Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#135) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Megosztanék én is pár gondolatot,tapasztalatot.
MFB kölcsönnel pellet fűtés, és szigetelés(10cm kőzetgyapot, nikecell felesben 60cm vályogon, és téglafalazaton).
Tegyük helyre a vályoggal kapcsolatos tévhiteket.
Ha kőlábazaton ül egy vertvályogfal, mindenféle lábazati szigetelés nélkül, akkor kutyaf@sza a hőszigetelése.
Hideg állandóan(télen-nyáron).
Ilyenben lakom én is.
Hideg, mivel a hő felfele, és kifelé igyekszik a falban, és a hideg alulról kúszik felfelé a kőlábazatról, ami a talaj felől még intenzívebben hül.
Nyáron nagyon kellemes, mert a fizika jól működik, hül a fal, de télen is pont ez a helyzet.
Fűthetem akár mivel, sok energiára van szükség a hő pótlására, a fal melegítésére.
A szigeteléssel lecsökken a felület ahol a meleg elszökhet.
Nyáron el lehet képzelni, mi lesz ha egyszer átmelegszik a szigetelt fal.
Egy felé tud a hő távozni, a szoba felé.
Na ezt szeretnénk elkerülni, ezért mihelyst hül a levegő kint, kitárunk mindent, éjjel szinte állandóan, hogy hűvös levegő kerüljön a meleg helyére.
Terveztük mi is a klímával való fűtést, azonban 133 négyzetmétert klímával nem szerettünk volna fűteni.
- Sok klímára lett volna szükség(5-6db a szobák elhelyezkedése miatt).
- Megtapasztaltam, milyen amikor egy klíma fűt. Azt a kevés meleget, ami kialakul az ember bőrfelületén, a huzat azonnal lefújja, és fázni kezdesz.
Az adott helyiségben 24C-ra volt állítva egy 3,5 kw-os gree klíma, ami csak fújt valami kevés meleget, de nem tudott a szoba felmelegedni a beállított hőmérsékletre.
A kinti kültéri zakatolt a -7C-os hőmérsékletben.(hangos volt)
- Ahhoz hogy meleg legyen a lakásban, ezt tegye egy fűtőegység a lehető leghalkabban.
Így ezt a fűtési megoldást kizártuk, maradt a pellet.
Teljesen megfelelő, mivel a vegyes-tüzelésű után, megmaradt az a kis tevékenység, ami a pellet után marad.
Napi hamuzás, heti kazán áttakarítás.
És ennyi mozgás kell is.
A gázt eldobtuk, mivel többszöröse lett volna a kiépítése.
Nem fapellettel, szotyival fűtünk, ami jelenleg kiszállítva 50ft-ra jön ki kilónként.
Mindezektől elvonatkoztatva az írás teljesen reális, életszerű, jól érthető.
És a végére hagytam egy mondást amit egy klímaszerelőtől hallottam.
Ha ez a fűtés lenne a legjobb, akkor ezt hívnák a fűtésnek, nem lenne más mivel a legjobban, leggazdaságosabban, legolcsóbban, mindenki számára optimálisan kivitelezve ezzel lehetne fűteni.
Jahh..az MFB kölcsönigénylése éveket vesz el az ember életéből.
Erre tényleg mindenki készüljön föl aki szeretné kihasználni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.