Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dave™


Dave™
nagyúr

Ebben nincs magamutogatás, anyu/apu nem számít nagy közönségnek, így nem lehet menőzni. Pedig ügyes, nagyon is.

(#2) .mf válasza Dave™ (#1) üzenetére


.mf
veterán

Ha viszont el lehet menteni a képet és később elküldeni, akkor már más a helyzet. Érdekes ötlet, ügyes megvalósítás, de nem fogja kiváltani vagy csökkenteni az utcai graffitik számát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Alchemist


Alchemist
addikt

Ötletnek érdekes és eredeti... a Wii spec távirányítós rendszere nagy kreativitást biztosít.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) HaGii


HaGii
tag

Szoktak lenni ilyen "akciók",hogy engedik a srácoknak kifesteni vonatok oldalát, aluljárókat!
De a "keménymag" ezektől távol szokott maradni, mert szerintük hiányzik a graffitizés egyik fontos eleme: az adrenalin, amit a lebukás veszélye idéz elő.
De reméllem azért bejön a dolog, és páran inkább a képernyőt választják egy épület helyett :R

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#5) rudi válasza Dave™ (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan! A falfirka lényege, hogy jó sokan lássák és tiltott legyen, ezt meg nem fogják és nem is tiltott. Félelmetes ez a Wii, pontosabban a kreativitás, amivel a fiatalok felhasználják, miközben a játékbizniszben tolják ki az n+1-edik klónját mindennek :) ma vettem vezeték nélküli sensor bart meg Mario Galaxy-t, hétvégén PH szerkesztőségi kertiparti :DDD

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Hebry


Hebry
senior tag

Okos , és igencsak kreatív ötlet, de jelntősége vajmi kevés lesz a falfirkák számának csökkenésében, inkább abban, hogy megjelenhetnek művészibb munkák is, mert tud gyakorolni a kispajtás. Nem mintha ez mármit is levonna a bűn értékéből.

(#7) CSorBA válasza rudi (#5) üzenetére


CSorBA
őstag

Pontosan! Bámulatos ez a konzol, szerintem senki sem gondolta megjelenésekor, hogy mennyire széles felhasználási területet biztosít majd a számára a kreativitás.

Rudi: Kertipartiról ugye lesz beszámoló? :)

(#8) Szanya


Szanya
tag

A "hjráfradi" meg a "szeretlekmari" ugyanúgy megmarad, és a keménymag sem fog váltni, de akik e két véglet között helyezkednek el, azok talán igen.

''Szanya csak egy van.''

(#9) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon tetszik :D Lehet nem kellet volna eladni a Wii-t 2 hónap után :( (mindneképpen el kellet szóval mindegy...)

(#10) Enton válasza rudi (#5) üzenetére


Enton
addikt

Pedig ennek is lehetne jövője!
Elég szimpla MMO-ra gondolni, az emberek felcsatlakoznak egy szerverre, egy szép nagy város szép falakkal, metrokkal és vonatokkal, vannak NPC árusok, külön festék fajták meg miegymás, meg küldetés NPC-k.
Egy küldetés pedig lehetne mondjuk az éppen aktuális első helyezett csapat festményeinek "átfirkálása", ezzel gyengíteni őket és a saját csapatnak többletpontokat szerezni.
Így meg lenne a rivalizálás is meg az adrenalin is mert ha éppen arra járnak a kiszemelt csapat tagjai akkor észreveszik és mission failed. :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) sztyui2


sztyui2
őstag

Nagyon jó ötlet. Ha továbbfejlesztik, sztem eladható, legalábbis sztem többen vennék, mint mondjuk a Wii tennis ütőt, aminek gyakorlatilag semmi értelme.

