Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

Csak nekem nincs hangja a videónak?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) qky válasza Yany (#1) üzenetére


qky
tag

Yany: nálam sincs hang

A gép teljesen jónak tűnik, ahogy nézem egyáltalán nincs gond a sebességgel.
Már csak az árára és az akksira leszek kíváncsi.

Várjuk a tesztet.

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#3) dr. Kind válasza qky (#2) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Jogdíjas zenét raktunk alá, ezért nincs hang, ebből is látszik a tehetségtelenségünk :)

Az akksira annyit tudok mondani, hogy 6850 mAh-s, és körülbelül 2 órája töltöm, most van 50%-on.

(#4) Yany


Yany
addikt

Pontosan milyen panellel szerelik ezeknek az új taboknak a kijelzőit?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Valaki linkelne a youtube linket? IPad2 nem viszi a flasht... :D

[ Szerkesztve ]

(#6) engusz


engusz
veterán

Baromi jó cucc, kéne. Ha már Vodafone: szerintem az előfizetési díjak egy picit el vannak szállva. Tudom, újdonság a tablet téma, a szolgáltató sem tudja biztosra, hogy mekkora nyereséget tud termelni, de akkorish.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) Gengi


Gengi
senior tag

Gyorsnak tűnik (egy két apró gondokodást kivéve ,de a nagy konkurensnél is láttam ilyet élőben már...) tetszik a kezelőfelület is. Hajjaj ,ha nem alakúlna ki bennem a fölösleges cuccok iránti ilyen magas ellenszenv már vennék egyet...

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#8) Torry


Torry
addikt

Ha Ipad alá lövik az árat, akkor siker lehet, egyébként nem hiszem.

(#9) csusza`


csusza`
senior tag

MustHave! :D

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#10) banhammer


banhammer
veterán

Csak én hallom a hangot?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) EmThor


EmThor
addikt

NAGYON köszönjük!

Viszlát PC, hello Tab! :C :R :K

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#12) EmThor válasza engusz (#6) üzenetére


EmThor
addikt

Meg kell várni akkor az átdolgozott változatot június környékén, kapható lesz gondolom magában és a többi szolgáltatónál is. Nagy különbség úgy tudom nincs a 2 változat közt, talán a micro sd?!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#13) Oppenheimer válasza Torry (#8) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Elvileg azzal lesz egy árban. A 8.9 colos meg olcsóbb.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14) lujó55 válasza Oppenheimer (#13) üzenetére


lujó55
őstag

és az mennyibe kerül?
Én pont venni akarok egyet, mert ki kell mennem külföldre és ahol leszek ingyen wifi van, de még töröm a fejem, hogy egy C2D-s laptop, vagy ez.

(#15) grizzancs válasza EmThor (#12) üzenetére


grizzancs
csendes tag

az uj vekonyabb, par grammal konnyebb, es atlagosan rossz minosegu kijelzo helyett PLS lesz benne, ami elvileg az IPS-nel jobb egy fokkal

Ja, es lesz belole wifi only, nem ugy mint ebbol (vagy ebbol is van?)

(#16) Torry válasza lujó55 (#14) üzenetére


Torry
addikt

Ha dolgoznod is kell, akkor inkább egy laptop.

(#17) bambano


bambano
titán

kicsit sokallom a parasztvakítást benne...
de valószínűleg lesz ilyenem...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) EmThor válasza grizzancs (#15) üzenetére


EmThor
addikt

Köszönöm, a kijelzőváltásról nem tudtam!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#19) lumpen_stex válasza lujó55 (#14) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

laptop. ez csak házon belüli webezésre jó. arra viszont jobb, mint egy netbook.

(#20) lujó55 válasza lumpen_stex (#19) üzenetére


lujó55
őstag

csak házon belüli webezésre? ez mit jelent?
nekem arra kell, hogy a szállodában minden szobában van wifi és inkább neten tartanám a kapcsolatot az itthoniakkal, mint telefonáláls órák hosszat.

