Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

azért a forza4 sem éppen csúnya 720p-ben 60fps-el :) ...itt meg még kevesebb rece, még több látvány, ugyanolyan jó sebesség... kíváncsian várom, de szerintem 2016 környékén esélyes egy xbox one otthonra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Gondok lehetnek az Xbox One gyártásával

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) Taposo


Taposo
aktív tag

Hát 2-3 év múlva remélem összeszedik magukat és csakis FHD-ben lesznek játékok ilyen sebességgel mindkét konzolon ;)

(#4) anulu válasza Tutu7030 (#2) üzenetére


anulu
félisten

cserébe a PS4-en ugyanolyan megkötések lesznek (várhatóan, bár a japánok próbálnak tagadni) a használt játékokra. (aki hitt a kérdésben a Sonynak, az tegye fel a kezét.)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Imádom a Forzát de esélyes, hogy nem fogok tudni beruházni egy új konzolba a megjelenéskor... :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Azért ez nem akármi.... egy új generációnál minimum elvárható. :U

[ Szerkesztve ]

(#7) Mukorka válasza Tibi86 (#6) üzenetére


Mukorka
addikt

Mi? Egy autós játék 1080p-ben 60 fps-el? Már a Grid is így ment 5 éve a gépen :D

(Tudom ez konzol de akkor is, hogy eladják már magukat... )

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#8) wolruf válasza Mukorka (#7) üzenetére


wolruf
őstag

Azért az akkori Gridhez képest látványban a Forza 4 messze előrébb van :) Bár a látott Forza 5 video alapján nem indult meg nekem sem a nyálelválasztásom. Remélem a megjelenő cucc jobb/szebb/satöbbibb lesz :)
Ha nem, marad az X360 (mondjuk úgy néz ki, egyelőre ígyis-úgyis :D ).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9) Tibi86 válasza Mukorka (#7) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Volt benne egy adag szarkazmus is. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) .LnB válasza Mukorka (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Grid?! :D nem egy szint.... :DD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) dabadab válasza anulu (#4) üzenetére


dabadab
titán

Az "ugyanolyan" azert eleg eros kijelentes, tekintve, hogy a Sony oldalarol az osszes forras az, hogy egy ujsagiro allitolag hallott valamit es a Microsoft policyje sem ismert (es persze a mai online vilagban barmelyik barmikor valtozhat).

DRM is theft

(#12) Blitz23


Blitz23
tag

Nagy hír,hogy az új next gen Xbox 60fps fog tudni produkálni a kezdő címeknél? Szerintem simán elvárható és természetesnek kellene lennie..

(#13) mephi666 válasza dabadab (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

szvsz ez csak reklám: lebegtetik, hogy a használtjátékpiacot kilövik, aztán utolsó pillanatban "jófejségből" nem fogják... (közben meg soha nem is akarták letiltani ezt a kereskedelmet... esetleg arra játszottak, hátha a konkurencia meglépi és megszívatja magát) ha így megállítanák a használt játékok kereskedelmét, saját magukkal szúrnának ki, mert sokan emiatt nem vennék meg előrendeléssel/első nap a 15ezres játékokat :K rengetegen vannak most, akik megveszik 15ért, végigviszik, eladják pár nap múlva kevesebbért és így pár emberen végigmegy... esetleg kölcsönadogatják és így lehetősége van másoknak is kipróbálni, kedvet kapni hozzá, majd megvenni :K

röviden milyen lehetőségek vannak, ha megölik a használtjáték-piacot:
- megveszi az ember tizenezrekért az új címet? (amit esetleg nagyon nyomott áron tudna eladni, mert a vevőnek kell hozzá új "passt" venni)
- vár pár évet és megveszi a régi játékokat elviselhetőbb áron? ez elég nagy lemondás
- azonnal flashelteti a gépet, majd kb ingyen játszik amivel csak akar (eddig is megoldották a warezt mindig)

szerintem elég egyértelmű, hogy sokan mit fognak választani :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Miazhogynem4K?!

