Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

Wtf? Ez max akkor, ha semmiképpen nem játszik egy jobb smart rendszer, vagy külső media player... És a pénz nem számít...

Nem hittem hogy bármikor leírom, de ehhez képest a syno olcsó..

[ Szerkesztve ]

(#2) lenox


lenox
veterán

Az új processzorral összességében a rendszer gyorsabb lesz, mindez a fogyasztás kárára, ami az új központi egység 4 wattal magasabb TDP-jéből következik.

Nem hangzik ez furan egy kicsit? A magasabb tdp nem jelent feltetlenul magasabb pillanatnyi fogyasztast, de ha meg magasabb is a pillanatnyi fogyasztas az sem jelenti, hogy pl. egy nap folyaman tobbet fogyaszt valami, hiszen ha gyorsabb hamarabb hagyja abba a feladatot.

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egy komplett gamer gép ára

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Plusz 90 ezer egy PCIe foglalatért? Ezeknek elment az esze. Vagy inkább annak, aki ezt veszi az A modell helyett.

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#5) Chp


Chp
őstag

A 302.000Ft-os masina kenyeret is süt ennyiért? ;]

(#6) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Ugyanezt és többet tud az Ubuntus egyedi NASom 60-ért :)

Szerk.: Helyesbítek, a haszontalanságokat amit ez tud de egy NAS-nak nem kell, azt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#7) #56573440 válasza Bandi995 (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mondjunk ezt nem kell hegeszteni, és ha hibára futsz nem fórum turas, meg konzol a megoldás... Szívtam pár kört már ilyenekkel, köszi kihagyom.

(#8) Dr.FantastiK válasza #56573440 (#7) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

de 300 k helyett 100-120 ezerert olyan XPenologys NAS-t rakok ossze hogy ennek legalabb a 10x sit hozza teljesitmenybe !!

idiotaknak valo, kimondottan !! :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezek az árak, tejóisten...

(#10) WilliamGhost válasza Bandi995 (#6) üzenetére


WilliamGhost
tag

Nekem is Ubuntu van a NAS-omon, de azért azzal több a macera. Én mondjuk simán bevállalom az árkülönbözetért.

[ Szerkesztve ]

There is no cloud, just other people's computers!

(#11) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Nehogy azt merje valaki mondani, hogy a szoftvert fizetjük ki...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) hallador válasza Sanchez638 (#11) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos azt fizeted ki. Azt a Linuxot fizeted ki, amit a QNAP rá hegeszt a NAS-ra. Mondjuk a Synology is ezt csinálja, csak nem ennyire pofátlanul. Az sem olcsó.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) #56573440 válasza hallador (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Meg azt is ki kell fizetni hogy ebben a kategóriában nincsen konkurenciája nagyon.

(#14) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért ezek az árak enyhén szólva is nevetségesek... Oké, erősebb a SoC, oké, van PCI-Express, de bakker, akkor sem ér ennyit... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) #16939776


#16939776
törölt tag

Látom "az irányt", de nem, nem tesszük a nappaliba, és nem fogjuk horrorárért bővíthetni, kösssz! :(((

Inkább maradjon távol a HTPC a NAS-tól. Mindenki jobban jár, ha nem csinál magának külön problémát, amivel még le is lehet alaposan húzni.

[ Szerkesztve ]

(#16) #56573440 válasza #16939776 (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Fater vett előzőt, nappaliban nem zavarja a tv mögött. Mellette nem foglal másik eszköz helyet a switcben és az elosztoban, bedug aztán annyi. Mondjuk nem is igazán árérzékeny... Van ahova és amikor én is simán venném, na nem ennyiért, és nem véletlen hogy nálam is egy rpi került a tv mögé a nas meg a tárolóba...

(#17) kekegsm


kekegsm
őstag

hardveraprón van 135k-ért 7lemezes Thecus, bár gyengébb teljesítménnyel, kevesebb tudással.

Viszont otthonra, fájlokat tárolni biztonságosan, meg futatni Plex-et, Transmissiont (tehát nagyjából az otthoni feladatok 99%), tökéletes. És van bővítési lehetőség, nem kell újat venni, amikor kevés a hely...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#18) Bandi995 válasza #56573440 (#7) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Akkor FREENAS vagy Nas4Free... Azok egybe rendszerek, nem kell mókolni, minden kész benne alapból.