(#12) Male válasza Enton (#10) üzenetére


Male
nagyúr

:C

(#13) edipqe


edipqe
senior tag

NA EZ! INNOVATíV!!!

respect dá alkotők, baromira nagy 5let. :Y :R
le a kalappal!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#14) durkonorbi


durkonorbi
tag

Szerintem ketté kellene osztani a graffitiseket : azokra akik igényes, szép "szemet gyönyörködtető" képeket festenek, és azokra akik kiirják a falra a hülyeségeket (bár lehet meg fog vetni a graffitis társadalom, de én a tag-eket is ide sorolom... :B ) ... Utóbbinak úgyis mindegy, előbbi pedig mivel leginkább a kultúra részeként csinálja, amihez a fal tartozik, és nem feltétlen a monitor, nemhiszem, hogy átáll ... de jó lesz nekik gyakorolni a képet, mielőtt kikerül a falra... és így azok is gyakorolhatnak otthon akik kevésbé ügyesek, és talán egy idő után csak igényes rajzok lesznek... bár megkérdezem őszíntén: vajon vesz-e egy vérbeli graffitis soktízezerért wii -t, mikor abból egy rekesz festéket megvehet ?! :C :C :C

(#15) edipqe válasza HaGii (#4) üzenetére


edipqe
senior tag

a városi élet velejároja a grafitizés, akár szeretlek mari szinten van akár igen 5letes, és\vagy muvészi.
azok a városok az élhető városok, ahol még a kilincsre is rápingáltak, annak van hangulata!
nem lenne szabad buntetni!

a tagekrol: vhol el kell kezdeni, sok lényeges dolgot az amator igénytelennek mondott firkákkal tanul meg az ember fia. lásd szeretlek mari és tag_ek.
A nagy vászonra alkoto oldschoo muvészek se egybol a Mona Lisával kezdik.
a Tagelés pedig jó kezdet.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#16) szilu84


szilu84
tag

az igazi graffiti festékkel készül... :DDD

(#17) rviktor25 válasza szilu84 (#16) üzenetére


rviktor25
aktív tag

mér a képernyőre nem lehet festékkel fújni?

Chiwasuu!!!

(#18) #70616832 válasza Enton (#10) üzenetére


#70616832
törölt tag

Szerintem védesd le és majd fizetnek érte keményen :DD

(#19) edipqe válasza #70616832 (#18) üzenetére


edipqe
senior tag

lehet h már késo, már egy jó ideje meg volt a hsz-sa. azóta már sztem 4 en beadták a védési kérelmet :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#20) Enton válasza #70616832 (#18) üzenetére


Enton
addikt

JAJA! Csak kéne hozzá egy kis őke is! :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#21) simonzé


simonzé
addikt

Zsenik ezek a csávók.
Az igazi graffitiseknek, de főleg a taggereknek a kezét levágnám, és zománcfestékkel sikosítva nyomnám be a fülükbe, majd a valagukba.
Na innen kivettem egy mondatot, mert kitiltanának érte a PH-ról.
A lényeg: A mocskos taggerek, graffitisek miatt néz ki az országunk úgy mint egy ******telep. Köszönjük meg nekik. Én már megreccsentettem két kis pöcs fülét, mert a sprayt nyomogatták a házunk falán. Szerencséjükre volt náluk higító, így le tudták mosni a művüket a pólójukkal. Ellenkező esetben ők a klinikán, én meg a rendőrségen kötöttem volna ki.

PUSZTULJON AZ ÖSSZES TAGGER!

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#22) Szilu


Szilu
tag

"Nemsokára azonban talán saját nappalijuk kényelméből hódolhatnak szenvedélyüknek, anélkül, hogy bármi törvénybe ütközőt cselekednének." Azthiszem a sajat nappaliban ez most sem tilos, sajnos megsem uzik ezt a tevekenyseget otthon.

Amugy ha ilyen falakat firkalnanak ossze mindenhol, az ugyanolyan ronda lenne:-(

(#23) Horbal válasza edipqe (#15) üzenetére


Horbal
őstag

Az az élhető város ahol minden össze van baxva - ember azt te sem gondolhatod komolyan :Y neked ez a hangulat, önmagában már nem is lehet szép meg hangulatos egy épület, csak ha össze van pingálva...

Az igényes grafitit szeretem, a maga helyén pl gyárfalakon, azt feldobja - Filatori gátnál mindig megcsodálom a srácokat, jól nyomják nagyon.

