Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Lord Dragon válasza beci501. (#6) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Ezzel én is így vagyok. Habár nekem még nem volt ilyen Gigabyte billentyűzetem, de nekem túl kevés rajta a külön gomb. Csak 5 db. A G19-en 12 db van, az nagyjából elég azokra amiket használni szoktam. A másodlagos, harmadlagos stb funkciókat meg nem szeretem használni, mert akkor általában először le kell nyomni egy gombot, hogy átváltsak a másodlagos, harmadlagos stb funkcióra és csak utána érem el ami nekem kell. Az úgy már nem egy gombnyomás hanem kettő. Ennyi erővel akár el is indíthatom az adott dolgot a START menüből. Mondjuk én az összes külön gombot programok gyors indítására szoktam mindig használni, és szerintem ilyen használat céljából az a legkirályabb, ha egy gombnyomás mindössze az, amire szükségem van, ezért szeretem a sok külön gombot.
Az se hátrány azért, hogy állítható a színe a G19-nek, szépen testre lehet szabni egyéni ízlés szerint és esetleg a moddolt számítógép színéhez. :-) Nekem a zöld a favoritom. Ettől függetlenül ennyi pénzért azért egész jó kis billentyűzet, bár ha tényleg kezdi megadni magát már 2 év után, akkor nem annyira éri meg a 14K se. Én az előző billentyűzetemet 7 év használat után cseréltem le, és nem azért mert nem működött tökéletesen, hanem azért, mert a WIN7 sajna nem támogatta a külön gombokat rajta, nem volt már driver alá :((( Így vettem meg a Logitech G19-emet. Bár így utólag nem cserélném le, az tuti. Már kb 1,5 éve használom, amióta megjelent, és maximálisan meg vagyok elégedve vele. Semmi kopás vagy használódás nem látszik rajta így 1,5 év után. Aki akar egy igazi jó tartós billentyűt, ami minden extrával fel van szerelve, annak ajánlom a G19-et. Igaz, hogy egy kicsit drágácska, de aki nem akar évente billentyűt cserélni, hanem minimum 5 évre tervezi a billentyűzet vásárlást, annak szerintem idővel megtérül a befektetése és tuti nem fog csalódni! :))

Üdv! L.D.

U.I.: Én sem szeretem a vékony ENTER-t és ha nincs a "helyén" a hosszú "í" úgyhogy én a G19 német változatát vettem meg :)) Azon dekára ugyanott helyezkedik el az összes gomb, mint a magyar kiosztásún, csak nem teljesen ugyanaz van ráírva mindegyikre. De hát az Angolra se ugyanaz van ráírva mint a magyarra úgyhogy.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.