Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csemike válasza föccer (#50) üzenetére


Csemike
csendes tag

Te is meg tudod keresni, hogy a lakóhelyetek szerint melyik védőnőhöz tartoztok. :) Itt van egy adatbázis. Amúgy a terhesgondozást végző védőnők általában a helyi szakrendelőben működnek.

(#52) föccer


föccer
nagyúr

Úgy néz ki a dolog, hogy jan,10.-én megyünk a következő ultranhangra :) Amint megvan az eredény, adom az infót.

Addig még asszonyságnak mennie kell vérvételre, meg belgyógyászhoz, meg fogorvoshoz. Csináltatott már ekg-t. Mindez ugye rutinnak számítanak a kismamáknál.

Nemrég volt védőnőnél. Kapott egy csomó reklám- és tájékoztató anyagot. Most éppen durcizik és azt olvassa :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53) Def26


Def26
félisten

Gratula. :)

...és persze mától újra 3 év a gyes. :))

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#54) Dany007 válasza föccer (#52) üzenetére


Dany007
veterán

Hihi!

MI hétfőn megyünk a 2. ultrahangra! :) Már alig várom. Remélem mostmár kicsit többet is lehet látni belőle...

Olyan sok reklám / ismertető újságot mi is kaptunk :D Hát nemsemmi! Én nagyon meglepődtem. Részben azért pozitívnak tartom ezt. Persze nincs mihez viszonyítanom, de jó dolog, hogy így is próbálják informálni a kismamákat és persze a kispapákat is :)

Üdv. :)

(#55) föccer


föccer
nagyúr

Köcc.

Most járunk/nézünk utána az ilyen dolgoknak. Családi adókedvezmény, családi pótlék, meg ilyenek.

Ha valaki nagyon vágja az ilyen témát, akkor az ne kíméljen.

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy mikor, mekkora juttatást kap a család az államtól, illetve mekkora juttatást kell biztosítania a munkáltatónak. Hiába no, tervezni kell a havi költségvetést :D

üdv, föccer

mod:

Danny: elvileg mi is 7.-én mentunk volna, csak 10.-e lett belőle. Lassan mehetek megvenni a következő vitamint asszonyságnak, szóval repöl az idő :DDD

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#56) Def26 válasza föccer (#50) üzenetére


Def26
félisten

Szvsz egy nagyon fontos dolog van. Anyóst messze kerüld el. Látogatni lehet, de soha ne lakj vele egy fedél alatt. ;)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#57) Dany007 válasza föccer (#55) üzenetére


Dany007
veterán

Mi elvileg jövőhéten leszünk 11 hetesek. Ha jólsejtem ti kb a 12.-ben vagytok?
Elvileg 12. héten kell a 2. UH-t megejteni, de minket valamiért az elsőhöz 4 hétre hívtak be. Mind1 is :)

A vitaminról még csak annyit, hogy nekünk a házidoki azt mondta, hogy nem kell szedni. Most pénteken mentünk vissza a laboreredményekkel és nagyjából minden jó volt. Semmiből sincs hiány, és hogy ezért nem kell szedni vitamint. =/
Hát nemtudom... Lehet ,hogy most nincs hiány, de azért ha az a baba nekiáll ténylegesen is nőni, akkor bizony nagyon sok vitamint és ásványi anyagot fog elvonni az anyától... Szóval nemtudom. B.nőm is vitaminellenes, illetve úgy van vele ha nem muszáj akkor nem szedi. Na most ebben a doki csak megerősítette... Szerintem meg azért elfért volna egy normál adag vitamin, persze azt sem túlzásba víve.

(#58) föccer válasza Def26 (#56) üzenetére


föccer
nagyúr

Azon már túlvagyok :DDD

Rémálmaimban sem jön elő a kép, hogy Babócával oda (vissza) mennénk lakni...

Szerencsére (és a szorgalomnak) hála van hol lakni. Igaz nem túl nagy ez a 44 mm^2, de még mindig sokkal több, mint ami sokaknak van. Még 2,5 év törlesztő :((

Leginkább e a része aggaszt. Ezért is lenne jó tudni minél előbb, hogy pontosan, mikor mennyi pénzt fog befolyni a kincstárba. Ugye a havi 170-180k törlesztő mellett (köszi chf) eléggé ki vagyunk centizve. Bár most minden ok, ha nem is fényesen, de kijövünk a pénzünkből. De ha nem tudjuk tartani ezt a bevételt, akkor ugye át kell alakítani a mostani pénzügyi életünket. De ezt addig nem nagyon tudjuk újratervezni, amíg nem tudjuk a pontos számokat. :(

Mert ugye az is lehet (extrém esetben), hogy dobbantunk ebből a lakásból. (más konstrukcióra váltani a hitelt nem nagyon akarom. Akkor inkább másik lakás. Adás-vétel alatt lehet úgy alakítani a dolgokat, hogy ne fájjon annyira :D ).

