Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kecsawi


kecsawi
senior tag

Pontosabban [link] TEGYESZ=Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat :R

(#2) rushty


rushty
senior tag

333ezres gépek?

Revolut meghívó pü-ben

(#3) dajkopali válasza kecsawi (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

:R
(már látom, hol rontották el a forrásban - javítom)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) Viktor77 válasza kecsawi (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Na ja, a monori otthonban csak 16 hely van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) hallador


hallador
addikt

Hogy hogy nem egy elüldözött vállalkozó segít. Nem pedig lölö elvtárs és a haverok. Valahogy nem láttam hogy mennyit segít Magyarország leggazdagabbra felfújt ologarchája.
Hiába ezek nem hazudtolják meg magukat.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) simonzé válasza hallador (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Én sem értem, pedig az ő rutinjukkal az adományokból is biztos lehetne lopni...

Gattyán szépen csinálja. És ne feledjük, a wikipedia alapjait is a szexipar teremtette meg.

I don't fit in. I fit out.

(#7) clon válasza hallador (#5) üzenetére


clon
aktív tag

Talán azért nem hallani a "Magyarország leggazdagabbra felfújt ologarchája" felajánlásáról mert nem "elüldözött vállalkozó" meg talán azért mert az elsők között volt aki felajánlott és mikor volt már az...

Mészáros Lőrinc: Az MKB (Mészáros Lőrinc résztulajdonos benne) egymilliárd forintot adományozott a koronavírus-védekezéssel kapcsolatos kormányzati erőfeszítések támogatására, különösen az időskorúak tájékoztatásával és védelmével kapcsolatos intézkedések elősegítésére.

Tiborcz István: Azonnali adományt kapott az Uzsoki Utcai Kórház a BDPST Group ingatlanfejlesztő társaságtól, amelyből többek között két ultramodern lélegeztetőgépet vásárol az egészségügyi intézmény. Az adományozási szerződést 2020. március 18-án írta alá Dr. Ficzere Andrea, az Uzsoki kórház főigazgatója, és Tiborcz István, a BDPST Group igazgatósági tagja és tulajdonosa

A gugli 1 keresésre kidobta csak ezek már "nem mai hírek" így feledésbe merültek.

(#8) MongolZ válasza clon (#7) üzenetére


MongolZ
addikt

2 lélegeztetőgép. :D
Lölönek ez zsebpénz.

Egyébként vicc, hogy nem erőltetik a CPAP-et (Magyarországon nem sok van, ezért a kommunikáció az, hogy a CPAP nem elég), pedig nagyon sok esetben az lenne a jó megoldás, az intubációnak nagyon súlyos következményei vannak. Az ICNARC adatok alapján az intubált betegek 66,3%-a hal meg, CPAP-nél ez a szám 19,4%, persze messze nem csak a gépek miatt.

(#9) cuebler


cuebler
senior tag

nem mai téma és nálam sem lett szimpatikusabb a pénztáros, de az igazsághoz hozzátartozik: [link] :DDD érdekelne, hogy ezeket a százmilliókat hogyan számolja el a vagyon valódi gazdájával, szívesen ott lennék egy ilyen megbeszélésen.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#10) clon válasza MongolZ (#8) üzenetére


clon
aktív tag

...többek között két ultramodern lélegeztetőgépet vásárolt...
Azért ma a lélegeztetőgép nem annyi mint tavaly volt a vírus előtt sőt a hozzájutás sem olyan - ld. szájmaszkok esete ami filléres és most mégis lehet arany áron adni a kormányoknak mert szükség lett rá (a lélegeztető gépek is ilyenek csak ott nagyobbat lehet szakítani).
Nem kérdés, hogy mindegyiküknek ez a pénz nem fog hiányozni esetleg meg sem érzik de itt nem erről volt szó hanem arról "hol vannak ezek".
Az igaz, hogy Gyurcsányné "felajánlása" az 1 doboz 20db FFP3-as maszk a kórházban személyesen átadva sokkal nagyobb nemzetközi figyelmet kapott :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Yodafon válasza simonzé (#6) üzenetére


Yodafon
senior tag

És ne feledjük, a wikipedia alapjait is a szexipar teremtette meg

Hogy mi van?

I'm gangsta!

