Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Legalább tovább bírja majd az akksi :K

(#2) starbug82


starbug82
csendes tag

Előzetesen ez egy nagyon jó kis elképzelés, legalábbis nekem tetszene, ha kihasznák a lehetőségeket
A felbontás tökéletesen elég, lehet jó akku-idő, és a kamerából is ki lehet hozni valami pofásat, csak ne vigyék el játék irányba. Bármilyen lencsék is lesznek, a fényerő fontosabb, mint... bármi. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Teljesen rendben van...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Gondolom, a P30 Pro IP68 lesz, meg kap erősebb akkut, de -sajnos- nagyobb is lesz. Ha a sima P30 is IP minősítéssel jönne, talán még érdekelne is, pedig kínai. A sima P20 mérete még számomra is elfogadható, gondolom, a P30 is kábé akkora lesz.

(#5) bigmasterg válasza 2ofthem (#1) üzenetére


bigmasterg
addikt

Így van, tökéletesen elég ez a felbontás.

(#6) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Bőven elég ez a felbontás és üzemidő szempontból még jó is.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7) gabesz839


gabesz839
senior tag

Van samum 2k kijelzővel, Huawei sima full hd-vel. Az én szemem soha nem volt képes arra hogy ilyen kis méretben lássam a pixelek számában lévő különbséget, szóval bőven elég.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#8) forgonati válasza gabesz839 (#7) üzenetére


forgonati
őstag

Az S9 plus-om elejétől fogva FHD-n van, nem is érdekel a nagyobb felbontás. Az S7-em is azon használtam mindig. VR-nél lehet értelme feljebb rakni, amúgy értelmetlen szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#9) mrThomi


mrThomi
addikt

szerintem ez gaz kicsit.hiaba 4k kamera ha nincs mi megjelenitse....

Nothing Phone (2a)

(#10) Busterftw válasza gabesz839 (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem ugy a legszembetunobb, ha a huzamosabb ido utan kezembe kerul valaki mas telefonja, ami ksiebb felbontasu, ott azert eszreveszem, hogy valami nem oke.

(#11) hogabesz válasza mrThomi (#9) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Tehát ha 4K felbontású kijelzője lenne 700+ PPI akkor szebb lenne a 4K videó mint FHD 350+ PPI mellett?

(#12) Nexave válasza mrThomi (#9) üzenetére


Nexave
tag

Csak én nem találom a cikkben a "4kkamera" kifejezést?!

(#13) kiezTe90 válasza mrThomi (#9) üzenetére


kiezTe90
senior tag

De, képernyőnek hívják és megjeleníti!
4k videót ilyen "kis" készüléken értelmetlen nézni. Ott a tv erre. Ekkora méretben már a full HD is nagyon szép! :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#14) antygaby válasza Nexave (#12) üzenetére


antygaby
újonc

A cikkben nem szerepel, de ma már alap, hogy olyan kamerát raknak a készülékekbe ami 4K-s videót vesz fel 30 fps-sel, de van ami már 60 fps-sel is. :)

(#15) #86973952 válasza Busterftw (#10) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy érdemes összehasonlítani, ha azonos "technológián" nézed. Tehát olyan telefonon, amin állítható, levehető a felbontás. Van amúgy különbség, de nem mindenkinek feltűnő.

(#16) #86973952 válasza mrThomi (#9) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az a helyzet, hogy elég kicsi az igény a 4k felvételre is. A probléma már ott kezdődik, hogy baromi sok helyet foglal és az emberek többségének marhára nincs rá szüksége, hogy Pistike 4k -ban üljön a bilin.

Nekem kb. 2 napig volt érdekes nagy felbontású videókat telefonon nézegetni.

Elhiszem, hogy van az a szűk réteg, akinek ez fontos. Tehát azt sem mondom, hogy minden telefonba FHD megjelenítőt kell rakni. Természetesen olyan eszközt kell keresni, ami az igényeidnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#17) joey04


joey04
titán

No, végre egy értelmes döntés. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) eclipse19


eclipse19
senior tag

Hát, ha 50"-es TV kijelzőn nem kevés a 4K (nemrég még az FHD-tól volt mindenki beájulva),
ha a 28"-os monitoron sem kevés a 4K, de az FHD sem nagyon,
ha 10"-os tebleten is elég a 4K, akkor 5-6"-on is biztos, hogy elég a FHD.

Akárki, akármit mond.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#19) Viktor77 válasza gabesz839 (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Pedig bizony tökéletesen látni a különbséget. Legjobb példa erre, Play áruházban a kisképek az ajánlóban. FullHD és WQHD között is egyből észrevenni a különbséget. (A HD-WQHD különbséget meg sem említem, az ég és föld. S7)
Meg amit már írtak, huzamosabb WQHD felhasználás után ha a kezedbe kapsz egy FullHD telefont, egyből észreveszed a különbséget.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) joey04 válasza eclipse19 (#18) üzenetére


joey04
titán

Így van. Ezer és egy vakteszt volt, ahol nem tudtak különbséget tenni az emberek. Maximum a pentile elrendezés kavarhat be, az olyan telefonokon 5-6" környékén kevés lehet a névleges fhd

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Kicsit olyan ez a kell vagy nem kell több a full HD felbontásnál mint a 130-150-300-500-stb lóerős személyautó.
Hétköznapokra felesleges,ön és közveszélyes. Mégis van és sokan használják/szeretik/vágyják.

