Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #82729984 válasza MaUser (#47) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nincs ott olyan sok minden előre kikutatva. Már csak azért sem mert a világ túl gyorsan változik, pl. tíz éve mindenki sokmagos sok ghz-es procikra vágyott, ma meg azon fő az Intel feje hogy sehol sincs a mobil kategóriában (telefonok tabletek) ahol a rendkivül alacsony fogyasztás számít és sokkal nagyobb piac mint a desktop pc.

(#52) Pete55555 válasza Pete55555 (#50) üzenetére


Pete55555
addikt

(#35) lezso6

Na jó, ez kész, te nem vagy normális XD

...Szeretem leracsniztatni...

(#53) DeSanto válasza lezso6 (#19) üzenetére


DeSanto
őstag

:DDD :C

(#54) MaUser válasza #82729984 (#51) üzenetére


MaUser
addikt

Nyilván, de azért ahány helyen eddig voltam core fejlesztés közelében, ott tipikusan volt egy (több) egy-pár fős csapat aki csak azzal foglalkozott, hogy elemezte a konkurencia szabadalmait, illetve publikációt és dolgozott a köv. generációknál használható ötleteken. Aztán ezek mentek a fiókba, amíg el nem jött a tényleges fejlesztés. Nyilván egy ilyen sokmagos/sokghz vs. mobil váltásnál nem nekik kéne előre látni, hanem a management-nek (vagy annak megbízni pár értelmes "evangelist"-et).

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#55) Sipike19 válasza hunluki (#48) üzenetére


Sipike19
tag

Nem unalmas még ez a lélegeztetőgép duma?

A konkurencia bélyeget nyugodt szívvel rádobhatják akár az ARM-re is.

Sipi

(#56) And01 válasza hunluki (#48) üzenetére


And01
aktív tag

Ne vedd sértésnek:
Komolyan, mit szívsz amikor ilyeneket írsz?
Mert a hozzászólás alapján fogalmad sincs a cégről.

Engem nem zavar ha valaki egy céget kritizál, akár amd-t akár mást,
A cég nagyjából 1 milliárd $ körüli árbevételt ér el, több ezer embert
foglalkoztat, igaz hogy gyakran jelent veszteséget, de ez jó eséllyel
az adószabályok miatt előnyös!

[ Szerkesztve ]

(#57) hunluki válasza And01 (#56) üzenetére


hunluki
senior tag

Oda van írva hogy találgatás, semmi köze a valósághoz. Ezzel kezdtem.

Nem akartam én senkit se bántani, nagyon örülnék ha az AMD magához térne és falhoz kenné az intelt akik nem vitték túlzásba a fejlesztést az elmúlt pár évben. De majd meglátjuk mit hoz a jövő, a lényeg hogy nekünk jó ha az AMD-nek jó.

(#58) seniman válasza lezso6 (#5) üzenetére


seniman
addikt

Ha a névválasztást nézzük a coffee lake lesz az igazi ébresztő. :DDD Vagy csak megf.satja a júzert. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#59) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Radeon grafikás egység érdekes, azzal komolyan feldobhatják a piacot. CPU-magokra meg ha jól értelmezem zéró előrelépés: "annyit fog gyorsulni a Kaby Lake-hez viszonyítva, mint amennyit a Kaby Lake gyorsult a Skylake-hez mérve. " - a kaby CPU SEMENNYI fejlődést nem mutatott teljesítmény/fogyasztás arányban, sőt...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60) csongi


csongi
veterán

Es arrol ne is beszeljunk, ha felhasznalok kitartanak az AMD mellett, mar egy eve lenne csata. Sok idot emesztett fel, a szamlak kiegyenlitese. Es azert az FX szeriaval is lehet jatszani. Ha a hype vonatra nem szallnak fel, sokkal elorebb lennenk, es a cpu-gpu arak sem szalltak volne ennyire el.
Most latszik, mennyire tularazott volt minde termeke.Fejlesztes meg zero, ultek a baberokon.

