Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tabu3x


tabu3x
tag

jött mellé még egy nex-6, és még egy fullframe-es, az a99 is.

szépen belehúztak a sonynál!

(#2) Örni


Örni
senior tag

A Sonynál konkrétan megőrültek, kíváncsi leszek a vevőkörre :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#3) MaUser


MaUser
addikt

Miért nem lehetne ezt mókusvakítások nélkül megcsinálni egy fix 28/f4-gyel és lenne 1000-1200$ az ára :F Talán el is adnának belőle kicsivel többet. Így ki fogja megvenni ennyiért, amikor p&s-nek így USA-ban is baromi drága, akkor már inkább 2x ennyiért egy Leica...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#4) Örni válasza tabu3x (#1) üzenetére


Örni
senior tag

Jaja, Nex6 powerzoom lencsével már szép darab.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#5) tabu3x válasza MaUser (#3) üzenetére


tabu3x
tag

mi a probléma a fix 35 mm-es F2-es optikával...?

(#6) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

my gosh! ezek a milcek egyre brutalisabbak! elgondolkodtato. (persze nem ennyiert :D)

(#7) tailor válasza MaUser (#3) üzenetére


tailor
őstag

Aztán ahhoz vegyél még egy 35-ös Summicront, +3K-ért... Ja, hogy azzal együtt az ár már majd' 4x ennyi? :W
Amúgy neked ebben mi a mókusvakítás? 28/4-gyel a kutya sem vette volna meg, még 1000-ért sem.

Z0mbi: Akiknek az X100 kevés, a Leica meg túl procc. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#8) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

egyebkent arra vagyok kivancsi hogy ki a celcsoport. Valaki tudna segiteni? El nem tudom kepzelni. (kiveve a hipsztereket aki csak azert venne ilyet mert az apple nek meg nincs kameraja)

(#9) ROBOTER válasza Z0mbi (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez a kamera 100%-ban ellentmond a MILC definicójának, szóval nem MILC:

Ez nem cserélhető objektíves fényképezőgép. Szokták "Large Sensor Compact"-nak hívni ezt a kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#10) MaUser válasza tabu3x (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Az ára. :D Nagyon szép technikai bravúr, de nagyon szűk a felhasználói kör ilyen árral. Kellett az f2, hogy legyen dof ilyen gyutávnál is és legyen mivel vakítani a mókusokat, ellenben 35mm full frame-en beltérre sokszor nagyon sok. Szvsz egy 28/f4 sokkal jobb kompromisszum lenne. Jó beltérre, dof annyi amennyi, negyedannyiba kerülne előállítani, stb. Nyilván azért nem ilyen lett, mert a nex-ektől venné el a piacot, így meg lehet pozicionálni high-end p&s-nek.

tailor. A mókusvakítás a gép árának 2/3-át kitevő 35/f2 optika. Megmondanád, hogy egy p&s ff kamerára minek ilyen? Vagy akkora lett hirtelen az ff 28-35mm/f2 optikák piaca, hogy a Sony meglátta a piaci rést. :DDD

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) Rhino666


Rhino666
őstag

800 ezerért azért nem ilyet vennék. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#12) benedekco válasza Rhino666 (#11) üzenetére


benedekco
addikt

Majd 10 év múlva hardverapróról!

Komoly kis masina... gondolom a PH! nem fogja tesztelni, pedig de jó is volna.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) Horbal


Horbal
őstag

Biztos jó meg bravúr meg minden, de fix 35, ne már, bentre sok esetben sok, kintre meg nagyon kevés és akkor már miért 2 lenne 1.8/1.4 ennyi pénzért.
Még ha cserélni lehetne, na de így.
És 2800 dodó D800 D700 kapható ezért Nikon fronton, tudom, hogy batár nagy dög meg kényelmetlen cipelni stb de akkor is, és még vegyél hozzá EVF-et vagy optikait x100 dollárért - nem lesz ilyenem.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#14) nyergess


nyergess
tag

Basszus, annyiba kerül mint az A99? Melyiket is vegyem akkor, hajjajj. ;]

(#15) schawo


schawo
titán

450 dollár az optikai keresőért, ami semmi más, mint egy luk?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) macikos


macikos
addikt

Ez ennyiért egy vicc...

Ki a célcsoport? Nyugdíjas milliomosok, nekik megteszi full frame point-and-shoot gépnek...

Inkább csinálnák meg a Sony DSC-R1 utódját.