Ha racionálisan nézzük se ennek se annak nincs óriási értelme.
Ha meg más szemszögből nézzük igenis van. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#22) kali


kali
legenda

Alapesetben elég, de vannak azért helyzetek, amikor jól jön(ne) a jobb felbontás, mert látható (lenne) a különbség.

(#23) #86973952 válasza M5Norbi (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

A lóerő is kb. hasonló téma, mint a megapixel. Önmagában nem fejezi ki az autó erejét, teljesítményét. Nem azt mondom, hogy nem fontos vagy nem jó a nagyobb lóerő, de több összetevős a dolog.

Kisebb maximális teljesítményű autóval legyűrheted az erősebb maximális teljesítményűt. Pl., ha 3000 -es fordulat mellett 20% -kal nagyobb a teljesítményed. Akár azonos autóméret és tömeg mellett is.

Persze azért hasznos dolog a nagyobb lóerő, de 500 -nak kb. annyi értelme van, mint 80 megapixeles kamerával ellátott telefonnak. Főleg a magyar utakon.

Kijelző felbontások között is van különbség, csak az igény kisebb rá. Nem tartom hülyeségnek, csak kevés embernek fontos például a 4K kijelző telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#24) bigmasterg válasza #86973952 (#23) üzenetére


bigmasterg
addikt

Vagy ha csak szimplán könnyebb a kocsid.

Viszont szerintem nem a legjobb párhuzam a felbontás és lóerő összehasonlítása.
Képernyő felbontás és megapixel inkább.

Bizonyos méretnél úgysem látod a különbséget.
Meg merem kockáztatni, hogy legtöbb esetben a 720p is elég.
Voltak ilyen vaktesztek, hogy állítható felbontású telefonnál (vmelyik S samsung) próbálták megmondani, hogy melyik melyik és szépen elbuktak egy 1080 vs wqhd összehasonlításon.

(#25) #86973952 válasza bigmasterg (#24) üzenetére


#86973952
törölt tag

Véletlen többet töröltem vissza az első mondat javításánál. Kamera megapixelre gondoltam. Ami önmagában nem fejezi ki a kép minőségét.

Amúgy persze. Csak azért írtam azonos tömeget és méretet, hogy látszódjon a karakterisztika lényege. Azonos fordulat melletti teljesítménynél. Ami nem mondjuk egy 5000 -es fordulat.

[ Szerkesztve ]

(#26) Mrpingvan válasza bigmasterg (#24) üzenetére


Mrpingvan
tag

Elégnek elég lehet a 720p, de azért meglátszik, és jó, ha van FHD. Főleg, ha ennyibe kerül a telefon.

(#27) 7Heads Drago válasza joey04 (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hahoo ez kínai topik... Csak lehallgatós telo van. ;]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28) mrThomi válasza #86973952 (#16) üzenetére


mrThomi
addikt

Igy van. többiekkel meg nem ertek eggyet. ha pl egy regebbi telefonrol nezel jutub videot hogy milyenek a samu uj qled tv-jei, nem igazan fog atjonni, mert fakoak lesznek, hiszen a megjelenito a lenyeg amit nezel. ugyan ez,ha van egy logitek hangrendszer teszt, es te egy ezer eves megragott teszkos fulessel akarnad halgatni
.minden kijelzo mashogy adja at a megjelenitett kepet.ezert igen is rakjak bele a legjobbat es ne fullhd plusszozanak itt nekem.

Nothing Phone (2a)

(#29) bigmasterg válasza mrThomi (#28) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nagyobb felbontástól nem lesz szebb a kijelző képe. (Ugyanígy, magában a nagyobb megapixeltől nem lesz szebb egy fénykép).
Nekem inkább kellene telefonba egy 1080p oled, mint egy 4k lcd (vagy ips).
TV már más kérdés, ott sokkal nagyobb méretről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#30) #86973952 válasza mrThomi (#28) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ott inkább a megjelenítő típusa a lényeges. Azért írtam feljebb, hogy azonos telefonnál érdemes megnézni, ha valakinek van rá lehetősége. Csak 2 külön felbontáson.

Lesz különbség, de ekkora megjelenítőkön nem számottevő. Vannak olyan esetek, amikor jó a nagyobb felbontás. Pl. VR. Ahol szintén fontos az is, hogy milyen kijelző van benne.

Szerk.:
Pl. képet szerkeszteni vagy kidolgozni szoktam telefonon, de nagyon ritkán. Vagy beméretezni az adott tárgyat. De ezekre inkább a számítógép jó. Ilyen esetekben lehet jobb, de itt is talán lényegesebb szempont az, hogy milyen megjelenítőn teszem.

[ Szerkesztve ]

(#31) sKie^ válasza mrThomi (#28) üzenetére


sKie^
tag

Huawei sem fog egy az egyben konkurenciat allitani a sajat csucstelefonjanak. Nyilvan a P30 pro pedig igy lesz versenykepesebb arazasu, hogy nem 2K oled panel figyel benne. Aki ezt a pluszt akarja, vegye a Mate 20pro-t.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#32) logitech1


logitech1
tag

4k kamera,de ha nincs mi megjelenítse akkor tök felesleges. :C

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#33) hogabesz válasza logitech1 (#32) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Ez most irónia volt, mert végigolvastad a hozzászólásokat? Mondd, hogy az!

(#34) Fred23


Fred23
nagyúr

Netezésre nagyon jók lesznek, ha tényleg Kirin 980-at kapnak:

Forrás.

(#35) Fred23 válasza Fred23 (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az OLED panel szerencsére most kizárólag a Samsungtól érkezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.