Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) #09819904 válasza szupermacs (#5) üzenetére


#09819904
törölt tag

Tudod ez tipikus esete annak, hogy miért nem lehet normálisan megcsinálni valamit? Mert akkor a karbantartás, frissítés, etc. dolgokkal már nem lehetne lehúzni a népet. :)

Élő példa. Anno könyveléssel foglalkoztam. Az egyik cég közölte (cca. 2003-ban), hogy megvehetem a programot laza fél millióért. De ahhoz nem lesz úgy frissítés, meg egyéb nyalánkságok. Helyette bérelhetem és akkor megkapok minden frissítést. Számoltam, jobban jártam azzal, hogy béreltem. Holott fordítva logikusabb lett volna, hogy adott XY év support. Itt másképp volt.
Aztán mára ott tartanak, hogy modulonként számolják a programot, és minden modul külön frissítést kap. Úgyhogy hamar elkezdtem beinteni, hogy a lehúzásnak is van egy egészséges határa, ami nem ez!
Beszéltem a programozóval, aki elmondta, hogy neki a töke kivan ezzel a modulozással, de mivel pénzt így tud a cég felhajtani, addig neki ezt kell csinálni. Pár napja jelölt be Facebookon és írta, hogy kilépett, mert munka dögivel volt, de a fizetés durván elmaradt a bevételhez képest. Ma már a rendőrségnek dolgozik és köszöni elvan nyugalomban. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.