(#12) bLaCkDoGoNe válasza clon (#7) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ügyes vagy, mehetsz a kasszához a jól megérdemelt két zsák krumplidért.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) clon válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


clon
aktív tag

Jah, ha valaki nem csak egyoldalúan néz valamit esetleg ráguglizik valamire akkor máris ahogyan írtad "mehetsz a kasszához a jól megérdemelt két zsák krumplidért". Ügyes vagy :C

(#14) Hunguardian


Hunguardian
csendes tag

Amikor az adományozó világgá kürtöli, hogy kinek mit adott, az számításból elkövetett önreklám, és mint ilyen, leginkább PR célokat szolgál. Ha ezt üzletember teszi, akkor az önfényezés a tisztára mosakodást, az üzletfelek, és a közvélemény előtti bizalom erősítését szolgálja. Ha ezt egy politikus teszi, akkor nyilvánvalóan az image (sz)építését, és egyben szavazatgyűjtési célokat szolgál.

Aki önzetlenül ad, az nem dicsekszik vele. A többi képmutató meg már el is vette a jutalmát.
Ez egy ősi erkölcsi tanítás, és nem feltétlenül csak a kereszténységhez kapcsolódik. Aki ezen elvek alapján ítél meg egy dúsgazdag alamizsnaosztót, az objektíven látja a helyzetet, és nem hagyja, hogy az érzelmeire hassanak ezekkel a ravasz PR módszerekkel.

"Ügyeljetek, hogy a jót ne az emberek szeme láttára tegyétek, azért, hogy lássanak benneteket. Így semmi jutalom nem vár rátok mennyei Atyátoknál. Amikor tehát alamizsnát adsz, ne kürtöltess magad előtt, mint a képmutatók teszik a zsinagógában és az utcán, hogy dicsérjék őket az emberek! Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat. Te úgy adj alamizsnát, hogy ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb. Így alamizsnád titokban marad, és Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz." (Máté ev. 6, 1-4.)

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#15) waccamár válasza Hunguardian (#14) üzenetére


waccamár
senior tag

Te pedig egyáltalán nem adsz, mégis pálcát törsz azok felett, akik adnak és ezt bejelentik? :)
Vagy esetleg te egy multimilliárdos vagy itt inkognitóban és adományoztál te is, csak az általad említett elvek miatt nem tudunk róla?

Egyébként persze, igaz az amiket leírtál.
De miért is baj az, hogy aki AD, az erről beszámol?
Miért fáj ez neked? Ezzel kevesebb lesz a felajánlás?

Nekem erkölcsileg sincs ezzel semmi bajom.

(#16) hallador válasza clon (#7) üzenetére


hallador
addikt

Hát ha már nem értelmezted rendesen amit írtam. Újra megpróbáljuk hátha,

Hogy hogy nem egy elüldözött vállalkozó segít.

De elüldözték, csak ez nem jelent meg a vidéki nyugdíjas közlönyben.

különösen az időskorúak tájékoztatásával és védelmével kapcsolatos intézkedések elősegítésére.

Tehát ezért van az, hogy a kis falvakban csak ott osztanak maszkot, de az is csak egyszer használatos, aki benne van a "A Magyar falu" programban. Lefordítom, akik a Fidesznél fekszenek...
Ez nagyon szép civil pályázatnak indult, csak közben beléptek az ajtón a haverok...

Tiborcz István: Azonnali adományt kapott az Uzsoki Utcai Kórház a BDPST Group ingatlanfejlesztő társaságtól,

Tehát a Honvéd Kórház után a második leggazdagabb kórháznak adományozott, ahol amúgy sincs akkora probléma?

Ha nálad ez nem sántít, akkor téged jól megetetek.

Aztán ott van lölö-ke, akinél szerinte Magyarország egyik legnagyobb valódi üzleti alapokon működő versenyszférában operáló komoy teljesítménnyel bíró integrátor, nagyker kombója van (hangsúlyozom szerinte, mert a valóvilágban mutyi), nem ad oktatásra, aztán csodálkozunk, hogy jönnek a felvilágosult nyilatkozatok, amelyek a nagy vezér szívének olyan kedvesek...

Tehát nem az a mérvadó, hogy minden tisztességes országban a szarrá kereső sportolók vagy lemondanak a keresetüktől vagy kollektívan beállítják azt.

Magyarországon meg ez van.
Persze ilyen is van.

Miközben emberek 10 000-ei vesztették el a munkahelyüket. Szerinted mennyire jó fejek ezek? El lehet gondolkodni...

Ja és még mielőtt megkérdezed miért nem az origótól idéztem, mert ott meg sem jelent? Biztosan véletlenül ugye?

Lehet, hogy ez az idős néniknél, meg bácsiknál, akiket kádár is meghülyített működik, de aki nem csak Magyarországra lát rá annak nehezen adod be ezeket a dolgokat.

(#14) Hunguardian

Elmesélnéd miért jelenik meg a nagyvezír minden héten 2* egy kórházban mint Mátyás király? Esetleg miért van az, hogy elmondták 42* hogy minden nap 5 repülő szált le mindenféle orvosi eszközzel, a háziorvosok meg nejlon kesztyűt kapnak?

