Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sBc


sBc
aktív tag

Naponta változó dinamikus hátterem van sajnos nem tudja lekövetni az One UI 4 a háttér szinváltozását.

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

ez igazán megér egy új főverziót. Nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) eclipse19


eclipse19
senior tag

Hát, remélem ki is lehet majd kapcsolni e fantasztikus új fícsört.
Borzasztóak ezek a színek nélküli monokróm ikonok, mégha a háttér színéhez igazodik is az ikon háttér.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#4) csubííí válasza eclipse19 (#3) üzenetére


csubííí
senior tag

Szerencsére jelenleg kikapcsolható. Tényleg semmit nem ér, és a színek sem mindig igazodnak a háttérhez. Ha jól megfigyeli valaki, teljesen sablonos az egész. Sok képhez próbáltam és bizonyos szinpalettákat ismétel újra és újra.

(#5) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ha ez ilyen lesz váltok applere esküszöm, én még a háttérképet sem szoktam átállítani.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6) csubííí


csubííí
senior tag

Sajnos ha ez így megy tovább egyre ocsmányab és dedósab lesz.
Óvodás szint, szégyen!

[ Szerkesztve ]

(#7) #40047616 válasza csubííí (#6) üzenetére


#40047616
törölt tag

Írták valahol hogy ez kikapcsolhatatlan funkció lesz? Én nem vettem észre de lehet hogy átsiklottam felette. Amúgy nekem bejön.

(#8) Tewe013 válasza #40047616 (#7) üzenetére


Tewe013
őstag

Pixel 6-on használom az ikonok kikapcsolhatóak, igazából csak azt hiányolom, hogy a színpalettákon kívül is lehessen színeket választani, egyébként jó cucc.

(#9) #40047616 válasza Tewe013 (#8) üzenetére


#40047616
törölt tag

Én csak azt nem értem hogy itt miért nyafognak egyesek ez miatt. Egy plusz funkció. Akinek tetszik az használja akinek meg nem az használja továbbra is a sötét/világos témát.

[ Szerkesztve ]

(#10) #16820480 válasza Tewe013 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

3rd party launcherben is? Vagy azok működnek egyáltalán használhatóan az új rendszerrel?

(#11) #40047616 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


#40047616
törölt tag

Hol olvastad hogy csak ez miatt lesz új főverzió? :F

(#12) Felesbandi válasza #16820480 (#10) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Gesztus navigacio mar nem mukodik 3rd party launcher-ekkel ha jol tudom. Ha nem MIUI lenne a telomon az alap launcher, evek utan magam mogott hagynam a Nova-t, mert a gesztus navigacio szerintem sokkal jobb. Viszont igy, hogy bukom a testreszabhatosagot a gesztusok oltaran, mar nem sok minden tart vissza az iOS-tol. Jo nagy labonloves az Android-nak a 3rd party launcherek kiherelese.

(#13) csubííí válasza Felesbandi (#12) üzenetére


csubííí
senior tag

Nálam minden gesztus működik 12 droid alatt is, pedig többször olvastam, hogy nem működik.
Microsoft launchert használok, a beállításában megtalalhatók a gesztusok/kézmozdulatok. Ráadásul ingyenes, sok más launcherben ez a prémium megvásárlásával állítható csak be.
Alul az alap marad (home, futó alkalmazás), valamelyik oldalról a vissza, a többit a launcher-ben kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#14) Lenry


Lenry
félisten

Valamint apponként választható lesz a preferált nyelv, ami nem igazítja a rendszer nyelvéhez automatikusan a használt programokét.

végre egy értelmes funkció!

a klímám remote control appjával jártam úgy, hogy rendkívül igényesen (kb Google fordítóval) magyarított felület szerint a párosítás első lépése, hogy kapcsoljuk be a klímát. aztán az istenért nem akart az történni, amit a második lépés írt, mire nagy nehezen találtam egy angol leírást, ahol kiderült, hogy kikapcsolni kellene az egységet...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Tewe013 válasza #16820480 (#10) üzenetére


Tewe013
őstag

Erről nem tudok nyilatkozni, a gyári Pixel launchert használom.

(#16) neoforce válasza Felesbandi (#12) üzenetére


neoforce
aktív tag

Ez egy választható funkció lesz, nyilván ha te a gyári miui launchert használod akkor ez nem lesz benne.

(#17) Plazmacucci válasza #40047616 (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem olvastam sehol, csak mióta ötször sűrűbben jön a főverzió mint az aranykorban, minden csipcsup szarra jön egy új betű.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) #16820480 válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Évente egy jön továbbra is. Amikor kezdett az Android, akkor évi kettő volt legalább, ahhoz képest ez nem tűnik nagyon sűrűnek.