Az ilyen nagy volumenű dolgokhoz meg idő kell, és nem az utolsó 2 hónapban akarom ezt csinálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59) föccer válasza Dany007 (#57) üzenetére


föccer
nagyúr

Szent Györgyi Albert mondta annó, hogy a vitamin egy olyan dolog, ami akkor káros, ha nincs :)

Ártani biztosan nem árt. Nem azt mondom, hogy lenke féle bombát kell két pofára zabálni, de egy 1 grammos c vitamin, és egy femibion sosem árt. Az én asszonyságom sem szeret semmit pluszba megveni/megenni. Én azt úgy oldottam meg, hogy elmentem, megvettem és odaadtam neki, hogy tessék eztet tessék enni.

A c vitamin meg egyébként is enni kellen...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#60) Def26 válasza föccer (#58) üzenetére


Def26
félisten

Az elég gáz. :( Mi hál' istennek forint alapon vettünk fel lakáshitelt.

Szvsz egy gyermeknél a jelenlegi támogatással is mínuszba lesztek, hacsak nincs a hátad mögött a szülői támogatás. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#61) tildy válasza Def26 (#53) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez inkább :( :(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) Def26 válasza tildy (#61) üzenetére


Def26
félisten

Kinek mi. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#63) föccer válasza Def26 (#60) üzenetére


föccer
nagyúr

Anyámat tavaly tavasszal temettük. Apámat azóta nem láttam :)

No, nem mintha eddig olyan marha sokat toltak volna a szekeremen :). Asszonyság részéről a szülőket nagyjából "elhasználtuk" a lakvásárlásnál :) Nem kevés zsét toltak alánk, amiért ezúton is köszönet. Az szóba se jöhet, hogy havi x forint bevétellel számoljunk az irányukból.

Azt tudjuk, hogy mínuszba leszünk, csak az a kérdés, hogy mennyivel, és pontosan milyen időszakokra. Ugye a kérdés azért érdekes, mert lesznek lejáró megtakarításaink (3*20k fundamenta). Ha odáig nagyjából kihúzzuk, akkor nincs nagy gáz. Nomeg ha minden igaz, akkor asszonyság homeoffice-ban tud majd dolgozni. Szóval nincs még minden veszve, csak mindennek pontosan utána kellene járni.

Nem tudtok esetleg valami oldalt, amin pontos, és aktuális infók vannak ez ügyben?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#64) tildy válasza Def26 (#62) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát szerintem így csak eltusolják a munkanélküliséget...Én bele is őrűlnék 3 év gyesbe.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) Dany007 válasza föccer (#59) üzenetére


Dany007
veterán

Hát az az igazság, hogy van olyan is, hogy vitamintúladagolás.
Az A vitamin például károsíthatja a magzatot. Vagy például a túlzott kalcium vesekövet okozhat olyanoknál akiknek hajlamuk van rá.
Szóval szerintem itt is érvényesül a jóból is megárt a sok elv.
Persze b.nőm elég változatosan étkezik. Hozzám képest meg főleg :) Sok vitamin, zöldség. Minden héten pár kiló narancs. Szal a C vitamin megvan. A plusz C vitamin azért fölösleges, mivel a szükségesnél többet úgysem tud felvenni a szervezet. A pluszt egyszerűen kiüríti, így azt nem is lehet túladagolni.
Meg amióta megtudtam, hogy mi is a helyzet :) leginkább gyümölcslevekkel itatom amikor csak lehet.

