Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomixf105


tomixf105
csendes tag

Áááááááááááááááááááááá elsőőőőőőőőőőőőőő!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kösz Laci báttya

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Buek Nektek is, tetszett az uj naplo! Az a francia resz tenyleg kemeny lehetett. :D Nemetekkel mi olyan nagy baj? Sok a dugo? A staulandbol itelve. :DDD

(#3) Gradilaci válasza Lauda (#2) üzenetére


Gradilaci
tag

Az. Az agyon szabályozott, irányított életük, a zsúfolt parkolóik, a bonyolult autópálya-használatuk, a génjeikbe ivódott, "felsőbbrendű vagyok" tudatból kiinduló általánosan igaz pökhendiségük...hirtelen ennyi jut eszembe. Meg még talán az, hogy szeretett hazánkat leszámítva végig autózhatok egész Európán anélkül, hogy buzgó rendőrrel találkoznék. Ez nem igaz staulandra, mert egyedül talán ő képes (meg max. talán a lengyel kollégáik) pihenő alatt felzörgetni, és harsány "kontroll" felkiáltással köszönteni minket. A BAG-os aktivistákról már nem is szólva. Szóval a szinte állandóan játszott össznépi játékuk még a legkevesebb...

Ui: Az ex-keletnémetek ha lehet, egy fokkal még a tesóiknál is rosszabbak...

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#4) Lauda válasza Gradilaci (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Haaat nemetorszag/a nemetek mar csak ilyen/ek. :D Lehet szeretni vagy nem szeretni, koztes helyzet nem nagyon van. Berlinben el Apukam gyermekkori baratja a csaladjaval, de viszonylag gyakran jarnak haza, az anyukajat meglatogatni. Mondta mar tobbszor is, hogy tanuljam meg a nyelvet es ha van egy jo szakmam rendes lovettat lehet ott keresni, eros es stabil a gazdasag is stb. De megmondom oszinten a rosseb se menne oda, egyreszt a nemet beszedet ha meghallom mar all a hatamon a szor (nem hogy megtanulni :DDD ), masreszt magaval az orszaggal semmifele erzesem nincsen, teljesen hidegen hagy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Gradilaci


Gradilaci
tag

Én sem tudnék ott élni egy napot sem, fizessenek bármennyit. A nyelvvel is hasonló a gondolkodásunk. Viszont észrevettem, hogy a tanulókról kifelejtettem az összegzést, most pótoltam, elnézést érte.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#6) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Köszönjük egész évi munkádat. Remélem jól telik a pihenés! :)

(#7) MrAti86


MrAti86
csendes tag

Sziasztok!

Elöször is Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!

Inkább Lacitól kérdezném, hogy az, hogy nincs sofőr ez minek köszönhető? Ugyértem, mert nagyon sokba kerül levizsgázni, vagy azért mert hozzátok nagyon kevés a jelentkező?

Nagyon gondolkodom a Wabin, Én is, de igazából nem tudom mit kéne még megvennem, ahhoz hogy nekitudjak állni!

Beszéltem, tandemes kollegáiddal, és sajnos 6-7 heteket beszéltek, hogy addig kint vannak, nah most ebböl mi igaz mi nem, nemtudom! Esetleg ez lenne az oka?? Én szívesen mennék Kamionosnak, de gyakorlat nélkül esélytelen

(#8) Gradilaci válasza MrAti86 (#7) üzenetére


Gradilaci
tag

Ez nagyon összetett szerintem. Biztos az is, hogy drága, mire minden megvan. Az is, hogy az "öregebb" kollégák már elhelyezkedtek az igazán jó helyekre, (ez nagyon relatív ugye, hogy mi a jó hely) a fiatalok meg sokan nem úgy képzelik ezt a munkát,mint ahogy aztán később szembesülnek vele. Nagyon nagy a lemorzsolódás, hiába jelentkeznek sokan, egy részük sosem kezd el ténylegesen dolgozni, aki meg mégis, hamar feladja. Hozzánk kevés a jelentkező? Nem hinném, csak nekem jutna minden hónapra tanuló jövőre. A tandem amúgy megszűnt, januártól nyergesek lesznek. Szóval a kérdés nehéz, én nem is tudok rá válaszolni...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#9) MrAti86 válasza Gradilaci (#8) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Engem az nem zavarna szerintem hogy tandem, vagy nyerges, mivel forgózsámolyos tanultam, nem az összeakasztással lenne bajom meg az ilyennekel. Mien szerelvényeket kaptok, DAF? vagy marad a Volvo? Az biztos, hogy ha nekiállok és rátudom magamat venni, akkor nem anyacéghez szeretnék menni, hanem franchise-hez!

