Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) O_L_I


O_L_I
őstag

Nekem van egy hasonló Genius billentyűzetem, a nyomáspont télleg kellemes, de az hogy egytömbben vannak az "F"-ek az megszokhatatlan, valamit a del home stb. környéke is nagyon zavaros.

(#2) sNORh válasza O_L_I (#1) üzenetére


sNORh
addikt

Igen és eléggé zsúfolt. Nekem egy hasonló Lodzsitekem van, de alig tudtam megszokni az átlagostól eltérő helyzetet..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3) JoHnni


JoHnni
senior tag

de legalább végre USB 2.0 hub van rajta, mondjuk sztem még mindig lehetne laposabb a bill

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a legszebb, hogy ott az insert felül. de kit zavart a helyén, a del fölött? :F

miért számít fejlesztésnek az, hogy egy megszokott, bevált elrendezést kicsit arrébbtolnak, megkevernek? ez inkább visszalépés, kényelmetlenség.

(#5) Jofi81


Jofi81
őstag

Én sem értem, hogy miért nem hagyományos elrendezésű... :F Pedig egyébként tetszik.

(#6) #54715584


#54715584
törölt tag

engem is zavar, hogy a szerkesztogombok 2 oszlopban vannak, kenyelmetlen hasznalni oket....
nem azert, mert a regi elrendezest szoktam meg, hanem azert, mert nem esik kezre/ujjra...

szerk: de azert teccik :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Lacix29


Lacix29
őstag

Ha valaki keskenyebb billentyűzetet akar csinálni, az kénytelen összébtolni a dolgokat. Szerintem nincs ezzel olyan nagy baj. (nekem is ez van)
Egy dolog ami zavaró, hogy az érintésérzékeny billentyűk csak akkor villannak fel, ha megnyomja őket az ember. Pedig sötétben egy kis halvány háttérvilágítás nagyon jól mutatna és hasznos is lenne.
Ezenkívül az érintésérzékeny gombok nyomására a villanás mellett csipog is a billentyű és ezt a csipogást nem lehet lekapcsolni. :(((

(#8) GuMipOkE válasza #54715584 (#6) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Hja, az én billentyűzetemen is 2 oszlopban van, és tényleg nem túl kényelmes megoldás. Pedig már vagy 5-7 éve használom, még sem mondanám rá hogy megszoktam. Inkább elviselem. :)

(#9) RexpecT


RexpecT
addikt

Ha normális billentyűkiosztású lenne lehet hogy megvenném.de így nem tetszik...

(#10) Ste


Ste
addikt

a nyomáspontjára lennék kíváncsi

divatosak lettek manapság a tapigombok

(#11) shtml


shtml
őstag

Nem tudom, kinek az agyszüleménye volt a Del-Home stb. billentyűk eltolásra- átrendezése, de igencsak idióta, annyi szent. Ilyen kiosztású billentyűzetet eleve nem veszek meg. A kikapcsolhatatlanul sípoló érintőgombok csak tovább rontják a dolgokat, akár az eltolt kurzorbillentyűk. Semmi előnyét nem látom az egésznek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont valaki végre arra használja az USB-t amire kitalálták.
Tulajdonképp 95 körül már az alapkoncepció az volt hogy gép-kábel-billentyűzet-kábel-egér.
Nem a gépből jön mind a 2. Hogy a billentyűzetbe dugható pendrive kényelmét már ne is említsem :)

Bár amióta rádiós billentyűzetem van, már jelentősn lecsökkent az asztalon kellemetlenkedő kábloszok száma. Kell hely, zavar a billentyűzet? Repül az ágyra.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Kriza


Kriza
őstag

Hát csak irigyelni tudom az USB2.0 hubot. Az én Pleomax billentyűzetemre 1.1-es sz@rt raktak. Amikor rájöttem, majdnem kettétörtem az egészet. :W
Pedig tényleg kényelmes a billentyűzeten az USB csati.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#14) Dr. Akula válasza Lacix29 (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha még csak a keskenyebb lenne a cél... De a helyét általában kipótolják mindenféle felesleges "multimédia" gombokkal, amitől végül 3x akkora lesza billentyűzet.

