Hirdetés

2022. január 16., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) bacsis

bacsis
Közösségépítő
LOGOUT blog (1)

nagyon remek bemutató, s sok mindnet tisztáz.. ennek a címlapon a helye :K :R

(#2) BITBOYS

BITBOYS
addikt

Nekem is van otthon valamelyik fiók mélyén egy peltier elem.
Még a 2000 évben szereztem be, hogy majd jól megtuningolok egy cerkát. Azóta sem nyúltam hozzá :)

Szép munka, gratulálok!

(#3) frescho válasza BITBOYS (#2) üzenetére

frescho
addikt

Koszi, de csak karcolom a felszint. Nincs igazan ra idom, hogy profin csinaljam. Bacsis klasszisokkal jobb :K

https://frescho.hu

(#4) DarthSun válasza frescho (#3) üzenetére

DarthSun
veterán

Nagyon jó cikk. :C Most már tudom mi ez a Peltier.Bevallom nem is hallottam róla eddig.

(#5) zoltanz

zoltanz
veterán

Köszi, nagyon tanulságos volt tény, hogy nem fogyaszt keveset, sajna ez a megoldás.

Helyesen fordítva: „A kivétel teszi próbára a szabályt”

(#6) frescho válasza zoltanz (#5) üzenetére

frescho
addikt

Probaltam egyszeruen leirni. Anno ez volt az elerheto csucs hutes. Sajnos a mai processzorok mar kilognak abbol a tartomanybol, ami hutheto lenne ezzel a modszerrel.

(#7) Weareus válasza frescho (#6) üzenetére

Weareus
őstag

Szia!
Kísérleteztél azóta peltierrel?
Én most akarok nekiállni.
Vannak komolyabb elemek is amúgy!
[link]

Egy kis víz-sufnituning hűtésről nemrég írtam én is blogot, de egy mai jó kis peltierrel több is kihozható lenne.
Multi-stage peltier elrendezést nem próbáltad?
Persze nem veszélytelen dolog, mint tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Bloodborne. The best game. Ever!

(#8) Weareus

Weareus
őstag

Ki mondta, hogy a peltier halott?

(#9) sztanozs válasza Weareus (#7) üzenetére

sztanozs
veterán

Napi régész :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) Weareus válasza sztanozs (#9) üzenetére

Weareus
őstag

Kösz, hogy benéztél. :DDD

(#11) frescho válasza Weareus (#7) üzenetére

frescho
addikt

Nem nagyon. Elindultam vissza az időben. Már az lső 8 bitesek korában járok.

Vizes multi stage működhet, csak érdemes figyelni nagyon a hőmérsékletre. Ekkora áramnál szépet szól, h megszalad.

(#12) Weareus válasza frescho (#11) üzenetére

Weareus
őstag

Hurrá!!! :R :R :R
Az első visszajelzés a peltierrel kapcsolatban!
Köszönöm a jó tanácsot, figyelni fogok. :K
Mondjuk - ne értsd félre - de figyelni fog egy szvsz elég komoly víz a peltier meleg oldalán, de ha jól sejtem itt végül is a lényeg, hogy a peltier megfelelően ki legyen szolgálva mind áramilag, mind szigetelésileg, mind hőelvezetésileg és akkor megvillantja magát. :R
Egy 267 wattos cellát ha szobahő + 10-20 fokon tartok a meleg oldalról és a delta T-je 60 fok adott Imax mellett, akkor a hidegoldalon számolhatok akár mínusz 20-30 fokokkal is?!?!? Az brutál lenne!!!

Nem nagyon. Elindultam vissza az időben. Már az lső 8 bitesek korában járok.
Érdekes lehet. Ha írsz erről valamit, kérlek oszd meg velem a linkjét pm-ben v. ahogy gondolod. :R

[ Szerkesztve ]

(#13) frescho válasza Weareus (#12) üzenetére

frescho
addikt

A hőmérséklet különbséget az adatlap alapján viszonylag könnyű kiszámolni. A meleg oldalt a felvett áram*fesz+hűtött oldal által leadott hő fűti. Tehát a linkelt pelitiernél:

497+267=764W

Na ezt én átfolyós hűtéssel birnám csak hűteni. Esetleg egy kád hidegvízzel. Ha teheted inkább keress kompresszoros hűtést. Persze mindenkinek megvan a maga kattanása.

Nem titkos, nézz bele a blogomba: [link]

(#14) Weareus válasza frescho (#13) üzenetére

Weareus
őstag

Köszönöm a segítséget!
Az a ~7-800 watt nem játék persze, de a hűtésem egy 4x18-as mora d5 réztetős pumpával. A morára 8 db 18-as Sylverstone venti fog kerülni, ezek nagy statikus nyomású ventik, potival szabályozhatók, szóval a hűtés által disszipálható hőmennyiség > 1000 watt fölött lesz.
Annó míg megvolt a cf-em kettő db 7970-es kártyát és egy I72600k processzort passzívban is elvitt a rendszer persze a peltier merőben más tészta.

A blogodat feltétlenül megnézem. :R :R :R
Újfent köszönöm az infót. :R

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.