Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Remek hír, ha jól működik :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Alteran-IT válasza Fecogame (#1) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Biztos ugyan úgy működik, mint az összes állami rendszer, vagyis jó szarul, de nem baj, ezt is biztos jó pénzért csinálta valami kormányközeli "IT" cég, amelyiknek igazából halvány lila fingja sincs az informatikához, csak a google-ről összeszedett "tudásukkal" sikerül mindig összedobniuk valami olyat, ami mindig éppen, hogy csak működik, azt jól is van az úgy.

(#3) BazsiBazsi válasza Alteran-IT (#2) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

:C szarazegész
Az igazolt használtam 2x eddig, kicsit nehézkes belekezdeni mert nem teljesen tiszta a dokumentáció szóval ez remek hír a jövőre nézve. Az utóbbi években nagyon sokat fejlődött az ügyintézés.

(#4) dajkopali válasza Alteran-IT (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

sok esetben igazad lenne, a NAV fejlesztéseinél pont nincs

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) zolomon17


zolomon17
senior tag

"az eBEV-portálon keresztül igényelhető, ami jelentősen lerövidíti az ügyfél, a NAV és az adott bank közötti kommunikációt"

Ha egy mondatban szerepel az eBEV, akkor az jót nem jelent. Nem tudok hirtelen még egy ilyen nehézkes, őskövületre hajazó, pocsék UI-jal ellátott rendszert (főiskolán a Neptun/ETR volt hasonló szörnyszülött talán).

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#6) Alteran-IT válasza dajkopali (#4) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Mert nem használja a nav fejlesztéseit szinte senki az év nagy részében, amikor meg használnák kicsit többen, akkor összeomlik az egész a KAÜ-vel együtt (hír is volt, remélem emlékszel), mert ugye arra a szarra épül minden tovább szar.
A nyomtatványkitöltőjük is azon kívül, hogy elavult, stabil egészen addig, míg egy nyomtatványt kitöltesz és beküldöd azon keresztül, viszont amikor többet kell beküldeni egyszerre, főleg csatolmánnyal, akkor bedöglik az egész a 2.-3. után akár, szóval egy kalap szarok a nav fejlesztései is, csupán nem minden felhasználónál derülnek ki, egy programnak meg nem az első lépésig, vagy egy percig kell jól működnie, hanem a lehető legtovább, sajnos ez a magyar állam programjainál nem így működik, ahogy más esetben sok minden más sem úgy van, ahogy lennie kellene.

Meg ugye egy programnál nem csak a stabilitást, hanem a hasznosságot is kell nézni, így meg végképp nem állják meg a helyüket az állami/nav (amúgy a nav is állami, felesleges külön emlegetni) rendszerek, persze ahhoz hogy ezt is lásd, valami jelen korhoz közelebb álló viszonyítási alappal kell rendelkezned, nem csak a magyar állami programokat kell összehasonlítani egymással, mert a szart felesleges a szarral összehasonlítani, max. egyik kicsit rosszabb mint a másik, vagyis a másik jobb mint az egyik, nézőpont kérdése az egész, én nagyobb tapasztalattal és bővebb ismeretekkel valahogy a szar jelzőt nem tudom sem az állami, sem a nav "informatikai" rendszerei elől kihagyni.

(#7) buherton válasza Alteran-IT (#6) üzenetére


buherton
őstag

"Mert nem használja a nav fejlesztéseit szinte senki az év nagy részében"

[link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#8) otapi


otapi
tag

Khm, eddig sem az igénylés volt a lassú, meg nem is az hogy a NAV-os ügyintéző elkészítse a papírt, hanem hogy eljusson a papír ahova el kell... Január 7-én igényeltem otthonról "elektronikusan az „IGAZOL” nyomtatvány ügyfélkapus benyújtásával", már 8-án elkészült, de kb. 24-re sikerült csak kipostázniuk (kézzel írott címzéssel ahogy 2020-ban kell :) ). Ha ez a nagy újításnak köszönhetően tesz még egy vargabetűt a KHR felé, attól gondolom nem lesz gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#9) johnywalker


johnywalker
őstag

Miért nem tudtok örülni a propagandának? :C Tanulni kell még az unortodoxiát!

(#10) dabadab válasza dajkopali (#4) üzenetére


dabadab
titán

Csak annyit mondok, hogy ÁNYK.

DRM is theft

(#11) mad823 válasza otapi (#8) üzenetére


mad823
őstag

Nem érted. Elektronikusan kerül továbbításra abban a pillanatban, ahogy elkészül. Az nyilván más kérdés, hogy aki a BISZ-en keresztül megkapja (nevezzük hitelnyújtónak a példa kedvéért), az mennyire gyorsan fogja feldolgozni.

(#12) Gyula84 válasza Alteran-IT (#2) üzenetére


Gyula84
veterán

én használtam ezt azt elég jól megy, mikor csináltattam ügyfélkaput akkor az ügyintéző úgy fogadott csinálunk ha éppen nem fog leállni a rendszer :DDD

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#13) rigoberto válasza Gyula84 (#12) üzenetére


rigoberto
őstag

egy jó ideig így fogad majd. ;)
aztán mire megszokjuk, hogy ez ilyen, jön egy másik "remek" újítás.

[ Szerkesztve ]

(#14) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azt hittem, hogy a Norton Antivirus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.