A Tag egy rakás xar, öncélú rongálás, az üvegbe karcolós változatért bontókalapáccsal manikűröznék...

Azért egy Mona Lisa-hoz vagy a Sixtusi kápolnához ne hasonlítsuk a graffitit... nem egy kategória :D

A hírhez:
Ügyes stuff egyébként gratulálok a fejlesztőknek kreatív :K

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#24) Male válasza edipqe (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Valahogy én nem örültem, amikor a ház falát végigfestették... sem amikor a lépcsőház-ajtó üvegét fújkodták tele. :U

Kár, hogy nem nagyon tudják elkapni őket... (ha pedig sikerül, akkor is csak egy ejnye-bejnye, és még a falat se festethetem újra velük...)

[ Szerkesztve ]

(#25) rankesz válasza rudi (#5) üzenetére


rankesz
veterán

Képeket ne felejtsétek el kitenni...

(#26) edipqe válasza Male (#24) üzenetére


edipqe
senior tag

az hogy te nem értékeled az egy dolog, a magyarok nagy része sajna még nem nőt fel erre a szintre. Majd remélem idővel itt is elfogadottá válnak. hogy azért mert megértik őket, vagy mert nem tudnak veluk mit kezdeni az nem érdekel, csak jó gyorsan legyen ;)

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#27) edipqe válasza Horbal (#23) üzenetére


edipqe
senior tag

Azért egy Mona Lisa-hoz vagy a Sixtusi kápolnához ne hasonlítsuk a graffitit... nem egy kategória nagyon is lehet egy szinten említeni, bizonyos esetekben tök simán!
csak meg kell még tanulni az embereknek értékelni, ezt a muvészeti ágat.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#28) sNORh


sNORh
addikt

jól néz ki, de valószínűleg használhatatlan a kütyü..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#29) edipqe válasza edipqe (#27) üzenetére


edipqe
senior tag

én örülnék neki ha összefirkálnák a liftunket, vagy a panelunkat, élhetőbb, városiasabb, barátságosabb lenne a tag-ektől és grafitiktől.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#30) luw2win


luw2win
őstag

eddig konzolok terén nekem a wii tetszik a legjobban olyan szabaddá és érdekessé teszi a játékot
Grat :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#31) Lenry


Lenry
félisten

khmm... látom sokan felszólaltak a taggerek ellen...

maga a tag nem elítélendő, eredeti jelentése, hogy a művész (nevezzük így a valóban igényes graffitit készítő illetőt) így jelölte meg a kiszemelt felületet, jelezve, hogy oda alkotni szeretne, szimplán még nem biztos benn hogy mit, hogy hogyan vagy épp nincs nála festék, vagy akármi...

azok akik szimplán odafirkantanak egy taghez hasonló hárombetűs értelmetlen hülyeséget... na azoknak tényleg a kezét kellene levágni :(((

sNORh: régi tétel... macska hátán vajaskenyér = örökmozgó :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) #06658560 válasza edipqe (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, marhara tetszik, amikor templomot, mas, megrendelesre keszult epuletgrafikajat baxxxak tonkre ezek a kretenek. Ha egyet elkapok valamikor tuti befjuom a sajat festekevel toketol a szemeig.

ellenben a sima, szurke betonkeriteseken nem banom, ha van tag. De ha egy kibaxott menetrendet nem lehet elvolasni a sok pocsrazot munkajatol, vagy kapucsengon nevet megtalani haosnlo miatt, azt nem tudom elheto varosnak nevezni. Sot, inkabb elhetetlennek. Az egymas mellett eles tonkretetele miatt, amit jelen esetben a szubkultura okoz, nem a tomegigenyek.

