Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ANW2


ANW2
tag

Köszi az írást meg fogom nézni a filmet jó lett nagyon ez a kis előzetes. :)

(#2) Jofi81


Jofi81
őstag

Sikerült felkeltened az érdeklődésem. Amúgy is az a típus vagyok, aki minden címkét elolvas vásárlás előtt, szóval érdekel a téma. :) Ha lesz rá lehetőségem, mindenképpen megnézem.

(#3) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Háth inkább nem nézem meg, hogy a reggelit ha egészségtelenül is de némileg kiegyensúlyozottan ehessem meg! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#4) LJ.


LJ.
tag

Ez a film azt hiszem ugyan olyan lehet mint a Megetett társadalom vagy a Super Size Me. Szeretem ezeket a dokumentum filmeket, főleg mivel egy éven át Amerikában ilyen szarkaján kellett hogy éljek...

Fel is keltetted ezzel a kis előzetessel az érdeklődésemet, ahogy lesz lehetőségem megnézem. Köszi.

(#5) BloodRay


BloodRay
veterán

A trailert már meg is néztem, valamikor az egész filmet is meg fogom az biztos.
Köszönöm a rövid bemutatót. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6) Lenry


Lenry
félisten

na majd ha megnézem a filmet, akkor eldöntöm, hogy hatásvadász baromság-e

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Röviden összefoglalva a húsra: The Meatrix

(#8) JanR


JanR
addikt

En azert szeretem a Parizert ;]

Jo iras, biztos meg fogom nezni a filmet! :)

(#9) huszar90


huszar90
aktív tag

Feliratot tud valaki hozzá?
Mert eléggé felkeltetted az érdeklődésem :)

(#10) h-yle válasza Lenry (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Hatásvadásznak természetesen hatásvadász.
Viszont nem baromság. Édesanyám aki történetesen az élelmiszer iparban dolgozik, egy amerikai tulajdonú multinál vezető beosztásban, bőszen helyeselt mellettem, és sokszor állítottuk meg a filmet, hogy hozzátegyen még pár érdekes sztorit, szóval a valóság alap az garantált.

Persze a dolgok nagy része egyelőre M.o-ra még nem igaz, de ami késik nem múlik

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#11) hejesírásó válasza Lenry (#6) üzenetére


hejesírásó
senior tag

kicsit az. :B

de sztem belefér

(#12) hejesírásó válasza huszar90 (#9) üzenetére


hejesírásó
senior tag

szedd le a legfrissebb bsplayert.

rakd fel.

h abba beleraksz egy filmet, automaicje keres hozz feliratot a neten, neked csak nelvet kell választani. vagy google jóbarátod: opensubtitle és barátai.

(#13) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

mindenesetre valóban durva h egy sajtburger árán nem kapsz 1 g körtét vagy brokkolit :))

(#14) Blacksmith


Blacksmith
csendes tag

Rossz hír: nincs hozzá magyar felirat, sehol se a neten... :((

[ Szerkesztve ]

(#15) hejesírásó válasza hejesírásó (#13) üzenetére


hejesírásó
senior tag

*kg

Felirat: kérni kell supersubtitles forumon.

(#16) aram01


aram01
nagyúr

Jó írás de én inkább a kék pirulát veszem be :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) hejesírásó válasza aram01 (#16) üzenetére


hejesírásó
senior tag

:DDD

(#18) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Kösz, hogy felhívtad a figyelmet erre a filmre. Megnézem. :)

(#19) zolka78


zolka78
senior tag

Ezt a kérdést teszed fel az írásodban, hogy ha a termelők nem járnak jól, és a vevők sem járnak jól, akkor KI JÁR JÓL az élelmiszer iparban?. Azt hiszem erre tudok egy válasz félét ;] . Több mint tíz éve volt egy barátom aki egy kicsit hamarabb lett felnött mint én, és elkezdte a nagy betűs életet. Vidéki gyerek lévén közel volt az ipari húsfeldolgozokhoz, köznépiesebben a hízlaldához és a vágóhídhoz. Szépen felvásárolta a hulladék anyagot amit kidobásra szántak: füleket, bőröket, csontokat, porcokat meg kitudja még miket. Itt jegyezném meg, hogy pár év múlva már neki fizettek azért, hogy elvigye, ekkor jött a nagy felzárkozás az EU-hoz és rájöttek, hogy ez veszélyes hulladék. Na ő ezeket bedarálta, kicsit megsózta, meg vegetázta, meg mit tudom én. A lényeg, hogy ezek a dolgok szépen mentek, a különböző pékárut meg gyors kaját eladó üzletek, alapanyagait elő állító cégekhez. Ma már egész Európában terit, és kiköltözött a budai hegyekbe vidékről, és már szegény gyerek vagyok hozzá. Hát ő biztos jól járt :C .