(#10) Gradilaci válasza MrAti86 (#9) üzenetére


Gradilaci
tag

DAF-ok. Már megvannak az új szerelvények. De ezt már korábban leírtam, sőt szerintem kép is került be az egyik új traktorról...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#11) MrAti86 válasza Gradilaci (#10) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Gratulálok! Még egy kérdés, hogy nálatok is végig kell szenvedni a 4 napos tanfolyamot, vagy nem? csak mert ismerösömet vittem fel a szállítók utjára, hát ott ugy beszéltek az emberrel a tanfolyamon, mint a kit a seggéből rántottak ki

(#12) Gradilaci válasza MrAti86 (#11) üzenetére


Gradilaci
tag

Nem kell. Az csak a nagynál van, amúgy nem mondanak hülyeséget ott sem. De honnan tudod, hogy hogy beszéltek az ismerősöddel? Vagy te is beültél vele együtt? Egy csomó dologról csak ott esik szó, aminek a későbbiek során nagy hasznát veheti az ember.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#13) MrAti86 válasza Gradilaci (#12) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Munkatársam volt a srác! Együtt csináltuk a szükséges okmányokat! Megkért, hogy vigyem fel a szállítók utjára felvételizni, és ott már volt egy turnus akik a betanuláson voltak, hát reggel8-tól délután 2 ig mig ott voltunk zengett a terem ugy ordibált az öreg a tanulókkal! Ezért gondolkodom, egy franchise cégen......

(#14) Gradilaci válasza MrAti86 (#13) üzenetére


Gradilaci
tag

A Nagykőrösin már nem felvételiztetnek, ott csak a munkaügy van elvileg...a tanfolyam már Csepelen van, mint ahogy a felvételi is, ha jól tudom. A nagyhoz meg szerintem már nem nagyon lehet menni, lassan a "nagy" is múlt idő...a hűtős januártól megszűnik, marad a két VAS, a 2 Doboz, a Zeg...meg az a pár UNIT ami még van, de azok is előbb-utóbb Kft-k lesznek. Személy szerint kíváncsi leszek, hol lesz a vége.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#15) MrAti86 válasza Gradilaci (#14) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Mi csak a nagykőrösire már csak az orvosi miatt mentünk,a többit megcsinálták a a Szállítók útján! Hát ahogyan mondtad, hogy mivel a franchise cégeknél nincs 4 napos tanfolyam szerintem megprobálom vmeiknél, reméljük sikerül is! 2 kiszemelt van ez ügyben, a Cseri, és a Pálinkás, remélem vmeik összejön!

(#16) Lauda válasza Gradilaci (#14) üzenetére


Lauda
félisten

A fuhrer azt nyilatkozta a multkor, hogy az egesz magyar fuvarozast be akarja kebelezni. 3-400 uj gepet vettek legutobb.

[ Szerkesztve ]

(#17) Gradilaci válasza Lauda (#16) üzenetére


Gradilaci
tag

..."3-400 uj gepet vettek legutobb"...-az elmúlt két évben ezres nagyságrendben hozták az új szerelvényeket, csak idén szeptemberig heti 40-50 kocsit...

De a Téma magazinban pontosabb képet kaphatsz erről is.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#18) Lauda válasza Gradilaci (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, en csak az alapjan irtam, amit Neked is kuldtem privatban cikket. :R

A friss tőkéből a Waberer's a jelenlegi 2300 kamionból álló flottája mellé még az idén 300-400 kocsit vásárol.

:)

Thx a linket!

[ Szerkesztve ]

(#19) 40belépek válasza MrAti86 (#11) üzenetére


40belépek
csendes tag

Sziasztok!

