Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolás


Zolás
addikt

Kikérem magamnak ezt a tesztet. Micsoda dolog hogy még el se durrantottad a tápot és vége a tesztnek? Füstölést és égett belső részeket a népnek! ;] (Ugyebár vérszagra hamarabb gyűlünk) :DDD
Jó teszt lett habár nem található meg a táp a boltok polcain de ha találok egyet legalább nyugodan rábizhatok egy átlag netezős vasat. Nekem hasonló volt az első p4esemben, csak az 200w ra volt hitelesítve. Ezek után már sajnálom hogy eladtam valószínüleg elvitte volna a mostani gépemet is.
Grat az íráshoz csak igy tovább. :))

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2) didyman


didyman
őstag

Azért azt írd oda, hogy van védelme, zener diódás+tranzisztoros diszkrét védelem ügyködik a kimeneti feszültségeken.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Na ilyennek kell lennie egy jó kis írásnak! Amúgy csatlakozom az előttem szólóhoz :)
"A készenléti köt tranyója" gondolom kör akar lenni :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) bartucc


bartucc
addikt

Jó táp nagyon, ezt tény és való, bár a mai gépekhez a 12V már nagyon sovány, hiába a 145W-os táp.(140%-on meg azért nem használnám 24/7-ben:) )

Köszönjük a tesztet, várjuk a folytatást!!! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) Sgor


Sgor
tag

Élvezettel olvastam a jelenlegi, és az előző tesztedet is, gratula hozzá! :R
Mi alapján dől el, hogy milyen tápot tesztelsz majd? :F
Szívesen megnéznék pl egy corsair VX450-est! (hazabeszélek :C )

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#6) Tra Pista


Tra Pista
csendes tag

"A primeroldalon, annak is a a hálózati" Ide gondolom csak 1 a-t szántál.
"olyan esztelen túlméretezésnem vagyok" nyilván k betű...

Iszonyatosan jó teszt(ek), eddig valami olcsóbb tápban gondolkoztam az új gépembe, de most már tuti h FSP alá nem adom :)

:R :R

(#7) shark300


shark300
tag

Tetszik a teszt, és a stílusod. Ha van esetleg kedved, időd, energiád, tápod szívesen vennék még pár táp tesztet! :)

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

bazz honan kukasztad??? ko egy ijjen surgosen:- )))
AKAROKEGYIJJETTTTT:- )))

udv

neduddki

mod: hogy mi a afrancnak az tmaga, sem tudom ,mert ott van a fsp 235, nt 120w, nt 180w, seasonic 200w, cpq 170w, na emg a hipro 235w /tobbeszamban/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nagyon jó teszt. Köszönjük.

Ez már egy TÁP, nem holmi tápnak nevezett vashulladék ;)

(#10) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Nagyon jo teszt.. good job, bar ahogy olvasom te szerintem elektrotechnikai teruleten dolgozol. :)

Olyan 500-600w tapok kozul mit ajanlanal ami ennyire megbizhato?

Udv tacsek

(#11) punk17


punk17
aktív tag

Nagyon jó teszt. Most már értem mért ajánlottad anno az FSP-t. Ami a mai napig hibátlanul üzemel nem úgy mint az elődje ami egy HKC 550W "táp" volt. Gratula :R :R .

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#12) #19617792


#19617792
törölt tag

stol, PÜ ment!

Remek tartósteszt! Öreg táp, nem vén táp! :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) twollah válasza Tra Pista (#6) üzenetére


twollah
nagyúr

Az uj FPS tapokkal sok gond fordul elo.
Sipolnak stb.
Ajanlom a tapos topicot atolvasni.

(#14) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon jó írás ismét, remélem lesz folytatás :R

Nem semmi táp azért ez a cucc. Nem hiába: FSP :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) Syl


Syl
nagyúr

Ilyen tápom nekem volt anno! Egymagában olyan nehéz volt, mint az egész gép :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) 14adam


14adam
addikt

Ehez felse érnek a codegenek,meg a hkc-k.Ez a táp egy ISTEN :)

(#17) ran#


ran#
csendes tag

"elszíneződött már, már, de még így is tökéletesen működik"
szerintem egy 'már' is elég, de ha így, akkor: már-már

"sosem voltak leáramtatalnítva." :DDD

"de 2001-ben még nem fogyasztottak anyit a gépek"
annyit

"12V-os ágon, 20A-es dióda"
vessző nem annyira kell

"8év és sehol egy"
"8évesen"
"10percet"
"20Percet"
szünettel

"már lassan Si-Fi-be illő"
Sci-Fi

"Sajnos, itt már lekapcsolta"
"A második körben, már a kollégák is"
vessző nem kell

:R

(#18) Mystic


Mystic
tag

Hát igen, na ez a nem mindegy! Ezért kell minőségi tápot venni a gépbe! :K

Csatlakozom azok táborához, akik szeretnének látni egy tesztet a "híres" Corsair VX 450-ről. :DDD

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#19) yolan


yolan
őstag

FSP rulz, 300wattos kiskomám 4 évet húzott le szerverben, 24/7, onnan kaptam kézhez, azóta nálam húzza a nótáját az én szerómban 24/7 2 éve. Asztaliban is FSP van, bátyáméban is FSP lesz, még apám laptopjához is azt tennék :)).
Köfi a tesztet!

