Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez egyáltalán nem újdonság és félek tőle, hogy ez pénzügyileg még fájni fog nekünk játékosoknak.

Ez a mondat pedig:
"..olyan szinten konfigurálható, hogy akár havonta tíz új autóval is bővülhet a versenygépek kínálata."
Valójában a ezt jelenti:
Annyira nem lesz kész a program a megjelenésre, ezért kénytelenek vagyunk DLC-ként kiadni az autókat.

Okosan megfogalmazott marketing bullshit. Úgy állítják be mintha most találnák fel az update fogalmát :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) mephi666 válasza .LnB (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

"Így tarthatták a megjelenési határidőt, a későbbi kiegészítések pedig ingyenesen hozzáférhetővé válnak minden játékos számára DLC formájában."

...úgy legyen :K meg nehogy véletlenül az legyen, hogy ingyenes dlc-ben jön 10 átlagosabb kocsi, fizetős dlc-vel pedig a nyálcsorgatós :DDD

...mondjuk szerencsére pont a forza az a játék, ahol dlc-k nélkül is van akkora tartalom, hogy egyáltalán nem lehet az embernek hiányérzete

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) danikollar


danikollar
őstag

A havi tíz autó nem újdonság, a Forza 4-hez is havonta jöttek DLC-k, az más kérdés hogy nem ingyen. Szóval ugyanolyan bővíthetőek voltak az eddigi Forza-k is.

(#4) Crazyman33 válasza mephi666 (#2) üzenetére


Crazyman33
senior tag

"..mondjuk szerencsére pont a forza az a játék, ahol dlc-k nélkül is van akkora tartalom, hogy egyáltalán nem lehet az embernek hiányérzete"

így van. A fizetős DLC-ket most is nyomatták az arcunkba. ugyanúgy kemény pénzekért. Hogy ez fájni fog nekünk? Már akinek.
Akinek van pénze az egyből megveszi, van aki csak fél-egy év múlva, ha leakciózzák. Van aki sosem fogja megvenni.
Semmi hátrány nem éri. Nálunk is a 4 év alatt egy verseny épült DLC-re. Nemrégen a Porsche Bajnokság. Emiatt vettem meg én is ezt az egy csomagot.

nem új ez a dolog. Mindenhol az utolsó bőrt is le akarják húzni az emberről és mindenből pénzt csinálnak...Ha nem ez menne a Forza4-nél két éve, akkor most ezen meglepődtem volna...
Anno a 4 még meg sem jelent, de már reklámozták a DLC csomagokat, mikor mi lesz...

Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

(#5) Gomez86


Gomez86
őstag

Ahogy mephi666 írta: Van elég tartalom hogy az alapjáték is odacsapjon. Már az előző forzáknál is azt csináltam hogy csak azokat a DLC-ket vettem meg ahol olyan kocsik voltak amik közel álltak a szívemhez (Porsche pack, Audi Sport Quattro, etc) a többiből meg letöltöttem a sample-t.

Ha ezzel fedezik azt a költséget hogy kiadás után is foglalkozni kell a játékkal, akkor áldásom rá. Nem hiszem hogy ez az átlagos játékosnak ártalmas lenne.

Viszont kicsit jobban erőltethetnék a több pálya, több helyszín témát....

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#6) mephi666 válasza Gomez86 (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#4: én még egy dlc-t sem vettem hozzá, habár a porsche-csomag nekem is tetszene, de eléggé vaskosan megkérik az árát, így beérem a ruf-okkal... ami inkább zavaró volt, az horizon-nál az "1000club" ...forza3 98%on áll nálam, 2 acsi hiányzik még a 100%-hoz és a forza4 is jól áll, maxolható mindenféle dlc nélkül, de itt a horizon-nál költeni kellene rá emiatt, ami kicsit elkeserít (bizonyos gyártók autóival teljesíteni kell adott feladatokat, de az ingyenesen elérhető autóknál legalább 1-el több kell minden acsihoz :( ) ...de ez legyen a legnagyobb bajom

ami nagyon tetszene f5-nél, ha visszahoznák azokat a pályákat is, amik a 3-ban még benne voltak, de a 4ben már nem (pl new york) ...meg amit máshol már említettem: ha lennének változó napszakok és időjárási viszonyok is... akkor tényleg 100%os lenne nálam a játék, mert így "csak" 98% :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) G4ga


G4ga
őstag

A hírt pont arról szól hogy az alapjatek lesz kevesebb mert nem tudjak időben befejezni, mert mar nyomni kell a lemezt!