(#21) Gengi válasza lujó55 (#20) üzenetére


Gengi
senior tag

Azt jelenti ,hogy otthol ülsz előveszed meglesed az internetet és lerakod. Internet tábla a fő profilja ,hogy a neten lehessen böngészni. A beépített webcam + mikro segíthet ebben a kapcsolattartásban viszont a hosszú szövegbevitel törévnyszerűen borzalmas.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#22) AS


AS
félisten

Nagyon király, majd nyári vékonyabb 10.1-et várom :R

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#23) Saccco


Saccco
nagyúr

Csak legyen jó ára, meg legyen rá pénzem... :DD

Remélhetőleg nem jár úgy, mint a Xoom. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#26) erdoke válasza Gengi (#21) üzenetére


erdoke
titán

BT billentyűzettel nem rossz a szövegbevitel, és egy iPad 2 + vékony keyboard még mindig kevesebb helyet foglal a táskában, mint egy 768 soros felbontást tudó netbook. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#33) keIdor


keIdor
titán

Akkor ezzel nyomtátok ma MM-en a fényképet. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) Solten


Solten
addikt

Huhh ez baromi jo cucc, ide egyet! :) A Honeycomb is nagyon kellemesnek tunik.

Saor Alba

(#36) Champipi


Champipi
senior tag

A hangot Androidon kevertétek? ;]

(#37) xdx@ válasza Saccco (#23) üzenetére


xdx@
aktív tag

Nem kell neked ez :N , irány vegyél Ipadet :K.

[ Szerkesztve ]

(#38) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hang nélkül is jó a videóbemutató. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39) dr. Kind válasza keIdor (#33) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Hajjaj:)

(#40) sing1ep1ayer válasza erdoke (#26) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ja, csak éppen kétszer annyiért. :U Arról nem is beszélve, hogy külön töltögetheti az ember a BT-s billentyűzetet meg az Ipadet is.

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Néha fura, hogy olyan mintha hozzáérne, de nem történik semmi, csak nem tudom, hogy meggondolta magát és mégsem ért hozzá, vagy hozzáért, csak nem reagált az interface.

Csak nekem tűnik rossz döntésnek, hogy lesz ebből egy 1.1-es verzió is pár hónap múlva? Én pl. ha ilyet akarnék venni, de tudnám, hogy hamarosan lesz egy vékonyabb ebből, akkor inkább megvárnám, szóval ezzel a lebegtetéssel ennek a piacát rontják. Egyébként nem tűnik vastagnak ez sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) dezs520 válasza *Szájber* (#35) üzenetére


dezs520
senior tag

:) :))

(#43) Oppenheimer válasza dr. Kind (#39) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm, hogy kipróbálhattam a Mobile Meetingen! :R

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44) Yany válasza Tigerclaw (#41) üzenetére


Yany
addikt

Tényleg olyan. Nekem van egy Galaxy S telóm és az nagyon finom érintésre is reagál. Azt is meg kell szokni, de utána a régi Galaxy tab borzalmas érzés volt. Egyszerűen mintha püfölnöm kellene, annyira nem akar reagálni. Lehet, hogy csak az az egy példány volt ilyen, de az SGS után tényleg idegesítően érzéketlen volt a nyomkodásaimra. Lehet, hogy a 10.1-nél is ilyesmi a touch?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#45) erdoke válasza sing1ep1ayer (#40) üzenetére


erdoke
titán

A billentyűzet két ceruza elemmel több hónapot elmegy...

A legjobb aláírás a héten

(#46) Duree


Duree
veterán

Én is szívesen kipróbálnám,az árára is kíváncsi lennék

duree54

(#47) lumpen_stex válasza lujó55 (#20) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

azt jelenti, hogy nem fogsz a kijelzőből semmit látni csak ha fedett helyen vagy.

(#48) lumpen_stex válasza erdoke (#26) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát lehet, viszont a netbook pc az ipad meg egy nem is tudom mi... kb, mint mankóval járni törött láb miatt vs láb nékül ülni egy kerekes székben.

(#49) Barthezz2 válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tess.

