Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szerkesztéssel nincs gondom
Főleg hogy snapseeddel már viccesen könnyű

Nekem a téma megtalálása ami mindig gondot okoz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Depression


Depression
veterán

Az utolsó meme képen, meg elég méretes szerszáma van a háttérben lévő manusznak. Még tartania is kell. Vagy huzigálja?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Atomgeszi válasza Depression (#2) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:DDD

(#4) Enci1983


Enci1983
senior tag

A P30 Pro ilyen képeket készít alapjáraton? Tesztnél nem ilyenek vannak beszúrva. Vagy azok már szerkesztett fotók?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#5) Mercutio_ válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Mercutio_
félisten

Snapseed-re vannak standard párkattintásos how-to-k témánként?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6) enginev3.0 válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vannak gyári témák amikre csak rányomsz és szép lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

még nem olvastam végig de ez a kép a cikk legelején, úristen milyen elmosott képet csinál a P30 pro alig van rajta részlet, majd megnéztem a felbontást, 9.98 megapixel, hogy lehet ez a világ egyik legjobb fotóstelefonja? itt egy RAW kép ami még a CAT S61-gyel lett csinálva, szerintem sokkal jobb. Szerintem a fotók minősége esetén azt kéne inkább nézni hogy mennyi részletet rögzít, mert ugye expozíciót, színeket, kontrasztot és minden egyéb más nyavaját meg lehet változtatni, de ha ilyen elmosott szar képeket csinál (nappal, az éjszakaiak viszonylag nem rosszak) a telefon akkor ezzel már nem lehet mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#8) Blizzardking válasza Harsányi Cs (#7) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerinted ez jobb mint ez?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#9) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Lehet hogy tenyleg ennyit szamit az egyeni izles, de az elso peldanal (kertes) monitoron nezve nekem a "korrekcio" utan egy kisse alexpos, bebukott reszekkel tele tulszaturalt kepp lett az eredmeny. Nekem nagyon csunya lett

(#10) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

"Sokan használják arra is, hogy a képbe belógó, vagy adott esetben felesleges objektumokat eltakarítsák" <- erre is jó? Már töltöm is le. :R

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#11) persil válasza Blizzardking (#8) üzenetére


persil
nagyúr

Dehogy jobb, ossze sem lehet hasonlitani, az a telo egy strapamobil, abbol persze eleg csucskat, de a hardver/kamera koszonoviszonyban sincs egy p30 pro-val.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) Atomgeszi válasza Blizzardking (#8) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Összképet nézve nekem a CAT RAW képe jobban tetszik így, mint a kivilágosodott P30P képe. Hiába látszik belenagyítva több falevél a P30-on. Úgy ámblokk a Cat képe természetesebbnek, lágyabbnak, melegebbnek hat. Bár ez is egyéni ízlés kérdés. Mint a Huawei fotó hype vonat. :D

Bár nekem a nappali Huawei képalkotás egyáltalán nem tetszik. A night modes képek jók, de ennyi.

(#13) Blizzardking válasza Atomgeszi (#12) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen de ez pont egy utófeldolgozós topik. Itt azt kell nézni, miből lehet többet kihozni. Egy életlen, mosott, zajos képnél jobb egy elrontott expó, kivéve ha annyira beégett hogy menthetetlen. Ha van egy nem beégett nem bebukott kép, abból nagyon jót lehet kihozni színegyensúllyal, kontraszttal, értelmes élesítéssel.
Egyébként nekem mindegyik képe tetszik, bőven megugorják a limitet, a cat is, a Hüvely is, kb bármi ami ma kapható. Nem vagyok maximalista telós fotók minőségét illetően.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#14) Aryon87 válasza Enci1983 (#4) üzenetére


Aryon87
félisten

A teszt óta a P30pro kapott 4 frissítést, az utóbbi 2 már komolyabb korrekciót is adott a kamerához, hogy a színek még természetesebbek és jobbak legyenek. Valamint azt se feledd, hogy az egyiknél lehet hogy az AI be volt kapcsolva, míg a másiknál már nem.

