Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Phobion


Phobion
őstag

Kinek mi a véleménye erről az AverMedia Live Game HD Lite-ról? Érdemes beruházni rá, ha gameplay-t szeretnék készíteni?

Köszönet a cikkért! :R

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#2) Sn00k


Sn00k
veterán

A samu game pad érdekes jószág , biztos jól lehet tólni vele egy note3-al. De a legjobb lenne vele egy jó doomozás a csere diákokkal ;]

3njoy the Lif3

(#3) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönet a cikkért ! :R
Az Asus GX1000 Eagle Eye pl. nagyon teccik.. ára magas és a gari ideje viszont kevés (12hó) így tuti nem veszem meg... :(

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4) HummeRC


HummeRC
senior tag

Ha jól tudom, akkor az új Bay Trail-es Atomokban nincs letiltva a videók hardveres gyorsítása.

Mi a helyzet ezekkel a Celeronokkal és Pentiumokkal? Elképzelhető az a helyzet, hogy elméletben erősebbek nála, mégis Atommal lenne gördülékenyebb a multimédia? És ez a gyorsítás működik pl a böngészők alatt is, pl Chrome-ban Youtube lejátszáskor? Mennyire fog meg egy ilyen új processzort a videó lejátszás hw gyorsítás nélkül? :F

(#5) DJ. Ru$y válasza Phobion (#1) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen! Teljes mértékben! Viszont a cikkben lévő kép félrevezető lehet, a litehoz nem jár a gomb, az csak a sima verzióhoz!

Ezt esetleg érdemes lenne cserélni Rudi.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6) Lolka Bolka válasza Phobion (#1) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Cél eszköz. Ha rendszeresen ki tudod használni, akkor érdemes. Arra hogy hetente egy gameplayt csinálj, arra jó egy szoftveres megoldás is.

(#5) DJ. Ru$y A linken nincs is külső kapcsoló, meg a cikkben is szerepel, hogy nem jár hozzá, illetve hogy a másikhoz jár! :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Danex válasza Lolka Bolka (#6) üzenetére


Danex
addikt

Ez igaz, de az iKarórás cikkhez is raktak 1 képet ami alá elég egyértelműen oda volt írva, hogy a kép csak illusztráció mégis egy csomóan azt hitték, hogy olyan lenne a végleges termék is... :N

(#8) elmepocok


elmepocok
tag

Szerintem a Bay Trail-es acerek drágák, ennyiért már i3-mas gépet is kapni, nem beszélve az Ivy pentiumokról és celeronokról, amit én személy szerint szívesebben vennék, mint egy ilyet. Az meg a másik, hogy jó ez a platform, csak nem 15"-ba kéne rakni, hanem 11-13-ba...

(#9) BiP válasza Phobion (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Az Nvidia Shadowplay funkciója nem elegendő?

(#10) DJ. Ru$y válasza Lolka Bolka (#6) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pofám befogom :) Mivel vágom az AM cuccokat így végig sem olvastam, csak a képet láttam meg a kolléga hozzászólását! Mea culpa, mea maxima culpa!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#11) Phobion válasza BiP (#9) üzenetére


Phobion
őstag

Nem a legjobb minőséget produkálja. :F Egy ideig viszont lehet ez az opció marad.

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#12) NandoXXL válasza Phobion (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Durva hogy ekkora igény van hardveres gameplay rögzítésre.

[ Szerkesztve ]

(#13) solaris17


solaris17
aktív tag

Skót kockás router. Amúgy jók az Asus routerek, eddig csak pozitív tapasztalataim vannak.
A Samsung game pedig zseniális szerintem és nem is drága.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#14) solaris17 válasza Phobion (#1) üzenetére


solaris17
aktív tag

Ha komolyan csinálod, akkor persze.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Érdekes az az X szériás Thinkpadre hasonlító Samsung. Mondjuk sosem venném meg Thinkpad helyett, de az a fém zsanér itt is követendő példa.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) shaddam válasza solaris17 (#13) üzenetére


shaddam
aktív tag

21 ezerért zseniális a samsung gamepad? Végülis párezerét van dualshock 3, az ráadásul nem is ilyen fröccsentett műanyag.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#17) tomistarkapi válasza shaddam (#16) üzenetére


tomistarkapi
tag

Vagy egy moga pro 2/3 ennyiért

(#18) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sőt, dupla ennyiért már killzonet lehet vitával kapni :) ami grafikára üti mindet s a multi miatt megunhatatlan.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#19) Lolka Bolka válasza DJ. Ru$y (#10) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Nem kell befogni:)

(#7) Danex Tény, hogy akár lehetne képaláírási is, és még akkor is az emberek nagy része nem tenné össze a dolgokat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) franc0


franc0
őstag

Mi vettünk volna a cégbe a Samu biznisz notiból, de már nem kapni hozzá a dokkolót.
Így pedig kiesett.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#21) Jonesy84 válasza Apollyon (#15) üzenetére


Jonesy84
tag

Én pedig lassan azt fogom venni, mert elég gázosak az új Thinkpadek.