Everybody lies.

(#50) erdoke válasza lumpen_stex (#48) üzenetére


erdoke
titán

Egyszer majd próbáld ki. Ezerszer jobb kombináció egy laptop + jóféle tablet, mint a laptop + netbook, vagy a netbook laptop nélkül. A netbook gyakorlatilag semmire nem jó. Lassan indul el (hibernálásból is), akadozik a Win7, csúnyán akadozik a Flash, nem lehet vele játszani. A tableten ugyan nincs Flash (vagy akadozik, mint Androidon), de a legnépszerűbb Flash alapú dolgokra van kerülő út, vagy HTML5 vagy dedikált app.
Számomra pont a netbook olyan, mint a légpuska: szúnyogra nevetségesen nagy, vaddisznóra röhejesen kicsi, verebet lődözni pedig egyrészt tilos, másrészt nem élvezet.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#51) lumpen_stex válasza erdoke (#50) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

laptop-hoz minek netbook?? tablet-en van flash és nem akadozik. ios-en nincs flash és azon minden akadozik, még rendes multitask sincs rajta.

egyébként nem tudom mi a lassú neked, de egy xp nebook-on hibernálásból olyan 3..4sec alatt feláll. egy ipad meg bootol vagy fél percig... de nem ezen múlik a használhatóság vagy használhatatlanság.

a leggagyibb netbook-on is fut az összes pc desktop alkalmazás office, cad, stb. tablet-en meg csak web-et lehet böngészni és ennyi. van millio program igaz, de mind egybites és fapados.

ezt az ipad témát meg hanyagolhatjuk, gyakorlatilag a jelentéktelen szintre sülyed az év végre az apple részesedése az android mellet a tablet piacon is.

(#52) erdoke válasza lumpen_stex (#51) üzenetére


erdoke
titán

Már megbocsáss, de először próbáld ki a dolgokat, utána állj le megmagyarázni. Én próbáltam az összes említett kütyüt (netbookból többet is, de ne felejtsd el, hogy a nagy többségük HDD-s, és ott a 3-4 másodperc közelébe nem kerülsz, miközben az iPad 1 s alatt éled fel).

"ios-en nincs flash és azon minden akadozik, még rendes multitask sincs rajta"

"tablet-en meg csak web-et lehet böngészni és ennyi. van millio program igaz, de mind egybites és fapados"

Komolytalan vagy, ütögeted a hasad, és írod a marhaságokat. Lehet, hogy minden fut a netbookon, de megőszülsz, mire valamit értelmesen meg tudsz rajta csinálni. Bármit vennék, csak netbookot nem, a felhasználói élmény egyedül azon van mélyen a béka segge alatt. Mindemellett gagyi műanyag, zúg a ventije, nem bír ki 10-12 órát, és másfél kiló. Sokkal előbb vennék egy jó subnotit, de akkor már inkább egy átlag noti + iPad, mert utóbbi csak 600 g, és kibír 10-12 órát.

A legjobb aláírás a héten

(#53) RexpecT válasza erdoke (#52) üzenetére


RexpecT
addikt

Azért te is nyomod a bullshitet rendesen, meg preferenciákon vitatkozol.
Jelentős különbség van egy Ipad ára és egy új brazosos netbook ára között.Az meg, hogy melyik mire jobb az a felhasználás módjától, és a pénztárcától is erősen függ, de legalább annyi előnye van a netbooknak is mint az Ipad-nak.

[ Szerkesztve ]

(#54) erdoke válasza RexpecT (#53) üzenetére


erdoke
titán

Jaj, mindkettő 140e a boltban, jelentős különbség...
A netbook minden szempontból megalkuvás (lassú, gyatra a kijelzője, felét bírja akksiról, kicsi a billentyűzete, stb), az iPad csak adott felhasználás esetében.

