Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skizz


Skizz
addikt

Most infon vagyok nemtudom végigolvasni, de a saját képeket nagyon hiányolom...

(#2) rumkola


rumkola
veterán

A legfontosabb:
Mennyi és milyen bemenetei vannak?

[ Szerkesztve ]

(#3) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Nekem volt egy Genius HT 5000-resem, amivel állandóan pitihibák voltak.Egyszer javitották gariba, de szinte ugyenúgy kaptam vissza.
Eladtam, és vettem egy 4000-ret, ami eléggé gyengécske lett szerintem.Nem tudtam normálisan beállitani.
Meghallgatnám a tiedet, mert nekem is Xtreme Musicom van. ;)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4) Eagl3


Eagl3
veterán

Saját képeket azért nem tettem ki, mivel nem volt kéznél digit gép, telefonnal meg nem akartam belekontárkodni.

Rumolka: 1db 5.1 kimenet a hangfalaknak, 1db 5. illetve 3 stereo bement van rajta.

Ace Ventura: Bármikor nagyon szívesen megmutatom ha Fehérváron jársz. :)

(#5) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Ha már tesztet írsz, írjál le konkrétumokat is. Például csak annyit írsz, hogy elegendő hosszúak a vezetékek. Mégis centiméterben ez mennyi? Írod, hogy nem motoros a hangerőszabályzó. Akkor milyen? Technikai paraméterek? Szépen mindent, ne csak annyit, hogy "100W-os a SUB". Az meg tényleg szomorú, hogy nem bírnak rátenni egy nyomorult fejhallgató kimenetet. De szerintem más 5.1-eseken sincs sajna ilyen. Valaki tud olyan szettet mondani, amin van fejhallgató kimenet? Mert az tényleg nonszensz, hogy én mindig dugdossam a vezetékeket a gép hátuljánál.
Ja és a saját képek a rendszerről sokat dobnának az íráson.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#6) Eagl3 válasza Ricco_hun (#5) üzenetére


Eagl3
veterán

Csak azért nem írtam le a pontos méretet mert ben találtam róla infőt.
Megmérni nem tudtam mert 3 bútor és egy szónyeg alatt megy némelyik kábel (az egyiken a barátnőm aludt éppen).
Írtam, hogy 100W a SUB illetve 8" -os membrán található benne. Egy valamit nem említettem, hogy 6ohm os.

A saját képek hiányát pedig épp az előző HSZ -ban indokoltam, de igyekszem pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#7) dragos


dragos
csendes tag

nekem is az 5000-es sorozatból van egy a nappaliban, ill egy a hálószobában (ezt az asszony hozta a házhoz :) )
mindkettővel maximálisan meg vagyunk elégedve, az enyém mondjuk még a régebbi fajta (távirányítón csak hangerő, mute, ill power off van :D ), de az asszonyé már full konfort

a kimenetnél nekem is van gondom, részben ugyan ilyen, kaptam egy Zalman 5.1-es fülest (hogy az asszonyt ne zavarjam időnként a "robbanásokkal") amit vagy a hangkártyába kötök (Y elosztókba) így viszont a füles mindíg kapja a jelet, ezt nemnagyon akarom, főleg, hogy nincs rajta poti :(

Külön hangkártya egyébként mindenképpen javasolt, aki normális hangzást akar kicsikarni a gépéből, az integrált megoldások is szépen szólnak, ám a proci teljesítményét zabálják, egy egyszerűbb 5.1 vagy 7.1-es hangkártyát meg már pár ezresért lehet venni

üdv: dragos

(#8) Ace Ventura válasza dragos (#7) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az sem mindegy, hogy milyen hangkarit veszel.Hiába nem integrált, a procit attól még ugyanúgy terheli.
Amelyik hardveres gyorsitással bír, az nem eszi a procit.Ezek használtan is 15K környékén indulnak.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Teljesen felesleges rá a fejhallgató kimenet, nem is értem miért kerested, mert egyik ilyen termékükön sincsen. Ez nem 2.0 vagy 2.1, hanem arra való, hogy aka házimoziként szépen megszólaltassa a filmeket, zenéket.