(#22) PLuhiX válasza Phobion (#11) üzenetére


PLuhiX
csendes tag

Tek Syndicate-esek Dxtory-t használnak Lagarith Lossless Video Codec-kal és szinte nincs FPS drop-juk.

I don't fall in love, just my heart gets horny.

(#23) #97716736 válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ráadásul Lézeres, tehát már felejtős. Ilyen árban, sokkal jobbat kapni Optikai szenzorral szerelve :K

(#24) Phobion válasza PLuhiX (#22) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm a tippet, utánajárok! :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25) MaxxDamage válasza #97716736 (#23) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+1

Pontosan ! ;)
/csak a dizájn & Asus ROG miatt nem ér meg annyit..../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26) #97716736 válasza MaxxDamage (#25) üzenetére


#97716736
törölt tag

Igen. Nekem annyira design nem fontos, szeretem ha letisztult egy egér, és nem világít össze vissza. Szenzora legyen jó, strapabíró, és kényelmes. :)

(#27) haddent


haddent
addikt

Most komolyan kispórolták a Gigabites ethernetet abból a routerből? :W

(#28) Apollyon válasza Jonesy84 (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tudom. De ez a termék is a Lenovo egy termékére alapszik. Ha annak a vonalnak annyi, nem lesz miről másolni...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) haddent válasza #97716736 (#26) üzenetére


haddent
addikt

A lézeres szenzor miért hátrány? Értem, hogy van jobb optikai és rosszabb lézer, de általánosságban nekem pl. a lézer jön be :F

(#30) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem az iPad magasan a legjobb vétel ma. Szürkén, de hivatalos itthoni garival meglehet venni 120-ért áfásan, és a retina minit pedig kb 100-ért.
Így sem olcsók, de a többihez képest magasan ár/érték bajnokok.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) #97716736 válasza haddent (#29) üzenetére


#97716736
törölt tag

Optikai pontosabb, ez annak előny aki alacsony DPi-n használja. FPS játékoknál jobb az Optikai egér.
Én most jobban a játékra használatot akarom szemléltetni, hogy arra jobb az Optikai.

(#32) franc0 válasza adamssss (#30) üzenetére


franc0
őstag

Áfásan 120-ért nem kapod meg.
A többivel egyetértek.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#33) haddent válasza #97716736 (#31) üzenetére


haddent
addikt

Aham most utánnanéztem kicsit itt elég részletesen leírja. Én ezt soha nem tapasztaltam :U Viszont szükségem van ~4000DPI -re, hogy 1:1 -ben, azaz bármiféle szoftveres módosítás nélkül tudjak lődözni. Ezt szerintem nem nagyon tudják az optikaiak.

(#34) #97716736 válasza haddent (#33) üzenetére


#97716736
törölt tag

Hát igen, mivel én FPS játékra használom jobban, így nekem az Optikai a legjobb. 400DPi-n használom, 500Hz-en. Ha neked 4000DPi-re van szükség akkor bizony lézeresre van szükséged, de akadnak jó lézeres egerek csak ritka. Ami jó lézeresbe az a SteelSeries Sensei RAW 5700DPi kezeli.
De itt olvasgathatsz az egerekről. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az az NP400 sokáig volt az arcom előtt és fogtam is bőven.

Hát szép kici ócó klón, de hagyjuk inkább :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#36) priti válasza Phobion (#1) üzenetére


priti
addikt

Egy esetet mondj, hogy értelmezni lehessen a kérdést, amikor az ingyenes fraps nem elég jó felvenni és nem érné meg inkább az AverMedia eme kütyüjének árát egy VGA csere különbözetére költeni. Szerintem az az egy eset a "nem tudom hogy kell a fraps-al felvenni" esete lesz és a sok hülyét lehúzzák, csak most egy hardverrel és nem egy fizetős segédprogrammal. Végülis van fizetős program docx pdf-be konvertálásához is. Viszik, mint a cukrot, mert van akinek fáj kinyomtatni primopdf-re ingyen. A vicc az, hogy a zoffisza tört, de a segédprogiért meg fizet, mert gyorsan kell a hülyének. Ehehehhh :DDD

Hardverlesen

(#37) Phobion válasza priti (#36) üzenetére


Phobion
őstag

No offense tényleg, de tisztában vagy azzal, hogy már egy Fraps és Dxtory között milyen különbségek vannak? Ezért kérdeztem, hogy megéri-e ilyet vásárolni egyszer, vagy maradjon a szoftveres megoldás, mert lehet egy ilyen AverMedia jobb teljesítményt nyújtana. Ugyanakkor megnyugodhatsz, ez a Dxtory jobban bejött mint a fraps, és egy lyukas garast se költöttem ilyen segédprogramokra. :))

