Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) proci985 válasza keIdor (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az a 19"es előtt "görnyedés" azt jelentette, hogy 2.35:1 32"on, 2560x1024es felbontás. és a gépen programozok, szóval felbontás érdekesebb (emiatt is lett egyik cserélve fullhdsre... aztán ki tudja, lehet még lesz csere, csak három monitorral már videokártya is kéne, arra aftermarket hűtés, az meg alsó hangon is 200k ipsekeből helyi árakon ).

persze ha megmutatod hogyan lesz nekem jó az xbox/ps3 programozni, akkor elgondolkodok: arra ugyanis tényleg nem lehet költeni. pcnél ez meg nem megy. ez mondjuk a fő alkatrészeken nem látszik, de az ördög a részletekben lakozik.

gamek!ller: menni fog az, nem szabad feladni. pcb milyen, nincs valami alternatív lehetőség hűteni a vrmet?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#52) gamek!ller válasza proci985 (#51) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Pl?

(#53) proci985 válasza gamek!ller (#52) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

VRMek meddig mennek fel? itt egyik arc azt írja, hogy 110 fok furmark alatt, 80 fok egyébként, és vizezett kártyával.

115 acceleroval

úgy néz ki elég sokat számít, hogy a thermal pad hogy fekszik fel. picit lejjebb még vannak kommentek, szerintem itt tudsz elindulni.

hogy néznek ki a VRM tempjeid? lehet valamelyik pad rosszul ül fent.

VRM tempeket néztél? milyen magasak? lehet valamelyik pad ül fent rosszul. elvileg OCCTvel lehet tesztelni

itt még alacsonyabbak is a VRM tempek... lehet az oldalsó venti is bennevan?:)

itt megint gyengék a tempek, de köv hozzászólásban leszedi, felrakja újra, és rendbejönnek.

szóval próbáld meg újból rögzíteni, lehet rosszul van fent. sőt, valószínű. VRMek picik és kegyetlen melegek, tehát ha csak picit rosszul ül fent a hűtőd már bőven elég, hogy túlmelegedjenek. highend hűtőknél egy rossz felfogatás lazán jelenthet 15-50%al magasabb tempeket. gyári padoknak elvileg jónak kell lenniük, aftermarketek nem mindig annyira jók, mint gondolná az ember (pl a phobyáknál sokkal jobbak a GTX480 gyári padjai:) ).

alternatív VRMhűtést csinált pl a Thermalright, de nem a 4870x2re, szóval az Neked kiesik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#54) gamek!ller válasza proci985 (#53) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Jelenleg így néz ki. Ma délután teljesen szétszedtem a kártyát, összeraktam újra viszont a padok már rendesen el vannak használódva. Elmentettem a linkeket, a képek nagyon hasznosak benne ahol látszanak hova kell és hogyan felrakni őket. Köszönöm!

(#55) proci985 válasza gamek!ller (#54) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szivesen, rem rendbejön. ez alapján normálisnak tűnik.

OC szerintem tud szerezni gap padot/thermal padot (mindkét jelölést használják), aquatuning.den árulnak:).

egyébként ismerős a probléma, én is szłvtam ilyennel rendesen, bár nálam már a gyári hűtővel is teljesen rendszertelenül rosszalkodott (persze furmarkot bírta, csak éppen a mellékelt Dirtel dobta el néha magát).

remélem összejön! aztán tudósíts mi lett vele.

ja arra ügyelj első linken először rosszul írják melyik vrm melyik, később javítják másik hozzászólásban.

ja igen, egy alternatív megoldás a házventik nagyobb légnyomásúra cserlésése. mondjuk utóbbival óvatosan, nekem csak a gépben lévő ventik többe kerültek, mint amennyiből már kijön egy jobbfajta ház (pl egy CM692).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) Thome


Thome
addikt

A pc szar. A notebook a király.

;]

(#57) darál0w


darál0w
Jómunkásember

minden műszaki kütyüvel ez van.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#58) Kephamos válasza albert8 (#26) üzenetére


Kephamos
addikt

1920*1080-ban. :)
Bár a BC2-t asszem 1600*900-ban nyomatom.