A legjobb aláírás a héten

(#55) RexpecT válasza erdoke (#54) üzenetére


RexpecT
addikt

Netbook:
Igaz ez nem brazos de csak 55k.
Itt egy brazos és csak 75k és nem 140(a BT-s billentyűt ingyen adják? :) ).
Ez még mindig "csak" 108 viszont 11.6"-os kijelző 2GB DDR3 1.7GHz proci 250GB merevlemez(ez sem brazos asszem).

A netbook minden szempontból megalkuvás, az iPad csak adott felhasználás esetében."

Komolyan nem tudsz elképzelni olyan helyzetet, hogy valaki semmire sem menne egy Ipad-al? :U ITöbb háttértárat kap nagyobb felbontású kijelzőt a pénzéért, kártyaolvasót csak hogy egy párat soroljak (igaz lassabb, de ha valakinek kell akkor mehet a netbookba ssd).
Az Ipad kezeli a mobile sticket?

[ Szerkesztve ]

(#56) Alex91 válasza RexpecT (#55) üzenetére


Alex91
félisten

MacBook Air alternativa, de csuuuunyaaaa az ara :). A tobbi Tablet araban levot meg hagyjuk, SSD nelkul ertelmetlen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57) RexpecT válasza Alex91 (#56) üzenetére


RexpecT
addikt

A fentebb linkelt Acer gép egy 64GB-os SSD vel(adja el a tulaj egy 10esért winyót) még mindig megáll 90-nél.Vagy akkor legyen 95k egy 2GB-os modullal meg 64GB SSD-vel.
És ebben az esetben már a gyorsaságra sem lehet panasz.

(#58) Alex91 válasza RexpecT (#57) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor anyaghasznalat, LCD panel a xar :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59) RexpecT válasza Alex91 (#58) üzenetére


RexpecT
addikt

Persze, én csak arra a tényre akarok rávilágítani, hogy nem egy kategória a kettő, és mindkettőnek megvan az előnye meg hátránya.Ha valaki véletlen kiakarja dobni a netbookját szóljon és viszem a kukámat ;].

(#60) Alex91 válasza RexpecT (#59) üzenetére


Alex91
félisten

Nem hat! Csak akkor nem kellene hasonlitgatni az almat a kortehez!

De szerintem kb. A MacBook Air kategoria er valamit, a tobbi netbook, foleg az olcsobbak nem hasznalhatok semmivel se jobban, mint a Tabletek. Persze, kivetelt lehet talalni :).

Majd mindenki eldonti, hogy neki mi ajobb, es azt vesz, ennyi.

(A geek tobbseg nem ertette, hogy mire jo az iPad. A nem geek-ek meg szavaztak a penztarcajukkal :).)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#61) erdoke válasza RexpecT (#55) üzenetére


erdoke
titán

Athlon II Neo + csiga HDD + TN kijelző + FreeDOS :DD
Felhasználói élmény a köbön. :DDD

Nekem semmit nem kell megmagyaráznod, 13 éve van laptopom, de iPad-et is nyomogattam már sok órát. És igen, a laptopra se dugtam pendrive-ot hónapok óta, sokkal egyszerűbb azt a pár fájlt Dropbox-ba behúzni akármelyik gépen, telefonon vagy tableten. Nagyobb fájlokra (DVD9 képfájl, HD videók) pedig a sokkal olcsóbb 1,8-as HDD-t használom (14-15e 200 GB). Kártyaolvasó van a laptopomban (ill. a telefonomban), onnantól kezdve cloud...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#62) RexpecT válasza erdoke (#61) üzenetére


RexpecT
addikt

A középső ajánlat(Acer Aspire One) lenne az érdekes,de mindegy(SSDvel meg 2GB rammal).
És a laptopod mindig nálad van(ha esetleg kellene a kártyaolvasó)?Az Ipad kezeli a mobile sticket?

"És igen, a laptopra se dugtam pendrive-ot hónapok óta, sokkal egyszerűbb azt a pár fájlt Dropbox-ba behúzni akármelyik gépen, telefonon vagy tableten."

Ha adnak egy pendriveot akkor nem igazán egyszerűbb.... :DDD

Csak olvass vissza hogy mennyi mindenben nem volt igazad, persze azt nem reagálod le :DD .