(#33) sNORh válasza Lenry (#31) üzenetére


sNORh
addikt

Nah az a 3betűs értelmetlen hülyeség az a Team-jük neve, és abba tartozik 3-10 emberke, és mind mind, a tag-jüket írják, és mellé hogy meik Team-be tartoznak.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#34) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nah ez kész. Ezen meghaltam. Teccik:DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#35) edipqe válasza #06658560 (#32) üzenetére


edipqe
senior tag

minek akarsz menetrendet olvasni? ugyse jon pontosan ;]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#36) #06658560 válasza edipqe (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

de mikor jonj pontosan? Ha csak kimegyek egy megalloba, ugy, hogy nem tudom pontosan mikor jon az adott jarmu, akkor valahonnan tajekozodnom kene, nem?

(#37) sNORh válasza #06658560 (#32) üzenetére


sNORh
addikt

Nézd meg neten, nyomtasd ki és mindíg nálad lessz.. ;)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#38) #56573440


#56573440
törölt tag

hát ez szerintem pont fordítva fog elsülni ha elsül. a fiatal wii-s nemzedék (akinek eszébe nem jutna kimenni csak a konyhába is mert a kitár hernyó 45 ben hájszkór lesz minnyá) majd a falon is kipróbálja hogy tényleg olyan e.

a magyar graff meg érdekes téma. a toyok persze itt is mindent szétbsznak, és idióta aki azt mondja hogy a falon kell elkezdeni mindent. amíg füzetbe se tud egyenes vonalat húzni addig nincs értelme semminek. ott a blackbook amikor olyan már kézzel amilyet akar, akkor lehet alkotni is. aki nem így kezdi az azt hiszi hogy kimegy a városba és 10 silverthrow up majd menni fog, ahelyett hogy csinálna egyet de az üssön nagyot.
falon is szépen elérjük majd azt, mint anno a metróban (kék metróra gondoltam) minden napi szinten szét volt festve, amíg valaki (szégyen gyalázat már nem emégszek ki volt, talán glk? dbo? tényleg passz) három teljes vagont szét nem fújt tetőig. azóta egyet sem látni.
ha több legális fal lenne az se jelentene megoldást... hamar betelne tényleg igényes melókkal és akkor a "kicsik" megint kiszorulnának onnan, mert egy zsír panelba belefedni...

(#39) edipqe válasza #06658560 (#36) üzenetére


edipqe
senior tag

én sosem szoktam, vártam már 2 órát is , és még egy medvebocsot se kaptam, szval azóta magasról letojom, kimegyek, várok azt kész, akár vonat, busz, vagy helyi közlekedési elem.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#40) sNORh válasza #56573440 (#38) üzenetére


sNORh
addikt

huh kb mint a TDF uh kicsit komoly volt a 3 vagonos, egy vagon 1 betű téma :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#41) Kobe


Kobe
veterán

ötletes módosítása a Wii-nek, az tény, de sajnos társadalmi hatása sztem vajmi kevés lesz. Az előttem hozzászólókkal kapcs, ahol olyan a terep - pl pesten a pályaudvarok felé tartva a szürke betonfalakat - tényleg feldobja, van is rá kezdeményezés, hogy iylenekre külön hirdetést adnak fel h fújják be.

Annak az IQ blasternek meg, aki szerint élhető város csak az amelyiket telefújták, üzenem, hogy próbáljon egyszer magyar átlagfizetésből egy épület utcára néző falát folyamatosan tisztán, szépen festve tartani, és ne apuci zsebpénzéből 800-1200 ftos spraydobozzal vigéckedni :) a graffitisek és taggerek tömegének sajnos az a hibája hogy észre sem veszik, hogy amit összeszarnak az másnak pénz. Közterületen persze érdemes elgondolkozni, hiszen közpénzen nem biztos h börtönt emlékeztető színvilággal kéne ellátni a funkcionális épületeket, de a többinél elgondolkozhatnának h majd amikor lekopik a seggükről a tojáshéj és neadjisten nem tapossák agyon addig a taggelés miatt, neki h esne ha a házrenoválásra kuporgatott keresetét pár kamasz 2 nap alatt taccsra tenné. de ez van, ez magyarország ma....ill a magyar fiatalság