@tildy:

Na olyan téren én sem örülök neki, amire te gondolsz.
Viszont én nem biztos, hogy bölcsődébe adnám a gyerekemet. 3 éves kortól meg már mehet óvodába.
A munkanélküliséget meg másképp kéne megoldani. Ezzel a gyerekvállalást akarják megkönnyíteni picit. Az már más kérdés, hogy sokan ezt szépen kihasználják arra, hogy 9-10 évig a munka közelébe se kelljen menni és az állam tartsa el az illetőt.
DE! Gyest a szülést megelőző 1 évben végzett munka után kapnak csak. Ergo, ha az illetőnek nem volt rendes bejelentett munkája az előző évben akkor lószar pénzt se fog kapni!
Szóval ezzel már nem lehet olyan jól játszani, mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#66) Def26 válasza tildy (#64) üzenetére


Def26
félisten

Azért mondtam, hogy kinek mi.

Én feleségem sem bírná, valszeg én maradok itthon a gyerekkel. Ő jóval magasabb pozícióban is van, és baromi pörgős. Kell neki a napi szintű siker, a munkában.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#67) föccer válasza tildy (#64) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt senki nem mondta, hogy otthon kell lenni a gyerekkel 3-évig.... :U

Azt mondják az okosok, hogy fél évig mindenképp szoptatni kell a kicsit és utána lehet bevezetni a vegyes étrendet. Én azt gondolom, hogy egy éves korig mindenképpen 7/24-ben mellette kell hogy legyen az anya, de jobb minél tovább. Jó volna, ha asszonyság megkapná a homeoffice-t, így valójában ki sem esne a melóból...

üdv, föccer

mod:

RE: (#65) Dany007:

Persze, persze. Ezért mondtam, hogy kerüljük a túlzásokat (lenkei féle bomba). Szerintem a kifejezetten terhes vitaminokat úgy rakják össze, hogy jó legyen :K

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68) tildy válasza föccer (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem vitatom, nekem a 3 év tűnik soknak, valahogy a régi 2 sokkal jobbnak tűnt. Az 1évvel kiegyezve vagyon én is, de utána az apuka is teljes lelki nyugalommal otthon maradhat. Ő is el tudja jól látni a gyermeket, és tudja szeretni annyira. Remélem a svéd minta meghonosodik (mintha emlékeim szerint ott kötelező lenne az apukának is otthon lennie x időt)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) művésznő4


művésznő4
csendes tag

OFF: Föccer papa, valahogy emberibb meg barátságosabb volt a régi arcod...:(:P

A kisbaba nehogy megijedjen ezektől a gonosz szemektől, ha a világra jön!;]

[ Szerkesztve ]

(#70) föccer válasza művésznő4 (#69) üzenetére


föccer
nagyúr

Biztos vagy te ebben? ;]

Egyébként meg ha nem akar elaludni, akkor majd jól megbabonázom a kígyó tekintetemmel, és már vége is az éjszakai bömbinek :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#71) művésznő4 válasza föccer (#70) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Igen, mert arra a maszatra az arcodon még rálehetne fogni, hogy ketchup vagy piros festék, de ezt a túlméretezett gyíkot már nem tudom, hogy magyaráznád meg neki...:P :DDD Amúgy a megbűvölés jó technika...;]

Viccet félretéve, gratulálok az új avatarhoz! :R

[ Szerkesztve ]

(#72) Wictor válasza művésznő4 (#71) üzenetére


Wictor
senior tag

"túlméretezett gyíkot" :DDD Azokkal mindig csak a baj van...

Gratula egyébként a kispapának, sok szerencsét a pelenkázáshoz! :)

[ Szerkesztve ]

(#73) művésznő4 válasza Wictor (#72) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Aaajjj már. :DDD Hogy mindig csak a rosszra gondol..:P

[ Szerkesztve ]

(#74) Wictor válasza művésznő4 (#73) üzenetére


Wictor
senior tag

Már az is rossz, ha túlméretezett? Nőőők... :N

Úristen, a családunkban én vagyok a soron következő házasság és gyerek terén... Szeretnék majd családot, de egyelőre belegondolni sem merek.

[ Szerkesztve ]

(#75) föccer válasza Wictor (#74) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehe, majd elmegy neked is az eszed ne félj te attól, hogy megúszod :D

Művésznő: Köccke. És egyébként nincs túlméretezett gyíkom. Asszonynak még papírja is van róla :K ;]

üdv, föccer

mod:

Wiktor: :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagy gratula! :R

(#77) moha21


moha21
addikt

jajj hat piasan, de gratulalok!

Nezzetek utan a zsirban oldodo es nem oldodo vitaminoknak C vitamin-t gyak kipisili az ember. A es D vitamin megint mas kategoria.

