Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) Geri Bátyó válasza MongolZ (#69) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kicsit napirégészkedtél (bocs :) ), de nem tudok nem reagálni.

Részben azért, mert el vagy tévedve a pékekkel kapcsolatban. A sógorom pék (igaz, már más területen dolgozik), így bizton állíthatom, hogy az általad írt 25K-nál jóval többet termel ki naponta (úgy kb. 3-4-szeresét) és ezt stabilan, minden nap, mert kenyérre mindig szükség van. Igen, hétvégén is!
Ellentétben egy mérnökkel, aki van, hogy semmit sem termel és a hétvégéi (általában) szabadok.
Viszont, szerinted mit enne a mérnök, ha nem lenne a pék? Meg a hentes! És mit csinálna, ha nem ülne napi 12 órában a pénztár mögött senki? Valamint, ha út közben vizelnie kell és nincs a vécésnéni? És ha nincs az utcaseprő, hogy felszedje azt a szemetet, amit a "mérnökúr" lazán eldobál?
Szerintem mindenki megérdemli, aki jól és becsülettel végzi a munkáját, hogy meg tudjon élni a fizetéséből.
Én a helyedben nem becsülném le a vécésnénit sem, mert ő takarítja el az az "értéket", amit te létrehozol! :DDD

Cégalapítással kapcsolatban már írtam korában.

Én is ismerek pár programozót a Dunántúlon. 300-600K nettót keresnek, 1 diploma, 1 nyelv, több éves gyakorlat. Esetedben 3 lehetőséget látok:
1. Olyan környéken dolgozol, ahol nincs sok lehetőséged.
2. Túlképzett vagy (ezt az indokot hogy utálom a munkáltatók részéről) és ezért nem kapsz jobb munkát.
3. Valamit nagyon rosszul csinálsz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.