Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

Tetszett a cikk. A lányomnak is nagy kedvence a Fuji retró gépe - persze még csak vágy szintjén, majd ha lesz rá pénze.

OFF: kíváncsiságból megnéztem a saját weboldalodat és a naptárt nem mutatja, jogosultsági gondja van.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Stauffenberg aláírását idézném: 'Fujifilm is the new Leica' :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudtad volna megvárni míg jövök hozzászólni? :D

Mondjuk sokat nem tudok hozzátenni a cikkhez, jól látja az írója, hogy mi a lényege ennek a gépnek. Szerintem főgépnek sem rossz ha az ember annyira 35mm mániás, hogy amúgy sem használ mást. Bőven van ilyen az utcai fotósok körében.

Az X100s egy majdnem tökéletes gép. Vannak még negatívumai amik itt nem lettek felsorolva, de ez egy nagyon potens utcai fotós, riportfotós, utazós fényképezőgép.

Ha a maradék hibát javítják a következő verzióban (és az amúgy sem rossz objektíven csiszolnak még), akkor csillagos ötös lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amúgy a cikk után elgondolkoztam, hogy leadom a 18-55-öst, és veszek egy 23/1.4-et :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Abból az XF 23mm f/1.4-ből már szinte kijön egy X100s is. Akkor már nem egyszerűbb X-E1 helyett rögtön egy ilyen gépet venni? :)

Én is milliószor lejátszottam már azt a jelenetet fejben, hogy rácsavarom a gépemre azt a fotóipari remekművet, de ormótlan nagy és nagyon drága. Inkább veszek rögtön egy X100s-t és boldog leszek vele, ráadásul objektívet sem kell cserélgetni, azt a vázat venném ki a táskából ami éppen kell. Sőt utcákat járni, utazgatni nem is vinnék el mást, csak az X100s-t és kompaktabb bárminél. Az XF 23mm /1.4-el megtoldott vázaknál egészen biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#5) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de ottvannak a szívemnek kedves manualok :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na ja, ezért maradtam én is az objektív cserélgetés mellett. Csak az a bajom, hogy a legtöbb manuális objektív 135-ös képkockához lett tervezve, ezek Full Frame vázon csodásan muzsikálnak, de crop szenzoron lemarad a lényeg. Nekem szükségem van a természetes vignettálásra, attól lesz kerek egész egy objektív képe és ha egy objektívet így teremtett a tervezője, akkor szívfájdító lehagyni a lényeget. :)

Tudom biztos hülyeség, de miért nem tartod meg az X-A1-et manuálozni? És XF 23mm f/1.4 helyett menne mellé egy X100s. Én is most valami ilyesmi elgondolás mentén haladok. :D Bár most első lépésként ki akarom próbálni mennyire boldogulnék az XF 27mm f/2.8-al. Nem sokkal sötétebb mint az X100s objektíve, csak egy kicsivel szűkebb (ekv. 35mm vs. 40mm). Ha lesz megint 200 dolláros akcióban mint idén már kétszer, akkor le kell csapnom rá.

[ Szerkesztve ]

(#8) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ennyire nem vagyok gazdag :DDDDD amúgy ez az én bánatom, egy FF szenzor kellene :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Amikor anno megláttam ez a gépet három gondolatom volt - egyrészt: kell(ene). másrészt a hipszterek vinni fogják mint a cukrot, harmadrészt marhára túlárazott, szerintem a design miatt...

Amúgy tény, hogy nagyon jókat olvasni róla mindenhol, de úgy vagyok vele, hogy majd használtan.. valamikor. Drágának érzem, mocskosul drágának.. 300-350 ezer forint nagyon sok érte... egy autó ára. Tényleg csak egy szűk réteg engedheti itthon meg magának hobbi célra, akik bőven az átlag felett élnek.

Meg amennyit én fotózok digitálisan, ahhoz bőven elég a jelenlegi fuji s6500fd-m. De ha lenne felesleges 300ezer forintom (úgy értve a feleslegest, hogy komolyan fotóznék, és kellene második gép, mert nem élek a fotózásból, tehát az árát nem termelné vissza..meg inkább filmre fotózok) az biztos, hogy az X100S lenne a választásom.

Azért a magyar valóság és összekötő megvan mindenhol :) Szerintem aki fotózni kezdett az Smena 8 lépcsőfokon áthaladt :D Mondjuk én mind a mai napig használok egyet, igaz kissé meg kellett "műtenem", így a visszatekercselés hogy is mondjam.. érdekes :) Ezért tegnap is inkább az EXA-mat vittem magammal naplementét fotózni... (lassan elmúlt 60 éves, de jól bírja)..

(#10) alba-regia válasza UnA (#1) üzenetére


alba-regia
aktív tag

UnA: Köszönöm, a naptár jogosultságát javítottam

Köszönöm a hozzászólásokat!

(#11) Stauffenberg válasza kameraman77 (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerinted mennyi lenne a reális ár egy X100s-ért? 320-350 ezer Ft között van az ára, ha csak az objektívet nézzük, akkor ilyen minőségű darabokat nem igen adnak 100-150 ezer Ft alatt. Akkor a váz így önmagában (persze csak elméleti síkon) már csak kb. 210.000 Ft. Ez egy belépő DSLR ára (pl: Nikon D5300 váz).

Puszta izmozással kihoztuk, hogy ha akarsz egy nem teljesen fapados DSLR-t és egy 23mm f/2 minőségű objektívet, akkor arra is költesz ennyit.

De akkor nincs mondjuk belepakolva annyi csúcstechnológia, mint az X100S-be, kezdve az átnézeti keresővel amire nagyon király módon vetíti ki a gép az értékeket és simán átkapcsolható EVF módba is. A központi zárat is szokták szeretni a tulajok, ez sem jellemző középformátum alatt. És nem beszéltünk a kompaktságáról, nagyon komoly anyaghasználatról, építési minőségről... és igen, ott van a design is, ami minden szinten elsőrangú, nem csak a gépet, hanem a dobozát és minden egyéb körítést is nézve.

Csak azért írtam le ezeket, mert az emberek hajlamosak drágának és túlárazottnak nevezni azt ami túlmutat az igényeiken. Megelégszel egy műanyag géppel? Megelégszel egy gyengébb objektívvel is? Megelégszel kevesebb technológiával? Megelégszel kevesebb tudással? Akkor az X100S nem túlárazott, hanem egyszerűen nem neked készült.

Szerk: Ami tényleg túlárazott az a számos divatos kiegészítő. Tokok, táskák és a többiek. De ezeket meg ugye nem kötelező megvenni. Nekem ugyan nem X100S van, de én sem vettem meg az eredeti Fujifilm bőrtokot több mint 20 ezer forintért, hanem rendeltem egyet eBay-ről 5 ezer körül.

[ Szerkesztve ]

(#12) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jó cikk, bemutató.
Én kíváncsian várom az utódját, kíváncsi vagyok hogy miben fognak változtatni ezen a felálláson.
Van valami tipp, mikor jöhet egyébként?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.