Ezek szerint, akkor ez a helyzet még rosszabb mint amit a Biblia ír mert ezek nem adnak, csak hirdetik.

Keresd már meg légyszi a bort iszik vizet prédikál esetét is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) Hunguardian válasza waccamár (#15) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

Mivel írtad: "Nekem erkölcsileg sincs ezzel semmi bajom." - így számomra nem kérdés, hogy nem lehet veled erről a témáról objektíven társalogni, hiszen aki ezen a nívón van, az semmit nem értett meg a körülötte zajló eseményekből, a világ alapvető működéséből.
Sajnos, ez a mai korszellem erkölcsi szintje: mindegy, hogy mekkora bűnöző is valaki, mindegy, hogy milyen sok embert és családot fosztott ki, és tett tönkre, ahhoz hogy meggazdagohasson (amiből majd 0.0000001 %-át betervezte visszajuttatni a kárvallottaknak nagy nyilvánosság előtt), ha a koldusnak adott egy zsemlét a TV-kamerák, és az újságírók előtt, akkor az ilyen biztosan jó ember lehet, csak hát ugye a körülmények eddig nem engedték, hogy ez ilyen nyilvánvalóan kiderüljön. Ha-ha-ha!

Az pedig, hogy én kinek mit és hol adok, éppen úgy nem tartozik Rád, mint másokra. Aki ismeretlenűl letámad bárkit, aki ha ki meri mondani, vagy le meri írni az évezredes erkölcsi igazságokat, abban rögtön ellenséget lát, az mégis mire veri itt magát?! A reinkarnáció működik, és valószaínűleg, Te is azok közé tartozol, akik Jézust a keresztrefeszítésekor leköpködték, kigúnyolták, és azt kiabalták neki: "Másokat meg tudott menteni, akkor most miért nem menti meg önmagát?!"
Elgondolkoztál már azon, miért születtél meg? Mi az életfeladatod?

Aki egy milliárdos védelmére kel velem szemben, mert ilyen olcsó szemfényvesztő technikákkal meg tudták őt vezetni, annak teljesen felesleges a továbbiakban erről bármit is írni. Úgy sem képes az elméje befogadni az igazságot. A fizikai, szervi vakságnál sokkal súlyosabb állapot a lelki, mentális vakság.

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#18) Hunguardian válasza hallador (#16) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

Olvasd már el még egyszer, amit leírtam! Mert úgy néz ki, hogy nem tudtál értelmezni belőle egy sort sem. Azért mert valaki keresztény erkölcsökre, alap értékekre mutat rá a milliárdosok olcsó, szemfényvesztő alamizsnaosztó PR szereplésével szemben, akkor mindjárt össze kell mosni a regnáló hatalmi párt tagjaival, olyanokkal, akik csak külsőleg vették fel a kereszténységet, szintén csak PR okokból?!

Vedd már észre, hogy az alaptalan gyülölködésed, és köpködésed teljesen célt tévesztett!

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#19) MongolZ válasza clon (#10) üzenetére


MongolZ
addikt

Huh, miután lenyúltak többszáz milliárdod forintot, ez a 2 db lélegeztetőgép msot megmenti az országot. Talán az ellopott pénzek helyett mindezt az oktatásba és az egészségügybe kellett volna tolni. Pillanyatnilag az FFP3 maszk jobban hiányzik, mint a lélegeztetőgép... a Kínából jövő csomagoknak meg... megvan a maguk minősége.

(#18) Hunguardian:

Szerintem nagyon hasonlóakat mondtok, mirefel ez?

[ Szerkesztve ]

(#20) waccamár válasza Hunguardian (#17) üzenetére


waccamár
senior tag

Úristen :Y :Y :W És még te írod, hogy nem lehet VELEM objektíven társalogni. A te hozzászólásodban semmi objektív nem volt, csak vélemény és kitaláció velem kapcsolatban.

Szóval amit a hozzászólásomból rólam megtudtál:

1. Erkölcsileg engem nem zavar, ha valaki adományoz, és erről be is számol.

Ebből az egyetlen gondolatból te ezeket a következtetéseket vontad le:

1. Semmit nem értettem meg a a körülötte zajló eseményekből, a világ alapvető működéséből.
2. Szerinted én a bűnözőket védem (?), és ha egy ilyen "bűnöző" nyilvánosan ad valakinek valamit, akkor én egyből jó embernek gondolom? WTF? :D
3. Milliárdos védelmére kelek
4. Nem képes az elmém befogadni az igazságot

Kicsit túlgondoltad a dolgot, és egy hozzászólásomra te kitaláltál egy csomó dolgot, és alkottál rólam egy képet teljesen alaptalanul :)

Ha ez szerinted rendben van, és normális, akkor szerintem kicsit magadba kellene nézni, és átgondolni, hogy te objektíven ítéled-e meg a dolgokat!

