Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

huhuhhúúú!!
Ez kemény sztori!

Itt aztán már nagyon nehéz felelőst találni.

Érdekes, hogy minden iparban, így az IT-ban is maxira divat szidni azt, aki előttünk nyúlt a géphez.
Kontár volt biztos!

Itt is ezt érzem, hogy ő a nagy szakember, aki előtte piszkálta meg amatőr vér istván.

Szerintem ne vedd magadra.

Más: A billentyűzetedben rossz a szóköz, folyton berakott egy nagy rakás helyre önszorgalmúlag egy-egy szóközt a kis hiperaktív :)

(#2) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Miért kell ilyen feladatokat elvállalni?
Ott hibáztál, mikor rábólintottál. :U

(#3) lev258 válasza Peter Kiss (#2) üzenetére


lev258
veterán

A RAM csere eléggé hardverhiba gyanús.
De hozzá kell tennem azt is, hogy sajnos előfordul, a gyártók BIOS vagy épp UEFI implementációja hibás. Tehát ez sem zárható ki.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A válasz benne van az első mondatban, ami tükrözi hol hibáztál:

"A hétvégén egyik ismerősöm felhívott, kért egy szívességet:" Ezt elfogadtad ami hiba volt. :D

(#5) Ganz-[HUN] válasza lev258 (#3) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ez így van. Csak nem tudom hogy ram Csere, vagy bővítés történt, mert a sztori annyira torzan került már hozzám. A tulaj a telefont nem veszi fel.

Engem a pára lecsapódós/hidegindítós történet érdekel jobban, vajon a ram és eközt van összeköttetés?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#6) Picco válasza lev258 (#3) üzenetére


Picco
addikt

HP Z szeria pont a keves, rendesen megepitett workstationok koze tartozik, gyakorlatilag miota kijottek vele, letaroltak a piacot. Most adok tul a Z820amon mert epitettem egy csendesebb gepet, de rossz szavam nincs ra az tuti. Elotte levo Z800sem volt panaszom.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#7) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Amennyiben a szállító "kolléga" csak bebaszta a csomagtartóba a gépet, a lehűlésen kívül még akár szét is rázódhatott út közben. A kettő együtt, plusz az erőltetett indítás máris egy jó kis zárlat és a hibának semmi köze az EFI beállításához, vagy a Win telepítéséhez.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) Narxis


Narxis
nagyúr

Igen, ilyen esetben már nehéz kideríteni az igazságot. Nem szabad ilyen feladatokat elvállalni.

Thanos was right.

(#9) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Ilyet úgy vállalok, hogy én hozom-viszem a gépet, és akkor nem kell paráznom, hogy a szállító mihez bassza oda, meg esetleg mit szerel ki belőle. Jártam már úgy, hogy a fele RAM valahogy kipárolgott a gépből, mire visszajutott, aztán még nekem kellett futkosnom utána.

B verzió: kapugarancia. Nálam kipróbálja, és ha működik, a kaputól kifelé már az ő dolga, hogy mi történik.

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bármi lehet, ha az ismerős szivességet kér, vegye a fáradtságot, hogy hozza-viszi a gépét, és átvételkor közösen megnézzük, megy-e minden. A(z ezesetben nem létező) pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.

Az uefi miatti kékhalál bullshit, csakis akkor áll fenn, ha win telepítés UTÁN állít el vmit az ember.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Geri Bátyó válasza t72killer (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Az uefi miatti kékhalál bullshit, csakis akkor áll fenn, ha win telepítés UTÁN állít el vmit az ember."

Amit a nagyokos "szakértő" valószínűleg szépen meg is csinált.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) t72killer válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ezt legyenek szivesek, pacsizzák le egymás közt... (ahogy a szállításkori sérüléseket a szállítóval)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Ganz-[HUN] válasza t72killer (#10) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

És itt az érvem, direkt telepítés előtt állítottam be a dolgokat. AHCI, Secure boot, és legacy opciókat piszkáltam.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#14) t72killer válasza Ganz-[HUN] (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

meg feltételezem kipróbáltad a rendszert telepítés után.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Ganz-[HUN] válasza t72killer (#14) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

természetesen.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.