Más kérdés hogy ha ez a hiányosságot ténylegesen ingyenesen teszik elérhetővé a játékosok szamara.

(#8) gianni85 válasza mephi666 (#6) üzenetére


gianni85
veterán

Tudtommal a Porsche licensz még mindig az EA tulajdonában van, azért is kerül annyiba. Én fájó szívvel hagytam ki eddig még a pakkot, mert a carrera gt máig az egyik leginkább bálványozott kocsim.

(#9) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

A Forza 4-hez tudtommal nem sok pálya jött, tolképp nem is tudok róla.
Nekem ez egy elég erős ok már önmagában, amiért még a GT sorozatot választom. a GT6-ban elég sok pálya lesz, és ez ugye még bőven bővülni fog, akár havi egy pályával is. (így a 40 teljesen egyedi pálya simán elképzelhető)

A pCars még ettől is durvább lehet pályaszámban...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#10) .LnB válasza unrealnoise (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az egyetlen negatívum amit elisnerek a Forza4 ellen az a pályák száma. Simán elférne a duplája.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) gianni85 válasza .LnB (#10) üzenetére


gianni85
veterán

Na igen, ha mondjuk kihagynák a Ford Ka kaliberű autókat, egyből felszabadulna erőforrás pályamodellezésre :D

(#12) mephi666 válasza gianni85 (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig kellenek az ilyenek bele :DDD el lehet velük szórakozni, múltkor is barátnőmnek valami hasonló kocsit raktam össze, festettem lilára, tettem rá szép csillagokat és fújtam rá a nevét... nagyon csajos gép lett... aztán felhúzva talán a600-ra és mentünk egymás ellen a ringen :) jó ez, hogy csomó átlag utcai kocsiból is igen harapós dögöket ki lehet hozni...

a pályák száma szerintem teljesen rendben, csak 1-2 régi hiányzik, amit hagyhattak volna benne :K meg így is ment a sírás, hogy le kell töltögetni új autókat és ez nehéz kambodzsából betárcsázós neten... dlc-vel érkező új pályáknál mekkora csomagok lennének, ha a 4k-hoz mért textúrapakkokat nézzük? pár gigabájtosak pályánként? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) unrealnoise válasza mephi666 (#12) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Rendben van? Hogy mondhat ilyet bárki is? Még a GT6 majd 40 pályája közt sincs egy csomó klasszikus... Nem hogy a Forza 4 és talán az 5 esetében... Inkább legyen jóval kevesebb járgány (nekem pl 500 is sok már :D), de még több pálya, Imola-tól kezdve mindenféle...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#14) gianni85 válasza unrealnoise (#13) üzenetére


gianni85
veterán

Én mindig úgy vallottam, hogy elég lennének bele a jobb sportkocsik, szuperautók, és a versenyautók (túraautó GT3/2/1 stb) és sokkal (értsd: nagyon sokkal) több pálya. Ilyen változtatás nyilván a sorozat eddigi múltjából fakadóan se lesz. Ha volt egy játékban 400+ autó, a következő részben 500+ lesz alapon.

(#15) unrealnoise válasza gianni85 (#14) üzenetére


unrealnoise
senior tag

jaja, aminek nagyon értelmét sem látom, oké, kell a nagy autó választék, de bazdmeg, ki ne szeretne a világ minnél több részén autókázni? nem is értem a Forza rajongók miért nem követelnek még több tartalmat... a szaros autós DLC-kkel a seggüket is kitörölhetik. Oké, hogy jók azok, opció, ha kell megveszed, ha nem, akkor nem, de pályákból sosem árt a több, pláne, hogy ami van pl a Forza 4-ben, az nekem kevés...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#16) Crazyman33 válasza unrealnoise (#15) üzenetére


Crazyman33
senior tag

"nem is értem a Forza rajongók miért nem követelnek még több tartalmat..."
te ezt most komolyan írok? ha ezen a bolygón laksz akkor te is tudod hogy lekakilják a userek fejét...
ha ez így működne akkor első körben azt követelnénk, hogy a DLC autókat, amit végülis a teljes játékból csípnek le, adják már oda amikor kifizetjük a teljes játékot...