Ráadásképpen, ha számítógépről használod, akkor ajánlom a fejhallgatókimenetet (az egy előlapi funkció, szinte mindenhol elérhető).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#10) ztoldy


ztoldy
senior tag

Hát én el is csodálkoztam rajta, hogy negatívumnak írtad, hogy nincs rajta fejhallgató csatlakozó. Szerintem a hangfal nem arra való, hogy beledugdossag a fejhallgatót. Én már a kezdetektől kezdve elosztval használtam a hangfalakat. Persze csak akkor jó, ha a fejhallgatódon van hangerőszabályzó, mert különben állíthatod windows-ban a hangot, ami nem kényelmes.

Műszaki boltban lehet kapni jack dugó elosztót pár száz forintért.

Ez a rosszabbik verzió belőle, ilyet ne vegyél: Klikk

Ilyet kell venned, ebből több is elfér a hangkártyán egymás mellett, ha a többi kimenetet is elosztanád: Klikk

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#11) Eagl3


Eagl3
veterán

Kiraktam két saját képet.

A fejhallgató kimenettel kapcsolatban pedig nem tudom, én baromira hiányolom róla.
Jó ötlet az előlapi kivezetés, illetve az elősztó is, de ha elosztóval kötöm rá a hangfal mellé a fülest, akkor a füles nem fog folyamatosan szólni?

(#12) #56474624 válasza Ricco_hun (#5) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kényelmi szempontból lehet jó a fejhallgató kimenet, de hangminőség szempontjából már nem. Én kíváncsiságból néztem pl. az SP-HF-1250X fejhallgató kimenetét, az szerintem nagyon gyatra.

(#13) ztoldy válasza Eagl3 (#11) üzenetére


ztoldy
senior tag

Fog szólni egyfolytában, de lehallkítod és máris nem hallod. Olyan fülest kell venni, amin van hangerőszabályzó. Olyat meg sem vennék, amin nincs.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#14) total90


total90
veterán

Egész jó lett a cikk és grat a cucchoz is.Nekem 3600-as van már 5 éve és még soha semmi baja nem volt,most is jó és kiválóan szól.Én nagyon meg vagyok elégedve vele.Egyik haver vett mostanában 5005-öt és az is elég jó szerintem.Nekem a 6000-el őszintén szólva az a bajom,hogy számomra bűn ronda.Persze ez szubjektív de ez már az a határ eset,hogy nem venném meg a külseje miatt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Eagl3 válasza total90 (#14) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, megoszlanak a vélemények ez és a korábbi verziók külsejéről, érdekes, hogy a régi tulajoknak nem igazán tetszett meg ez a típus. De mint írtad, ez elég szubjektív :)

(#16) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Egyébként nem volt másik 5.1-es Geniusod előtte? Az érdekelne, hogy ez már jobban szól, mint a 3600-as (főleg a mély). :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#17) Eagl3 válasza TomBoy1986 (#16) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem volt előtte Geniusom, de ne a 3600 -ben egy 45W -os SUB van, ebben meg 100W.
Szerintem jobban szól? :D

Amúgy biztos vagyok benne, hogy minden téren kenterbe veri a korábbi Genius 5.1-eket.

(#18) bartucc


bartucc
addikt

Nekem kezdetek óta 2.0ás genius van, már öregecske, kevéske, be kéne ruházni vmire, de geniusok mindig is jók voltak!
És ami tetszik a fadobozos 2.0, 2.1, 5.1 rendszerek hangzása, eszméletlen jó:)
Gratula a cikkhez:D!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#19) Eagl3 válasza bartucc (#18) üzenetére


Eagl3
veterán

Valóban dob a hangzáson egy keveset a fa borítás.
Köszönöm. :)

(#20) Eagl3 válasza Eagl3 (#17) üzenetére


Eagl3
veterán

Most nézem, ez a hsz. -om elég furmányosra sikeredett.
Szóval:

Nem volt előtte Geniusom, de a 3600 -ben egy 45W -os SUB van, ebben meg 100W.
Szerinted jobban szól? :D

Amúgy biztos vagyok benne, hogy minden téren kenterbe veri a korábbi Genius 5.1-eket.