Na de minden jot kivanok es buek! bocsi angol bill.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#78) föccer válasza moha21 (#77) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi :-)

Lassan jön a 10.-e. Be vagyok sózva, mint szalonna.... :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79) művésznő4 válasza föccer (#78) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Be vagyok sózva, mint szalonna.... :))

Ez aranyos volt. :D Érthető amúgy, én is veletek izgulok! :C Alig várom már, hogy képet lássunk a picurkáról. :B

(#80) Dany007 válasza föccer (#78) üzenetére


Dany007
veterán

Nekünk tegnap megvolt a 2. UH.

Itt a kép róla :)

Elég szar lett a kép, de azért kivehető. Élőben viszont eszméletlen jó volt! :)) Sokkal jobban látszik minden, majd meglátod te is! A doki valamiért rossz pillanatban kapta el a képet...
De az élőkép fantasztikus volt! Már mozog! Rugdalózik picit. Látszik a lába, a keze és az ujjai is! :) Hihetetlen. Már ~ 5cm-es!

Kíváncsi vagyok mit fogsz szólni hozzá! :) Én majd lehidaltam amikor megláttam! :)

(#81) föccer válasza Dany007 (#80) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért egész jól kivehető. :K Persze, ha tudja az ember, hogy mit kell nézni :)

Nekünk doki kapásból nyomta a következő képet amikor látta, hogy az első nem lett az igazi :)

Egyébként a most már hasi ultrahang volt? Vagy a másodiknál még hüvelyi van?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82) Csemike válasza Dany007 (#80) üzenetére


Csemike
csendes tag

Teljesen jól kivehető a kis lurkó. :)

Azok a csöpp lábak.... :C

[ Szerkesztve ]

(#83) művésznő4 válasza Dany007 (#80) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Nagyon, nagyon aranyos! :) És milyen kis picike még! Ha belegondolok, hogy mekkora az az 5 centi, egyemmeg..:B

Sok boldogságot a kis pincurkához! :R

(#84) Mamóca


Mamóca
újonc

Én is nagyon izgatott vagyok.. alig várom már, hogy láthassam másodjára is... :)

Közben utánanéztem mindenféle oldalakon, hogy hogy mik a feltételei a különböző állami támogatásoknak (kedves Föccer férjecském már nyaggatott miatta egy ideje :))

Szülés előtt betegszabadságra illetve táppénzre lehet menni (fizu 60-70 %-a)

Ha az anyuka megjelent legalább 4 terhesgondozáson, s ezt a megfelelő pecsétekkel igazolni is tudja, akkor jár neki az 1 alkalommal igénybe vehető anyasági támogatás, összege kb 64.000 Ft.

TGYÁS (terhességi gyermekágyi segély, szülési szabadság): 24 héten keresztül (5 és fél hónap) keresztül jár szülés után, az előző évi fizetés alapján (bruttó fizu emelve prémiummal, bónusszal, mindennel, ennek a 70 %-a, azaz előző évi átlag bér 70 %-a)

GYED: a TGYÁS után a baba 2 éves koráig jár, szintén az előző évi fizu 70 %-a, de max kb 96.000 Ft

Ezután a baba 3 éves koráig jár a GYES, ami 28.500 Ft.

Ha jól értelmeztem, akkor ha ezután még mindig nem megy vissza az anya dolgozni, akkor jár a GYET, szintén 28.500 Ft.

A TGYÁS és a GYED csak abban az esetben jár, ha semmilyen keresőtevékenységet nem folytatunk mellette.

A GYES mellett max heti 30 órában lehet dolgozni, de otthoni munka esetén időkorlátozás nélkül is lehet.

Ha az anyuka mégis a baba 1 éves kora előtt visszamegy dolgozni (vagy 30 órában vagy otthonról), akkor a baba 1 éves korától igényelheti a GYEST (GYED helyett).

Amiről még nem szabad elfelejtkezni, hogy a magzat a fogantatástól számított 91.naptól (orvosi igazolás szükséges hozzá) eltartottnak számít, így családi adókedvezmény (gyerekkedvezmény) vehető utána igénybe, tehát csökkenti az adóalapot (havi 10.000 Ft-tal több nettó marad a bruttó fizu után)

Valamint szülés után jár a családi pótlék, ami 1 gyerek esetén 12.200 Ft.

Ezeket elsősorban csak tájékozódás céljából írtam, érdemes mindennek utánakérdezni a munkáltatónál, de jó esetben a védőnő is képben van ezekkel.

