Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Szerintem akik használni, azaz játszani vették és nem nézegetni vagy tuningshow-ra kiállítani, azok egyáltalán nem unatkoztak vele. :P

Sent from my keyBoard

(#2) GAI válasza N€T0X|N (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az lehet, csak nálam most nem ez a cél :DDD

(#3) Mulderpapa válasza GAI (#2) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Van most fent, itt a hardveraprón egy OTES hűtéses Abit Siluro.
Szép hangja lehet működés közben, de ebben már lehet gyönyörködni. :)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#4) GAI válasza Mulderpapa (#3) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

egy ilyen beszerzése már folyamatban van :) De ezek mind 8x AGP-sek sajna. A 4x AGP-s Ti 4200-asokból nem készültek ilyen érdekesebb változatok :(

(#5) Pala válasza Mulderpapa (#3) üzenetére


Pala
veterán

Ilyen karija volt egyik barátomnak még valamikor 2002 környékén. :) Valóban "szép" hangja van, kb. mint amikor egy Tupoljev felszálláshoz készülődik. Ha jó rémlik, percenként 7200-at is pöröghet a ventije terhelés alatt! :D

(#6) GAI válasza Pala (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Az a baj hogy nem csak terhelés alatt, hanem egyfolytában :) Ezek ugyanis még nem tudták szabályozni a ventilátor fordulatszámát, hanem állandóan 100%-on járatták. Nem is tudom hogyan lehetett ezt a kártyát annak idején újonnan eladni bárkinek is, hogy bírták ki az emberek? Márpedig elég sok van belőle, szóval széles népréteg szenvedett miatta maradandó halláskárosodást :DDD Az FX-eket nevezik hangosnak, de még egy FX 5800 Ultra (a leghangosabb FX) is kismiska ehhez képest, mert az legalább 2D alatt visszaveszi a venti fordulatszámát

(#7) Pala válasza GAI (#6) üzenetére


Pala
veterán

Igen, rémlett valami ezzel az állandóan 100%-on tekerő ventivel kapcsolatban, csak nem voltam benne teljesen biztos. Arra viszont tisztán emlékszem, hogy porszívóhangja volt a hűtőnek. De hát elég jó vétel volt ez a Ti4200-széria annak idején, ellenfele se nagyon volt (legalábbis pár hónapig, amíg ki nem jött az Radeon 9700/9500), szóval nem csodálom, hogy sokan beruháztak rá. :K Nekem ugyan sosem volt; akkoriban egy Radeon 8500-zal toltam, abból is a Hercules Prophet fajtából, ami viszonylag ritkának számított.

(#8) GAI válasza Pala (#7) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Persze, a Ti 4200 jó vétel volt, azzal nincs is semmi gond, csak ez az ABIT OTES változat volt katasztrófa :DDD Persze gyűjtői szemmel érdekes darab, meg jól néz ki meg minden, de állandó használatra nagy szívás lehet egy ilyet birtokolni. Biztos relatíve olcsó volt, meg van rajta egy kis gyári tuning is, azért vették sokan.

[ Szerkesztve ]

(#9) zoltanz válasza GAI (#8) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gondolom nem sokáig bírták, esetleg hangszigetelt házban és potival lecsavart ventivel. Nemsokra rá talán 1 év, jöttek ki a Zalman ZM80C-HP hűtések és hasonló versenyzők gondolom cserélték. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10) proci985 válasza GAI (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tévedés, tudták magukat szabályozni. volt hozzájuk utility, azzal működött a szabályozás.

egyetlen probléma, hogyaz utilityt az emberek néha elhagyták/kártya anélkül ment tovább következő tulajhoz, na és onnantól már tényleg folyamatosan üvöltött:D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.