[ Szerkesztve ]

(#63) Alex91 válasza RexpecT (#62) üzenetére


Alex91
félisten

Floppy lemezt nem akarsz beledugni? Erted, te meg ennel a technologianal vagy leragadva, neki meg mar valoszinuleg allandoan van nete, es ott szinkronizal...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64) RexpecT válasza Alex91 (#63) üzenetére


RexpecT
addikt

Azért talán kicsivel többen használnak Pendriveot mint Floppyt.

[ Szerkesztve ]

(#65) Alex91 válasza RexpecT (#64) üzenetére


Alex91
félisten

:), de gondolom erted, hogy mit akartam mondani? Majd a pendrive is megy a floppy, cd, dvd utan... Persze, nem most, de ugye van aki mar most se hianyolja az eletebol... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66) RexpecT válasza Alex91 (#65) üzenetére


RexpecT
addikt

Értem,de attól hülyeség ez:

"A netbook minden szempontból megalkuvás (lassú, gyatra a kijelzője, felét bírja akksiról, kicsi a billentyűzete, stb), az iPad csak adott felhasználás esetében."

(#67) erdoke válasza RexpecT (#62) üzenetére


erdoke
titán

Talán sorold fel, miben nem volt igazam, és majd reagálok tételesen.
64 GB-os SSD-n Win7 + Office + kötelező 20 % szabad hely mellett szinte semmi nem fér el. Laptopba nem vennék 120-asnál kisebb tárolót.

A legjobb aláírás a héten

(#68) Alex91 válasza RexpecT (#66) üzenetére


Alex91
félisten

Te hasznaltal Tabletet huzamosabb ideig? Mert akkor ertened... :)

Teljesen igaza van. Te is a netbook-ot a PC helyett szeretned hasznalni, es ott mar kompromisszumos. A Tablet meg amira jo, arra valoban az :). (Vagy mondjam ugy, hogy lesz ez meg jobb is, de mar most is latszik, hogy hol van elonye.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#69) RexpecT válasza erdoke (#67) üzenetére


RexpecT
addikt

1.
140 ezer vs 140 ezer.(ami Ipad esetében gondolom inkább 150 a bill. miatt).

2.
csiga HDD + TN kijelző + FreeDOS.
A példámban SSD van Win7-el 2GB rammal 95-ért.A kijelző tényleg nincs olyan jó viszont nagyobb felbontású, és az akkuja sem bírja addig mint az apple cucca.Viszont van HDMI és kártyaolvasó.

3.
Legalább 40GB szabad hely marad a rendszer esetén programokkal együtt(nekem most a win7 64 bit 21 GB programokkal együtt).Ebből ~30GB-ot lehet használni ami még mindig jóval nagyobb mint a 140k-s Ipad-é.

4.
Ezt nem tudom, de gyanítom hogy az Ipad nem kezeli a mobile sticket.Szóval az olcsóbb verziókkal max wifin netezhetsz.

"Teljesen igaza van. Te is a netbook-ot a PC helyett szeretned hasznalni,"
Erdoke pedig a netbookot akarja tabletként használni.

[ Szerkesztve ]

(#70) Alex91 válasza RexpecT (#69) üzenetére


Alex91
félisten

"Teljesen igaza van. Te is a netbook-ot a PC helyett szeretned hasznalni,"
Erdoke pedig a netbookot akarja tabletként használni.

Lehet, de szerintem itt az a lenyeg, hogy van valami dolog, amire kell valamit hasznalni. Es bizonyos dologra a 2 eszkoz kozul az egyik jobb. Az a baj, hogy a netbook erdemi munkara korlatozottan alkalmas, arra amire meg talan hasznalhato abban meg jobb nala a Tablet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#71) erdoke válasza RexpecT (#69) üzenetére


erdoke
titán

OEM Windows 30e Ft, elfelejtetted hozzácsapni az árhoz. Az SSD-t is teherautóról leesettet számoltál, ennek így nincs értelme. Egyébként is, ha linkelek egy boltot, ahol 79e Ft az iPad 2, de "átmenetileg nem kapható", akkor az releváns?

