Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A részvénypiac egy vicc írásom 11.24-én született, ott még 87%-on voltam. :D
A mélypont 1ébként kb. 75% volt, szóval volt ez rosszabb is.
Ha véletlenül sikerül 100% fölé mennem, nem fog változni semmi, ugyanis már átestem egy nagy traumán :D amiről még nem írtam, de végül sokat segített és tanultam belőle.
Van egy pozim, amibe beragadtam, ez azon a 12.20-as héten keletkezett ahol van egy nagy beszakadás.
Brutál bukóban vagyok vele és mivel egy nagyon volatilis, gyakorlatilag olyan cég papírjáról van szó, ami simán csődbe mehet (bár vannak jó hírek, de valszeg csak egy felvásárlás segít rajtuk), emiatt a részvény miatt később is sokat ingadozhat még a portfolióm. Ezzel már úgy számolok, hogy az a pénz el is veszett. Arra, hogy 0-ra hozzam ki, elég csekély az esélyem. :D
De arra jó volt, hogy véglegesen megtanuljam:
1. érzelmi döntés kizárva
2. nem érdekelnek az elvesztett dollárok, ugyanis nap mint nap látom, hogy ez a pozi mit csinál, ez a hét relatív jó volt a papír szemszögéből, és így immunis lettem a mínuszokra. :D Korábban ugyanis soxor nem mertem pozit nyitni, mert féltem, hogy vesztek, mostmár másképp van. Jöhet a mínusz, csak ne legyen sok.
De azért a grafikonon is látszik, hogy az időszámításváltozás óta javulnak a dolgok.

szerk: azért heti 8-10%-okat nem várok magamtól, ez a hét jól sikerült, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.