton), de amikor az ember naponta megy el arra vonattal, ezért nem túl felemelő a látványa (számomra legalábbis). Szóval ha nincsenek is konkrétan ilyen parkok, de a már fentebb említett romos helyek felhasználásával nem tudom mi a gond. Az ingyenes, nem zavar senkit. Csak épp utazgatni kell érte.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#82) harry válasza edipqe (#80) üzenetére


harry
veterán

De annak minősül, mert szerinte az. Na akkor most mi van?
"ha alkotásból csinálta akkor bevállalom a költséget" - esetleg megadhatnád a lakásod címét, és mi alkotásból betörnénk az ajtót. Nem terveztem ilyesmit, de ha már ilyen nagylelkű vagy, élnék a lehetőséggel

mod - nehogymár az értékelhessen, akinek csak sok hsz-a van itt :U Eleget írtál magadról ahhoz, hogy egy bizonyos kép kialakuljon az emberekben, biztos nem elegendő ahhoz, hogy pontosan megítéljenek, de ez attól még ugyan úgy egy képet festesz magadról a véleményeiddel.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#83) edipqe válasza harry (#82) üzenetére


edipqe
senior tag

van benne vmi. csak megjegyeztem hogy a stilusán és gondolkodásmodján még tudna csiszolni.

egyszeru a válasz, ami sztem nem muvészet az nem az, mert elég liberális vagyok ahhoz h meg tudjam itélni h mi számit annak. ehhez a kijelentéshez ego kell tudom ,de ez van.

az ajtóhoz magnéziumvágo fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#84) #56573440 válasza harry (#81) üzenetére


#56573440
törölt tag

téves. park van, téli is (legalábbis volt gördeszkás converse móka, hogy most is van e még az x) pesten legalábbis, és oda még nyitás után volt verseny kitűzve, persze festéket csak a profik kaptak, de sokan mentek just for fun.
van még egy hely filatorigát a neve, érdemes rákeresni, sok igényes meló van kint, de azokkal megint az a baj, hogy nem szívesen fognak ráfedni, mert nem 5 forintról szól egy totál kidolgozott, iszonyat sok színből álló tényleg művészi alkotás. persze Berlinben, Bécsben, Párizsban ennél milliószor több a legál fal, és ott íratlan szabály hogy azt fess oda amit nem sajnálsz ha holnap fednek. ott lehet gyakorolni, és a legnagyobb nevek paneljaira is rádolgozni, nem törik el a kezeket érte.
egyre többen látom hogy átálnak a béreljünk fel egy profit és az csinálja meg mentalitásra, vekerlén a piacot, mellettünk az egyik tisztítószalont egész szépen átfestették, ezekbe már nem firkálnak a toyok, és mégis szebb mint volt.

[ Szerkesztve ]

(#85) #56573440 válasza edipqe (#77) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezek szerint nem volt szerencséd ilyen melóhoz, javaslom egyszer próbáld ki. ez már nem az a kategória amit gyorsan és fájdalom mentesen meg tudsz oldani hacsak nem diszperzittel feded a külső falat, akkor tényleg elég a henger és csókoltad, bár akkor sem lesz az igazi mert a többi felület porosodik, ez meg szép fehér lesz, mindegy majd egyszer próbáld ki.
ha színezve is van, akkor meg főleg szívás lesz. elhiheted hogy ami még fent van és nincs letakarítva az nem azért van ott mert a tulaj azt mondta reggel hogy jéé ez egész jól néz itt ki, akkor maradjon. a tábla meg jó lenne, már csak heccből is oda járnának az ifjak, egy kannával hetekre ellátnának mókával. mintha kocsira tennéd ki hogy ne karcold meg kulcsal mert nem tetszik és úgyis újra fogom festeni :(

(#86) #56573440 válasza harry (#81) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah és még annyit hogy vonatsínek.
én is gondolkoztam rajta anno hogy miért nem legál az a falrengeteg. aztán lementünk és rájöttem hogy miért. ott járnak melletted a vonatok, ha legalizálnák és valakit elcsapnának ott akkor komoly vérengzés lenne. a legtöbb ilyen helyen még sétálni sem szabad nem hogy huzamosabb ideig dolgozni. érthető okok miatt. persze van ahol nem a pálya mellet megy egyből a fal, azt tényleg legállá kéne tenni, bár ezeket általában megoldják maguknak akik szeretnék, de ha lenne térkép pl vagy nagyobb hírverés, ne adj isten akadálymentesítés akkor oda is többen járnának

[ Szerkesztve ]

(#87) harry válasza #56573440 (#86) üzenetére


harry
veterán

A falnak két oldala van, csak belül lehet gond a vonat, bár nem hinném, hogy közel lenne ez a sínekhez, de persze akkor is veszély.
De igazából nem is azt akartam mondani, hogy ezeket használják, hanem pont ellenkezőleg: mert bár valóban rondák a betonfalak és szinte senki sem foglalkozik velük, de ha össze van fújva, az sem sokkal szebb, nem járok sokat vonattal, csak párszor láttam ilyet, de valahogy nem éreztem, hogy ez olyan szép és felemelő lenne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#88) HaGii válasza Taker1 (#79) üzenetére