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#20) benedekco


benedekco
addikt

véres, szaftos, vagy állatokkal szembeni brutalitás fellelhető a filmben, azaz mutatnak ilyesféle képeket?
csak mert ebben az esetben nem nézem meg

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#21) hejesírásó válasza benedekco (#20) üzenetére


hejesírásó
senior tag

Vért konkrétan sehol sem fogsz látni. Látni fogsz olyan gyorshízlaldában felcseperedett pipit akinek a súlyát a csontozata nem bír el, és nem tudnak járni.
sok hentesmelót fogsz látni, de ott már nem élnek az állatok.

pár pillanatra látni fogod (bár nem mondják h most mit látsz) ahogy a napos csibéket oltják, meg látni fogod ahogy egy g egy mozdulattal megöl nem tom hány tucat malacot, a sikítást hallani fogod, de vért konkrétan, meg hogy konkrétan meghalnak azt nem.

(#22) hejesírásó válasza benedekco (#20) üzenetére


hejesírásó
senior tag

eszembejutott egy jelenet ahol a még élő, ám túlsúlyos bocit villástargoncával tolják meg ilyenek, ez sztem az állatokkal szembeni brutalitást bőven kimeríti.

(#23) benedekco válasza hejesírásó (#22) üzenetére


benedekco
addikt

túlságosan is..... ezt már nem veszi be a gyomrom.... a megesszük a világot (nemtom az eredeti címét, lehet hogy ez az lehet hogy nem)-ban is volt egy csirke feldolgozó üzemes rész, a barátnőm megnézte az egész filmet, hogy biztos nincs-e benne ilyesmi, hát azt a jelenetet kivágta Nekem... a halászat is sokkolt néha, pedig az nem is volt annyira brutál...
így kimarad ez is... végül is valszeg úgyis csak felhúztam volna magamat rajta...
meg azon is felhúzom magamat, hogy mennyi kaját dobnak ki a kukákba, szeriontem arról is kéne egy tényfeltáró dokumentum filmet készíteni, hogy mennyi táplálékkerül a szemétbe, és hogy itt nyugat eu-ban Én és jó pár barátom 3-4havonta ugrunk csak el a közértbe, hogy vegyünk olajat, vagy vaj-at vagy egyéb apróságot, mert a többit "kiszedjük a művészbejárónál"
Van egy Kedves barátom aki pl 2 éve egy fillért sem költött boltban és ez tény! De volt olyan, hogy 30kiló hús volt bebaszva a kukába, vagy 10kiló lazac. És még sorolhatnánk a dolgot, nomeg rendszerint nem csak kaja található meg itt, hanem szelektivitás nélkül ömlesztve a működő elektronikai termékek keverve a textilneműkkel és élelmiszerekkel.
Na most jól kidühöngtem magam újra! Persze ez egyfelől jó, mert egy fillért sem kell költeni és sok ajándékot tudok haza küldeni, másfelől meg kinyírjuk a világot... :W

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#24) hejesírásó válasza benedekco (#23) üzenetére


hejesírásó
senior tag

merre van az az ott?

(#25) benedekco válasza hejesírásó (#24) üzenetére


benedekco
addikt

Koppenhága, de legyél nyugodt, hogy egy otthoni tesco is megtölt egy hét alatt 3-4 konténert szeméttel aminek a nagy része lejárt szavatosságú élelmiszer
amúgy Ausztria, Olaszo (bár ez nem az a minőség), Franciao, Svájc is teli jobbnál jobb kukákkal, amik mindmind teli élelmiszerrel... és ez felháborító!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#26) Timyyy


Timyyy
őstag

Hmm, érdekes lehet, sőt, fel is keltette az érdeklődésemet ez a kis írás... azt hiszem meg fogom lesni ezt a filmet. :))

(#27) hejesírásó válasza Timyyy (#26) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ez volt a cél :R

örülök ha célt ér.

(#28) hejesírásó válasza benedekco (#25) üzenetére


hejesírásó
senior tag

azt hittem azt akciózzák le ;]

viccet félretéve, tavaly volt egy mérgezésem tecsós darálthusi miatt. nem volt szavat lejárt közeli!

(#29) benedekco válasza hejesírásó (#28) üzenetére


benedekco
addikt

ja igen, elfelejtettem beleszőni, hogy a TESCO újrahasznosít míg az itteniek nem :P azaz az otthoni nagy lánc sokkal könryezetbarátabb ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30) hejesírásó válasza benedekco (#29) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ja tök jó nekem, hogy 5 ft-ot kér környezeti díj gyanánt a szatyrokért ami korábban ingyé volt. ez sztem tök simán egy bújtatott áremelés.

[ Szerkesztve ]

(#31) Timyyy válasza hejesírásó (#27) üzenetére


Timyyy
őstag

Szeretem az ilyen filmeket, de mivel egyre többel árasztanak el minket, egyre nehezebb kiválasztani hogy melyik igaz és melyik nem, vagyis leginkább melyik részek igazak, és mik kitaláltak, hogy még nagyobb botrányt robbantsanak ki belőle. :U

(#32) hejesírásó válasza Timyyy (#31) üzenetére


hejesírásó
senior tag

majd ha megnézd és eljutsz a wal martos részig kíváncsi vagyok mit fogsz gondolni.

nkem annak a résznek kicsit reklám szaga van :U

(#33) upszilon válasza Timyyy (#31) üzenetére


upszilon
őstag

Pontosan! Én is ezt érzem.

