Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Stauffenberg válasza kameraman77 (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerinted mennyi lenne a reális ár egy X100s-ért? 320-350 ezer Ft között van az ára, ha csak az objektívet nézzük, akkor ilyen minőségű darabokat nem igen adnak 100-150 ezer Ft alatt. Akkor a váz így önmagában (persze csak elméleti síkon) már csak kb. 210.000 Ft. Ez egy belépő DSLR ára (pl: Nikon D5300 váz).

Puszta izmozással kihoztuk, hogy ha akarsz egy nem teljesen fapados DSLR-t és egy 23mm f/2 minőségű objektívet, akkor arra is költesz ennyit.

De akkor nincs mondjuk belepakolva annyi csúcstechnológia, mint az X100S-be, kezdve az átnézeti keresővel amire nagyon király módon vetíti ki a gép az értékeket és simán átkapcsolható EVF módba is. A központi zárat is szokták szeretni a tulajok, ez sem jellemző középformátum alatt. És nem beszéltünk a kompaktságáról, nagyon komoly anyaghasználatról, építési minőségről... és igen, ott van a design is, ami minden szinten elsőrangú, nem csak a gépet, hanem a dobozát és minden egyéb körítést is nézve.

Csak azért írtam le ezeket, mert az emberek hajlamosak drágának és túlárazottnak nevezni azt ami túlmutat az igényeiken. Megelégszel egy műanyag géppel? Megelégszel egy gyengébb objektívvel is? Megelégszel kevesebb technológiával? Megelégszel kevesebb tudással? Akkor az X100S nem túlárazott, hanem egyszerűen nem neked készült.

Szerk: Ami tényleg túlárazott az a számos divatos kiegészítő. Tokok, táskák és a többiek. De ezeket meg ugye nem kötelező megvenni. Nekem ugyan nem X100S van, de én sem vettem meg az eredeti Fujifilm bőrtokot több mint 20 ezer forintért, hanem rendeltem egyet eBay-ről 5 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.