Több oldalról szedtem össze az infót, a leghasznosabb talán ez az oldal volt:
http://www.anyabarat.hu/2010/02/gyes-folyositasa-melletti-munkaba-visszateres-a-versenyszferaban/

Ha valamit félreértelmeztem volna, akkor bocsánat érte, szívesen veszem a kijavítást :)

[ Szerkesztve ]

(#85) Dany007 válasza föccer (#81) üzenetére


Dany007
veterán

Nekünk eddig mind a 2 (al)hasi ultrahang volt.
Most a 12. heti kórházi kötelező ultrahang lesz. Erre azt írták, hogy ez hüvelyi lesz.

@(#84) Mamóca:

Köszönjük az infot! Ezt az adó visszatérítéses dolgot nem is tudtam!

@Csemike, művésznő4:

Köszönöm! : ) Örülök, hogy azért ki tudjátok venni belőle :) Pár hete még csak ~ 5mm-es volt, 4 hét alatt ~ 10x-ére nőtt :)

(#86) rankesz válasza művésznő4 (#83) üzenetére


rankesz
veterán

Ha belegondolok, hogy mekkora az az 5 centi, egyemmeg..:B

kannibááál!!! :Y

(#87) művésznő4 válasza rankesz (#86) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Picibabákat nem eszem....:P

(#88) föccer válasza Mamóca (#84) üzenetére


föccer
nagyúr

Csóka Mamóca!

Engedelmeddel ezeket az infókat beszerkeztem a bejegyzésbe is.

Csók: G

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Nem tudok jobbat :P : gratulálok, legyen egészséges a kicsi :)

(#90) föccer válasza molnarpeter (#89) üzenetére


föccer
nagyúr

:R :R

Ez bőven elég, köszönjük.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#91) föccer


föccer
nagyúr

Megvan a második ultrahang. Bocsesz a kép minőségéért, most nem tellett jobbra :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#92) Dany007 válasza föccer (#91) üzenetére


Dany007
veterán

Jó lett az! :) Gondolom élőben nálatok is rendesen látszott minden! :)
Ahogy látom akkor 5,4cm-es a pici ? :)

(#93) föccer válasza Dany007 (#92) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja. Imádni való volt amikor ficánkolt. A legjobb rész az volt, amikor én magam is láttam, hogy szopigatja a saját kezét :C Egész jól felismerhető volt az orra és a szeme. Láthatóal voltak a kezei, a lába. Láttam a szivánek dobogását. Mint írtam asszonyság majdnem elsíta magát, amikor kirakta hangszóróra a doki a szívhangot :K Frnakó volt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#94) molnarpeter válasza föccer (#50) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(Tudom nem a legújabb hsz, de reagálok :) )
Nálunk az van, hogy ebben az évben pl. én 14 vagyok-15 leszek, anyum 54-55, apum 64-65, az egyik tesóm pedig 34-35 :))

[ Szerkesztve ]

(#95) föccer válasza molnarpeter (#94) üzenetére


föccer
nagyúr

Szépen sorjába. Mondjuk ritkán találkozik az ember ekkora korkülönbséggel egy családon belül. De legalább nem volt nálatok testvéri féltékenység :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#96) művésznő4 válasza föccer (#93) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Jajj, de jó! :C Hát nem csodálom, hogy Mamócának összeszorult a szíve a pici szívének hangja hallatán...:B Hatalmas élmény lehetett mindkettőtök számára! :R

Sok ilyen infót még! :DD

molnarpeter: Tényleg nem semmi ez a korkülönbség. :N Sok boldog "5-tel végződő" szülinapot az egész családodnak. :D

(#97) molnarpeter válasza föccer (#95) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A testvéreim több száz kilométerre tőlem, esély sincs rá :P Ó és többesszám - 3-an vannak :)

Művésznő: Köszönöm, helyettük is :R

[ Szerkesztve ]

(#98) föccer


föccer
nagyúr

Kiegészítettem még néhány infóval a bejegyzés alját. Elvileg jövő héz szerdán leszek új infók :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#99) föccer


föccer
nagyúr

Fontos Update a bejegyzés végén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#100) molnarpeter válasza föccer (#99) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kitartás, remélem nem lesz semmi baj :)) Édesapám épp ezen a héten van benn az István kórházban (ha jól emlékszem azt monta), nyirokér-problémái vannak a (lába bedagad, hasonlók), egy baleset miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.