A gagyi kijelzőn és a halálosan idegesítő csiga tempón pedig nem tudsz segíteni. Próbálj Farmville-t játszani a netbookon, és ugyanazt a dedikált appal iPad 2-n, durván folyékonyabban szalad az utóbbin... Játszani pedig csak a netbookon lehet korátozottan, az iPad 2-n a rá írt több tízezer játék mindegyike szaggatás nélkül fut.
A szabad hellyel kapcsolatban is elegánsan elfelejted, hogy a PC-s programok a tabletes változatok többszörösét foglalják. Tehát ha hasonló szabad hely van a kettőn, az korántsem ugyanazt jelenti a telepíthető alkalmazások számát tekintve.

A 3G-s verziókbam beépített HSDPA modem van, csak a SIM kártyát kell beletolni. Laptopból is csak ilyet haszmálok, a kiálló stick nagyon sérülékeny (és igénytelen), szóval inkább hátrány...

A legjobb aláírás a héten

(#72) lumpen_stex válasza erdoke (#52) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

sztem nagyon elvakult ember vagy. fingod sincs a dolgokról csak nyomod az apple marketing szarját, meg a saját hülyeséged.

csak úgy mellékesen mondom, nem egy programom fut ios-en és android-on is, egész jól csengetik a zsetont. szóval nyugodtan mondhatom azt, hogy én már lepisiltem azt a havat amit te csak most fogsz megenni. amit meg a netbookról irtál marhaság, latszik, hogy nem láttál még közelről egyet sem..

(#73) lumpen_stex válasza erdoke (#71) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

kb 3 éve vettem a gyereknek egy acer aspire a150-et, 75k volt windows xp-vel együtt. és még az oblivion is fut rajta. szóval sztem itt fejezd be.

(#74) lumpen_stex válasza lumpen_stex (#73) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

mezei pc-s játékok :[link]

(#75) Alex91 válasza lumpen_stex (#74) üzenetére


Alex91
félisten

Tudjuk, Linux is fut rajta! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76) Tim82 válasza lumpen_stex (#74) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mindhárom videón lévő játéknak olyan alacsony a gépigénye, hogy egy Atom CPU-s, Intel integrált videokártyás gépen is remekül elfut. [World of Warcraft] [Warcraft III] [Guild Wars] Ettől még az Acer Aspire One nem lesz újabb játékok futtatására alkalmas (kíváncsi lennék, az Oblivion milyen felbontásban, milyen beállításokkal fut rajta).

Btw, a Warcraft III-at annak idején egy Pentium II-alapú 366 MHz-es órajelű Cerkás, 192 MB SDRAM-os, 3DFX Voodoo Banshee-s gépen játszottam ki, egyetlen küldetésnél akadt azon a gépen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77) RexpecT válasza erdoke (#71) üzenetére


RexpecT
addikt

Akkor mégegyszer:

Acer Aspire one 522 - 78000Ft
Windows 7 Startert az árban.....

Remélem nem feltételezed, hogy az Ipon lopott árukat forgalmaz:
64 GB-os Kingston SSD 25k.

2GB DDR3 Ram 5k.

108 ezerre jön ki(és akkor ott a gyári winyó meg a memória ami egy 10-est megér).

"Egyébként is, ha linkelek egy boltot, ahol 79e Ft az iPad 2, de "átmenetileg nem kapható", akkor az releváns?"

Az nem lenne az mivel a 140 ezer forintos árhoz képest feltűnően olcsó lenne :U.

"A gagyi kijelzőn és a halálosan idegesítő csiga tempón pedig nem tudsz segíteni. Próbálj Farmville-t játszani a netbookon, és ugyanazt a dedikált appal iPad 2-n, durván folyékonyabban szalad az utóbbin..."