Biztosíthatlak, hogy elég sok mindent megértek mind a világ működéséből, mind a körülöttem zajló eseményekből. Kellően iskolázott, intelligens és tájékozott vagyok, közgazdász létemre úgy gondolom, hogy talán nálad még jobban is megértem, hogy hogy működik a világ. Ténylegesen, és nem pedig spirituális szinten.

De ha már a spiritualitást is behoztad, akkor igen, az életfeladat és az a kérdés, hogy miért születtem meg is foglalkoztat. De a világ 1000 vallásából nem választottam ki magamnak 1-et, csak azért, mert olyan helyre születtem, ahol mások is ugyan azt a könyvet olvassák.

Teljesen felesleges arról is beszélgetni, hogy mit szóltam volna Jézus keresztre feszítésekor. Nagyjából annyi értelme van erről beszélgetni, mint ha arról beszélgetnénk, hogy mit szóltam volna, ha Frodót meglátom a gyűrűvel a kezében. Számomra ugyan olyan mese mind a kettő. Nem attól lesz jó ember valaki, mert ismeri a bibliát. Tök jó könyv, korának bestsellere, és az akkori korszellemnek még lehet szüksége volt egy ilyen alap iránytűre. Sőt, sok embernek még most is szüksége van. Én viszont évezredes könyvek nélkül is el tudom dönteni, hogy mi erkölcsös, mi helyes, és mi nem. Nincs szükségem kész megoldásokra.

Attól, hogy a biblia azt írja, amit te is írtál, attól én még ezt nem fogadom el évezredes igazságnak, és nem gondolom magam rossz embernek, mert máshogy gondolom. És nem, csak attól mert valaki ad, még nem gondolom jó embernek. Viszont veled ellentétben rossznak sem, csak azért, mert erről a tettéről beszámol, miközben a mesekönyv szerint ez helytelen!

De te csak alkoss "objektív" képet továbbra is vadidegenekről 1 hozzászólás alapján úgy, hogy magad találod ki az illető jellemét hasraütésszerűen.

(#21) hallador válasza Hunguardian (#18) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja ne is mond a Dinoszauruszok meg a bálványimádók teremtményei voltak, aki pedig "történelmi" egyházakat támogat, az "jó". Aki pedig esetleg ezt megkérdőjelezi az azonnal:

Vedd már észre, hogy az alaptalan gyülölködésed, és köpködésed teljesen célt tévesztett!

Szerintem a Biblia helye megvan. De az nem ide tartozik.

Azért mert valaki keresztény erkölcsökre, alap értékekre mutat rá a milliárdosok olcsó, szemfényvesztő alamizsnaosztó PR szereplésével szemben

Na ha ezt csak szimplán ide írtad, azonnal csak képmutatásnak számít!

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Hunguardian válasza hallador (#21) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

Még mindig nem érted amit leírtam. Ráadásul még csúsztatsz is, amikor a szövegkörnyezetükből kiragadott fél mondatokat másolgatsz be ide tőlem, és ítélkezel itt, minden erkölcsi alap nélkül, ismeretlenül felettem.
"Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" Ismerős ez a mondat valahonnan? Mindegy is ...

Itt egy klasszikus, aki már sok évvel ezelőtt világosan elmondta, hogyan működik a milliárdosok és a jellemtelen kiszolgálóik által kialakított globalista pénzhatalmi rendszer:
George Carlin: Mit akarnak a világ irányítói
De attól tartok ebből sem fogsz sokat megérteni ... :P

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#23) kolopele válasza clon (#13) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hagyd szerintem, aki nem mindenért a Fideszt okolja, az jó ember nem lehet :)

(#24) Sempronius89 válasza hallador (#5) üzenetére


Sempronius89
tag

Györgyöt lehet elüldözték, de a pénze még mindig olcsó magyar munkaválalok Magyarországon végzett munkájából származik, akiket amúgy munkavégzés közben kamerával figyelnek, hogy betartják-e percre a munkaidő.

Nem emelném olyan erkölcsi magasságokba.....

(#25) MongolZ válasza kolopele (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Én azt hittem ők vannak teljhatalomban az utóbbi 10 évben, jajj bocsánat.

(#24) Sempronius89:
Fizetnek adót? Igen. Akkormeg? Miben különbözik akármelyik multitól, vagy magyar cégtől?
Jobb, hogy a kaszinók semmit nem fizetnek konkrétan, mert csak úgy?

