Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Kicsit súlyos hibák egy ekkora gyártótól. :Y

Békesség, boldogság! x)

(#2) boeing válasza Wikoo (#1) üzenetére


boeing
senior tag

Igen nagyon,de ök ezt nem tesztelik le.?

(#3) Wikoo válasza boeing (#2) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Gondolom spórolnak ahol tudnak, vagy lehet az összes tesztelő ép be volt tépve. :D

[ Szerkesztve ]

Békesség, boldogság! x)

(#4) Locutus


Locutus
veterán

Kicsit azért bennem van, hogy aki így cserélgeti a drivert mint más az alsógatyát, az meg is érdemli ezeket a problémákat...

Ha valami beválik, és jó, nem értem minek kell piszkálni. Én is felraktam anno kitudja mikor már a 304.78-at ami épp volt, és azóta is minden új dolog tökéletesen megy vele.

Mindazonáltal, legalább ők beismerik ha gond van, és intenzíven foglalkoznak a kérdéssel. Nem a gcn11.1fúmilyenelőremutatótechnológia-majdkiforrjamagát duma megy 2 éven át...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#5) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Előfordul az ilyen,viszont tuti lesznek sokan akik kidobják a kártyájukat mert azt hiszik,hogy elhalt,és gyorsan vesznek másikat. :P

(#6) embe


embe
nagyúr

Pirosodnak a zöldek. ;] :P

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7) Wikoo válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Nem is rossz ötlet, körülnézek itt a 4. kerületben, épp lomtalanítás van és lehet valaki most szabadul meg a hibásnak vélt GTX 780töl. ;]

Békesség, boldogság! x)

(#8) FragMaster


FragMaster
addikt

Csodálom, hogy most kezd visszhangja lenni csak igazán. Már a 320 bétája is tré volt.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#9) Zotya984


Zotya984
senior tag

Ez cinkes.
Érdekes hibák egyébként tiszta GPU hibára utal első ránézésre

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#10) banhammer


banhammer
veterán

Nalam a Firefox veletlenszeruen fagy ha be van kapcsolva a hardveres gyorsitas.
Ez a problema a 320-as driverektol kezdett elojonni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) Danex válasza Locutus (#4) üzenetére


Danex
addikt

Biztosan tesztelik, de ki tudja hány százezer rendszer változatot nem lehet letesztelni és akkor erre még jönnek a szoftveres különbségek is.

A driver cserélgetésre meg.. ,ha egy újabb játék csak az új patchben kap megfelelő SLI támogatást akkor képtelen az ember frissíteni és az esetleges nagy teljesítménynövekedés (új kártyáknál) is elég vonzó.

(#12) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Hát igen igen már megint ezek a fránya piros driverek nem megy ez nekik...várjunk csak ;]

Bár szerencsére nálam már nem oszt szoroz melyik driver van fent :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13) Kiki18 válasza Locutus (#4) üzenetére


Kiki18
őstag

Azért szokás a legfrissebb drivereket felrakni,mert XY játékban XY % sebességnövekedést lehet elérni vele. Valamint olyan hibákat is kijavítanak,amik bizonyos játékoknál esetleg előfordulnak,megpróbálják optimalizálni a programot a VGA-hoz (lásd TressFX. Megjelenésekor az AMD-k alig lassultak,az Nvidia karik teljesítménye a felére esett. Mostanra ez a jelenség megszűnt egy driver frissítés után.)

(#14) Elemental válasza banhammer (#10) üzenetére


Elemental
addikt

Lol, de jó, hogy írtad, egyszerűen nem jöttem rá, hogy mitől lehet. Azon gondolkoztam, hogy mit változtattam az utóbbi időben, de a drivefrissítés nem jutott eszembe.

(#15) satz18


satz18
őstag

Na ezért szoktam csak akkor VGA drivert frissíteni, ha az új játékhoz mindenképpen kell. Legutóbb a crysis 3 nál asszem, de pl a metro előtt nem, és az is megy hibátlanul. Majd egy fél év múlva frissítek megint.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A 700-as sorozathoz hogyan kell feltenni a 314-es drivert? Hogyha jól tudom, abban még nincs támogatás hozzá.