Ha az Ipadhoz hasonló appokat futtatsz akkor nem lesz lassú SSD-vel és 2GB rammal.Legfeljebb egy apple huszárnak...
Már másik topikban is jössz ezekkel a hülye Farmvilleos játékokkal hogy szaggatnak még a gépeden is.User error. :U

"A szabad hellyel kapcsolatban is elegánsan elfelejted, hogy a PC-s programok a tabletes változatok többszörösét foglalják."

Akkor mondom még egyszer: 21GB foglal el a Win7 64bit a gépemen minden általam használt programmal.
Ezek között minden ott van amit az Ipad tud, kivéve egy videószerkesztőt.

"A 3G-s verziókbam beépített HSDPA modem van, csak a SIM kártyát kell beletolni. Laptopból is csak ilyet haszmálok, a kiálló stick nagyon sérülékeny (és igénytelen), szóval inkább hátrány."

Igen és azok mennyibe kerülnek?A kiálló stick tényleg sérülékeny, oda kell rá figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#78) erdoke válasza lumpen_stex (#72) üzenetére


erdoke
titán

Az lehet, hogy elvakult vagyok az Apple irányában (bár ezzel szerintem nem csak én vitatkoznék...), de hogy a te stílusod oltári bunkó, az biztos.
Amit a netbookról, illetve annak teljesítményéről és felhasználói élményéről írtam, azzal senki nem vitatkozott eddig. Erre idejössz te, az "elégedett" tulajdonos, és előadod, hogy azon minden röccenés nélkül fut? Vajon ki az elvakult? :D

A legjobb aláírás a héten

(#79) erdoke válasza RexpecT (#77) üzenetére


erdoke
titán

"AMD Brazos C-50 Dual-Core 1,0"
Na ez az, aminél még a szokványos D525-ös Atom is érezhetően gyorsabb. Mondtam már másik témában is, hogy keressetek tovább, esetleg találtok kijelző és akkumulátor nélkül olcsóbbat, az lesz az igazi érv. :))
Iponnal kapcsolatban inkább nem nyilvánítok véleményt, mert nincs bizonyítékom... Mindenesetre ami nincs raktáron, annak nincs reális ára.

"Ha az Ipadhoz hasonló appokat futtatsz akkor nem lesz lassú SSD-vel és 2GB rammal."
Ez valami számítástechnikai axióma, amiről lemaradtam? A CPU és a GPU nem limitál semmit, a teljesítmény főleg a háttértár sebességén és a memória méretén múlik? Akkor elég, ha semmi mást nem veszek az említett 108 ezerből, csak 4 giga RAM-ot és egy még gyorsabb SSD-t? Azzal fog ütni igazán az 1 GHz-es Zacate? :P

"Már másik topikban is jössz ezekkel a hülye Farmvilleos játékokkal hogy szaggatnak még a gépeden is.User error."
Mi lenne, ha kipróbálnád az über C50-es Brazos-on, és utána magyaráznád meg, mennyire folyamatos? GPU gyorsítás Flash játékhoz ugye nincs...

A kérdésedre válaszolva: A 3G-s iPad ~30e Ft-tal kerül többe a WiFi-snél, de jön vele a GPS is.

A legjobb aláírás a héten

(#80) Tim82 válasza erdoke (#79) üzenetére


Tim82
nagyúr

Iponnal kapcsolatban inkább nem nyilvánítok véleményt, mert nincs bizonyítékom... Mindenesetre ami nincs raktáron, annak nincs reális ára.

Apró megjegyzés: vásároltál már az Ipontól? Náluk ugyanis minden "külső raktáron" van, tekintve, hogy az átvevőhelyük a Francia úton nem raktár. Ez éppenséggel nem azt jelenti, hogy nincs, és be kell rendelniük a terméket valahonnan, hanem azt, hogy egyik nap délután kettőig leadod a rendelést a webshopban, másnap délután pedig bemész a Francia útra és átveszed, addig ők megoldják a logisztikai részt. (Persze, a sugalmazás alapján ez azt is jelenthetné, hogy addig meglovasítanak egy SSD-t az Edigital-tól. ;] )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.