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Pusztán a címre reagálva: na végre! :) Nem biztos, hogy van értelme (sőt valószínűbb, hogy nincs), de rossz tutira nem lesz :K.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) Rhino666 válasza schawo (#15) üzenetére


Rhino666
őstag

Azért nem csak egy lyuk, mert lencsék és mechanika van benne. Követi az optikai zoom mértékét hogy tényleg azt lásd benne, amit épp fényképezel vele. Mondjuk ettől még tényleg nem ér 100 ezret, annyiért már egy jobb vázat veszek. :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#19) ROBOTER válasza Rhino666 (#18) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Követi az optikai zoom mértékét"

Jelen esetben erre azért befizetek egy 35mm-es "prime" objektívnél. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) tabu3x válasza MaUser (#10) üzenetére


tabu3x
tag

igen, az ára csillagászati, és igen, szűk lesz a felhasználói kör, és igen, én sem engedhetem meg magamnak.
de azért jó kis gép ez:-)

(#21) Csepe válasza macikos (#16) üzenetére


Csepe
aktív tag

Ennek a célcsoportja az újgazdag fiatalok lesznek, akik egy kompaktot akarnak venni és mivel ezt a "legesleglegjobb" kompaktként fogják reklámozni, így tuti ezt fogják venni. :U

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#22) ROBOTER válasza Csepe (#21) üzenetére


ROBOTER
addikt

Áh, azok zoomot fognak keresni.

(#23) fi:zi'k válasza Rhino666 (#18) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Követi az optikai zoom mértékét..
Ááúúú... :N Fix a 'zobi.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) Deadzone41


Deadzone41
őstag

sosem értettem mi értelme a fix gyujtávú, nem cserélhető obis gépeknek... jó ha a fotós témák 20%-át meg lehet vele csinálni.

(#25) Horbal válasza Deadzone41 (#24) üzenetére


Horbal
őstag

Gyúrhatsz lábra :D - lábzoom érted :DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#26) Csepe válasza ROBOTER (#22) üzenetére


Csepe
aktív tag

A Sonynak már csak bele kell raknia 100x-os digitális zoomot és máris sikertermék lesz. ;]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#27) Beladon


Beladon
aktív tag

Ki a célcsoport? Hát én nagyon várom így lehet, hogy én. Hogy miért? Az optika rajzolatát és magát a zeiss termékeket senkinek sem kell bemutatni fotós körökben. A full frame az külön piros pont! A 35mm f/2 több mint elegendő. Ebben a gyutávban könnyen verhet el más márka full frame-es gépeit (akik sokkal drágábbak). A lényeg a softver optimalizálás lesz itt is a hardver adott egy tökéletes készülékre. Igen, sajnos a kereső ára és a fix optika az kicsit kellemetlen, de pl.: aki ismeri fotós beállítottságát annak elegendő lehet ez is. Hogy kiváltaná e a dslr-em? Sajnos pont a fix optika miatt nem mert munkára még mindig jobb az de hobbira akár kiállítási anyagokra ez is bőven jó lehet. 2. gépnek nálam abszolút esélyes. (pont egy panasonic G5-ben gondolkodok, de ezt megvárom mielőtt döntök.)

(#28) csaabz


csaabz
őstag

Tetszik a vékony forma. Klasszikus, mégis jól néz ki...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#29) Matula 007


Matula 007
tag

Up az árnak :Y :F

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#30) Beri78


Beri78
őstag

bitang jól néz ki :C

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#31) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem értem ezt a sok ellenérzést a fórumokon. Prémium termék, luxuscikk, ez látszik a felépítésből is, FF érzékelő, felsőkategóriás 35 f2-es optika. A világ egyetlen kompakt méretű FF-es digitális gépe, amit a mai technikával elérhető lehető legjobb képminőségre hegyeztek ki. Szerintem sok fotós vágyik egy ilyen gépre, még ha majd kevesen is tudják megfizetni.
Akinek cserélhető optika kell, ott a Nex vagy a Fuji. Nincs akkora különbség APSC és FF között. Vagy akkor vegyen dupla ennyiért csak egy Leica M vázat és hozzá még ennek az árából egy 35 f2-t hozzá.
Nekem tetszik ez a gép, ha meg tudnám fizetni megvenném.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) Parci válasza benedekco (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért ne tesztelné a PH? :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) schawo válasza Ijk (#31) üzenetére


schawo
titán

mai technikával elérhető lehető legjobb képminőségre hegyeztek ki
Ez tökéletes maketingbullshit lett. Szerintem téged kéne alkalmaznia a Sonynak ;]

Bocs :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Ijk válasza schawo (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom mi ezen a bullshit, ekkora méretben nem kapsz jobb képminőséget. Ott van a sigma DP2m, ami iso 800 felett halott és olyan a sebessége mint egy hajtánynak. Ráadásul dinamikában biztos gyengébb, és f2.8-as obi van rajta apsc-n.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Rhino666 válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


Rhino666
őstag

Akkor a digitális zoom-ét... :P

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#36) tailor


tailor
őstag

Btw, az A99 + kiegészítők, NEX-6+optikák már nem is érdemesek arra, hogy hír legyen belőlük :F

(#37) Parci válasza tailor (#36) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizonyára megvette valamelyik konkurens kilóra a PH-t, azért hallgat róla bőszen. vagy csak még nem készült el a hír. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) tailor válasza Parci (#37) üzenetére


tailor
őstag

Tudtam, hogy az első! ;]

(#39) DBob


DBob
őstag

Nem igazán értem a hőbörgéseket.