[ Szerkesztve ]

(#26) kolopele válasza MongolZ (#25) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, és ez így is marad, ez az ország szerencséje. Egyébként vagyunk néhányan, akik adományoztunk nem keveset a vírus elleni küzdelemre, csak nem verjük nagydobra. Nem vagyok Mészáros párti, de:
[link]
Lehet őt szidni, utálni, de vajon akik folyton ezt teszik mennyivel segítenek amikor baj van?

[ Szerkesztve ]

(#27) Sempronius89 válasza MongolZ (#25) üzenetére


Sempronius89
tag

Háát olyan sok adót nem fizet, mert attól, hogy a munka itt van a bejegyzés Luxemburgban....

(#28) Hunguardian válasza waccamár (#20) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

Én nem egy könyv (ahogyan írod: a biblia = mesekönyv), és nem egy kiüresített vallás alapján élem az életem, amit rendre meghamisítottak évszázadokon át. Mindössze egy rövi idézetet vettem a bibliából, amit még a jelenlegi (megcsonkított, átírt) állapotában is többre tartok sok más könyvnél - itt elsősorban az Újszövetségről van szó, az Ószövetség úgy néz ki, hogy az ókorban teljesen más erkölcsi szintet képviselt (és akkor most nagyon finoman fogalmaztam). A bibliai idézet alapján egy keresztényinek hazudott társadalom torz tükörképére igyekeztem rámutatni, ahol a milliárdosok létrontásban betöltött szerepe semmivel sem különb (még ha nagy kegyesen adakoznak is, és odalöknek néhány garast koncnak a népnek), mint az őket kiszolgáló politikus gárda szerepe, és elévülhetetlen bűnei.
Az egyes embert mindig a lelkismereti szintje határozza meg, és ez tanulható, de a hosszú évtizedek alatt lezüllesztett mai oktatási rendszer inkább idomít, mint tanít, és az a tapasztalatom (amit a független szakértők kutatásai is megerősítenek), hogy ez csak rosszabb lesz.

Tehát, annál sokkal összetettebb a világképem és az életem, mint amit rólam ismeretlenül a fentiekben megfogalmaztál. Összehasonlító vallástörténészként, és gyakorló pszichológusként élek (az IT szakterület csak hobby, bár egy ideig PC szervízesként megélhetésként is gyakoroltam, van ebből is egy fiókra való oklevelem és szakvizsgám). De most nem ez a lényeg. Ha keményen és velősen fogalmaztam is az előző hsz-eimben (a barátaimmal szemben, ha kiderül, hogy ostobaságot szajkóznak, ennél sokkal kemémenyebben is szoktam fogalmazni, és többnyire elfogadják, belátják a tévedésüket), az nem jelenti azt, hogy ne lenne a meglátásom objektív. Sokan nincsenek tisztában önmagukkal sem, az énképük is egy ábránd, azt hiszik, hogy ismerik magukat, tudják, hogy kik ők. De ez nem igaz!

Ha valóban ismernél engem, egészen biztosan nem írtad volna le azokat a következtetéseket, amiket rólam megfogalmaztál. De mindegy is, nem haragszom. Az ilyen megnyilatkozások inább csak megmosolyogtatnak, mint dühítenek. A világ már csak ilyen: az egyik reggel még jónak látod azt, amit másnap kiábrándítónak tartassz, és fordítva is megtörténhet. Miért lenne ez másként mások véleményével, és azzal a képpel amit a világ visszatükröz Rád? ;)

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#29) Viktor77 válasza kolopele (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Az a baj (úgy összességében veletek), hogy ez a 120 millió a te, én, mi zsebünkből van szó szerint összelopkodva. Ezt nem vagytok képesek felfogni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) kolopele válasza Viktor77 (#29) üzenetére


kolopele
nagyúr

Legalább jó helyre ment. Én annyit fizetek magam és az embereim után, amennyit más kormány esetében is kellene, tehát nem fogom ezt lopásként elkönyvelni.

(#31) Braddock


Braddock
őstag

Hát azért az a két itthoni "adományozó" ne legyen büszke magára.
Azt a pénzt is tőlünk lopták.

Az egyik 10 éve még a régi focipálya mellett üzemeltetett büfét, hogy gázszerelői keresetét kiegészítse. A másik meg fatolvajkodással is kezdte. Állítólag. Olvastam. Írták.

[ Szerkesztve ]

(#32) nevemfel válasza hallador (#5) üzenetére


nevemfel
senior tag

Hogy hogy nem egy elüldözött vállalkozó segít. Nem pedig lölö elvtárs és a haverok.