(#19) osztraksajt válasza Bandi995 (#18) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az openmediavault-ról nem is beszélve ami debian alapú és teljesen jól pluginezhető, igaz médialejátszóként nem használható, viszont minden mást tényleg profin implementáltak benne amire a NAS felhasználók 99%-ának szüksége van. És nincs az ember beleszorítva egy zárt ökoszisztémába. Egy HP Microsever-rel (ami már azért hardveresen és kivitelben is bőven összemérhető ezekkel) és egy normálisabb médialejátszóval is kijön ezeknek a harmad negyedéből.

De természetesen megértem aki ebben találja meg amire szüksége van és annyira drága az ideje, de azért az 1-2 százezer forint különbségért az ember csak telepít már egy pendrive-ról pár percet. :DDD

(#20) #56573440 válasza Bandi995 (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

De.Kell. Játszottam velük, egy dsmhez képest botrány. Nem vagyok hülye, linuxhoz kicsit konyitok csak, bőven kevés volt hozzá.n4f plex telepítés volt halál nálam, freenas esetében a jail kezeléstol a jogosultsagokon keresztül minden kiakasztott, konzolozas ezerrel. Omv meg két plugin után inkonzisztencia hibával szállt el hibátlan vinyon. Megjavítani egy óra forumozas után se sikerült.

Biztosan jók azoknak, akik szeretnek, tudnak, akarnak ilyen szinten turni. De aki fejből nem vágja hogy a 755 os jogosultság mikor min mi, annak...

(#21) Benőke válasza #56573440 (#20) üzenetére


Benőke
őstag

Aki ilyenbe fog az ne nulla tudással kezdje.
Ha pl a telefon kezelése kihívás egy embernek akkor ne akarjon nast telepíteni. Nem rád vonatkozott, hanem hogy elvárható némi alap tudás vagy önálló gondolkodás képesség és ez nem hiba.
Ehhez mérten szerintem az OMV baromira jó.
Volt hogy találkoztam hibával, de ezek tapasztalattal utána járással javíthatóak.
OMV pedig nem szokott összeomolgatni csak úgy. A már beállított szolgáltatások pedig mentek hibák esetén is. A problémák a pluginekből jönnek azok minősége meghatározó és mivel a számuk is limitált ez az egyetlen komoly hátránya.
Viszont még média lejátszót is lehet belőle faragni.
Ezekkel együtt is nagyon jó...

(#22) #56573440 válasza Benőke (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

Omv nálam tm meg plex után halt el. Nem is értettem, de nem ez lett volna a fő bajom. Fontos adatokat is tárolnék rajta, és egy ilyen borulás után, nem látom azt hogy vissza tudnám azokat szerezni komolyabb tudás nélkül. Ezzel szemben dsm alatt már volt hasonló problémám, konzol nélkül meg lehetett oldani. Az pont olyan mint az ubuntu pl. Van egy minimális tudással kezelhető felületet, és aki nagyon ért hozzá, az jó formán bármit mást is megcsinálhat. De az egyszerű felhasználónak a programok telepítése és indítása, viszonylag egyértelműen, könnyen megoldható.

Szerintem túl nagy a szakadék a gyári nasok, és a free nas osek között, legalábbis a szükséges tudás terén.

(#23) Benőke válasza #56573440 (#22) üzenetére


Benőke
őstag

"Szerintem túl nagy a szakadék a gyári nasok, és a free nas osek között, legalábbis a szükséges tudás terén."

Ez nem csak szerinted van így. :D
Nem véletlenül kérik el a felárat érte. Házon belül egyszerűbb egy kézben tartani az egész fejlesztett ökoszisztémát.

Most viszont ezzel együtt is túl drága lett.

[ Szerkesztve ]

(#24) Petya88 válasza Benőke (#23) üzenetére


Petya88
tag

Ha csak azt nézem, hogy a QNAP support hány órát áldozott már rám, tegyük hozzá saját hibámból, akkor már két eszközt is vehettem volna...
Lehet hányni, hogy drága, de ha probléma van segítenek! Nekem nem kellett a Kürthöz menni könyörögni, hogy álljanak szóba velem és utána egy ilyen eszköz árát kifizetni adatmentés címszó alatt.