Na szóval ez a 4 napos tanfolyam amit többen kifogásolnak, hogy minek kell elvégezni az anyacégnél, azért nem olyan rossz dolog, ha belegondoltok. Főleg ha kezdő az ember!!! Nagyon sokat tanulhat ott az ember, ha oda is figyel közben. Anno Én is kezdő Nemzetközisként kerültem a Wabihoz még 2009 elején és egyáltalán nem vált káromra a dolog, perzse 4 nap alatt nem tanulhatsz meg mindent, de a betanulási 4 kezes járaton, ha jó a mestered akkor jó eséllyel indulsz el ebben a szakmában! Nekem szerencsém volt, mert egy hasonlóan jó mesterem volt mint G.Laci!
Persze a tanfolyamon volt amikor emelt hangon beszéltek az oktatók, de néha meg is értettem őket, mert volt néhány "nagytudású kolléga" aki kihúzta náluk a gyufát. (Persze ezek a "tapasztalt" kollégák mindent jobban akartak tudni mert Ők már X-ezer éve űzték ezt a szakmát! )
Aztán a tanfolyam végén, volt egy vizsga az 561-es szabályokból, csak hogy felmérjék a társaság tudását. kb. 40-en voltunk akkor a csapatban, ebből 5-6 ember volt abszolút kezdő (köztük én is) többen szntén nagymellénnyel 5 perc alatt kitöltötték a tesztet és fennhangon hangoztatták, hogy ez már számukra semmi, aztán mikor mindenki végzett a teszttel és kijavították akkor koppantak, mert iszonyat sok hibával zárták a tesztet. (Nekem amúgy 1 hibám lett és csak néztek!) Tehát szerintem kezdők számára igenis kötelező egy ilyen tanfolyam, hogy később ne mindent a kocsiban kelljen megtanulnia az embernek.

Bocs ha kicsit hosszú volt a mondandóm és BUÉK minen sofőrkollégának!!!!

(#20) Gradilaci válasza 40belépek (#19) üzenetére


Gradilaci
tag

Ott a pont! Én most voltam nemrég GKI-n és zokszó nélkül, sőt szívesen hallgattam végig az előadót az 561-ről, az AETR-ről, meg hasonlókról. Mert bizony a tudás is kopik, változnak néha a jogszabályok, nem árt frissíteni. Tapasztalatból tudom, akik e tanfolyam nélkül, kezdőként kerülnek be a szakmába, először még a CMR-t sem tudják kitölteni, tisztelet a kivételnek.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#21) 40belépek válasza Gradilaci (#20) üzenetére


40belépek
csendes tag

Ja igen és még valami!

A franchise cégek természetesen ezért nem vesznek fel szívesen abszolút kezdőt, hogy ne kelljen nekik bajlódni az elején a sofőrrel. Csak ha nagyon nincs ember akkor vetemednek rá a dologra.
Ezért minden kezdőnek, személy szerint javaslom az anyacéget kezdésnek, még akkor is ha az elején esetleg kevesebbet fog keresni mert fogja fel úgy mint a tanulópénzt. Aztán meglátja, elég a legtöbb embernek pár hónap és ha nem abszolút béna és idióta akkor minden flottul fog neki menni! Innen nyílt útja lesz bármelyik Franchise céghez, ahol örömmel fogják fogadni, ha az anyacégnél nem csinált hülyeséget!

Lacinak meg abszolút igaza van, hogy folyamatosan Tanul az ember és az AETR és 561. szabályokat is figyelni kell, mert azok is változnak.

Nem véletlenül kellene évente egyszer oktatásban részt venni! Nekem is most lesz januárban az éves oktatás a cégnél ahol húzom az igát!

(#22) MrAti86 válasza 40belépek (#21) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Helló!

Először is köszönöm szépen, hogy megosztottad a tapasztalatodat velem! Mostmár kezdem belátni, hogy lehet, hogy hasznos a tanfolyam mivel amin Én voltam GKI tanfolyam az egy vicc volt, de most ez nem lényeg! Nekem szerintem szükségem lesz, lenne egy Lci kaliberű betanítóra mivel néha elbizonytalankodok, és kell a segítség ilyenkor! Mondjuk korunkból itélve Laci apám is lehetne, ami nem is baj, mivel az ember inná a szavait! Mindenesetre elszánt vagyok a kamionozást illetően, kérdés, mit szükséges megvásárolnom az elinduláshoz?