A Sony kihozott egy ilyet, mert lehetősége volt rá. Erőfitogtatásnak hívják, és amióta konkurens cégek léteznek, azóta van. Úgy kerülnek be a történelembe, hogy a cég aki kihozta a világ első full-frame kompakt gépét. Nem ezzel fogják megkeresni a betevő falatot Sonyék, de pont elég volt hogy most mindenki erről a gépről beszél. ;)

(#40) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

A képminőség szerint ez vmi bitang jónak ígérkezik. Jóllehet a 'mire kell' kérdésnek is el kell hangozni...

A Sony a lyukakat kezdi betömni. Rx a hézagpótló széria rövidítése japánul. Gondolom... :)

Mégis a fuji x100-ra ez sztem ez nem válasz. De ők tudják.

Sz.: DBob

2 napig. Figyeld milyen gyorsan kihal a topik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

lenne rá pénzem, azonnal megrendelném. Szép (azért a fuji szebb ebben a kategóriában sajna) FF és jo fix obi.

Innentől majd óvatosabban lehet csak általánositani a silány kompaktszenzorokról :)

(#42) arnyekxxx válasza Deadzone41 (#24) üzenetére


arnyekxxx
veterán

sokan egy életet végig tudtak fotózni egy fix obis géppel. Értelemszerűen ez nem a madárfotósok álomgépe, de ha az ember kihuzza a fejét a 20-30x zoom parasztvakitásából, rájön, hogy milyen szép is az élet ha nem a zoomtekergetésből áll a komponálás.

(#43) PRO-peller válasza arnyekxxx (#42) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A zoom nem a sátántól való. Ha a látószög változik, akkor változik a kompozíció is. Manapság ez inkább megkötés, amit tudással sem lehet pótolni. De ha cserélhetős obis lenne, akkor már más leányzó fekvése. Ez így korlát inkább.

(#44) Beladon válasza arnyekxxx (#42) üzenetére


Beladon
aktív tag

Szívemből szóltál :R :R :R Gondoljunk abba is bele, hogy a világ legjobb optikái mind kivétel nélkül fixek nem zoomok:)

(#45) arnyekxxx válasza PRO-peller (#43) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem meg lehetőség, hogy az ember ne zoomal komponáljon. Más hozzáállás és ennyi.

Megveheted cserélhető obisban is, persze ugy kicsit nagyobb emiatt, de ugyanannyiba kerül SLT A99 a neve.

(#46) Deadzone41 válasza arnyekxxx (#42) üzenetére


Deadzone41
őstag

lehet félreérthető voltam, egyáltalán nem a fixekkel van bajom. próbáltál már fix 35mm-en portrézni, sportfotózni, nagylátószöget igényló enteriőrt, épületet, tájképet fotózni? tárgyfotóról és makróról már nem is beszélve. sznob kocafotósoknak random kattingatásra elmegy, esetleg street fotósoknak tudom még elképzelni, de én oda inkább 50mm-el mennék. máshol nem látom létjogosultságát.

Beladon: ezt így nem jelenteném ki, egy példaként nézd meg a canon-nikon 70-200-ak képminőségét, vagy mondjuk a nikkor 14-24 2.8-at.

[ Szerkesztve ]

(#47) arnyekxxx válasza Deadzone41 (#46) üzenetére


arnyekxxx
veterán

akkor ez nem a te géped.
Én nemrég elkezdtem egy FED II-vel szórakozni,

és tök jol ellenék vele ha nem kellene filmmel etetni.

[ Szerkesztve ]

(#48) fattyu válasza Deadzone41 (#46) üzenetére


fattyu
veterán

ne egy gépnek nézd.
Annak ócska az egy darab fix 35. de másodgépnek sétálósnak ( ha a péz nem oszt szoroz )

Pl én dp2merillel is szimpatizálok. Csak az pöttyet olcsóbb.

zoom vs fix. Vannak jó zoomok. tény. De nem lesz jobb mint egy fix. vagy nem lesz olyan iq, vagy nem lesz olyan gyors, vagy akkora lesz amit már nem nagyon stáltatsz... Esetleg ez mind együtt vagy ezek kombinációi.

Lásd a két üveg amit te is említettél.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49) Parci válasza fattyu (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dp2 merrillen kicsit izgalmasabb obi volna, eszembe sem jutna ez a sony. reálisan amúgy így sem, mert egy fuji x-e1 + több obi kijön belőle, és nem ér nekem annyit az a 4/3-ad fé különbség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) PRO-peller válasza arnyekxxx (#45) üzenetére


PRO-peller
senior tag

(#46) Deadzone41, elég jól leírja a lényeget. Szal' lehet lábbal zumolni, de látószöget nem tudod változtatni. A legjobb pld. a porté téma, amit 35 mm -rel nem lehet ki-lábzoomolni. De a gombot megnyomva a gép elkészíti a képet.

Ezért kell, h cserélhetős legyen min.. Még 1: ha telenyomod a képtáradat fix 35-tel készített képpel az az összértéken csorbít, mert az unalom veszélye fenyeget. Másodgépnek? Biztosan arra való! Mennyibe is kerül? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.