(#15) hcl válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...és én pl. nem is nagyon használom őket. Mondjuk az enyémen rendes méretűek az F gombok, afelett vanna a multimédiások, és nem is zavarók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) nap


nap
addikt

Erdekes, hogy mindenki hogy utalja a gombok varialasat. Pedig az xt-s billentyuzetrol valo atallasnal senki sem nyavajgott, hogy az uj elrendezes mennyivel roszabb lenne. Szoval a 101 gombos kiosztas tudott valamit, amit mostanaban szeretnek elfelejteni: logikus volt es kezreallt. Meg az elso ms natural billentyuzet is megtartotta ezt a kiosztast (mindamellett, hogy az alfanumerikus reszt ket reszre osztottak es a kez ala domboritottak). Ugy tunik akkor tul jot alkottak. Mostanaban kenyszeresen akarnak valtoztatni rajta a gyartok, de mindig csak roszabb lesz. Legalabbis nem jobb. Ott vannak a multimedias gombok. A felhasznalok elenyeszo resze hasznalja csak, bar en meg nem lattam olyan embert. A kedvencem a power-sleep-wake gombok belehelyezese. Mindenutt rosz helyen vannak. Ha a kurzormozgatok fole teszik, az ujjak konnyen ratevednek, es mar kesz is a baj. Ha az ins-pgdn hatost toljak lejebb, akkor az ember teljesen osszezavarodik, mindig a billentyuzetet kell nezni, hogy melyik gombra bokjon. Szornyen lelassitja a munkat, mindamellett, hogy kenyelmetlen.
Az az ins-pgdn hatos varialasa szinten. Multkor ot percig kerestem az ins gombot egy hosszudel-es billentyuzeten. Az erintogombokat is csak parasztvakitasnak tartom.
Amit viszont nem tarok hulyesegnek: a billentyuzetvilagitast, es az usb hubot.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Meg nem sikerult megfelelo billentyuzetet talalnom:)
Elegedetlen vagyok. Olyat miert nem tud egyik gyarto sem, hogy normal es nem tomoritett billentyuzet kiosztassal vezetekes es laptop gombokkal ellatott billentyuzet legyen ami raadasul a laptopnak megfeleloen halk is?
Ez erdekes mondat volt, de az informaciotartalom megvan:D Nah szal olyan kene es nem talalok:/
Van egy cherry-s remenyem ami steam nevre hallgat, kiderul milyen lesz:)

(#18) HavocS válasza ThorsHUN (#17) üzenetére


HavocS
senior tag

A4Tech KL7MU

(#19) ThorsHUN válasza HavocS (#18) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Volt ilyenem, de kotyognak a billentyui, annal csendesebb kellene:(

Jah es megneztem amig meg delelott raktarkeszletet mutatott a cherrybol az edigitalnal, delutanra mar a beszuntettek a forgalmazast felirat viritott a billentyuzetnel... basszus ilyen az en formam:(

(#20) Zolee11


Zolee11
senior tag

Nekem ilyen billentyűzetem van több mint 2 hete. Csendesnek nem mondható, eléggé zajos, legalábbis a full halkhoz szokott füleimnek, de nem vészes. A gombok kiosztásával semmi problémám nincs, még néha mellényomok, de meg lehet szokni.