(#23) MrAti86 válasza MrAti86 (#22) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Laci kaliberű

(#24) Gradilaci válasza MrAti86 (#22) üzenetére


Gradilaci
tag

..."mit szükséges megvásárolnom az elinduláshoz?"...-kérlek ne kelljen ezerötszázadszor leírni. Ha nem tudod eldönteni magadtól, mire lehet szükséged mondjuk egy egy hónapos távollét alatt, hogy könnyebb-jobb-elviselhetőbb legyen, akkor olvass vissza kérlek néhány hsz-.t.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#25) radamsky válasza MrAti86 (#22) üzenetére


radamsky
senior tag

segitek

ha Laci nem haragszik, mert én is ilyen gondba voltam 2 honapja

Amikor megtudod kivel mész az a legegyszerübb ha felhivod és egyeztetsz vele milye van mit visz magával igy elkerülhető hogy a fél házat becsomagold.
Pl ilyen gázfözőt biztos vagyok benne nem kell vinned, sööt ha a másiknak van laptopja azt se, vagy hogy egy fontos dolgot mondjak én Attilával voltam és volt pofám rákérdezni hogy van e 220-as invertere. Igy azt nem vittem, de pl a fényképezőgép akksielemeit fel tudtam tölteni, mert ugye volt neki
Az se baj ha megkérdezed van e elosztoja a szivargyujtohoz. Biztos vagyok benne kinn drágább mint nálunk:D énnekem elszállt meg Attiláé is köszönhetően a Volvo jo aljzatának.

Vigyél magaddal valami takarot is:D illetve én vittem egy kispárnát a 2. utamra. Sajnos a kocsik ülése nem igazán jo igy a derekamat kitámasztottam vele azért 3 ora után meghállálta ezt. Melesleg van hova fektetni a fejemet.

Most ruhába nem osztom ki pontosan mit mennyit, de pl 3 pulovert 3 nadrágot és vittem egy melosruhát is ami pl jol jött amikor picit mocskosabbak voltak az áruk.
papucsott mindenképpen a fürdöbe jol jön:D

Nem felejtem el mikor szénát hoztunk és a hajo ugye sztrájkoltak igy khmm khmm valami mással jöttünk át, ekkor jo volt a melosruha, valami szénatelepre mentünk, háát nem éppen patyolattisztán pakkoltunk. Más kérdés hogy mindenhol szalma logott ki , külön szenvedni kellett hogy eltüntessük

A legfontosabb a zöld mellény, mivel pl az angolok nagyon háklisak rá, és a sportcipömet se szerették egyes helyeken, gond nem volt nagyon csak kiküldtek a raktárból pl a Nissannál:D
ja meg a kesztyü se árt, valami jobb fajtát erösebbet, meghállálja. Én pl Érden grátiszba kaptam 2 párat. Jok is azok

jaja a patavágot is vigyed:D kinos mikor már boszorkánykörmeid nönek

Kajával meg meg kell egyezni, hogy mennyi hely van a hütöbe. Én a második menetre csak pár szendvicsett vittem, mert hál istennek azért 2-3 naponta megláttogattuk a boltokat, és mivel szerintem megtaláltam az öszhangot az ugymond betanitommal a 2.-al igy azonos hullámhoszon voltunk, megoldottuk a közös kaját

Pl vittem italport is, ne magába igyam a vizet, csak legyen benne szinezék. Viz volt mert ugye kana adott volt mindjárt 2 is

Szegényt sajnálom mert fogyozni akart, de a kekszett a végére megunta:D valamit rágcsálni kell ugy 24-26. orába

vigyél tollat is és ne egyett, az se baj ha van nálad gps is, legalább együtt tervezhettek aztán lehet egyeztetni, jegyzett is legyen. A második utamnál rengeteg érdekes dolgot tanultam.

Pénzt mennyit???
nem tudom nekem 50 euro volt és 10 fontom, meg a bankkártya volt nálam, de arra figyelni kell a németbe nagyon nem komálják a mastercardot:D Az se baj ha van egy kis forint még nálad:D ki tudja mikor jöttök éppen magyarba

Tanulojáratra nem kell sallang, ha van az emberkének akivel mész akkor szerintem felesleges vinni olyan dolgokat amit el is tudsz kunyizni. Legegyszerübb ha felhivod és beszélsz vele, és majd ö megmondja mit ne vigyél, vagy mit vigyél

az első 2 héttel nem volt szerencsém, nem volt öszhang, de a második nagyon hasznos volt, meg jo is:D Tök jokat tudtunk kirándulni

Filoztam megirom a tanuloutamat, meg mikor egyedül mentem azt is, de letettem rola, pedig meg van irva, csak kicsit össze kellene nyomni mert sok, de ki tudja ki olvassa:D