(#59) Thunderzolee válasza Thome (#56) üzenetére

Ön kiérdemelte a "topic legütősebb megállapítása" díjat. :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#60) Kassadin válasza keIdor (#43) üzenetére


Kassadin
addikt

Vedd figyelembe hogy nem mindenki full gazdag/más a hobbija minthogy beleölje a pénzt a legújabb/legerősebb hardverekbe.:U Te lehet hogy könnyen vagy ezzel, más meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#61) gamek!ller válasza Kassadin (#60) üzenetére


gamek!ller
senior tag

En sem vagyok full gazdag..

(#62) keIdor válasza proci985 (#51) üzenetére


keIdor
titán

Gyakran elojon ilyenkor ez a programozas ennel a temanal. Na meg hogy en meg akarok mast gyozni.. dehogy akarok. En nekem nem lesz se jobb se rosszabb, tehat miert is tennem? Mivel egyelore csak jatek a tema meg net, es mivel az iro csak eme tevekenysegeget vegzi gepen eseteben megerne a konzol. Amugy sem a 8xAA es tarsai erdeklik hanem az egyszeru mukodes... Az hogy mas mit csinal nekem mindegy, akar matchboxra is valthat. Aki meg programozik oldja meg... legyen ott a gep mellette, vagy szenvedjen ezekkel a konzol portokkal, nekem tenyleg mindegy, de meggyozni nem akarom. Nincs hasznom belole, miert faradnek?

Kassadin: keresni kell jobb munkat vagy mas hobbit. Trollkodni viszont ertelmetlen. Azzal nem lesz megoldas a problemara hogy beirjak hogy mennyit kell ra kolteni...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#63) Polllen válasza albert8 (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én configomon 1680x1050-ben megy a bc2 akadás mentesen... :U

Amúgy a bejegyzéssel kapcsolatban meg... Soha sem buheráltam egy hardware-t sem. Megvettem, összeraktam, telepítés és megy... ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#64) Kassadin válasza keIdor (#62) üzenetére


Kassadin
addikt

"keresni kell jobb munkát"

Manapság ez csak csettintésre megy nálunk. :)) Amúgy a gép már csak ilyen...Ha azt akarod hogy mindig minden maxon menjen, muszáj vagy megvenned időnként az újabb hardvereket.

[ Szerkesztve ]

(#65) Thome válasza Thunderzolee (#59) üzenetére


Thome
addikt

Hát mert ez így is van, aki azt mondja hogy nem, az hazudik... :DDD

(#66) Mr.Csizmás válasza Thome (#65) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tudok egy jó munkaközvetítő irodát, carlo009 és tsa. kft :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#67) Domxc


Domxc
senior tag

A megoldás

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#68) keIdor válasza Domxc (#67) üzenetére


keIdor
titán

Mintha csak az iOS<->Android esetét látnám. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem a PC szar, csak a VGA-d. :P
Meggyógyult már?

(#70) caizzz


caizzz
aktív tag

ezer nem koltok soha tobbet desktopra. veszek egy llanos hp probookot meg egy brazost htpcnek oszt cso.

marakujás kőbányai

(#71) gamek!ller válasza D1Rect (#69) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem is foglalkoztam vele, feladtam. :U

(#72) 7600 GS


7600 GS
addikt

Ha az ember okosan fejleszti a gépét, akkor nem kell évente hozzányúlnia. ;) Ja és nemtudom ti hogyvagytok vele de ha valami baj van a géppel, engem ez inspirál hogy megoldjam. :))

(#73) proci985 válasza gamek!ller (#71) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem feladni csinálni, és megint, és megint, és megint, aztán egyszer csak jólesz. nézd meg vrmeket igazíts, rajt, apróban van hővezető tejp, csináld meg, élvezd.

(motiváló egypercesünk hangzott el)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74) Egon válasza 7600 GS (#72) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy darabig én is így voltam vele, de öregszik az ember. Most már inkább fizetek akár másfélszer annyit 1-1 cuccért, csak hogy ne legyen szívás vele... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#75) keIdor válasza Egon (#74) üzenetére


keIdor
titán

+1

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76) gamek!ller válasza Egon (#74) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egyetértek.