Ők is tettek felajánlásokat. Gattyán cégét nem üldözték el, Luxemburgban adóoptimalizál, mint azt sokan mások is teszik. Összességében hasznosnak tartom a jelenlétét a Doclernek, de ez az istenítés vicces.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#33) Braddock válasza nevemfel (#32) üzenetére


Braddock
őstag

"Gattyán cégét nem üldözték el"

Jó, oké.
Rákényszerült, hogy elmenjen és külföldre vigye a vagyonát, miután próbálták tőle lenyúlni.

(#34) Viktor77 válasza kolopele (#30) üzenetére


Viktor77
titán

Igen, pontosan ezt írtam. Nincs is több kérdésem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35) Sempronius89 válasza Braddock (#33) üzenetére


Sempronius89
tag

Utoljára írjuk le, hogy nem ment el. A cégei és a dolgozói itt vannak talán ma is láttál 1-2-t a BKV-n, csak az adót nem itt fizeti, hanem Luxemburgban ahol 1 titkárnőt alkalmaz körülbelül.

A kormány iránti érzett ellenszenved megértem és elfogadom, de azért tényleg nem kellene Györgyöt isteníteni, mert volt egy azóta okosan elsimított pere a fiúkkal.

[ Szerkesztve ]

(#36) kolopele válasza Viktor77 (#34) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben tőlem vagy a cégemtől ténylegesen lopna valaki, biztosan változna a véleményem, de mint írtam, az adók, járulékok, stb. nem tartoznak ebbe bele. Az, hogy mire használják fel a befizetett pénzeket, már más lapra tartozik, azon lehetne éppen változtatni (pl. utak minősége).

(#37) lionhearted válasza Sempronius89 (#35) üzenetére


lionhearted
őstag

[link] Jó nagy vityi a titkárnőnek... csak nem, semmit nem tudsz a cégről?! :N Erre a hülye videóra is mennyi statisztát felvettek...

Persze, György iránti ellenszenved megértem, de azért tényleg nem kéne porba alázni alaptalanul.

Tegnap még működött...

(#38) sagem válasza kolopele (#36) üzenetére


sagem
addikt

De akkor egyetértesz azokkal a vállalkozó társaiddal akiktől ténylegesen lopnak és megosztják a tapasztalataikat, igaz? Pl. a kórházi beszállítók, akiknek csak a munkájuk/teljesítésük X%-át akarják kifizetni, csak mert csak alapon. Örülök, hogy téged ilyesmi nem érint, de attól még érdemes nyitott szemmel járkálni a világban..mert a példák szerint bármikor érinthet, ha piaci alapon működik a céged. Ha meg nem..akkor hagyjuk is.. :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#39) sagem


sagem
addikt

De hogy a hírhez is hozzászóljak :) Tök mindegy hogy PR vagy sem, a saját vagyonából adományoz, ráadásul nem holmi 1-2 milliós nesze semmi tételt, hanem mélyebben belenyúlva a tárcába. Azért óriási különbség van aközött ha olyasvalaki adományoz aki nem állami megrendelésektől függ, mert nem fog jövőhéten újabb milliárdos pályázatot megnyerni ugye..Plusz ha jól értem még várható az alapítványától hasonló, ami mindenképpen örömteli és követendő példa..szerintem :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#40) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

György bizonyította, mindent azért nem tehetnek meg vele. Neki nem volt más választása mint évekig pereskedni, közben meg a tuladonát biztonságba helyezni. Le a kalappal előtte, hogy ezek után még meg tudott igazi magyarnak maradni. Példa lehet.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#41) kolopele válasza sagem (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván piaci alapon működünk, de mint vegyesvállalat, mondhatni esélytelen a dolog. A piacok 99% - ban külföldi érdekeltségűek, közbeszerzés, kormánytól kapott pénzek nincsenek, a szükséges forrásokat magunk teremtjük elő már jó pár éve (az elején még megosztva indult minden, volt az ész, és volt a külföldi társ pénze :) ). Ma már mindez közös tulajdon. Amennyiben megpróbálnák mégis kormány részről a "lopást", a továbbiakban minden lényegében egy gombnyomásra működne: Minden menne ki külföldre, adófizetés, stb. szintén, és a magyar dolgozók munka nélkül maradnának. A magam részéről kétlem, hogy ez lenne a kormány érdeke. Egy hazai vállalkozás egészen más, főleg ha az államtól kapják a megrendeléseket.

(#42) Aprósólyom válasza Hunguardian (#14) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Beidézel egy igét, amiben Jézus szól saját népéből származó követői felé miként cselekedjenek, ellenben a vallási vezetőkkel szemben, akik képmutatásból tették a dolgaikat.
Ma pedig és ebben a társadalomban úgynevezett szabad vallás gyakorlás van. Mielőtt ilyen kérdésben elítélsz valakit, meg kellene győződnöd arról, hogy rá vonatkoztathatóak-e ezek a morális elvek. Mert ha nem, akkor nagyon nem szép dolog, ahogy előadod magad. És sokkal inkább evangelizálnod kellene neked felé személyesen és nem a háta mögött gyaláznod, ítélned, mert hogy se nem hívő kereszténynek, se nem vallási vezetőnek nem láttatja/teszi magát.