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) djculture válasza Tutu7030 (#2) üzenetére


djculture
félisten

Akkor megint várható a hűtés elégtelenség miatt bedöglő xbox-ok garmadája...

[ Szerkesztve ]

(#16) Def26 válasza djculture (#15) üzenetére


Def26
félisten

Nem, mert ezen windows 8 fog futni. ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) BiP válasza mephi666 (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

"rengetegen vannak most, akik megveszik 15ért, végigviszik, eladják pár nap múlva kevesebbért és így pár emberen végigmegy...":
Ebből a cég 1x lát pénzt, mégis játszik vele 4-5 ember. Ez nekik nem nagyon éri meg.

Gondolom arra megy a dolog, hogy így (talán) többen fognak új játékot venni, ha használtan sem lesz sokkal olcsóbb, ha meg mégis használtan veszi, akkor a pass-ból jön neki bevétel. Kb. mint a tranzakciós adó, minden egyes tulajváltásnál lát pénzt belőle.

ON: FullHD 60fps nálam is elvárt volt alapból.

[ Szerkesztve ]

(#18) mephi666 válasza BiP (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

1szer, de nagyobb profitot és több ember vásárlásához is vezethet :K pl 15ezer a játék, amiből azonnal van 6ezer haszna a kiadónak... (és ez a játék még továbbmegy 5 kézen, mire valaki megtartja végleg, de ebből már itt nincs profit) ...ha pedig ehelyett inkább megveszi mind a 6 ember 2-3évvel később 3ezer ft-okért a játékot, de már csak 6x1000ft a haszon? ugyanott van, csak később és "rohadtk*cs*gszemét" lesz a játékosok szemében, az pedig reklám szempontjából nem a legjobb

összefügg minden mindennel... lerombolhatja a konzol iránti keresletet is, ha így kötnek mindent az emberhez... azt nem kellene elfelejteni, hogy nem kötelessége a vevőnek vásárolni: mondhatja azt, hogy "kösz, nem... nem fogok sz*pni... megtartom inkább a pénzem" :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Shing válasza Blitz23 (#12) üzenetére


Shing
őstag

Csak mit csinálnak majd a ciklus végén... ha megszokják az emberek a 60FPS-t utána nem lesz buli a 30 dropokkal. :DDD

(#20) Def26 válasza mephi666 (#18) üzenetére


Def26
félisten

Számomra az egyet jelent azzal, hogy csak azokat a játékokat veszem meg amik nagyon nagy nevek. A kisebb játékokat egy évvel a megjelenés után.
Ahogy olvasgatom külföldön is ezekről írogatnak fórumokon. Sztem vissza fognak esni az eladások, mert többször is meggondolja az ember, hogy mit vesz meg.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#21) Mukorka válasza Tibi86 (#9) üzenetére


Mukorka
addikt

Átírtad a hsz-ed te szemét :(( :P ;]

Többieknek meg , teljesen mindegy milyen játék, a lényeg a felbontás és fps arány. Még szerencse hogy ezt is elértük...

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#22) dabadab válasza Mukorka (#21) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk pont egy autóversenynél az FPS elég sokat számít a játékélményben.
(Meg mondjuk már a Pole Position is tudta a 60 FPS-t 1982-ben :) )

DRM is theft

(#23) Helmoras


Helmoras
őstag

Egy autos játéknál még relative könnyen meg is oldható ez a 60 fps dolog mert nem sok minden van ami komolyabb droppolásra késztetné, majd egy BF 4 szintü gamere leszek kiváncsi mondjuk multiban :)

(#24) mcwolf79 válasza mephi666 (#18) üzenetére


mcwolf79
veterán

De szerintem megint a hazai viszonylatból indultok ki.
Odakint sokan megtehetnék, hogy új játékot vegyenek, csak megvan a lehetőség, hogy 2-3 hét múlva akár 30-40%-kal vegyék olcsóbban meg a használtat.
Valszeg a kiadók is úgy számolnak, hogy ha ezeknek a potenciális új játékot megvásárló/ akik meg is tehetnék) közönségnek a 30-40 %-a megveszi mégis az újat már akkor jobban járnak, mintha egyszer adnák el drágábban.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#25) Hunpriest válasza Mukorka (#21) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Azért mert megy az örömködés, hogy 1080p/60fps miért gondolod, hogy mindegy milyen a játék? :F