HaGii
tag

Sajna konkrét akciokról nem tudok, mivel nem vagyok firkálós, nem követem figyelemmel, de a középsulimban is volt ilyen összeröffenés (az iskola udvarra néző falát lehetett lefesteni)
TV-ben láttam műsort, hogy srácokat kértek meg aluljárók (talán Pécs? :F ), vonatok kifestésére.Itt voltak riportok is!

edipqe : reméllem egyszer beköltözöl egy szép nagy családi házba, drága pénzen telefesteted mindenféle szép színes dologgal, és egyik éjjel majd jön egy festőbrigád, és hót fehérre keni az egészet!

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#89) harry válasza edipqe (#83) üzenetére


harry
veterán

Na, ez tök jó, most leírtad azt, amit eddig mi is, csak egy szélsőséges példa kellett hozzá, hogy megértsd. Kapaszkodj meg - van aki a graffitiről gondolkodik így, mint te az előbbi példáról.

Meg ezt a "majd akkor lemosom, meg lefestem ha nem tetszik"-et könnyű mondani. Azért megnézém milyen arcot vágnál, amikor fáradtságos munkával elérsz valamit, majd más pár pillanat alatt tönkre teszi.s

Mindegy mi kell az ajtóhoz, én vagyok a művész, az már az én gondom, neked csak egy címet kéne írnod

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#90) Taker1


Taker1
csendes tag

80. "Taker1, szeretem ha értékelnek olyanok akiknek ez a 6dik hsz-e"
Van még egy apró különbség köztünk a hsz számon kívül: nekem van némi közöm ahhoz amiről beszélünk, veled ellentétben.

81. "amennyire tudom, vannak gördeszkás parkok is"
Jah...vegyük pl a görzenált: lehet mondani, hogy a graffiti bizonyos szempontból kapcsolható az extrém sportokhoz, miért ne lehessen a skatepark falára festeni. Elárulom neked: mert a szülők akik engedik ott ugrálni a kölykeiket, hátha nyakukat törik, aggódnak hogy a pici gyermekükre rossz hatással lesz ha ilyesmit lát, és mindezt van pofájuk szóvátenni a parkvezetőség felé, úgyhogy ezzel a körrel máris tilossá vált ott is a festés, nehogy már BÁRHOL ilyesmivel találkozzon az utód, a végén még olyan vandál lesz belőle mint azok akik szeretnének békésen nem a körutat összecseszve valóban szépet alkotni soktízezer forintot és hosszú munkaórákat beleölve

84. "van még egy hely filatorigát a neve"
Ha valaki nem lenne tisztában az ezután leírtakkal, igenis budapesten sajnos ez úgy működik, hogy csak a top top top emberek festhetnek arra a szánalmas pár méterre, és ha gyakorlatilag ismeretlen név kerül a falra az max(!!!) 1 napon belül fedésre kerül, és akkor még szerencsésen megúszta az illető...filatorigát nem a kezdők helye és a kezdőknek nincsen helye, ez van. (más kérdés hogy a legtöbb kisgyereknek nem is az a célja hogy filán található minőségű dolgokat fessen, inkább csak a firkálás...
"béreljünk fel egy profit és az csinálja meg"
Ez az a dolog amire mindenki szempontjából jó lenne ha rájönne mindenki akinek problémája van azzal, hogy a kisboltjának a falán minden reggel tegeket talál, ugyanis valóban, ez megrendelés és zsebpénz, továbbá referencia a graffitisnek, és gyakorlatilag védelem a boltnak vagy bárminek, mert egymás műveibe nemigazán szokás belemenni...és persze jól is néz ki, figyelemfelkeltő mint minden reklám.

tkr1

[ Szerkesztve ]

http://www.instagram.com/takeronegraffiti

(#91) xuldar válasza edipqe (#80) üzenetére


xuldar
őstag

Látom, az adatlapján csak a hozzászólások számaira sikerült egy röpke pillantást vetni, a honlapjára nem... Különben nem számít sem a hozzászólások száma, sem a regisztráció dátuma (ezt sem nézted meg, taker1 nem egy hetes).