(#77) Domxc válasza gamek!ller (#76) üzenetére


Domxc
senior tag

Ezért linkeltem be az előzményekben ezt és nincs probléma.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#78) Mr.Csizmás válasza Domxc (#77) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért mert 4 csavarral nem boldogul, egy kisebb autó értékéért vegyen új gépet? na ne má :DDD :W

giga ROTFLMAO

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#79) Kassadin válasza Mr.Csizmás (#78) üzenetére


Kassadin
addikt

Kemény vagy Csoki.

(#80) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Kell konzol is, meg PC is, oszt' kész :DDD.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#81) Thunderzolee válasza X3B6O0X (#80) üzenetére

Meg lottóötös. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#82) Domxc válasza Mr.Csizmás (#78) üzenetére


Domxc
senior tag

"Az ember ideges mert nem jó, pedig rengetek pénzt ölt bele."

Igen, de látom sok Mac géped volt. :U Igaz, hogy veszel csomó pénzért egy gépet, amit mondjuk nem kell félévente, évente tunningolnod, szórakozgatnod vele, és tűrnöd ahogy laggol, mondjuk mindezt 1-2 év után. Telenyomod az egész gépet minden sz@rral, amik mondjuk egy Apple termékbe fölöslegesek. És ugye a gép, aztán öreg lesz, elkezdenek előjönni a negatívumok, és hopp csere. Elmondom, hogy nekem 5 éves géphez nem kellett hozzányúlnom, mert ugyanolyan szépen működött, mint az elején, és ez nem PC volt. Új iMac 27" Quad-core i5 2.7GHz= 494.000,- Ft (25% ÁFA tartalommal. (IStyle)
Nem tudom, mennyit ölt bele a fórumtárs, de egy-két jobb PC 4-500 rugó fölött kezdődik, + ugye az iMacben benne van a 27" monitor, ami külön alaphangon 70e fölött van, ha mondjuk egy minőségit akarsz. (ami megérthető egy gépnél) Ez egy szubjektív vélemény, de szerintem nagyjából ugyanott tartunk, ha még minden kelléket vesz tuninngolás céljából. :) (és ha nem jön be, eltudod adni, viszonylag jó pénzért)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#83) Mr.Csizmás válasza Domxc (#82) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt nem is én írtam :DDD nekem hobbi a bütykölés, tuningolás, stb. mint a főzés.

van aki készen rendeli a zabát, van a zacskóslevest csinál, és van aki séf ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84) Gergő_ válasza Domxc (#82) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem nem megoldás egy 500 ezres iMac...Nincs benne semmi ráció, kivéve ha havi 1M-t keres valaki.
500 ezerért már 2-3? rendes notebookot lehet venni, olyan nagy monitorral, amilyet csak akarsz.
és nem egy év garanciával...
esetleg egy asztali hp gépet a feléért.

(#85) Domxc válasza Gergő_ (#84) üzenetére


Domxc
senior tag

Igazából, én se gondolom megoldásnak annyira, bár manapság sokat számít egy " ;] " ilyenkor, talán így más lenne. Egéybként szerintem a havi 1M fizetés nélkül is lehet egy kicsit félrerakni, mert megéri.

"rendes notebookot lehet venni, olyan nagy monitorral, amilyet csak akarsz."

Azért, szerintem nem ugyanaz a teljesítmény, minden esetben.

"és nem egy év garanciával..."

Nem tudom mit értesz ez alatt? :F A hazai boltok sem egy éves garanciával adják ki a gépet.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#86) Mr.Csizmás válasza Domxc (#85) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebben nincs semmi ráció, mintha merci actrossal mennél bevásárolni :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#87) Polllen válasza Mr.Csizmás (#86) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ilyen cikkek vásárlásában általában semmi racionalitás nincs, de nem is kell keresni benne. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#88) Mr.Csizmás válasza Polllen (#87) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt a pillanatot várom, amikor valami szerelmi bánatos topicba belinkeli, hogy itt a megoldás :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#89) proci985 válasza Mr.Csizmás (#88) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez ütött:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#90) Domxc válasza Mr.Csizmás (#88) üzenetére


Domxc
senior tag

A megoldás :DDD

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#91) Mr.Csizmás válasza Domxc (#90) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:W :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.