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#20) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Nekem egy FSP145-50NI hajtja a P3-as szervert, még csak nem is melegedik igazan. Jo tapok ezek. :))

UI: 800ft-ért vettem, kicsit nagyobb mint az öklöm. :)

mod: most latom hol keszült a teszt, grat! Valamelyik nap megint megyek zavarni. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21) stol válasza didyman (#2) üzenetére


stol
addikt

FSP-ben egyértelmű, hogy van valami védelem...
De arra akartam utalni, hogy ebben a kapcsolásban ez az IC stabil, vargányában meg fos.

(#22) stol válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


stol
addikt

Van hiba rendesen, de javítom :B
15perc alatt gépeltem be munkába menés előtt a cikket... :))

(#23) stol válasza Sgor (#5) üzenetére


stol
addikt

Ami éppen kezem alá kerül.

(#24) stol válasza neduddki (#8) üzenetére


stol
addikt

100HUF-ért lomiztam pc-bontóban, banki gépekből selejtezték ki őket.

(#25) stol válasza tacsk0 (#10) üzenetére


stol
addikt

Igen, első szakmám elektronikai műszerész.
Az informatikai szervizes kényszerből jött, itt is leginkább hw-oldalról oldom meg és szemlélem a szervizes feladatokat.

500-600W? Ami tartósan le is tudja adni, olyan nincs. Sajnos fogyasztói társadalomban élünk és el kell fogadni, nincs örök dolog már. A Corsairre SE garancia van 5év, hanem jótállás.

[ Szerkesztve ]

(#26) stol válasza twollah (#13) üzenetére


stol
addikt

...de messze az FSP-kel van a legkevesebb probléma. 1év alatt eladtunk 250-300db FSP-t és 1 azaz egy darab jött vissza belőle, az eladástól számított 1,5év alatt.

(#27) stol válasza ran# (#17) üzenetére


stol
addikt

:DDD

Ebédelek és javítom :D

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:R

bakker...140%...szadista ;]

mondjuk már a 120%-os terhelésnél is nagy :Y volt...Grat!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Chaser válasza stol (#25) üzenetére


Chaser
titán

"A mozgásra képes alkatrészek szépen szilikon-ragasztóval beragasztva, hogy ne mocorogjanak." Én meg azt hittem azért ragacsozzák belül néhol a cuccot, hogy a lelkes user hagyjon nyomot maga után ha belepiszkál :B

Gar és jótállás közt mi a különbség? :F Amúgy az egyik corsairre 7 év van, a 450hx-re. Majd 1x ha sok pénzem lesz..na meg olyan konfigom, ami loadon 150W-nál többet kér, de még nem sikerült összehozni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) stol válasza Chaser (#29) üzenetére


stol
addikt

Jótállás/szavatosság esetén javítási kötelezettség van meghibásodás esetén.
Garancia azonnali cserét jelent újra.
A kettő között lebonyolítás időtartamában is van különbség :)

(#31) neduddki válasza stol (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hogy nem szegyelled ossze vissza Magad, de surgosen:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) #65675776


#65675776
törölt tag

Ahogy nézem ezt a tápt érdemes túlterhelni, mert jobb lesz tőle a hatásfoka...

Jelalakokról készítettél képet? Zaj és egyebek.

(#33) stol válasza #65675776 (#32) üzenetére


stol
addikt

Nem, de a szkóp is ott trónol mellette, csak be kéne kapcsolni hozzá :DDD

(#34) Móci


Móci
addikt

Ismét egy nagyon jó teszt, a táp meg brutális! :R
Bakker nagyon bírja...
Ennek fényében kíváncsi vagyok már a mai FSP-k produktumára (Bluestorm[mer itthon is az van], Saga, stb.).

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#35) D.Orion


D.Orion
veterán

"Innentől egy olyan esztelen túlméretezésnem vagyok a szemtanúja, amit máig nem értek."

A teszthez és különösen a táphoz gratula! Ez azért egy kicsit durva volt nekem is. Amikor megláttam a táp belsejéről az első képet már sejtettem, hogy itt nagy tűzijáték lesz jó értelemben véve. Egy ilyen tápegységet szívesen elfogadnék még most is. :R

(#36) D1Rect


D1Rect
félisten

Remek teszt! :R Valaki adhatna neked kölcsön egy Corsair tápot. :))
Ha eldurran akkor is van rajta száz év jótállás. :P

[ Szerkesztve ]

(#37) Qru


Qru
MODERÁTOR

Gratula az újabb remek teszthez! :C :R

mod:

D1Rect: Van egy "elfekvő" TX650-em... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38) mv


mv
aktív tag

Érdekes teszt volt, jó volt olvasni. :R

A PNF széria minősége hogyan viszonyul az említett matuzsáleméhez?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#39) stol válasza mv (#38) üzenetére


stol
addikt

A THN-P és PNF még nagyon marketingesek szemében szálka hatású.
Azok még nagyon túlméretezettek.