(#61) schawo válasza t72killer (#59) üzenetére


schawo
titán

5%

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62) t72killer válasza csongi (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sorry, ahogy az AMD, úgy a felhasználó se jótékonysági intézmény. Játékra meg kösz, nem kérek FX procit... És nem, nem érdekel mire jó a legújabb DX12-es csodákban, én ezzel játszom (meg Dio3-al) + videókat babrálok:

#61: az a sima teljesítménynövekedés, nem? Emellett komolyan megnőtt a fogyasztás (effektíve tuningolt skylake a cucc - igaz, több tuningpotenciállal)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63) Raysen623 válasza Daywalker (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Lesz verseny. Következő gépem laptop lesz, de csak AMD-ben gondolkodom, mert amit intel oldalról látok VGA támogatás terén elérhető áron az kész rablás és közröhej tárgya. Egy jó kis Zen mobil proci Vega-val megtoldva.

Témához: ebből a cikkből nekem nem az jön le, hogy az alsó fiókban kotorásznának az überfaszentos új architektúrájuk irányába. Marad a tick-tock, ahogyan az lenni szokott.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#64) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nekem erről az Intel vs AMD csatáról valamiért a Media Markt vs. Saturn szitu jut az eszembe. Vagy az Alma versus Droid "verseny".

Lépjünk egyet hátra, és nézzünk rá a dolgokra még egyszer.

(#65) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább legyen mobil Ryzen bc notikban, az jobban érdekelne. És tuti nem lenne IGP problémája.

(#66) t72killer válasza Raysen623 (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A laposok árát SzVSz nemigazán a beltartalom, sokkal inkább a tartósság-strapabírás-szervizháttér befolyásolja. Az 14"-os pille üzleti laposomért annyit perkáltunk, mint más egy 17"-os 4magos i7+csúcs geforce-os clevoért - hiába ugyanúgy intel belső. Ezenkívül AMD-bélésű elitebook is kapható, pöccre uannyiért, amennyiért az intel cuccos, lényegesen gyengébb CPU-erővel.

Ez persze a zen-APU-k eljövetelével forradalmian változni fog, ezért is kapálódzik gyorsan az intel a radeon grafikáért, ami ha jól csinálják az utóbbi 10év legnagyobb dobása lehet - ráadásul mind2 gyártónak kedvező.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) lezso6 válasza Rodi 4.80 (#64) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Media Markt meg a Saturn egy kézben van. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#68) Rodi 4.80 válasza And01 (#56) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Lehet nem ő a hülye. Esetleg az szív valamit, aki nem látja a lényeget.?

(#69) Rodi 4.80 válasza lezso6 (#67) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Gratulálok a helyes megfejtéshez!

Jöhet a következő kérdés, vagy itt megállunk?

[ Szerkesztve ]

(#70) lezso6 válasza Rodi 4.80 (#69) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö... Tarzan?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#71) Praston válasza lezso6 (#19) üzenetére


Praston
tag

Ezen sikerült hangosan felnevetnem. :DDD

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#72) Yutani válasza lezso6 (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát ezt jól összeszedted! ;)

#tarcsad

(#73) Barthezz2 válasza lezso6 (#70) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tarzanné Mária.

Everybody lies.

(#74) keIdor válasza lezso6 (#19) üzenetére


keIdor
titán

Coffee Lake = 1.5x Kaby Lake. Ugyanaz, csak +2 mag/4 szál.
Icelake után Tigerlake a következő kódneve. Az jól hangzik, remélem ismét letesznek legalább +néhány % IPC-t vele.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#75) troviko