Ahogy nem érdekli őket hogy a többségnek a 10 autóból 8 kaki, nem érdekli őket hogy nem működik a Leaderboard, nem érdekli őket hogy állandó hibák vannak az online lobbikban, nem érdekli őket hogy némelyik autóban a bukócső pont szemmagasságban van, nem érdekli őket, hogy van olyan autó amiben a belső tükörben fordítva mutatja a képet (aki balról jön az valójában jobbról előz), stb.

Mi örülnénk a legjobban ha ez így működne hogy mi követelünk, ők meg teljesítenek. Egyszer nézz körül a hivatalos oldaluk fórumán, van panasz és követelés bőven...

Ahogy mondod pályákra kellene rágyúrni, de szó nélkül! Csak szerintem azt kevesebben vennék, max a hc-k.

Forza Racing Hungary--- http://forzamotorsport.hu--- Köridő, és sok Online verseny Forza rajongóknak.

(#17) scampolo84


scampolo84
aktív tag

Odáig jutott a fogyasztói társadalom, hogy ilyen szinten tolják le a torkunkon a sz**t és még örülünk is neki? Érdekes :U

(#18) .LnB válasza scampolo84 (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen tolják, de nem örülünk. Amíg dől a pénz tojnak ránk.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) Gomez86 válasza mephi666 (#6) üzenetére


Gomez86
őstag

Nekem a horizon kimaradt, mert nem szeretem az árkád autóversenyeket (inkább FPS-t játszok akkor)

Viszont amit írsz az időjárás, meg a napszakok: Pont ezt fogalmaztam meg én is a haveromnak akivel pár havonta tartunk egy forza napot, amikor áthozza a box-át és egy napig csak rójjuk a köröket :)

Illetve még hozzáadtam neki egy dolgot: a boxkiállás jobb kidolgozását. Mind grafikailag, mind pedig taktikailag. Szoktunk játszani endurance-t ahol egyszer kötelező kiállni, nos jó lenne játszani az üzemanyagmennyiséggel, vagy a gumicserével néha. Plusz a 3-ban felhúzhattad a gumikopást, és az üzemanyagfogyasztást az égbe így elérve hogy tényleg elfoggyon a gumi az autóról, nos nekem a 4-ből ez hiányzott nagyon. remélem az 5-ben visszajön...

Achi-k nem annyira tartanak tűzben, inkább a versenynaptárat próbálom kimaxolni :) De még van benne bőven.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#20) mephi666 válasza Gomez86 (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

horizon-ban napszakok már vannak :D ebből kiindulva lehetne időjárás is simán az 5. részben... emlékszem mekkora jó volt úgy 15éve (azt hiszem) rally championship-ben szakadó hóban csapni neki :D mondjuk ez más kategória és lehet, hogy csak poénnak lenne jó (jégen mire menne az ember egy zonda-val, ha realisztikussá is tennék a dolgot?)

most kezdtem el red dead redemption-nel játszani és ott is bejött pont ez, hogy változnak a napszakok, fúj a szél, esik az eső... király érzés "ellovagolni a naplementébe" úgy, hogy csak 1lóerő van az ember alatt... hasonló élvezet lenne többszázzal ugyanez :D

endurance-t nem mentem túl sokat, de elég puritán tényleg a box... arra is lehetne adni (megtölteni élettel)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Gomez86 válasza mephi666 (#20) üzenetére


Gomez86
őstag

Nos igen, a hó/jég veszélyes dolog, mert nehéz beépíteni úgy a játékba hogy élethű maradjon, ugyanakkor élvezetes is.

Ez amúgy jelenleg is az egyik leg kevésbé élethű dolog a Forzában hogy a gázt lábujjhegyen adja "Stig". ha már egy 2-300 LE-s autóval 2-esben nyomsz egy padlót és ki vannak kapcsolva a segítségek, akkor már ellenkormányoznod kell, nem beszélve a tényleg erős autókról. de ez jól van így különben nem lehetne vezetni benne...

De egy kis eső + ésti versenyzés adná a hangulatot rendesen...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#22) danikollar válasza Gomez86 (#21) üzenetére


danikollar
őstag

De egy kis eső + ésti versenyzés adná a hangulatot rendesen...

Összegészében a Forza 4-et jobban szeretem, de ez az egy dolog, amiben jobb a GT5. Ott nagyon feelinges, és persze nagyon nehéz, a Nordschleife este, szakadó esőben, belső nézetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.