A másik a német azért is rosz, mert képes rakodás közbe kijelenteni a német pauze innentől reszeltek a melonak, ott hagyott félig rakottan. A másik meg nagyon ragaszkodnak az időpontokhoz, nem olyan rugalmasok, más kérdés hogy pl el is tolják a felrakodás idöpontját
Az utjai roszak, egyfolytába ujitgatják valahol, föleg a szükitők és még kanyarognak is és ugye a német autosnak van vér a pucájába elmenni melleted . Nagyon bámészkodok, ergo a forgalmat lassitják, tele vannak nyomvályuval a pályáik (tudom én járok rosz helyen)

meg betett az is mikor a bagos auto ott állt az autopálakihajtonál hog ki jön ugy vissza az 50 km-re hogy nincs tollcollectje (volt egy 5 orás dugo tereléssel, Pityu meguszta:D, és pl nekem is lejárt, igaz én vettem, mert nem mertem kockáztatni elég volt előtte 15 km-en), mocskos mentalitás ez , mert arra mentek, hogy büntessenek. Pl angolba tök rendes a rendőr eléggé segitőkész

Bocsi a pofázásért, biztos kihagytam valamit:D de igy későn már nem jut eszembe több. Remélem Laci nem haragszol hogy picit összefoglaltam

Mondjuk én nem voltam tanfolyamon, bár lehet hasznos lett volna. Ja én ha ujrakezdeném első dolgom az lenne hogy elkérem a kocsi kézikönyvét:D legalább tudnám mit is kérdezzek.

Hmm szofosásom van, nem baj majd kitöröltetjük a modival ha valakit zavar

[ Szerkesztve ]

(#26) gerike338 válasza Gradilaci (#24) üzenetére


gerike338
újonc

Sziasztok! Gratulálnék Laci az írásaidhoz! Több mint 3 hónapja kezdtem el olvasgatni őket, aminek az lett az eredménye hogy 2 hónapja cég alkalmazott lettem. Voltam 2 hét tanulmányi turnén, aztán kaptam egy saját gépet meg egy tanulót. Közel 5 hetet bolyongtunk europában mire "haza találtunk". Voltunk olyan helyeken amikről olvastam az általad leírtakban. Épp ezért az írást nehogy fel add! Mosógépedről egy pár mondatot írhatnál. Mert a mosást meg kéne oldanom valahogy. Kézzel mosás nem az én műfajom, de a dögszagot is nehezen viselem. Előre is köszi!

(#27) tancoskata


tancoskata
csendes tag

Köszönjük az új cikket!
BUÉK mindenkinek!

(#28) Syl válasza radamsky (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Filoztam megirom a tanuloutamat, meg mikor egyedül mentem azt is, de letettem rola, pedig meg van irva, csak kicsit össze kellene nyomni mert sok, de ki tudja ki olvassa:D

Olvasási igény bejelentve :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) gerike338 válasza radamsky (#25) üzenetére


gerike338
újonc

Én is elolvasnám! Kíváncsi lennék rá! Lehet felbátorodom leírom én is az élményeimet.

(#30) egybarát


egybarát
csendes tag

Köszönjük Laci mint mindig jó volt olvasni...neked és minden kedves családtagodnak ismerősödnek további sikeres életet boldog új évet kívánok!! :R :C

(#31) Syl válasza gerike338 (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Olvasási igény nálad is bejelentve :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) gerike338 válasza Syl (#31) üzenetére


gerike338
újonc

Össze kapom magam és papira vettem az élmény áradataimat!

(#33) Gradilaci


Gradilaci
tag

Na végre! Én meg nyugdíjba vonulok. Hátradőlök és innentől én is olvasó lehetek.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#34) Syl válasza Gradilaci (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

Nana! Nem úgy van az kérem szépen! ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

"Jövőre is lesz napló, ha lesz rá igény..."

Jelentem lesz rá igény!!!!