(#42) #56573440 válasza sNORh (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

nah akkor azért nem esett le hogy ki volt persze hogy a TDF, akkor sokallt be a bkv és szigorított be. néztem is amikor fel akartam szállni a metróra. mondom ez még kék volt tegnap nem? vagy 10 lépés hátra és akkor láttam hogy mizujs. az már vandalizmus volt azért szögezzük le.
csak ez is mikor volt 2000 körül? vagy még előtte? vagy sem mert mitha akkor már Tinta nem lett volna... az meg 2001 nyara. GLK nak is voltak ilyen akciuói csak falon láttam glkrewerw asszem vagy 70 méteren, meg DBO is volt ilyen, akkor azért kevertem :K

[ Szerkesztve ]

(#43) mob_zzz válasza #56573440 (#38) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

GLK volt!

(#44) xuldar válasza Lenry (#31) üzenetére


xuldar
őstag

Eredetileg egy new yorki pizzafutártól származtatják a graffitisek által használt tageket, aki ezzel jelölte meg, melyik háznál járt már. Semmi köze a művészethez, csak később kezdték el másra használni - esetleg arra is, amit említettél.

Ui.: Pusztuljon az összen tagger. Edipqe: Akkor biztos az is tetszene, ha reggelre mondjuk összefirkálnák az autódat, a szélvédőre pedig valami jó kis bombát (szleng) festenének. Én meg röhögnék az élhető városodon és a használható autódon.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#45) sNORh válasza mob_zzz (#43) üzenetére


sNORh
addikt

GLK meg a TDF és a DBO mindíg együtt járnak alkotni.. :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#46) sNORh


sNORh
addikt

de van aki evvel kezdte és pl a TDF-es Nikon már ebből él, grafikus azóta, képregényeket, logokat stb készít. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#47) edipqe válasza xuldar (#44) üzenetére


edipqe
senior tag

képzeld tetszene, mert ezáltal belesimulna a környezeltbe...na bumm...lehet hogy nem erre számítottál.

az ovis stilusu probálkozásokat, arra irányulva hogy kikezd a grafitihez való viszonyomat pedig kérlek mellozd.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#48) #56573440 válasza mob_zzz (#43) üzenetére


#56573440
törölt tag

már tényleg nem emlékszek hogy mi volt. közbem megnéztem a tdf oldalát és meg is lett miért hittem az hogy mégis. ott is van de az csak egy kocsi, nem három.

(#49) harry válasza edipqe (#29) üzenetére


harry
veterán

Ez nem egészen így működik. Én nem igazán vagyok otthon graffiti téren, de láttam párat itt-ott, és egyetértek veled abban, hogy igenis vannak igényes munkák is. De ez elvi kérdés - ne más tulajdonát hasznláják fel, semmi joguk hozzá. A saját házukat, kocsijukat, keritésüket, azt festegethetik. Vagy ha esetleg lennének ilyen parkok, direkt ilyen területek, akkor ott is. Lehet, hogy neked ez tetszik, de a legtöbb embernek nem. Te mit szólnál, ha valaki cuki rózsaszínűre festené a házadat? Mert szerinte az nagyon király, és így sokkal otthonosabb. Holott te utálod (ez csak példa).
Én nagyon szeretem az ütött-kopott, romos gyárépületeket, mindig magával ragad, ahogy látom a piszkos törött üvegeket, a rozsdás nagy gépeket, a port, az omladoz vaklatot a falakon, ahogy az egész olyan magányos és elhagyatott. Ha elköltözünk, és lesz saját pincém, akkor lehet be is rendezem hasonlóképp, mert nekem ez így tetszik. De nem fogok végig menni az utcán és betörni minden ház ablakát, felgyújtani a kocsikat, szétverni trafóházakat, mert nem illik.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#50) FlasH-BacK válasza #56573440 (#38) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

tdf csinált egész szerelvényes metrot, asszem a sick business 2-ben volt talán... egyébként úgy tudom, pont az s.b. miatt haltak be a metrózóhelyek, mivel eljutott a film a bkv-sok kezébe, és a felvételekből kiderült hogy hol másztak be, és onnantól kezdve szigorúan figyelték azokat a helyeket esténként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.