(#21) MC Pite


MC Pite
veterán

Koppanásgátlás gyanánt ki/bekapcskor itt is leveszi a hangerőt?
Idális vágás frenvecnia hova jön ki?

5000esem van, 5100 meg ez is szimpi, de a szatelitek/mély külöbsége megakasztott... Elvileg 10hzel lentebb megy a kisebbik, nem elképzelhetetlen ahogy az sem hogy dinamikusabb.
Külsőre komolyabb az 5100, pláne selyem nélkül...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22) Eagl3 válasza MC Pite (#21) üzenetére


Eagl3
veterán

A francba.
Most, hogy mondom eszembe jutott, hogy be akartam írni azt is, hogy ki\be kapcsolásnál mindig visszaáll a rendszer alapértelmezett beállításra.

Szóval igen, van benne koppanásgátló. :)

Nem tudom, miért tűnik neked komolyabbnak pláne selyem nélkül, viszont valóban érdekes, hogy a mélyből visszavettek a szatelitek pedig picit erősebbek lettek.
Nem lehet rossz szett az sem, itt majd hallgatott zenei műfaj lesz döntőbb talán.

(#23) grabber


grabber
addikt

"nagyon hiányolom róla a fejhallgató bemenetet"
"nincs fejhallgató kimenet"

Biztos így van,mert ellentmondásos,de igaz is lehet :U

(#24) Eagl3 válasza grabber (#23) üzenetére


Eagl3
veterán

Jogos, javítva.

(#25) TomBoy1986 válasza Eagl3 (#17) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Azért kérdezem, mert már az 5000-esben is, meg az az 5005-ben is erősebb mély volt a 3600-nál, ennek ellenére gyengébb volt a hangminőség, szóval a félelmem nem alaptalan :)

Bár ennek végre a szerkezetét is átalakították, azaz már nem egyszerű bandpass láda.

Még valami fontos, amit elfelejtettem:

Régebben olvastam azt, hogy a beállításokat (melyik hangszóró mennnyivel szóljon erősebben/gyengébben) elveszti kikapcsolás után. Ez igaz? Standbyban is?

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26) Eagl3 válasza TomBoy1986 (#25) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, írtam feljebb, hogy ha kikapcsolod a rendszert, akkor visszaáll alapértelmezett beállításra. De nem olyan zavaró mint amilyennek tűnik.

(#27) MC Pite válasza TomBoy1986 (#25) üzenetére


MC Pite
veterán

Volt 3600om és van 500em és nem tudlak igazolni. Magasak jobbak, mély dinamikusabb, határozottabb, és még picikét lentebb is megy frekiben; szal az ocsmány kék ledet leszámítva előre lépés volt...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28) TomBoy1986 válasza MC Pite (#27) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Valamelyik Genius topicban olvastam, de nem csak 1-2 embertől. Ettől még elképzelhető, hogy a tiéd egy jó darab, mert haverommal egyszerre vettük a 3600-akat (én előbb ő meg 1-2 hét múlva) és neki nagyon idiótán szól :K

5000-em nem volt, úgyhogy csak hallomásra tudok alapozni.

Eagl3:
Köszönöm, nincs több kérdésem a tanúhoz :D
De tényleg... Thx. :R

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Ez a Genius 6000-res sorozat hát hogy is mondjam...szerintem nem sikerült vmi jól!
Állításom igazolása: Otthon 3600-som van, az albiba még tavaly szeptemberben vettem meg a 6000-ret, de el is adtam!

X-Fi Xtremegamer-rel hajtottam meg, szóval a minőség "eleje" eléri az elfogadhatót egy alaplapihoz képest. :DDD És most jön a DE!

A 3600-nak jóval teltebbek a hangjai (kivéve a mélyet, mert az lehetne benne erősebb) és színesebbek a közép és magas tartományok. Otthon még mindig kiráz a hideg, ha egy Madonna, vagy Scorpions Aquostica koncertet nézek...viszont ezt a 6000-snél nem éreztem.
Én személy szerint örülök, h. sikerült eladnom még tavaly és nem maradt rám, mert egyáltalán nem voltam megelégedve vele.