(#34) whiz válasza benedekco (#23) üzenetére


whiz
aktív tag

Az másik, nem ez. "We feed the world" az eredeti címe. Most vetítették le nálunk a könyvtárban az élelmezési világnapon... elgondolkodtató az is.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) mv


mv
aktív tag

Azt hiszem, hogy vegetáriánus leszek. :F

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#36) benedekco válasza mv (#35) üzenetére


benedekco
addikt

Sok sikert hozzá!
Ha elkezdi az ember utána már könnyen megy. A lényeg, hogy nagyon változatosan próbálj táplálkozni (sajna nekem ez nagyon ritkán sikerül). Pl a vasat és a fehérjét elég komolyan kell venni. Sok diót, spenótot, magvakat, szejtánt kell enni!
Kb 6 éve vagyok vega.... nem emléxem mikor lettem az. Ha nem tudok odafigyelni magamra akkor sűrűn érzem gyengébbnek magamat, de ez végül is a hiányos vega étrendemnek köszönhető, azok az ismerőseim akik változatosan tudnak táplálkozni nem éreznek ilyesmit.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37) mv válasza benedekco (#36) üzenetére


mv
aktív tag

Első lépésben száműzöm a silány minőségű élelmiszereket és a gyors kaját. Zöldséget és gyümölcsöt eddig is nagyon sokat fogyasztottam. A húst nagyon szeretem, a film (és a többi alkotás hasonló témában) viszont elvette a kedvemet. Újra fogom gondolni az étkezési szokásaimat az már biztos. A többi majd kialakul. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#38) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Angol nyelvű feliratot tud valaki linkelni, mert én egyáltalán nem találtam? Előre is köszi! :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#39) 8nemesis8 válasza mv (#35) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jól kib*sznál magaddal ;]
Vannak érvek ez mellett.
De alapesetben a szervezetednek szüksége van állati fehérjére is, nem azt mondom, hogy nem lehet pótolni, de szerintem nem a legjobb a vegaság. :(

(#40) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Köszi a rövid bemutatót, majd meglessük. ;)

(#41) Vamp válasza benedekco (#36) üzenetére


Vamp
senior tag

Mi értelme vegának lenni? Azon kívül, hogy nem veszel részt az állati eredetű dolgok felhasználásában? A szervezetnek miért jó?

(#42) mv válasza 8nemesis8 (#39) üzenetére


mv
aktív tag

Az olcsó, vacak Eszkó gazdaságos felvágottakban, virslikben stb. mennyi az állat eredetű fehérje? Szerintem nem sok. :( Az ilyen és hasonló gyenge minőségű élelmiszereket fogom száműzni az étrendemből. Nem hinném, hogy teljesen lemondanék a húsevésről, inkább eltolom az arányt zöldség-gyümölcs felé (arról legalább lehet tudni, hogy miből van).

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#43) siti


siti
senior tag

múltkor láttam a hogyan készül sorozatban a naposcsibe gyártást.
kicsit fennakadt a szemem hogy gyártják őket, de egyszeri falusi gyerekként kicsit meglepődtem, hogy bizony nagyüzemben ez hogy megy.
kis csibék egészen a dobozolásig nem jönnek le a futószalagról, és ott is kapják az ívet rendesen. szerintem a téglagyárban kíméletesebben bánnak a termékkel.
láttam falun naposcsibe keltetőt, de a nagyüzemi gyártás túltett mindenen. ahogy kis pelyhes csibék bukdácsoltak a tojáshéj leválasztón, meg a tyúk-kakas válogatón, szóval megsajnáltam őket. megyek inkább megeszem malackát...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#44) Vamp


Vamp
senior tag

Na megnéztem. Ez a film elég komoly, bár egy részét nem értettem azért, felirat nincs sehol... Elég súlyos, hogy odakint már perbe fognak, ha a multi génmódosított szarját találják meg a földeden, és neked kell bizonyítani, hogy nem loptad.

(#45) hejesírásó válasza Vamp (#44) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ÓÓÓ, hát ezt a monsantó már évek óta így csinálja. amikor a multkor láttam idehaza két sor kukoricát, ami elé ki volt rakva a monsantó tábla, ökölbe szorult a tenyerem, és felállt a szőr a hátamon.

a napos csibénél az oltás azzal a kattogós géppel nem tetszik, nem éppen barátságos. kiráz tőle a hideg.

[ Szerkesztve ]

(#46) sptkyle válasza Mákos7észta (#38) üzenetére


sptkyle
senior tag

Angol felirat itt.
Leírás alapján felkeltette a film az érdeklődésemet. Megyek, megskubizom. Thx. :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#47) jorden06


jorden06
senior tag

nincs még magyar felirat? :U pár hete azt olvastam, hogy rajta vannak, és még pár nap

(#48) sgery


sgery
őstag

sose lesz hozzá felirat? :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#49) vismaior válasza sgery (#48) üzenetére


vismaior
csendes tag

Felirat itt:

[link]

(#50) e=mc²


e=mc²
őstag

Ambulimax Provider

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.