Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) waccamár válasza Hunguardian (#17) üzenetére


waccamár
senior tag

Úristen :Y :Y :W És még te írod, hogy nem lehet VELEM objektíven társalogni. A te hozzászólásodban semmi objektív nem volt, csak vélemény és kitaláció velem kapcsolatban.

Szóval amit a hozzászólásomból rólam megtudtál:

1. Erkölcsileg engem nem zavar, ha valaki adományoz, és erről be is számol.

Ebből az egyetlen gondolatból te ezeket a következtetéseket vontad le:

1. Semmit nem értettem meg a a körülötte zajló eseményekből, a világ alapvető működéséből.
2. Szerinted én a bűnözőket védem (?), és ha egy ilyen "bűnöző" nyilvánosan ad valakinek valamit, akkor én egyből jó embernek gondolom? WTF? :D
3. Milliárdos védelmére kelek
4. Nem képes az elmém befogadni az igazságot

Kicsit túlgondoltad a dolgot, és egy hozzászólásomra te kitaláltál egy csomó dolgot, és alkottál rólam egy képet teljesen alaptalanul :)

Ha ez szerinted rendben van, és normális, akkor szerintem kicsit magadba kellene nézni, és átgondolni, hogy te objektíven ítéled-e meg a dolgokat!

Biztosíthatlak, hogy elég sok mindent megértek mind a világ működéséből, mind a körülöttem zajló eseményekből. Kellően iskolázott, intelligens és tájékozott vagyok, közgazdász létemre úgy gondolom, hogy talán nálad még jobban is megértem, hogy hogy működik a világ. Ténylegesen, és nem pedig spirituális szinten.

De ha már a spiritualitást is behoztad, akkor igen, az életfeladat és az a kérdés, hogy miért születtem meg is foglalkoztat. De a világ 1000 vallásából nem választottam ki magamnak 1-et, csak azért, mert olyan helyre születtem, ahol mások is ugyan azt a könyvet olvassák.

Teljesen felesleges arról is beszélgetni, hogy mit szóltam volna Jézus keresztre feszítésekor. Nagyjából annyi értelme van erről beszélgetni, mint ha arról beszélgetnénk, hogy mit szóltam volna, ha Frodót meglátom a gyűrűvel a kezében. Számomra ugyan olyan mese mind a kettő. Nem attól lesz jó ember valaki, mert ismeri a bibliát. Tök jó könyv, korának bestsellere, és az akkori korszellemnek még lehet szüksége volt egy ilyen alap iránytűre. Sőt, sok embernek még most is szüksége van. Én viszont évezredes könyvek nélkül is el tudom dönteni, hogy mi erkölcsös, mi helyes, és mi nem. Nincs szükségem kész megoldásokra.

Attól, hogy a biblia azt írja, amit te is írtál, attól én még ezt nem fogadom el évezredes igazságnak, és nem gondolom magam rossz embernek, mert máshogy gondolom. És nem, csak attól mert valaki ad, még nem gondolom jó embernek. Viszont veled ellentétben rossznak sem, csak azért, mert erről a tettéről beszámol, miközben a mesekönyv szerint ez helytelen!

De te csak alkoss "objektív" képet továbbra is vadidegenekről 1 hozzászólás alapján úgy, hogy magad találod ki az illető jellemét hasraütésszerűen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.