Viszont megy vissza garóba. És itt jön ami nagyon nem tetszik. Genius-ék nem tudnak programozni, mert a legtöbb multimédia billentyű parancsa nem változtatható meg. Sőt ki se kapcsolható, és bizony nekem 2 érintőgomb is rossz, azaz magától kapcsol és világít is mintha megnyomnám.Ez a két billentyű a médialejátszó és a kijelentkezés, na az felüdítő mikor filmet nézek és kijelentkezik... Szerencsére most, hogy hűvösebb van, nem csinálja csak iszonyat ritkán, ahogy melegebb lesz viszem vissza, mert ez nem állapot.
A billentyűk csak akkor világítanak amikor megnyomom (ismét egy rossz pont), tehát sötétben még tapogatózni se lehet mert össze-vissza nyom mindent az ember.
Eddig a termékig gondoltam, úgy, hogy érdemes lehet Genius-t venni. A 0 programozhatóság az vicces, 2008-at írunk és nem tudom kikapcsolni vagy megváltoztatni egy kiegészítő billentyű parancsát.. Ez vicc.

no brain, no problem

(#21) Rover623 válasza nap (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Ott vannak a multimedias gombok. A felhasznalok elenyeszo resze hasznalja csak, bar en meg nem lattam olyan embert.
Otthon napi rendszerességgel a spéci gombokkal indítom a levelezést, a böngészőt és a TV progit...valamint a hangerőszabályzó és némító gombokat is használom...persze az én klavom maga a tökély...sok éve használom, semmi pénzért nem váltanék másra (talán csak egy Optimus Maximus-ra:B), évente teljes pucoláson esik át (komplett szétszedés, összes gomb ki, mosószeres tisztítás, kíméletes szárítás:C).
De igazad van...még én sem láttalak téged...:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#22) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem a billentyűkiosztás miatt ne tántorodjatok el, mert ez nem magyar kiosztás hanem angol, nekem is Slimstar van csak épp 311-es, az angolon tényleg ugyanolyan szar, de nekem magyar van és az fullra stimmel.
Szal a magyarnál sztem biztos minden gomb a helyén van...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23) cucka válasza ngabor2 (#4) üzenetére


cucka
addikt

Érdekes, de ezt a megoldást nagyon könnyen meg lehet szokni, ezt tapasztalatból mondom. (Ja, és nem az egy ujjal gépelős fajta vagyok, elég jól gépelek vakon és programozni is szoktam, ahol ugye talán a legtöbbet számít az ins-del-home-stb. elhelyezkedése)

(#24) shtml válasza Rover623 (#21) üzenetére


shtml
őstag

Mosás után valamivel bezsírozod a billentyűzetet? Én egyszer mostam ki a billentyűzetemet, azóta sokkal nehezebben mozognak a gombok, sőt némelyik akad is lenyomáskor.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) nap válasza Rover623 (#21) üzenetére


nap
addikt

Látom kötözködni akarsz. Azért írtam, hogy az elenyésző része használja, mert tudom, hogy vannak olyanok, akik. Az én környezetemben viszont senki, és ennek nem a multimédia billentyűk hiánya az oka.
Ez pont olyan, mint a notebookoknál a trackpoint. Én nem vennék touchpados notit, de az emberek 90%-a megpusztulna, ha a pöcökegeret kellene használnia.

Egyszer volt egy lepedő méretű 101 gombos billenytűzetem. Nem emlékszem már a gyártójára, de arra igen, hogy nagyon kényelmes volt. Azóta se találtam hozzá foghatót, pedig kipróbáltam egypár ergó mókus billentyűzetet is.

Ja, és ha látni akarsz, nézz fel tiszta időben az égre. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#26) G. Dealer válasza Ste (#10) üzenetére


G. Dealer
tag

nem kell nyomni, csak ráhelyezni az ujjadat. olyan mint az LG csokoládé-phone

(#27) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Csipogásra azóta se sikerült megoldást találni? Most vettem ilyet, eddig tetszik (engem az átrendezés nem zavar, könnyen megszokom :) ), csipogás se olyan vészes, de jobban ellennék nélküle.

(#28) Kobe


Kobe
veterán

miért, miért piros ledekkel látták el ?
az ember még véletenül se tudjon egy tetszetős konfigot összerakni - nekem fontos, h designos legyen - és kiakadok azon hogy monitor kék led, hangfal kék led, nyomtató zöld...

(#29) GeniusHU válasza Kobe (#28) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

egy ledcsere esetleg...

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.