A cikkhez hozzászólva, rövid, de lényegretörő iromány, a zöldfülűekbek kezdésnek pont jó lesz. Köszönjük.
Én Lightroommal tunningolom a képeimet, de csak annyira, amennyire kell.

harsányi cs: mobilaréna saját feltöltője elég sokat tud rontani a képminőségen..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15) Blizzardking válasza persil (#11) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hihetetlen néha hogy az emberek néha mit be tudnak adni maguknak, hogy igazolják a döntéseiket.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#16) persil válasza Blizzardking (#15) üzenetére


persil
nagyúr

Remelem az meg van, hogy egyetertettem veled :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17) Blizzardking válasza persil (#16) üzenetére


Blizzardking
őstag

Persze. Arra ment válaszként amit Harsányi Cs írt, hogy "úristen milyen elmosott képet csinál a P30 pro alig van rajta részlet", aztán belinkelt egy tizedannyira részletes és ötször annyira zajos képet, különösen a széleken.
Csak gondoltam óvatos kérdéssel indítok, és lehet hogy egy kreatív képelemzés lesz belőle, részletnagyításokkal.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#18) -Arthas-


-Arthas-
csendes tag

Mindenhonnanállandóan ez a p30 ömlik..
Csináltátok volna bármi mással inkább..
A kezdőket méginkább afelé az érzés felé terelitek ezzel hogy legalább egy p30 pro kell a jó képhez..
Inkább valami normálisabb középkategóriással csináltam volna a cikket,ezzel is erősítve a nem a géped a lényeg gondolatot..

(#19) Aryon87 válasza -Arthas- (#18) üzenetére


Aryon87
félisten

Olvasd a szöveget egy középkategóriással helyettesítve, máris megoldva a probléma. Az hogy a P30Pro van kiemelve benne (nem véletlen), nem jelenti azt, hogy más telefonra nem érvényes (persze ha tudja) :))
Kinek van cseppnyi esze, tisztában van azzal, hogy a kis gépezete is alkalmas a fotózásra..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) zsoltip


zsoltip
őstag

Pixlr-t ki használ? Magam részéről a collage opció, ami miatt nem váltottam Snapseed-re.
Viszont ez a funkció is lefagy P20 Pro-n, ha nem a legkisebb felbontásra teszem. :DDD
Lehet váltanom kellene appot... de melyikre?

(#21) Aryon87 válasza zsoltip (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Kollázsra a Layout progit tudom javasolni, az instagramnak egy kiegészítő alkalmazása. Egyszerű, de nagyszerű. Szerintem.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) Enci1983 válasza Aryon87 (#14) üzenetére


Enci1983
senior tag

Ha a teszt óta kapott több frissítést is, akkor pláne nem értem :D. A P30 Pro tesztben sokkal de sokkal jobb képek vannak mint amik itt vannak. Vagy ez a cikk hamarabb készült mint a teszt a telefonról? Az pedig nem releváns szerintem egy ilyen volumenű mobilnál hogy be volt kapcsolva vagy nem volt bekapcsolva az AI.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#23) Blizzardking válasza Enci1983 (#22) üzenetére


Blizzardking
őstag

Linket tudsz dobni? Nézzük meg melyik mitől jobb.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#24) Aryon87 válasza Enci1983 (#22) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig baromi sokat szamit az AI. Ugyanis az rendesen el tudja cseszni a kepet.. 3 honapja hasznalom a P30Pro-t bo 4k fotoval, jobban tudom;)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#25) Enci1983 válasza Blizzardking (#23) üzenetére


Enci1983
senior tag

Linket? Az itteni tesztet keresd ki, ott jól látható hogy a képek szebbek mint ebben a cikkben.
Aryon87, de ahogy látom itt nincs AI..... Szóval megint csak nem értem az érvelésed. Ezek sima mezei fotók. Ami valószínűleg azt jelenti hogy a tesztben azért szebb a végeredmény, mert az AI rásegített.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.