Minden beállítás elvész kikapcsoláskor, csak szólnak a hangfalak, de nem muzsikálnak.
A 3600-s sem egy fullos darab, ezt hozzáteszem, de igazán akkor jöttem rá a dolgokra, mikor mind2 ott volt előttem és meghallgattam egy jó koncertet vagy filmet.

Én arra biztatom a többieket, akik le szeretnék cserélni a 3600-5005-st, h. NE tegyék!
Az lenne a legjobb, h. a 3600-s kapna egy 80-90W-os mélyet és kész!
Az 5000-resekben az nem tetszik,h. mi a bánatnak kellett a surroundokba csipogót rakni?
Annyira elrontja az összképet hangzásban, mint annak a rendje!
Egy Logitech z5500 vagy Creative Gigaworks s750-et szivesen meghallgatnék, de ugye ezek erősebbek és nem sorolhatók ebbe a szegmensbe, amit a genius képvisel a 6000-ressel.
Egy dicsérendő dolog van a genius mellett, nem ocsmány műanyag sz@rt használ, hanem legalább préselt "fát". :))

Nem leírni akartam a cuccodat, félre ne értsd :R , ez szubjektív vélemény egy olyan embertől, akinek van/volt 3600-s és 6000-res.

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#30) Ricco_hun válasza D®. GeNy@ (#29) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Hát ez tényleg csak egy szubjektív vélemény.
"Az lenne a legjobb, h. a 3600-s kapna egy 80-90W-os mélyet és kész!"
Igen, kapott egy 100W-os 8"-os mélyet és úgy hívják, hogy SW-HF5.1 6000. :D

Én is egy 6000-esre pályázom majd a közeljövőben. De az kicsit megdobja a költségeket, hogy akkor már hangkártyát is kell venni (valami komolyabb x-fi-t).

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#31) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv, olvasgattam. Jó kis írás! Nekem csak egy bajom van a 6000-el, hogy rettentő ronda. Elképzelem az 5000-es helyén és rázom a fejem, hogy neeeem! Láttam jön az 5100-as! Az viszont szép, azzal meg az a bajom h csak 170W! Nem mintha bajom lenne az 5000-essel, sőt sajna több mint elég nálam és vissza is kellett vennem mert rezonál a gipszkarton tetőtér. :((( azaz 170 v 200w, tök mindegy mert sok!
Kívánom h sokáig szolgáljon! :R

(#32) TomBoy1986 válasza D®. GeNy@ (#29) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nekem 3600-as van. Nem értem, hogy miért véded a hátsó hangszórókat, mert nincs jó hangjuk egyáltalán. :(

Ha azzal csináltak valamit - netán kétutasították, akkor az már óriási előrelépés legnagyobb valószínűséggel.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#33) Silenzio


Silenzio
addikt

Igazából nem vagyok egy vájt fülű, bár a zenei hallásom tökéletes, annyira nem vagyok érzékeny a hangkeltő berendezések teljesítményére. A sok trance-rajongó vérpistike finnyássága szerintem sznobéria. Sokan meglepődnének ha mondjuk Bach H-moll miséjét beizzítanák a hiper rendszereiken és "szétrepednének" tőle a tökéletesnek hitt hangszórók. :)

Viszont a jellegzetes fadobozos Genius rendszerekről szinte csak jókat hallani, és árban sincsenek elszállva. Mivel az 5.1-es Medusám mellé kéne még egy jó hangfalszett is, úgy érzem ez ideális lehet. Kösz a tesztet!

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#34) yash


yash
senior tag

jo cikk. en egy crea t5500-al rombolom az emberek épelméjét :) en is a kulso hangkartyat ajanlom, termeszetesen x-fi. nekem notebookom van, ezert csak USB-s verzio johetett szoba, de franko! ezen is van hangeroszabalyzo meg taviranyito is van hozza (igaz ez szoftveres cumo). notebookosoknak ezt ajanlom, ha mindenkeppen 5.1-ezni akarnak!

(#35) Eagl3 válasza D®. GeNy@ (#29) üzenetére


Eagl3
veterán

Megdöbbenve olvasom a véleményedet.
Nem értem, hogy miért adna ki a Genius egy régebbinél rosszabb minőségű 5.1-et?

