Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robert07


Robert07
aktív tag

Gratulalok hozza, nem hittem volna, hogy finomhangolassal gyakorlatilag duplazni lehet a sebesseget.
Mondjuk az is latszik, hogy hiaba vamnak a szamok, a valos sebesseg a kozelebe sincs azoknak, ugyhogy a gigabites wifire meg varni kell.

Amugy en szemely szerint inkabb kihuztam volna egy kabelt. ;]

(#2) Gabe81 válasza Robert07 (#1) üzenetére


Gabe81
tag

Szia!

Úgy voltam vele, hogy ha sikerült egy tisztességes 100 Mb/s körüli sebességet elérni, az már munkához elég, még VPN -el is. A kábelezés kicsit macera, meg albérletben vagyok, így a fúrás-faragást kerülni akartam, és a tulaj se örült volna. Kiindulásnak a WDS pár perc alatt megvolt, így gondoltam ennyi macerát megér. A végére meg aztán egy komoly meló lett belőle, de megérte. Mostantól könnyen meg lehet oldani, pár kattintással.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#3) suste válasza Robert07 (#1) üzenetére


suste
veterán

az a dupla inkább 4-5 szörös:) (30-40Mbps -> 160-200Mbps)

a wifi az mindig is ilyen volt és lesz is, hogy a valós sebesség közelében sincsen a kapcsolati sebességnek
ahol már elég jónak számítana, ott meg értelmetlen, mert 1-2 méter kábel sokkal jobb:)
szóval ezek alapján kell kezelni/elfogadni a wifit...

hasonlóan rossz gondolkodás, amikor elvárják az emberek, hogy gyors legyen a wifi, mert gyors a router wifije
miközben a kliens meg harmatgyenge cuccal van szerelve

(#4) Robert07 válasza suste (#3) üzenetére


Robert07
aktív tag

A C5-tel először 100-110 majd 240mbps ment át 5Ghz-en.
Így értettem, hogy szimplán szoftveres beállítással mennyit lehetett rajta húzni.

Amúgy igen, a mai routerek és acces point-ok 3x3-al vagy 4x4-el vannak szerelve, és ha jól tudom, most jött ki a CES-en az első 3x3-as USB-s AC adapter. Tehát a max. sebesség csak a kliensek között eloszva érhető el, mivel semmiben sincsen még 3x3-as vagy 4x4-es AC adapter. Amúgy nem rossz ez, mert egy átlag háztartásban 5-10 eszköz is lóghat egyszerre a routeren, ahol különösen jó a sok csatorna, csak ne várjuk el azt, hogy egy eszközön jöjjön át a teljes sebesség.

(#5) martin555 válasza Robert07 (#4) üzenetére


martin555
aktív tag

üdv

én is ezt oldottam meg, jópár éve megy, DD-WRT-vel.

van nekem 4-5 db LINKSYS WRT54GL v1.1 router, mindre hibátlanul felment a gyári firm helyett a DD-WRT.

évente ránézek, frissítem, config megmarad.

a WDS nekem nem jött össze (ugyanazt a wifi SSID-t szórja, növelje meg) ezért azt csináltam, hogy (csillagpontosan) a két jelerősítő router új, külön wifi nevet kapott. kamerákkal, minden vacakkal, évek óta műx.

-MAC szűrést nem tudtam rendesen megcsinálni, hogy a jelerősítő routereken is érvényesüljön
-nyilván feleződik a sávszélesség az ilyen megoldás miatt
-leges legújabb dd-wrt a titkosításokkal meg ezzel a jelerősítgetéssel összeakad, régebbit használok

wireless repeater bridge:

https://wiki.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge

amugy, sokáig ment ez nálam úgy is hogy többféle különböző routert használtam TP-LINK router volt a fő router.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.