Ezek után nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen nézőpont szerint ítéled meg magad nem kamu, hanem igaz kereszténynek, ahogy később beszámolsz magadról és a keresztény társadalomról, annak fényében, hogy a Bibliát kontextusában és szélességében nem tudod értelmezni, csak kiemelsz egy szakaszt és ráhúzod egy olyan helyzetre, ami nem alternatívája az igei példádnak.

Jevons paradox

(#43) MongolZ válasza kolopele (#26) üzenetére


MongolZ
addikt

A te vállalkozásod biztosan nagyon virágzik az uralmuk alatt, ettől a jövő generációját úgy elcseszték, hogy az nem csak a te gyerekeidnek fog fájni, hanem mindenkiének, köztük az enyémeinek is. Nem tudok a ph-nak megfelelőem nyilatkozni azokról, akik rájuk adják le a voksukat, mert asszisztálnak ehhez a feudalizmushoz.
Én kiszálltam ebből a vitából.

"Minden menne ki külföldre, adófizetés, stb. szintén, és a magyar dolgozók munka nélkül maradnának. A magam részéről kétlem, hogy ez lenne a kormány érdeke. Egy hazai vállalkozás egészen más, főleg ha az államtól kapják a megrendeléseket."

Nézd csak meg, mi történt a magyar (!!!) építőipari cégekkel, mint pl. Hídépítő... Az a baj, hogy hiába van sikereks vállakozásod, olyan szűklátókörű vagy, hogy az hihetetlen. A vállalkozások döntő részének óriási költséget okozna más telephelyre költözni, gondolok itt elsősorban az infrastruktúrára, a kiképzett munkaerőre...
Most vettem észre, hogy lejárt a prémiumom, mert nem vagy letiltva, megy is vissza.

[ Szerkesztve ]

(#44) kolopele válasza MongolZ (#43) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amióta létezik remekül megy, szóval ennek semmi köze a Fideszhez. A gyerekeimet meg nem féltem, még a hátralévő életemben megteremtek nekik egy olyan anyagi biztonságot, hogy semmi gondjuk ne lehessen ezen a téren. Szerintem tedd ezt te is a gyűlölködés helyett, de ezt szoktam mindenkinek tanácsolni politikai oldalakon is, főleg azoknak akik folyton csak sírnak meg másokat hibáztatnak. Egyébként nekem nem vállalkozásom van, csak olvass feljebb, és semmi gond nem lenne amennyiben nem kellene itt tovább folytatni, mert egyébként is működik nyugaton már régóta ugyanilyen üzem, legfeljebb lenne még egy, vagy csak bővítenénk. Jobb is ha tiltasz, nem szeretem a hozzád hasonló felfogású embereket, mivel csak a rosszindulat árad belőletek. Én is kiszálltam, mivel eltértünk a tárgytól kissé :)

[ Szerkesztve ]

(#45) sagem válasza kolopele (#44) üzenetére


sagem
addikt

Oh bakker benéztem..te vagy az a híres csilliárdos gyárigazgató..én voltam a hülye :D
Mondjuk az vicces hogy ahhoz képest hogy te vagy a megtestesült nyugalom, és Teréz apa, és kerülöd/nem szereted az ilyen embereket kb. az összes hasonló fórumban Te vagy az egyik aki kavargatja az állóvizet, nem véletlenül hallottam, illetve olvastam én is már rólad.. Te nem kerülöd az ilyen embereket, Te direkt keresed ezt, hogy utána mindig beirhasd mindezt..:) Lelked rajta, csak ezt a ripacskodást mellőzd pls :)

Szerk: Bocs, de az álomgyár hírei sem nagyon érdekelnek, meg innentől kezdve hogy rájöttem hogy trollt etetek a társalgás sem :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#46) kolopele válasza sagem (#45) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én csak véleményt írok, arról nem tehetek, hogy ezért nekem támadnak néhányan. Mi most leálltunk amúgy két hónapra, fizetett szabi mindenkinek, remélhetőleg júniusban mehet minden tovább. Igazából azért szoktam megjelenni inkább, mert az emberek zöme mindenért csak a kormányt képes hibáztatni, még akkor is nekik mennek folyton amikor tényleg helyes döntéseket hoznak, vagy itt van Gattyán, aki esetében sem azt nézik sokan, hogy segít, hanem hogy (állítólag) favágással kezdte. Mindig el kell indulni valahol, a kérdés, hova jut az ember :) Oké, nem is kell társalognunk, nem kötelező, bár szerintem a troll másfajta embert jelent.