(#25) Dr.FantastiK válasza Petya88 (#24) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

es megis, milyen jellegu problemad volt ? :F

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#26) Gabesz84 válasza Petya88 (#24) üzenetére


Gabesz84
őstag

Azért ha beraksz az adataid alá egy raid mirrort, akkor az adatvesztés lehetőségét már eléggé lecsökkentetted. Raid-et meg már kb minden szutyok tud.
Ha meg annyira nem linux hozzáértő valaki, akkor windowsból is lehet ám NAS-t faragni, nekem is az van hp microserveren (igaz leginkább azért mert médialejátszásra még mindig ez a legjobb).

A termékhez is hozzászóljak, csak annyit mondanék az árukra h húbazmeg, ebben már a HDD-k is benne vannak legalább?

(#27) enginev3.0 válasza Gabesz84 (#26) üzenetére


enginev3.0
félisten

Viccen kívül lehetne benne HDD

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) kekegsm


kekegsm
őstag

Azért azt érdemes nézni, hogy ezek SMB kategóriájú eszközök, tehát céges felhasználásra lettek kitalálva, nem otthonra Met-art gyűjteményt és ncore-tükrözést tárolni.

Találkoztam már olyan céggel, aki ( a korábbi tanácsaim ellenére) a kendácsolt HP mikroszerverén (FreeNAS) tárolt minden fontos adatot, aztán összeburult, és nagyon sok linuxszaki szenvedett vele, de nem sikerült adatot visszanyerni. A Kürth megcsinálta, egy vadiúj Volvo S60 áráért...

Utána már hallgattak rám, vettek két Netgear RN526X-et, meg bele 12db WD Red winyót, egyik a másiknak a mentése, és biztonságba érzik magukat, a Kürth-ös lóvé töredékéért. Egyszer volt valami kis problémájuk (egy bekrepált szünetmentes ki-be kapcsolgatot), de még arra sem volt szükség, hogy a backupból tolják vissza az adatot, mert 3 emailváltásból megoldotta a Netgear a hibát.

Szóval lehet spórolni sok mindenen, de van amin nem érdemes.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#29) #56573440 válasza kekegsm (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez max soho lesz. Azért a hdmi nem véletlenül került rá azt te is érzed .

(#30) osztraksajt válasza #56573440 (#29) üzenetére


osztraksajt
őstag

Meg a távirányító, meg a kártyaolvasó..... ;)

(#31) #56573440


#56573440
törölt tag

Na látom olcsóbb lett hivatalosan, így is hamarabb kéne a syno hasonló árban 5 lemezzel, de 210 jobban hangzik mint a 300...

(#32) Dr.FantastiK válasza kekegsm (#28) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' hogy ezek SMB kategóriájú eszközök, tehát céges felhasználásra lettek kitalálva, nem otthonra ''

es akkor mar Mehet a Lehuzas 1000-el ??? :W :W :B

.. amugy nem Ceges, csak SoHo.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#33) Petya88 válasza Dr.FantastiK (#32) üzenetére


Petya88
tag

Az első kérdésedre a válasz, hogy töröltem a teljes raid tömböt amíg üldöztem a szörnyeket szörnyű részegen...
A SoHo pedig = Kicsi iroda/ Otthoni iroda ergo céges/munkára való.

(#34) #56573440 válasza Petya88 (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jaja. Céges nas hdmi meg kodi nélkül nincsen. A szerverszobaban másképp miről tolnank a filmeket...
Nálunk szín alapján választanak szervereket, szunetmentest, meg illat alapján hálózati eszközöket.

Ne eroszakold már meg...

[ Szerkesztve ]

(#35) Petya88 válasza #56573440 (#34) üzenetére


Petya88
tag

Persze kisteherautóval sem lehet elmenni bulizni, ugyanmár...
Legyen itt vége, SoHo= Kicsi iroda Otthoni iroda. (PONT) = Céges felhasználás
Csak azért mert másra is alkalmas, nem arra lett teremtve.

Ha neked a nagyvállalati felhasználás a céges, akkor pedig csúnyán el vagy tévedve mert azok még egy nullával feljebb kezdődnek, a határ pedig a csillagos ég.

[ Szerkesztve ]

(#36) #56573440 válasza Petya88 (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

A soho az nem smb. Ha nem érted mi a difi inkább ne feszegesd pls.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.