Két dologra tudok gondolni. Az első, hogy hibás darabot fogtál ki.
A második, hogy nem tudtad rendesen beállítani.

(#36) Archer


Archer
őstag

Nekem 5000-em volt, véleményem róla meg úgy általában a Genius hangcuccokról ,hogy a kategóriájukban jó ár/érték mutatóval rendelkeznek. Ezért a szettért kicsit sokallom a 35k-t de nyilván ez fog lejjebb is menni. 30k alatt már szerintem jó vétel, ebben az ársávban így kapásból nekem is csak a G51 ugrik be az meg tényleg inkább csak játékra való (Creative hangfalait meg nem ismerem de állítólag a Megaworks meg Gigaworks szérián kívül a többi nem nagy szám) A teljesítmény annyira nem mérvadó mert az 5000-el is az volt a baj, hogy félhangerőig szépen szólt de fölötte egyre romlott a hangzás. Mondjuk nem tudom egy átlag szobában ki hallgatja 50-60% hangerő felett mert már az is baromi hangos. Ennél is úgy van? Amúgy szvsz zenére nem jók az ilyen 5.1 cuccok, arra 2.1 de inkább stereo az igazi.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#37) Eagl3 válasza Archer (#36) üzenetére


Eagl3
veterán

35K sok érte?
Egy z5500 -ért nem sok 70-90K? :)

Amúgy igen, alapjáraton is elég hangos, vissza is kell belőle venni általában.

(#38) bartucc


bartucc
addikt

Sztem is bőven elég (lehet) egy ilyen....
Osztálykirándulásokon (2-szer is) egy 5000-es mélye és két első volt csak, de egy 15nm-es szobára bőven elég volt, és 50% körül ment csak, szval ahova nem elég ennek az 50%-a, az építsen magának ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#39) D®. GeNy@ válasza Eagl3 (#37) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Nem volt hibás darab és elég sokáig tesztelgettem a 6000-rest, de nekem kevés volt a középtartomány és a magas se volt olyan, mint a 3600-sé. Biztos túlságosan megszoktam 4 év alatt a 3600-at! :DD
Igazából akkor lesz viszonyítási alap, ha vki rendelkezett vagy rendelkezik mind2-vel. :U
A 6000-nek a mélye kifogástalan, tényleg szinte tökéletes és sok is!!! -igen, levettem 0-ról -2 vagy -4-re. 1etlen 1 számnál puffogott be 45-ös hangerőn, a Batman legújabb részében.
Nekem DvD-knél minima 45-ös hangerő kellett, h. élvezhető legyen, de volt amikor 50-en ment. A 3600-nál bőven elég a feles hangerő, de ez nem ide tartozik.
Gyönyörű kidolgozása volt, azt meg kell hagyni (ennyi pénzért). (Én 28-29 körül vettem anno)
A kábelek kicserélése volt az első dolgom...

Szóval sok sikert hozzá és használd egészséggel! :R

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#40) Eagl3 válasza D®. GeNy@ (#39) üzenetére


Eagl3
veterán

Miért cserélted ki a kábeleket?
Amúgy ez a számokban kifejezett hangerő elég relatív, én spec ált a lejátszó vagy a win hangerő szabályzóját használom. Vagy együtt mindhármat. :)

Szívesen meghallgatnék egy 3600-ast, bár szerintem teljesen jók a magas és középhangszórói. Annyit írtam a tesztben, hogy a közép hangok lehetnének kicsit erősebbek, de ez szőrszál hasogatás.

(#41) #56474624 válasza Eagl3 (#37) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem sok. Én anno a 3600-ast 25 ezer HUF-ért vettem (nem MM-ben). Igaz, a 6000-essel együtt nem éltem, mint a 3600-ossal, de nekem egyáltalán nem tűnik biztatóbbnak... Szóval ahhoz képest szerintem például sok.