troviko
senior tag

Én már nem értem, hogy mit csinál az Intel. De lehet, hogy már ők sem. Kicsit olyan kezd lenni a stratégia, mint az MS-é volt a WP-vel. "Totálösszevisszafullbaromság".
Lehet most jön ki rajtuk az elmúlt 3 év totális versenynélküliségének hatása. Nem kellett fejleszteni, mert az AMD a béka hátsója alatt sem volt, kirúgtak mindenkit, most meg nem TUDNAK fejleszteni, azt megy a kapkodás. Külön sajnálom, hogy megint az Y és az U procikkal babrálnak ki, pedig jelenleg a számítástechnikának a mobil ága megy talán a legjobban itt kéne jó ár/érték arányú, de tisztességes profitot termelő procikat gyártani, erre totál képtelenek. Aztán meg majd ha több (tíz) milliós rendeléseket buknak el, mert ARM-re költözik a Windows, akkor fog menni a nyavalygás, meg a hiszti.
Pedig hát "tetszettek volna fejleszteni".

Most tényleg jó esélye van az AMD-nek, hogy elkapja az Intelt mobil fronton, bár ennek komoly gátja lehet a Ryzen memória órajel igénye.
Meglátjuk.
Ami a lényeg, részemről az Intel naplójába bevágva az egyes.

Külön imádtam ezt a mondatot: "Cannon Lake... nagyjából annyit fog gyorsulni a Kaby Lake-hez viszonyítva, mint amennyit a Kaby Lake gyorsult a Skylake-hez mérve."
Tehát 1-3%-ot?? Az fika. Mondom ezt úgy, hogy most 7700K dobog a gépemben.

https://www.oldtech.hu/

(#76) t72killer válasza keIdor (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor jobb lesz, ha sietnek a kávéval, mert a ryzen már rálépett a HEDT kislábujjára. Videósként komolyan gondolkozom a 4770k->1800x váltáson, még bevárom a visszajelzéseket a szakfórumokról, tuning vs tuning kéne olyan 50+% előny az új procival CPU-renderben.

#75: az intel az új AMD :C

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77) keIdor válasza t72killer (#76) üzenetére


keIdor
titán

Megvárhatod a Skylake-X-et is az LGA2066-ba, erről Computex körül lesz infó már. Árakat nem tudok, 6-8-10 mag, Skylake IPC-vel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#79) csongi válasza t72killer (#62) üzenetére


csongi
veterán

Az a plusz ami fontos. A masik kettonel optimalis beallitas mellett erdekelne 5Fps?
Video vagasnal mar bizony szamit 10mp is, sok mp-bol lesznek orak, napok. Es amellett mast is csinalna az ember. Egybkent meg, akinek nem inge nem veszi magara. A sok I3 tulaj aki megyozte magat arrol, hogy uber jobb, mint az AMD, hiszen intel procim van.... :). Ok nagyon sokan vannak, es nincs benne jotekonysagi intezmeny, csupan a vonaton ulnek.Errol a vonatrol leszalni azert lesz fajo, mert mikor eladnak a hasznalt cuccukat, hogy a legkisebb ryzent megvehssek, es jajj, hat nem sokat fog erni az i3, . :).
Meg hat itt van a kihajtsa nem hajtsa dolog is. :) . Persze nem neked szol, csak ebbe a hsz-be irom le.
Most is ez megy, nem jo a rayzen mert 1024be gyengebb fps-t tolt. :).
Ugyan ez volt az Fx-el. Amint felbontast kapott a rendszer, maris jo lett, es pont az Fhd- ba volt elegendo, ebbol van a legtobb. Aki 200Fps-el akar jatszani 60Hz-en... :). BF1 is siman elment 70Fps-el, droppolas nelkul. Nem ereztem, hogy jajj hianyzik 130. De hat mindegy is, a gepezet ellen sokat tenni nem lehet.
Szerintem jo lesz mindket kisebbik R, ez szinte boritekolhato. Merseklodnek az arak, megmutatja magat az Rx580 es ev vege fele mar ossze allhat egy ujabb rendszer. Azer a csoda dx12 re kivancsi leszek hogy valik be. Nem sok kedvem van 16Giga ramtol megvalni, rendesen kisimitja a gepet. :). De ha mar VGA-t kell cserelni, akkor platform csere lesz.