Mondjuk a Turn10 munkásság ismerve szinte biztos, hogy nem lesz gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#26) Normi™


Normi™
őstag

Gyönyörű :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#27) Helmoras


Helmoras
őstag

Ezzel a használt játék dologgal annyi a gondom, hogy ha ugye nem lesz mondjuk tegyük fel egyáltalán használt piac, a boltoknak nem lesz érdeke csökkenteni a már megjelent játékok árát hogy elgondolkoztassák a vevőket hogy inkább új gamet vegyenek a használt helyett, így sokkal lassabban fog lemenni a konzoljátékok ára a boltokban :S

(#28) dabadab válasza mcwolf79 (#24) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem erősen túlbecsülöd az "odakintiek" költési hajlandóságát. Én nem nagyon látom, hogy a konzolpiacból bármennyivel több pénzt ki lehetne sajtolni ilyen módszerekkel.

DRM is theft

(#29) mephi666 válasza mcwolf79 (#24) üzenetére


mephi666
nagyúr

összetett a dolog és csak annyit mondok: próbálják meg nyugodtan, aztán majd meglátják a végeredményt :DDD azért nincs mindenhol kolbászból a kerítés külföldön sem, sokan pedig racionálisan próbálnak gondolkozni és inkább várnak pár hetet... kevés szerintem az a játék, ahol vakon előrendelik és kifizetik érte a megjelenéskori teljes árat... (speciel 2 játékot vettem eddig előrendeléssel: d3 pc-re és forza4 x360-ra... mondjuk ennél meg is voltam kötve, mert ntsc verzió kellett az amerikai boxomhoz... egyiket sem bántam meg, de inkább 10-15font körül vásárolok külföldről)

ui: személyes tapasztalatom németekkel volt eddig és hiába voltak tehetősebbek, nem voltak hajlandóak ész nélkül költekezni... meggondolták, mire/mennyit adnak :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Blitz23 válasza Shing (#19) üzenetére


Blitz23
tag

:DDD :DDD :DDD
2-3évig marad a 60fps szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31) danikollar


danikollar
őstag

A játék biztos jó lesz, főleg FullHD 60fps-sel.

Ám az ilyen innen-onnan halott pletykákat nem szeretem, amik már most melegedésről és gyenge kihozatali arányról beszélnek. Mindig csak a pletyka megy.

(#32) BiP válasza danikollar (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

"Mindig csak a pletyka megy."
Ilyenekről hivatalos forrásból nem is fogsz hallani a megjelenés előtt (utána se nagyon).
Marad a pletyka. De ilyet (gyártási nehézségek) nem nagyon szoktak kitalálni mindenféle alap nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#33) danikollar válasza BiP (#32) üzenetére


danikollar
őstag

Lehet mesterségesen generált is a pletyka. (pl.: Sony)

[ Szerkesztve ]

(#34) Tibi86 válasza Mukorka (#21) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Én kérek elnézést! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) konikan


konikan
aktív tag

Mintha a Spanyol viaszt találták volna fel, de a mai játékoknál azért a FullHD és a 60 FPS nem egy nagy dolog. :F

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#36) mephi666 válasza konikan (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

konzoloknál az :K főleg, ha hozzávesszük, hogy 8éve az x360 indulásakor nem volt minden háztartásban fullhd tv (még most sincs, márpedig a konzolok elsősorban szvsz tv-re vannak kötve)

...és azért most sem csúnya 720p-ben 2méterről, 40colon :K pc más tészta: közelebbről nézi az ember, nagyobb felbontás és kisebb pixelek kellenek

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) wolruf válasza mephi666 (#36) üzenetére


wolruf
őstag

"...és azért most sem csúnya 720p-ben 2méterről, 40colon pc más tészta: közelebbről nézi az ember, nagyobb felbontás..." ... plusz nagyobb elvárások :D