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#92) #56573440 válasza Taker1 (#90) üzenetére


#56573440
törölt tag

az igaz hogy pl görzenálban sem az van hogy odamész és festhetsz, érthetően nem szívesen göriznek masszív festékszagban az emberek. converse park legutóbbi tudásom szerint fedett és télen is nyitva van, ott volt a verseny nyitáskor, de ott se lenne túl lélekemelő ha a hidegben még az oldószer szaga is jelen lenne.
amint mondtam több legál fal/más hozzáállás a királyoktól is, azaz csak olyan kerüljön fel amit ha holnap szétszed egy "kiccsaj" aki első kannáját koptatja akkor se legyen gond. ennyi kéne szerintem.

off: megnéztem a lapodat, most épp kaparom az állam a földről... az Obie-s félarcú gyeker kb fél évig volt a hátterem :R nah ez művészet és graffiti. iszonyat jó munkák. :Y

harry: kompromisszumos megoldásnak akkor is jó, mert a városban még szarabbul néznek ezek ki,ott rohan még az is akinek van tapasztalata, nem hogy a kezdők, ott meg úgysem zavarna senkit, had csinálja ha már csinálni akarja úgysem lehet megállítani.

[ Szerkesztve ]

(#93) edipqe válasza harry (#89) üzenetére


edipqe
senior tag

kit érdekel a költség a biztositásom ugyis boven! fedezi....

Félig értettél csak meg.
a, ha vmire azt mondom h muvészet akkor az az; méghozzá azért mert én kb még a tecsós fakanálra is aztmondom hogy muvészet....remélem érted, hogy nagyon nyitott vagyok azzal kapcsolatban hogy mi a muvészet.
b, ha vmi nem esik bele akkor az nem az
c, mert rendelkezem a megfelelo képességekkel, és ésszel ahoz hogy a-t és b-t kis hibaszázalékkal jól eldöntsem.
d, ezekből az következik, hogy a grafiti jöhet akárhova akármikor, mert én muvészetnek tartom
e, de minden ami nem muvészet (mert én azt mondom) az nem jöhet, mert az nem az amire azt mondom h nem az.

aki pedig nem igy gondolja azt vagy félrenevelték vagy nem rendelkezik c,-vel, vagy eloitéleteket nevelt bele a média és\vagy a társadalom.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#94) #56573440 válasza edipqe (#93) üzenetére


#56573440
törölt tag

azt azért tudod hogy a művészethez érteni, és a liberális gondolkozás azért két teljesen más fogalomkör. egy "kedves" ismerős mondta hogy sok elektronika ment át a keze alatt szal ért hozzá. persze a teszkós pultos néni keze alatt is átmegy sok elektronika, de azért még nem oktathatna.

_szerinetd_ ez művészet, tény hogy van olyan is ami művészi (pl az általad leszólt újonc munkái) de amit a falakon látsz annak 90%-a nem az. ha értesz/értenél hozzá akkor látnád hogy az a teg az nem sikerült jól, a másik egy toy, stb.

mindekinek megvan hogy mi a művészet, és ez divat is lett hogy belemagyarázunk mindenbe hogy ez művészet, legyen az a szeretlek marcsa "graffitikezdemény" vagy meztelenül lantozó idióta a TV-ben. _neked_ lehet hogy ez művészet, de nem mindenki ilyen, nekik pl művészibb lene a szép egyszínű fal, a kis kert a ház előtt hugyszag és csikkek nélkül, és még sorolhatnám. értem hogy neked ez jó, viszont ahogy látod ezzel viszonylag egyedül vagy

(#95) edipqe válasza #56573440 (#94) üzenetére


edipqe
senior tag

az átlag emberek rend utáni hajthatatlan vágyának eredményét lásd: rendezett kert és környék, stbstb nem nevezném muvészetnek.

pláne ha elolvastad ezt:
[link]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#96) Horbal


Horbal
őstag

A graffitihez még ennyit
[link]

;]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#97) edipqe válasza Horbal (#96) üzenetére


edipqe
senior tag

grat a szinvonalodhoz.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#98) #56573440 válasza edipqe (#95) üzenetére


#56573440
törölt tag

te lehet hogy nem. de mondjuk én igen. és akkor most? jah hogy ami szerinted művészet az az, de mondjuk egy művészien elrendezett kert a tömb előtt (ami jelen esetben pl nálunk van) az már nem. a kertrendezés pl az egyik olyan művészet ami iszoynat rég fentvan, de ennyi erővel amivel te harcolsz itt a szeretlek julcsáért meg a tényleg névhajhász idiótákért a szemetelést is bevehetnéd, mert az is a művészet egy formája ha jobban belegondolunk, mert magad után hagysz valamit az örökkévalóságnak (vagy amíg el nem rohad) és kifejezed elképzelésed a jelen kor értékei iránt. de a túrhagolyók is ilyenek az utcán, meg a kiköpött rágók. én kérek bocsánatot hogy felhoztam :R

(#99) Horbal válasza edipqe (#97) üzenetére


Horbal
őstag

Ha felfognád, hogy a napirajz.hu miről szól értenéd ezt is...

Tudod ez az-az eset amikor a fagyi visszanyal... "Súlyosbítva azt, ami amúgy is."

"Szinvonal" szvsz hosszú I de ez csak egy apróság...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#100) edipqe válasza #56573440 (#98) üzenetére


edipqe
senior tag

no problem. belefér a lelki kifakadás.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.