[ Szerkesztve ]

(#80) kenwood válasza csongi (#79) üzenetére


kenwood
veterán

Havernak a 20 fos Wow raidre alkalmatlan volt az FX8150.
Hiaba rakott 16 giga ramot es egy 7950-et melle, amikor mind a 20 ember elnyomot mindent a bossfight elejen,beesett 20-30 fpsre.
Lecserelte Intelre,es rogton megoldott a problema.
Mar a ketmagos i5-3470T is hozta a fix 60 fpst v-syncel,az i7-2600 pedig uj dimenziokat nyitott.

Teny,hogy sok helyen volt jo az ar/ertek aranya az fx-eknek,de a kompromisszumok miatt mindigis a "szegeny ember Intelje" volt az a proci.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82) csongi válasza kenwood (#80) üzenetére


csongi
veterán

Celiranyos szoftver valasztas melle, nem kerdes. A nagy vilagot atfogo jateknal jol jott az orajal plusz. TR ben is vannak lagok, de ettol meg volt jatszhatatlan, es nem vont le a jatek tartalmabol, vagy a Witcher is emlithetnem. Multinal meg a tobbszal.Szerintem a legnagyobb ballepes az alaplap gyartoknal volt, sporolas a VRM-el , ami eleg szutyok huzas volt reszukrol. Ezt a hibat talan nem kovetik el megint. Az Fx gyengesege nem a cpu-ban keresendo, hanem a programok irasaban motorjaba. Csak sajnos ennek a felhasznalok isszak meg a levet. :)
Sajnos ez nem tortent meg, de legalabb probalkoztak ujitani, en nem erzem, hogy veszteseg ert volna ennek a platformnak a hasznalata. Megfelel(t) a felhasznalasi igenyeimnek. Vegre itt a ryzen, es megy mint a feny, es megis kelett az Fx, az abbol szerzett tapasztalatokbol biztosan sokat tanultak. Gondolom nem veletlen huztak eddig. Az pedig latszik tisztan, vagy kezd a vegere erni az x86, vagy mocsok nagy kenyelemmel uldogelt az Intel a karos szekbe.

[ Szerkesztve ]

(#97) E.Kaufmann válasza BiP (#96) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Attól fél, hogy mókoltak a procin, és más kerül a forgalomba.
Amúgy hülyeség, mert kibukna ha direkt jobbat adnának tesztre, meg ha tudnak jobbat csinálni, akkor eleve azt is fogják adni, nincs sok hasznuk abból ha ugyanazon a néven ugyanolyan magszám mellett kispórolnak belőle "valamit".
Valamint hülyék lennének vackabbat adni ugyanazon a néven, ez nem a Magyarországra szánt svájci csoki esete.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#98) b.


b.
félisten

Előre vetíteném. nem kell itt a intel fanboyozás meg stb.

Mondjuk ez a "megy mint a fény"
Sebességben Intelhez képest nem történt előrelépés. A sebesség előnyét a több mag több szál kiépítésének köszönheti. azokban a programokban , amik támogatják ezt, pl kódolás, renderelést, ami egy valóban jó dolog és én is neheztelek Intelre ez miatt, hogy kivezette a HT-t pl I5 vonalból vagy épp I3 ból , ahonnan indult anno.úgy mond lehúzás címszóval.
Remélem ryzennmek köszönhetően jönnek a több magos kiépítések.

Most nem kell itt hirtelen Intel procik sebességét lebecsülni, mert 160 K-s procik jól mennek otthoni videokódolásnál. Tippre szerintem a Felhasználók 1 % használ kb otthon ilyen árkategóriában processzor. ha jól tudom csak itt a több százezres PH táborban 1 darab 1800 x érkezett eddig.

Ez alatt kell domborítania, de igazából majd 50-70 K-s ársávban,amiben viszont rengeteg alternatíva van jelenleg intel fronton is, tehát igazán jó kell sikerülnie mondjuk az 1500x procinak hogy egy i5 -tel felvegye a versenyt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.