[ Szerkesztve ]

(#47) Hunguardian válasza Aprósólyom (#42) üzenetére


Hunguardian
csendes tag

Kinek képzeled Te itt magad? Ki vagy egyáltalán, hogy ilyen kérdésekbe ütöd az orrodat?!
Ha majd elolvasod itt a többi hozzászólásomat is, akkor talán megértheted, hogy miről is írtam. Ami meg a többi megjegyzésedet illeti abból világosan kiviláglik (szabad vallás gyakorlástól függetlenül is), hogy nem érted a "ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb" szállóigévé vált mondás lényegét. Ez egy alapvető erkölcsi tanítás, amit nem csak a judeo-keresztény kultúrában ismernek, és alkalmaznak, és nem csak abban a korban volt morális alap az adakozás szabályait illetően. Az hogy ezt Te nem érted, az téged minősít nem engem. Ugyanis, aki az anyatejjel nem szívta magába a kultúrát, annak később már lehetlenség megtanítani az ilyen dolgokhoz való alapvető hozzáállást: ahogyan azt a Te eseted is kiválóan példázza ezt.

Látom neked is fáj az igazság! Azért kukorékolsz itt, pedig senki nem kérdezte a véleményedet az írásomról. Azt meg különösen nem a te posztod megítélni, hogy kinek milyen vallást van joga gyakorolni / vagy nem gyakorolni. Hogy mersz olyat leírni, hogy "a Bibliát kontextusában és szélességében nem tudod értelmezni", mikor semmit nem tudsz rólam? Éppen a saját kontraproduktív érvelésed leplezi le a gondolkodásmódodat, ami egyértelműen elárulja, hogy laikus vagy és bomlott elméjű. Mielőtt engem akarnál számonkérni, meg kioktatni bármiről is, előtte nézz már magadba, Te szerencsétlen: KLINIKAI ESET VAGY!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#48) Tetsuo válasza MongolZ (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az adományozás MINDEN gazdagnak zsebpénz. A cikkben említett Docler Holding, Bill Gates vagy a Twitter alapítója... az egzisztenciájuk meg sem rezdül az adakozástól sőt, talán nő is a vagyonuk a PR miatt.
Ezzel nem azt mondom, hogy ne adjon, de adjon. Csak rengeteg névtelen ember van, aki arányaiban többet ad a vagyonából mint a celebek. És ekkor tökmindegy, hogy ellenzéki, kormánypárti vagy másféle liberális...

(#49) Tetsuo válasza hallador (#21) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már megint nem sikerült a hozzászólásra válaszolni, hanem félremagyarázol mindent. A szokásos.

Mi volt a gond a véleményével? Mivel nem értettél egyet? Neked az nem is lényeges, csak írod a kormányellenes uszításokat...
Képzeld el, én sem kedvelem a magyarországi kormányt, de nem ez a téma, hanem az adományozás.
Hunguardian pedig a keresztény erkölcsre hivatkozott, amiről neked megint a kormány jutott eszedbe - egészségedre.

(#50) Tetsuo válasza Sempronius89 (#24) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

MINDEGYIK milliárdos ilyen, különben nem lenne milliárdos.
Az altruista, "filantróp", humánus ámerikai milliárdosok, akik "garázscégekkel" indultak (meg dollármilliókkal és apjuk kapcsolati hálójával) ugyanolyan pénzéhes, mindenen és mindenkin átgázoló kizsákmányolók, mint a magyar leggazdagabbak vagy akár az orosz oligarchák.
A "demokratikus" kapitalista szellem a túlélő, majd harácsoló, állandó növekedési kényszerből táplálkozó versenyre épít.
A mai ember nem összefog, hanem versenyez, mert business is business. Nem a tisztesség ad tekintélyt, hanem a vagyon. A fiatalok bálványozzák a pénzből pénzt csinálókat és a semmiből meggazdagodókat, akár a bűnözőket és nihilista, hedonista életvitelüket, mert a lovagi erények megszűnt ideák, a becsület lassan szánalmas lesz.
A popkultúrában jóval többször találkozol a pokollal és Sátánnal, mint angyallal, vagy Istennel.
Ha ez utóbbi említve van, az mindig szarkazmus vagy blaszfémia, illetve nagyon olcsó sablon, míg a diabolikus képek gyakran pozitívak, relativizálóak.
A magyarországi kormány, mint a lengyel és néhány másik retorikában ezen züllés, deviancia ellen van, de tettekkel erősen pártolja, a Nyugathoz hasonlóan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.