(#19) #40047616 válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


#40047616
törölt tag

Megválaszolták helyettem.

(#20) Plazmacucci válasza #16820480 (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Számozásra gondolok nem az elnevezésre. 4.x volt vagy 3 évig.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) #40047616 válasza Plazmacucci (#20) üzenetére


#40047616
törölt tag

Figyi engedd el. Jó nagy hülyeséget írtál abban a hsz-edben amire reagáltam, van ez így.

(#22) zseko válasza eclipse19 (#3) üzenetére


zseko
veterán

Nekem a minimalista Lines ikonpakk nagyon bejött, szimpla vonalas rajz, a hátterem is szimpla fekete hozzá, szerintem legalább öt éve ezt használom és még mindig nem untam meg. Az kifejezetten bejön hogy csak maga az ikon van, nincs semmi idióta körvonal, négyzet, szürkítés, vagy bármi egyéb hülyeség körülötte, csak pusztán maga az ikon.

Ezt a színösszeállítást viszont képtelen lennék megszokni, az ikonok háttere pedig számomra különösen borzasztó.

HR24.hu

(#23) #16820480 válasza Plazmacucci (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a számozást akkor is mennyien szóvá tették, amikor a Chrome kezdte el egész számokkal léptetni a verziókat 6 hetente, aztán azóta meg igazából teljesen jelentéktelen lett a száma, minden kiadásnál n+1 és kész. Itt is lényegében ez van.

(#24) batai15


batai15
félisten

Végre jó is lenne. Számtalan dolog van a stock androidba ami általában hiányolok az egyéb gyártók felületeiből . Csak hát maguk pixelek ithol nem él érhetőek és pár dolog miatt nálam nem jön szóba .

(#25) HawerKing válasza sBc (#1) üzenetére


HawerKing
őstag

:C

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#26) janeszgol válasza Plazmacucci (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

A kettesnél is volt ilyen.
Cupcake az 1.5.
Donut az 1.6.
Eclair 2.0-2.1
Froyo 2.2-2.2.3
Gingerbread 2.3-2.3.7

A Lollipoptól lett az, hogy fő verziót vált az új elnevezés. De attól még más is történik a szoftverben, nem csak annyi, mint amit látunk. Egy kis érdekesség, hogy már nincs ugye hivatalosan édesség neve az Androidnak a tízestől, de a 13 belsős neve a Tiramisu. azaz nemsokára vége az ABC-nek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) zseko válasza batai15 (#24) üzenetére


zseko
veterán

"Számtalan dolog van a stock androidba ami általában hiányolok az egyéb gyártók felületeiből ."

Mint például? Én meg például pont azt látom, hogy számtalan dolog hiányzott belőle amit Samsung alatt megszoktam, és most kezdik belepakolni.

HR24.hu

(#28) Schuler888 válasza zseko (#27) üzenetére


Schuler888
senior tag

Jaja. En is azt latom h samsungoskent mar tobb mint fel evtizede egy uj android frissitessel semmi ujat nem kapok mert a samsung mar sokkal korabban belerakta a sajat feluletebe, de cserebe mindig jon uj ONE UI is amiben mar vannak ujdonsagok :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#29) Tewe013 válasza Schuler888 (#28) üzenetére


Tewe013
őstag

Ja, például jön még több duplikált app. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) nicu71


nicu71
addikt

nekem bejön,kicsit visszafogja a Samsung kissé gyermeteg színvilágát ,bár világot nem vált ,tulajdonképpen jó huzás.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#31) Schuler888 válasza Tewe013 (#29) üzenetére


Schuler888
senior tag

Na meselj troll.. de ne ugyanazokat a hulyesegeket amiket korabban.. :U

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) zseko válasza nicu71 (#30) üzenetére


zseko
veterán

Őszintén szólva nekem mindkettő gyermeteg, de egyébként meg tök mindegy milyen az alap felület, úgyis csak addig láttam amíg lejött a Nova Prime és a Lines icon pack.

HR24.hu

(#33) Somatom válasza zseko (#32) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Engem sem érdekel a gyári kinézet, meg a gyári appok sem. Rögtön felpakolom a megszokott szoftvercsomagomat és máris otthon vagyok. MIUI nálam kizáró tényező. Szerencsére a Samsung felület nem allergiás a külsős launcherekre, még az S-Pen funkciók is működnek. Úgyhogy évek óta az összes telómon, tabomon ugyanez a home -om.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) #16820480 válasza zseko (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg amikor lehúzod az értesítés redőnyt, belépsz a beállításokba, rányomsz egy share gombra, állítasz a hangerőn, stb stb.