(#42) D®. GeNy@ válasza Eagl3 (#40) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

A monitorkábeleket cseréltem ki 0,75-re, mert a genius-é...hááát egy szóval silány minőségű volt. 80-90Ft/m, szóval annyira nem sok. A lényeg, h. a frontok ugyanolyan hosszú kábeleken legyenek (mind2), vmint a surroundok is. A Center az különálló dolog, de ne legyen hosszabb, mint a frontok-é.
A kábelek milyensége ("vastagsága") befolyásolja az erősítőből küldött jel minőségét.

Engem és a barátnőmet is (főleg őt :D ) rettenetesen zavarta a kék led stand by üzemmódban, így mindig le kellett takarni egy ruhadarabbal vagy kistörölközővel :DDD

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#43) Eagl3 válasza D®. GeNy@ (#42) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, ezt írtam is, a folyamatos kék led nagyon zavaró.
Nálunk is a barátnőmet zavarja igazán. :)

(#44) Eagl3 válasza #56474624 (#41) üzenetére


Eagl3
veterán

De ha a többi 5.1-et veszed alapul, akkor szerintem egyáltalán nem sok. Sőt...

(#45) #56474624 válasza Eagl3 (#44) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó, de azért a Z-5500 lehet jobb egy pár fokkal, és azért drágább annyival. Azért csak a duplája, és sikeres terméknek mondható.

(#46) Eagl3 válasza #56474624 (#45) üzenetére


Eagl3
veterán

Én meg úgy vagyok vele, hogy a Z-5500 nem ér annyit.
Pláne amennyi panaszt hallani róla manapság.
Persze aki tényleg egy "felső kategóriás" rendszert szeretne venni, akkor nincs sok lehetősége vagy a Z-5500 vagy a Creative s750. Ezért kénytelen kifizetni annyi pénzt.

(#47) Shkiz0 válasza Ricco_hun (#5) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez kell neked, vagy ez. Elveteműltekenk van 6in1 :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#48) MC Pite


MC Pite
veterán

Kábelcsere nekem is elsők között volt mert a forntokon minimum érdemes, a gyári visszafogja még ezt a teljesítményt is, 3600oson és 5000esen is javított, kicsit tisztább, erősebb, kevésbé darabos. levegősebbek magasok...

Igen, tudom hogy volt szórás a szériákban, de nálam határozottan jobb az 5000es mint a 3600 volt, pedig enyémnél rosszabb 3600osat is hallottam.

5000es széria erősebb és píapíron jobb mélylel az 5100 ;)

Hátra csipogó és nagyobb szélessávú?! Naná, hisz aki 6 csatornás zenét is hallgat sírvafakadt a 3600oson mikor szóló szerepet kapott! 5000nél díjazom hogy legalább magas is jön hátulról, de még így sem túl erős a hátsó produkció, ez a másik ami tetszik az újakba. Bár szívem szerint az 1250eseket raknám be elsőnek és a mostnai elsőket hátra; na, az ütne :).

A logi és cre nagyobb szettjeit hallgattam, de [i]zenéref/i] nem za igaziak, főleg a logi :(.

a 2/1 elosztókkal az a baj hogy ki kell húzni a fülest vagy csökken a hangerő. Én anno egy 3,5es hosszabbítót használtam amibe hogy a frontokat hol a fülest dugtam. Egészen az Audigy 2 Platinum eX megvételéig :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#49) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Ha már ebben az árkategóriában vagyunk, akkor 5100 vs 6000?
A 6000-nek azért minőségibb kidolgozottsága van, mint az 5100-nak...
Ahogy nézem, az 5100 is 30-35K, akkor inkább 6000... :)

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#50) MC Pite válasza D®. GeNy@ (#49) üzenetére


MC Pite
veterán

Nemtom...
Ezt kéne öszemérni.

6000
+
falrarakásnál jobb az első reflexnyílás
-
kék kijelző folyamtosan világít
furán néz ki a mély...

?
20 centis mély, ami vagy jobb dinamikában és frenvenciátvitelben, vagy nem
jobb-e az alu membrános szélessávú
jobbanak tűnnek szemre a magasok...

5100
+
felnőttesebb kinézet, pláne a vörös lcd
karcsúbb center (tft monitor kávája és talpa közé még befér)
-

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.