(#17) kromatika válasza Locutus (#4) üzenetére


kromatika
veterán

Miért nem lehetne mindíg frissíteni a legújabb driverre?Hiszen elvileg azért hozzák ki nem?"Én is felraktam anno kitudja mikor már a 304.78-at ami épp volt"És ha valaki most veszi a kártyát,és természetese felrakja hozzá "ami éppen van" tehát a legújabbat,amiről most kiderült hogy mekkora gáz.Hihetetlen ami ebben a pénzéhes rohanó világban folyik,a PC iparban.Minden évben új generáció(lásd intel ) Sandy nál chipset hiba,Ivy nél USB driver hiba,Haswell meg gyári hűtővel alp órajelen 95,100 fok. Aztán majd győzd kivárni a javításokat,mire használható lesz ,az amiért te fizettél.Hová ez a rohanás,miért nem lehet kiadás előtt tesztelni?

(#18) MCBASSTION válasza Locutus (#4) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

gondolom szamodra sem uj info, hogy a meglevo driverben is rengeteg bug van. Ezeket javitjak ki, illetve optimalizalnak. Ezert kell mindig frissiteni. A jatekokra nem veletlenul van rairva, hogy a legujabb driverrel kene jatszani.

windows7sins.org

(#19) Kiki18 válasza kromatika (#17) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha ők nem sietnek,akkor a másik gyártó fog. Ezek egymást kergetik,nem saját kedvük szerint gyorsultak fel. Szerintem addig örüljünk,amíg így sietnek,mert ha egyszer megunják,a kartellezés fog következni,mint amit a HDD é memória piacon láthattunk és jelenleg is láthatunk. Ezt remélem te sem akarod!
De ez már off topic.

(#20) kromatika válasza Kiki18 (#19) üzenetére


kromatika
veterán

Értem én,csak hát a sietségnek,nem nekünk felhasználóknak kellene megfizetni az árát,főleg ekkora hibákkal.

(#21) tajcsi válasza Locutus (#4) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na ne mond. Es amikor pl egy havernal rendszert installalok es kell nvidia driver akkor mi van? Valoszinuleg nem valami harmadik oldalrol fogom letolteni hogy virusos cuccot kapjak hanem a hivatalos oldalrol ami ugye a legujabb drivert kinalja. Ennelfogva a jokivansagod eleg nosense.

Mas: akkor lehet nem is az ssd csinalja a gepembe a cirkuszt ez az allando rendszer es bongeszolefagyas eleg idegesito...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#22) DRB


DRB
senior tag

Ha vissza akarom tenni a 314.22-őt, akkor elég egy tiszta telepítést nyomni, vagy külön el kell távolítani +takarítani a 320.18-at?

(#23) Kiki18 válasza kromatika (#20) üzenetére


Kiki18
őstag

Ebben teljes mértékben egyetértek.Tény,hogy mi járunk rosszul ebből a szempontból.Viszont pozitívum,és a ikk is erről ír,hogy Nvidiáék rjta vannak az ügyön,dolgoznak rajta,és kérnek minket is az aktív részvételre.Ez viszont dicséretre méltó. :R

(#24) Abu85 válasza FLATRONW (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen azoknál ez gond. Ott egyelőre el kell viselni, ha nem működik.

(#22) DRB: Uninstall az előző és telepítés az újra tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) vinibali


vinibali
őstag

elég meleg... ezek a hibák csak win alatt jönnek ki?
mostmár megtanulhatna az AMD drivert írni... :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) FLATRONW válasza Abu85 (#24) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz. Szerencsére nincs probléma.
Az eseménynaplóban vannak ilyen videokártya hibára utaló bejegyzések, de csak olyan időpontokról, amikor tuning hatására fagyot ki a rendszer.

(#27) DRB válasza Abu85 (#24) üzenetére


DRB
senior tag

Ok, akkor úgy csinálom, köszi :)

(#28) Dark KillerX válasza Abu85 (#24) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Halkan megjegyzem,de a catalyst 13.6 /2 betával is rengeteg hiba jelentkezik! Legalább is nálam , win8 64-bit alatt,és tuti driver,mert a 13.5/ 2 bétával jó minden viszont! :K

Szóval piros oldalon is vannak hibák bőven!