Számomra teljesen elfogadható 42"-en egy X360 által adott grafika pl. Forza esetén. PC-n FSX-nél nem vagyok hajlandó 1680x1050 alá menni, mert az már húdecsúnya :) Pedig produkál is kb. 20 FPS-t :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#38) Neoteric


Neoteric
addikt

Az a baj ezzel h így tulajdonképp nem a játékot veszed meg, hanem a használati jogát. Veszel vmit, ami a tiéd, de mégse tudod túladni, mert a vevőnek extrába még fizetni kell a használt cuccért. Ez kb olyan mintha a hasznaltauto.hu-n eladott járgányok után még tejelned kéne a VW-nek, Opelnek, stb..
Lehet én látom rosszul a dolgokat, de ez így nonszensz.

PSN: ne0teric_sAN

(#39) Xirtam válasza Neoteric (#38) üzenetére


Xirtam
veterán

Ja végül is használ autónál sem kell átírni a forgalmit stb. ugye?

(#40) dabadab válasza Xirtam (#39) üzenetére


dabadab
titán

Így van, mit keres Csubakka az Endoron?

:U

DRM is theft

(#41) Shing válasza Xirtam (#39) üzenetére


Shing
őstag

Azért az enyhén komolyabb és összetettebb dolog.

(#42) Mister_X válasza Xirtam (#39) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A lényeg az, hogy itt nem ezt szoktuk meg és, mint minden változás, ez is nehéz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#43) mephi666 válasza Xirtam (#39) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért az autó kicsit komolyabb dolog, mint egy játék... ennyi erővel minden könyvről, cd-ről, dvd-ről, bd-ről kaphatnál egy tulajdoni lapot, amit eladásnál 1500ft-os illetékbélyeggel tudnál csak átíratni :U és ezek még közelebb is állnak a szoftverhez, mint egy autó

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) dabadab válasza Mister_X (#42) üzenetére


dabadab
titán

Nem, a lényeg az, hogy ezzel a cégek hosszú múltra visszatekintő társadalmi és jogi alapelveket akarnak átírni.

DRM is theft

(#45) Xirtam válasza mephi666 (#43) üzenetére


Xirtam
veterán

Egyáltalán nem komolyabb, veszel egy játékot fizetsz a licenszért, hát gyerekek ha már tovább akarok adni egy Licenszt az legyen már nehezebb. Egyetértek a gyártókkal. És díjazom ezt.

(#46) Def26 válasza dabadab (#44) üzenetére


Def26
félisten

OMG. :U Ezt te sem gondolod komolyan.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#47) dabadab válasza Xirtam (#45) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként ezt a forgalmiátírast hogyan sikerült idekeverned? Mert semmi köze nincs a témához.

"hát gyerekek ha már tovább akarok adni egy Licenszt az legyen már nehezebb."

Miért, ez milyen társadalmi érdeket szolgálna?

(#46) Def26: a first sale doctrine (van magyar neve is, de az pont nem jut eszembe (közben meglett: jogkimerülés)) egészen pontosan arról szól, amit most a játékkiadók meg akarnak kerülni. Nem látom, hogy ebben mit lehet nem komolyan gondolni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) Xirtam válasza dabadab (#47) üzenetére


Xirtam
veterán

Lényegtelen, eleve egy Forza 5-ről szóló hírnél miért megy a fröcsögés a használt játékokról? :W

(#49) dabadab válasza Xirtam (#48) üzenetére


dabadab
titán

"eleve egy Forza 5-ről szóló hírnél miért megy a fröcsögés a használt játékokról?"

Merthogy ez olyan téma, ami érinti a Forza 5-öt?...

DRM is theft

(#50) Def26 válasza dabadab (#47) üzenetére


Def26
félisten

Európán nagy ívben szarnak erre. :( Ha jól emlékszem pár hónapja EU meg is szavazta, hogy jogodban áll eladni a terméket. Mégsem töri magát egyik multi sem.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.