(#40) benedekco


benedekco
addikt

Nekem is van egy 250-es FSP-m, már tudom kb mit ér! Eladni nem fogom :)
Ment is róla a 4000+os(225ös FSB-vel is) X2-m meg 2*1 giga800-as ram+egy fostalicska MSI integrált lap VIA chipsettel, meg egy X800SE ami tuningot is kapott néha, 2 dvd drive (1 író és 1 dvd-cd író kombó), 3 wincsi (2 seagate 80gigás, kb 5-6évesek és egy mostani Green WD 1terás), ippeg, hogy langyi levegőt tolt ki magából... és baromi halk a 8cm-s ventije...

Király teszt! Grat! :R

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41) mv válasza stol (#39) üzenetére


mv
aktív tag

Akkor lehetséges, hogy 8 év múlva egy 400W-os PNF-et fogsz boncolni és hasonló jókat írni róla? :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#42) didyman


didyman
őstag

Azért egy kis realitást hagy' tegyek mellé a dolognak. A túlterelést nem kell ilyen nagy ajnárattal fogadni, a tápok túltehénvédelme 110-160% között szoktak beavatkozni. A régi, klasszikus 494 elrendezésekben, ahol a kapcsolóeszközök primer oldalon, vezérlésük meg szekunderen volt, nem is lehetett pontosabban beállítani, de a primer oldali vezérlés sem volt sokkal jobb. Ez tény. Normális táp leadta, ami rá volt írva, és a túltehénvédelem szóródása szerint valahol belépett. Nyilván azt is bírnia kellett, a 20A kivehető áram egy 20A-es diódán csak 25 fokon igaz, 80 fokon már majd a fele lesz!! Ehhez pedig muszáj méretezni. Ezér' van ekkora túlméretezés és ez a mai napig igaz alkatrész szinten (plusz párhuzamos kapcsolás, stb..). A tartósan leadott teljesítménynek ehhez semmi köze persze, nem a diódákon vérzik el a legtöbb táp.
Jó tápokat ma is találni, olyat, ami tartósan képes arra, ami rá van írva (Enermax, Seasonic, SilverStone mind ilyenek, a Sirtecnek is vannak ésszerűen tervezett megoldásai), és ugyanakkor az FSP is mélyen el kéne dugja a Saga és a nagyobb Epsilon tápjait, mert pont olyan vérszegények, mint "a többi".

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#43) Chaser válasza stol (#30) üzenetére


Chaser
titán

Ahhan :R Nekem garról mindig is ez a fogalom volt bennem amit most elmondtál a szavatosságról:D Amit a garról mondtál azt meg azonnali cseregariként ismerem.

#32 daa-raa: Ez kb minden tápra igaz, ha csak nem eleve arra tervezték, hogy kis terhelsénél is magasabb hatásfokon dolgozzék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) D1Rect válasza stol (#39) üzenetére


D1Rect
félisten

Qru Fórumtárs felajánlott egy Corsair TX650 tápot.(#37) Qru

Lehetséges lenne egy teszt? :U :))

(#45) stol válasza D1Rect (#44) üzenetére


stol
addikt

Már csak az eljuttatást kellene megoldani.
De sajnos, figyelembe kell venni, hogy "csak" 600W-ig tudok terhelni.

(#46) Chaser válasza stol (#45) üzenetére


Chaser
titán

Ez a műterheléses balhé hogy megy? :F Valami fogyasztót rákötsz a 12V-ra? Esetleg én is meg tudom oldani pl egy erősítővel?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) stol válasza Chaser (#46) üzenetére


stol
addikt

Egy aktiv IGBT-s szabályozható műterhelés. KEll sok nagyáramú IGBT és jó nagy felületű hűtőborda. Nah egyik se olcsó :DDD
A tranyók darabja úgy 2ezer HUF körül van. Most nekem a műterhelésben van 15db és a hűtők is spéci BTX szabványú hűtők voltak eredetileg.
12V,5V, 3,3V-ot tudok terhelni, 30-30A-el, összesen 600W-ig.

[ Szerkesztve ]

(#48) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez még táp volt :)

(#49) Chaser válasza stol (#47) üzenetére


Chaser
titán

Akkor spéci cucc, de jól látom hogy meg tudom oldani legalább a 12V-os ágat egy erölködővel házilag?:) Persze nem 20-30W-ossal :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) didyman válasza Chaser (#43) üzenetére


didyman
őstag

A hatásfok görbéje ennyire sz.r nem lehet ekkora terhelésen, ott valami nekem nem kerek.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.