[ Szerkesztve ]

(#29) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam a Tomb Raider 2013 -mal volt/van ilyen probléma.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) vinibali válasza Dark KillerX (#28) üzenetére


vinibali
őstag

béta

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#31) Abu85 válasza kromatika (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy ezt is tesztelték, és náluk nem jött ki. Viszont a világban még sokezer különféle konfiguráció van, amire lehetetlen tökéletes tesztet végezni. Most ott állnak, hogy látják a panaszokat, de gőzük sincs mi a baj, mint anno a TDR-es cirkusz kapcsán. Ezért kérik a problémás kártyákat kölcsönbe, illetve aki tudja az a teljes gépet is beküldheti, az még jobb. Ha nem tudják megjavítani gyorsan, akkor még opció a márciusi kódbázisra való visszaállás is, ami még jó volt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Dark KillerX válasza vinibali (#30) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Tudom hogy béta,és nem végleges! De mivel a Whql-ek megjelenései között sok idő eltelik,ezért ezeket kell használni! :K De ettől eltekintve nincsen sok gond a driverekkel! :R Csak ennél az utolsó bétánál tapasztaltam ezeket a jelenségeket!

[ Szerkesztve ]

(#33) Abu85 válasza Televan74 (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egy specifikus hiba. Nem köthető teljesen ehhez. A Tomb Raider motorja úgy van megírva, hogy a GPU-t extrém mértékben terheli, vagyis szinte mindig maximumon hajtja. A fejlesztők az elmúlt években a kódba mindig belekalkulálták, hogy a VGA-k jó része (az összes GeForce például) nem rendelkezik hardveres túlterhelés elleni védelemmel, így sosem optimalizálták a kódot tökéletesre. A Tomb Raider fejlesztésénél a Nixxes lefosta, hogy a GeForce-ok még mindig félig szoftveres védelemmel dolgoznak, és a Radeonok teljesen hardveres védelmét tartották szem előtt, vagyis csutkára optimalizálták az egész kódot. A GeForce-on is működhet ez, csak ha képi hibák jönnek, akkor vissza kell venni a kártya magórajelét az alapórajel alá. Úgy -100 MHz elég szokott lenni. Ez az NVIDIA hivatalos workaroundja is erre a problémára.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Túl sokat áldoztak a minőségből a sebesség oltárán... ;]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#35) Sonja


Sonja
veterán

Én ezt a drivert használtam a GTX 560 Ti kártyához, de semmi problémám nem volt vele. :K

Sajnos kezd lesüllyedni AMD-s szintre, így ez az előny (is) elveszik. Ezért lesz a következő kártyám valószínűleg AMD. :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36) #06658560 válasza tajcsi (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a VGA-hoz adott driver is mindig a legújabb? A CD-n is?

(#37) D.Va


D.Va
senior tag

A képek alapján visszetértek a jó kis Geforce 2-es idők... ;]
Na nekem azóta van Radeonom... :)) (Mondjuk akkoriban az ATI driverekkel is volt gond... :D )

[ Szerkesztve ]

(#38) flash-


flash-
veterán

Az NVDIA driver problémáiról(pl TDR) már egy 2007. március 30. án készített topic is ír.

hát azt hiszem ez no comment...
ez már több mint 6 év...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#39) ha1265


ha1265
tag

Nekem azóta van 660-om, mióta ez a driver kb. A héten akartam gariztatni...

(#40) satz18 válasza #06658560 (#36) üzenetére


satz18
őstag

Ez jogos. Azzal elég ritkán van gond.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#41) vinibali válasza Dark KillerX (#32) üzenetére


vinibali
őstag

három hónap azért nem sok idő. itt legalább fix intervallumos kiadás van, a nV-nél meg asszem, ahogy esik, úgy puffan :)
amúgy meglepő, de 13.1 után a béták az én Llanoimon(3500m és 3820) sokat rendetlenkedtek!

