Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Hogy mennyiszer megtettem én ezt az utat... :D

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#2) #41133696 válasza mbalint987 (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, szintén. Példás volt a vezetés is :D

Országúton, csak Debrecenig megyek már, régebben rendszeresen utaztam Szegedre, Békéscsabára. Életem első 20 évében teljesen ingyen utaztam, mert két családtagom is Volán dolgozó volt :D

Ha Budapestre kell mennem, akkor meg egyértelműen vonaton megyek :)

(#3) #81556480


#81556480
törölt tag

Váó !

(#4) SunyaMacs válasza mbalint987 (#1) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Én csak kb. a felét :)

(#5) mbalint987 válasza #41133696 (#2) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A Volános ingyenutazásról mindig osztálytársam története jut eszembe: Felszáll két ellenőr, osztálytársam (akinek az apja szintúgy Volán-sofőr) mutatja a kis fiatal ellenőrnek a Volános "dolgozói (családtagos)" bérletét. Nézi, valami nem stimmel, ő ezt nem érti, ez a bérlet nem jó. Idősebb kolléga odamegy, és ráparancsol: "Hagyjad Sanyi, hát nem látod, hogy kolléga a fiatal?" :D

(#4) SunyaMacs: Igazság szerint én meg a kétszeresét szoktam, mert Berettyóújfalu az csak a fele az utamnak, utána még ugyanennyit kell mennem. Kollégistaként mondjuk a 2 órás út nem olyan vészes. :)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#6) #41133696 válasza mbalint987 (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja K2-es jegyem volt (ilyen már egyébként nincs), viszont akkoriban baromira jó volt, mert hivatalosan:

Csak a megye határain belül, évente max 2000 KM erejéig, csak a Hajdú Volán járatain, utazásonként lepecsételendő.

Ezzel szemben, orrba-szájba utazgattam, gyermekkoromban, minden hétvégén Debrecenbe pl szülőkkel. Aztán amikor nőttem már magam is. Ellenőrnek is csak felmutattam, és már ment is tovább. Sohasem pecsételték le, na meg Tisza és Körös volánnal is mászkáltam vele :D A 2000 Km meg messze ki volt pipálva :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.