(#35) Somatom válasza zseko (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Azért vannak olyan Android ficsőrök, amiket a Samsung tilt. Pl. adoptable storage (ezzel speciel egyetértek, én is tiltanám), Camera2 API.
De, összességében sztem is bőven a Samsung felé billen a feature mérleg.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) Somatom válasza #16820480 (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Anno az SGS 2 -n használtam egy custom ROM -ot, amiben a roló gyorskapcsolóit vízszintesen görgethető oldalakba lehetett rendezni. Úgy, mint Nova -ban a tálcaikon sorokat. Tehát nem kellett teljesen lehúzni a rolót ahhoz, hogy az összes gyorskapcsoló elérhető legyen. Azóta is hiányzik ez a feature.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) #16820480 válasza Somatom (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Újabb Android verzióknál nem lehet módosítani azt a részt, vagy max ha tényleg mélyebben belenyúl valaki a rendszerbe. Meg kicsit úgy látom, hogy egyre kevesebb telefonra van érdemben custom ROM is, pedig ez egy módszer lehetne az élettartam kitolására.

(#38) Somatom válasza #16820480 (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ilyen egyszerű ez, főleg a Samsungnál. Már az SGS 2 -re is kétféle típusú custom ROM -volt. Gyári és nem gyári alapú. Egyes funkciók (pl. MHL) csak a gyári alapúakkal működtek.
A Note 9 (Exynos) után egy évvel jelent meg a Note10 Lite, szinte ugyanazzal a hardverrel. Hivatalosan megkapta a 11 -et, amit a Note 9 már nem. A hardverazonosság miatt az XDA -sok rögvest portolták a ROM -ot. Gyári alapú, mégsem működik minden funkció (pl. Hotspot).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) csubííí válasza zseko (#32) üzenetére


csubííí
senior tag

Szintén így vagyok, csak Microsoft launchert és más icon pack.

(#40) csubííí válasza Somatom (#36) üzenetére


csubííí
senior tag

Az is jó volna, hogy pl. bal felülről lehúzás értesítés, jobb felülről gyorskapcsolók, és ez újbóli lehuzáskor szinte az összes ott lenne, vagy legalábbis sok. Van gyártó aminél az így van, itt is lehetne.

(#41) aprokaroka87 válasza Somatom (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Általában az a jellemző hogy pazarolják a helyet :) az a megoldás valóban jó lehetett amit írtál.

(#42) Dr. 444Hertz válasza Lenry (#14) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+1

Telefonomat japánul használom, de néha megőrjít, hogy pl. a Google Maps-on nem magyarul jelennek meg az utcanevek... :W :D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#43) Pantal válasza csubííí (#4) üzenetére


Pantal
senior tag

Hol kapcsolható ki? Android 12 Samsung készüléken keresem.

(#44) csubííí válasza Pantal (#43) üzenetére


csubííí
senior tag

Beállítások- háttérkép és stílus-színpaletta- baloldalt a legelső az alap gyári.

[ Szerkesztve ]

(#45) zseko válasza Somatom (#33) üzenetére


zseko
veterán

Úgy néz ki van hasonlóság kettőnké között, az enyém is ilyen évek óta :)
[kép1] [kép2]. Az ikonok fele az könyvtár, itt például a Messenger alattiak [kép3], de ugyanígy a zene, web, képnéző, mail, meg a többi. Ha rábökök az ikonra a Messenger indul el, ha felfelé húzom akkor pedig ott a többi.
A tab kicsit 'színesebb', ott van háttérkép.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#46) Somatom válasza zseko (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Egyértelmű. Az ikonok nálam is könyvtárak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) zseko válasza #16820480 (#34) üzenetére


zseko
veterán

Annyit azért el tudok viselni. Bár a share miatt megérdemelnének egy alapos verést :(((, köze nincs az ajánlásainak azokhoz az emberekhez akiknek küldöm.

HR24.hu

(#48) #16820480 válasza zseko (#47) üzenetére


#16820480
törölt tag

Emiatt én is mérges vagyok, full random kontaktokat dobál fel, ráadásul nem következetes az sem, hogy melyik appból tud feldobni kontaktokat, borzalmas és használhatatlan.

(#49) Somatom válasza zseko (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Mi az a Share? Mire való?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) Khadris


Khadris
csendes tag

De jó, hogy ez feljött, van most a főképernyőn az "At a Glance", ami most már külön van az órától, és se törölni, se áthelyezni, se átméretezni nem lehet. Egyrészt így kétszer van a dátum (van egy az órán is), másrészt nem lehet időjárás widgetnek használni, mert ahhoz kicsi. Plusz van másik időjárás widget, ami méretezhető, szóval igazából nem nagyon tudom, mit kezdjek vele. :F Van ennek valami funkciója, ami használható is, vagy csak szokjam meg, mint alul a keresősávot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.