(#42) -RARA-: akkor nem lehet, hogy inkább a játékkal van valami? :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#42) D.Va


D.Va
senior tag

A magyar fejlesztésű Cross Cracing Championship játékkal mai napig nem lehet játszani (kb 2008 óta) se Radeonon se Geforce-on, mert ha DirectX9-be kepcsolja a játékot az ember akkor minden kártyán (RADEON-on IS!!!) előjön ugyanez az összevissza villódzó hibajelenség... DX 8 módban nem, de úgy meg nem túl szép... Pedig tolnám mert baromi jó a fizika, és a grafika is pofás maxon...

[ Szerkesztve ]

(#43) UnSkilleD válasza flash- (#38) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a TDR-t rengetg dolog okozhatja szóval nem biztos hogy ugyanaz a dolog van a háttérben, nem mellesleg 6 év alatt sokat változott a hardver

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#44) Abu85 válasza vinibali (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD-nél is ahogy esik úgy puffan rendszer van. Az szimplán véletlen, hogy három havonta esett az elmúlt hónapokban. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) seolwon válasza #06658560 (#36) üzenetére


seolwon
tag

De ha a VGA-hoz adott drivert ki tudják tesztelni "az egész világ" segítsége nélkül. Akkor ezeket miért nem?

(#46) patex1983


patex1983
őstag

Battlefield 3 alatt nekem is ilyen hibákat produkál a VGA, illetve a Firefox is néha le szokott fagyni, amit korábban soha nem tett. Jó, hogy megjelent a cikk, így legalább tudom mi a helyzet és felrakom a korábbi, ajánlott driver-t.
(#4) Locutus: Én pl. azért raktam fel a legfrisebb driver-t, mert pár hete vettem a VGA-t, előtte Radeon volt, így evidens volt, hogy a legfrissebbet rakjam fel.

X

(#47) lobbooo


lobbooo
csendes tag

Közületek valakinek jelentkezett ez a probléma? Nekem semmi pedig mindig frissítem, két év alatt ez a 17.driver ( mind megtartom hátha ) és tökéletesen működik a GTX460, pedig sokszor 850MHz-en 1,025V-on ment húzott GDDR5-el. Számít az új driver, már próbáltam azt is, hogy viszaugrottam egy jóval régebbire és érezhető volt rendesen az fps-ben a lassúsága az újhoz képest. 1080p és high vagy ultra felbontás mellet megy mindig hiba nélkül. Mondjuk én operát használok..

[ Szerkesztve ]

(#48) Abu85 válasza seolwon (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezeket is ki tudják, csak itt specifikus dolgokról beszélünk. A GeForce driverek időszakos stabilitási gondja (a TDR-es gondok például a 275-ös és a 310-es driverek között) mindig arra volt visszavezethető, hogy a hardver még ma is szoftveresen védelmeket használ. Viszont a driverek gyorsulnak, vagyis a szoftveres védelmet is fejleszteni kell, hogy ezt a gyorsulást kibírja a hardver. Minél gyorsabbak a rutinok, annál több kártya esetében fordul elő az, hogy a kialakított szoftveres védelem vezérlése bizonyos kártyákon - akár már alapórajelen - nem lesz elég stabil. Ezt az is alátámasztja, hogy a probléma főleg a jól optimalizált játékok alatt jön elő. Na most, ha a tesztelést olyan kártyákon végzik, amelyeket például a média kap, abszolút válogatott, legjobb chipekkel, akkor ezek a gondok nem jönnek ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) flash-


flash-
veterán

ATI(najo AMD-nél:)-nál is vannak driver gondok ?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#50) JoolsNOS válasza Locutus (#4) üzenetére


JoolsNOS
veterán

MIért érdemli meg? A driver arra való, hogy a legfrissebb legyen fent. Az általad használd drivrnél kb 10-15%al gyorsabb az új. Ez nem bios, hogy csak akkor kell cserélni ha gond van. Én mindig a legújabbat használom, és nincs gondom. Ezzel sem. Bár se nem bf3azok, se nem bioshokkozok.

(#49) flash-: talán még gyakrabban is mint nv-nél. Nem feltétlenül ilyen jellegű.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.