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#38) priti válasza Phobion (#37) üzenetére


priti
addikt

Viccelsz? Még a tyúbon se vagyok regisztrálva :DDD Szerintem ha van valami, amihez nem kell külön hardver akkor az ez. Ficsőrnek persze jól hangzik. Az NV már rá is ugrott. Vegyé" végéát úúújat! Vágod? Újat! :)

Hardverlesen

(#39) Ste válasza Jonesy84 (#21) üzenetére


Ste
addikt

1.5 ève hasznàlok ilyen masinàt. Èn úgy tudtam, hogy keresztlicensz szerződès keretèben mind2 vàllalat merített a màsik tudàsàból. A gèp kapott pöcök egeret, rollcage-el erősített fedlapot, gyorsulàsèrzèkelővel ellàtott hdd vèdelmet.
Az összkèp jó, ami beàrnyèkolja az a kis kijelző (fizikàlis mèretek ès alacsony felbontàs) ès a thinkpadhez kèpest mèlyen fekvő pöcökegèr (ezèrt fura hasznàlni, ràadàsul a környező gombok is közel vannak a sapka tetejèhez)
Gèpelni rajta viszont kènyelmes, bàr kicsit kemènyek lettek a 'gombok', rövidebb úton is jàrnak.

(#40) kovsol válasza haddent (#33) üzenetére


kovsol
titán

Nekem most az MX518 után egy ROCCAT Savu egerem van amit még 6eFt-ért vettem amikor az apró tele volt vele. Meglepő módon nagyon bevált nekem. Ebben pl egy 4000dpi optical gaming sensor van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#41) adamssss válasza franc0 (#32) üzenetére


adamssss
veterán

Igaz. 125 az afas magyar garis, de meg igy is eleg best buy.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket,az asus lap eléggé bejövös.

(#43) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az Asus cs-b alaplap nagyon jó hogy egy hétig tesztelik,azért kiváncsi lennék mennyi a valós teszt.Mivel munkás gépbe szánják jó lenne egy a műhelybe...csak az ára....

Wasabi...

(#44) haddent válasza Kronos3000 (#43) üzenetére


haddent
addikt

Annyira 24/7 -re tervezték, hogy még egy hűtőborda sincs a vrm-en :W

(#45) medica


medica
senior tag

Az AverMedia C039 DVD EZMaker 7 -nél rögtön lehet konvertálni digitalizálás közben valamilyen tömörebb formátumban? Használtam hasonlót és elég körülményes (sokáig tart) a tömörítés ha relatíve nagy fileméretbe digitalizál.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#46) Garada válasza Phobion (#1) üzenetére


Garada
őstag

Őszintén szinte ugyan az mint a rendes Live Gamer Portable csak nem adnak hozzá szinte semmi komoly kábelt de hardverileg szerintem nicns különbség.

(#47) Danex válasza priti (#38) üzenetére


Danex
addikt

Akkor drámaian tévedsz :U

A fraps nagyon nagy mértékben terheli a gépet. Teszem azt ezen 25ezres kiegészítővel helyettesíthetem a kb 50ezer Ftal többe kerülő procit.

A Shadowplay már jobb megoldás NVidiásoknak. Plusz akinek laptopja van, annak tényleg nem marad olcsó alternatíva.

(#48) Ubran válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


Ubran
tag

Szep eger, annyi biztos, de hosszabb tavu hasznalat eseten nem tudom mennyire kenyelmes ez a formavilag. A szalcsiszolt fem erintese nekem rideg pl. Ebben az arban valoban vannak jobb egerek.

(#49) focvis válasza adamssss (#41) üzenetére


focvis
veterán

105 ezerért vettem Áfásan, szürke import alap Airt, dedikált magyar gari nincs hozzá, de tapasztalatból tudom, hogy Apple márkaszerviz kérdés nélkül javítja, cseréli 12 hónapig. A jó árért cserébe több mint egy hónap a szállítási idő.

(#50) BiP válasza priti (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

"Az NV már rá is ugrott. Vegyé" végéát úúújat! Vágod? Újat! :)"
Adatlapja alapján 780-a van, ami már tudja a ShadowPlayt. Milyen újról beszélsz?
(Még a 6-os széria is támogatja a funkciót, tehát ehhez nem kell új kártyát. Aki meg Youtube-ra gameplayezik, az meg a játékok miatt alapból új/erős kártyával rendelkezik, szintén nem szempont már).
De PhobioNN7 már jelezte, hogy a Shadowplay minősége neki nem elegendő, azért keres másik megoldást.

Aki teheti, az meg kerüli a Fraps-et gameplay felvételére, mert csomó fps-t zabál és terheli a gépet rendesen. De ezt már említették.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.