Köszönjük az eddigieket is, és Mindenkinek kellemes ünnepeket!!!!!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#36) gerike338 válasza Gradilaci (#33) üzenetére


gerike338
újonc

Na na! Laci bácsi te vagy a mester! :C

(#37) Gradilaci válasza gerike338 (#36) üzenetére


Gradilaci
tag

Bácsi az öreganyád.... :F

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#38) MrAti86 válasza radamsky (#25) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Köszönöm szépen, ezzekre voltam kiváncsi! Csak azért kérdeztem, hogy tényleg ne ugy legyünk, hogy mindenki hozz otthonról mindent, és a végén nem férünk el a fülkében szituáció

(#39) Lauda válasza radamsky (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeken kivul szerintem erdemes meg par gyogyszert is vinni. Diclofenac, ha bebaxodna a derekad, cataflam, altalanos fajdalomcsillapito, orrspray ha nathas lennel meg hasonlok, esetleg feliratni par antibiotikumot, ami hasznalni szokott bizonyos betegsegek eseten, jol johet utkozben es alig foglal helyet.

[ Szerkesztve ]

(#40) Gradilaci


Gradilaci
tag

Na látod! Összejön ez szépen lassan...de mielőtt spájzolni kezdenél, mindenképpen tudd meg, kivel mész, szerezd meg a számát, és egyeztess vele. Nagyon kicsi az a 4 négyzetméter két embernek...

Ja és persze azzal kezdj, hogy felveteted magad valamelyik egységhez! :)

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#41) gerike338 válasza Gradilaci (#40) üzenetére


gerike338
újonc

Mester! Merre felé lendülsz januárban? Össze futhatnánk egy sörre meg egy két dologról kifaggatnálak ha a diszponk engedi!

(#42) MrAti86 válasza Gradilaci (#40) üzenetére


MrAti86
csendes tag

A felvételt január első, második hetére tervezem a 2 elözöleg emlitett franchise cégen kívúl még felmerült a Hödlmayr- is! Igazából a Wabi is, meg a Hödlmayr is jónnak tünnik! Még elvállik! Nem mostanába szeretnék munkahely után futkosni, ugyhogy amit majd választok és ahova felvesznek az megmaradna egy pár évig, terveim szerint

(#43) Gradilaci válasza gerike338 (#41) üzenetére


Gradilaci
tag

Passz...még azt sem tudom, mikor kezdünk, de részemről a fáklyás menet!

MrAti86: Elvileg 3.-tól már kezdhetsz érdeklődni, akkor kezdenek.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#44) MrAti86 válasza Gradilaci (#43) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Köszönöm szépen!

Egyik kedves barátom volt karácsony elött felvételizni, Ő már 9.-én megy szerződést aláírni és tanfolyamra a többi rajta múlik!

(#45) gerike338 válasza MrAti86 (#42) üzenetére


gerike338
újonc

Nem akarlak elkeseríteni de ha franchisehez mész lehet a felvétel napján indulsz turnéra! Nem mész messzire csak ide glasgowba!

(#46) MrAti86 válasza gerike338 (#45) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Értem! Mint mondtam a lelkesedés megvan! Lehet a betanítom majd fogja a fejét, mert szerettek kérdezni dolgokról, hát majd elvállik

(#47) Gradilaci válasza MrAti86 (#46) üzenetére


Gradilaci
tag

Ne félj kérdezni, ha a betanítód ezért basztatna, akkor ő nem jó oktató! Csak bátran, ha nem világos valami, inkább kétszer kérdezz meg mindent, mint egyszer fizess. (de azért a túl hülye kérdéseket gondold át egyszer-kétszer) Ja, és én szoktam kérni egy jegyzetfüzetet minden tanulómtól, és meg is követelem a jegyzetelést, így nem fordulhat elő olyan, hogy utólag azt mondaná valaki, hogy erről vagy arról nem volt szó...De embere válogatja, mindenképpen vedd fel a kapcsolatot indulás előtt a betanítóddal.

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#48) gerike338 válasza Gradilaci (#47) üzenetére


gerike338
újonc

Laci neked hol áll a paripád?

(#49) MrAti86 válasza Gradilaci (#47) üzenetére


MrAti86
csendes tag

A jegyzetfüzet nem is hülye dolog vmi kell csak fellapozza az ember, és lehet benne van amit az ember nem tud! Erre nem is gondoltam, nagyszerű ötlett,ugyhogy viszek magammal Én is! elötte azonban felvételizni kell!

Betanító kérdés is jó! Mert van aki válal betanítást, de beszéltem olyan sofőrrel is, hogy betanít embert, de igazából nem szívesen, de hát nem vagyunk egyformák!Csodálom Laci, hogy Te még birod, és van hozzá "kedved"

(#50) Gradilaci válasza gerike338 (#48) üzenetére


Gradilaci
tag

Valahol a Nagykőrösin...vadi új, még nem is láttam...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.