Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Elég súlyos gépigény ahhoz képest, hogy eredetileg egy mezei 200Mhz-es pentium I-en simán futott. :U

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#2) Mr.Csizmás válasza anubys1984 (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD

ezt a viccet nem fogják érteni a fiatalabbak ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Valami kézzelfoghatót is írhatnának. Pl. grafika változott-e. :F
Mert a régi FF7-hez már elég régóta van 3rd party grafikai "tuning patch". Ha csak cloud save meg a win7 kompatibilitás(amihez szintén van 3rd party patch), akkor ez nem túl nagy dobás. :U
Egyébként jó dolog hogy foglalkoznak vele, mert talán ez volt a legjobb része az FF sorozatnak. :R

(#4) Hosssszu válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Hosssszu
őstag

Lehet hogy fog kelleni hozzá voodoo+awe32/64.:DDD Csak az a megcsilagozott apróbetűs részben lesz leírva. :D

(#5) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mekkora kamu gépigény te jó ég. :D

Live-Die-Respawn

(#6) Slystyle


Slystyle
őstag

Ejj, bátyám pár hete kezdett hozzá megint, én is lehet neki esek ennek is, meg a 8-nak is. :)

(#7) Enxtheone


Enxtheone
tag

A VIII. részel jol megszivtam anno.
Már a föbossnál voltam, és a tesom akkor baszta el a gépet, ujra kellett telepiteni. :(
Majd ezután azt is végig viszem :D

(#8) ldave


ldave
félisten

Ha nem is legjobb, de az biztos hogy az egyik legfontosabb FF játék, jó lesz újra végigvinni.

A Slime draws near! Command?

(#9) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem értem, ezt a játékot már anno kiadták PC-re, most akkor mi ez?
Max. újra kiadják, némi bónusszal.

(#10) Aucor


Aucor
senior tag

Nem vagyok egy nagy hozzáértő, de ilyen grafika volt kb 2002-ben is már...

(#11) oriic válasza Aucor (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő, pc-re már kiadták ezt ám 98-ban.

Live-Die-Respawn

(#12) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez most végülis csak azt jelenti, hogy steam-sítik nem? (achik+cloud saving... :P )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, nem tudom. tavaly elővettem az FF7et és az első pár óra ordenáré mértékű grindingja után hagytam a fenébe. nagyon lassan mozognak a karakterek, minden nagyon messze van és legfőképpen kegyetlen lassú a játékmenet.

persze ezek a hibák akkor is megvoltak, amikor új volt, de akkor még:
1.: 16 voltam és volt ilyenre időm
2.: a sztori kárpótolt az egyébként ordenáré játékmenetbeli problémákért

a vicc az, hogy azóta beszéltem 3-4 másik emberrel, aki anno imádta, és kb mind ezt mondta, hogy elő próbálták venni, és nem ment.

azért persze ha megjelenik, és Aerist immáron meg lehetne menteni...:D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Archanon


Archanon
őstag

Egy hatalmas remake kellene neki, "mai(bb)" szintű grafikával, PC-re is (!!!!!!! :((( ), ami magába foglalja a filmek történetét is. Garantált sikert hozna. :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#15) oriic válasza Archanon (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az kellene még csak. Advent Children maradjon CGI film az úgy jó ahogy van. (Főleg a Complete) Esetleg egy PC-s vagy boxos Crisis Core-nak örülnék, de remake, vagy felújítás nem lesz azt maga a Square nyilatkozta.

Live-Die-Respawn

(#16) Slystyle válasza oriic (#15) üzenetére


Slystyle
őstag

Ezzel én is így vagyok, sőt csinálhatnának még. Először a Harc Szellemét láttam, aztán akadtam csak rá az Advent Childrenre. Mindemellett inkább PC-re dobhatnák kifele a kicsit régebbi FF részeket, valahogy nincs kedvem csak azokért konzolt venni. :(

(#17) oriic válasza Slystyle (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Harc Szellemének semmi köze a Final Fantasy világához. Nem is értem Square miért azt a címet adta neki. :U

Régebbi részek alatt mit értesz? FF7-8 van pc-re. Előző részeket meg emulatorral tolhatod.

Live-Die-Respawn

(#18) steven84


steven84
tag

VÉGREEE!!! :)) :)) :))

A legjobb RPG amivel több száz órát töltöttem fiatal koromban.
MEGVESZEM!!! :K

(#19) Archanon válasza oriic (#15) üzenetére


Archanon
őstag

Nem tudom mi akadálya volna... :U Az előttem hozzászóló remekül vázolta az FF7 gyengeségeit, ami miatt én se voltam képes "visszatérni". 9-11 évesen, 0 angol tudással, PS1, nyomtam én is a grindet, ha épp nem bátyám vitte, én meg az ő gameplay-ét moziztam. De azért jól elszórakoztatott, mi több.. ^_^. Na, tehát ráférne egy "korszerűsítés" játékmenet terén (!) - de persze nem arról beszélek, hogy a fele legyen scriptelt video... A játék fősztorija meglehetősen jó (azóta több helyen elolvastam, hogy értsem egyáltalán az Advent Children-t, mert ezek hiányában a film egy rakás WTF), ráadásul még újat is lehetne vinni bele.

Az újabb Fájnölfentezikkel még sajnos nem játszottam, így azokhoz viszonyítani nem tudok, de ami késik, nem múlik. ;] Úgyis jön az "Xbox 8", talán végre beruházhatok majd egy 360-ra. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#20) oriic válasza Archanon (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egész egyszerűen az FF7 nem a mai világba való. Hosszú(Nagyon akár 200 óra is belemegy), néhol monoton, nehéz. Fantasztikus története van(pc-s verzióhoz van magyarítás is akit érdekel)

A mai világban ezt nem nagyon fogadnák el az emberek. Én úgy vagyok vele hogy az FF7 maradjon a 90-es évek végének a legjobb játéka. Ha változtatnának rajta, elveszítené a varázsát. Esetleg egy teljes grafikai tuning lenne jó neki,de az meg soha nem lesz.

Egyetlenegy techdemo készült belőle:

[link]

Egyszerűen el kell fogadni hogy a játék a saját idejében tökéletes volt szinte, a mai világban nem állná meg a helyét. Az új FF részekről nem mondok inkább semmit. Egy pár hete játszom a XIII. résszel, de nem tetszik. Teljesen más, sok scriptelt jelenet, stb. Már fel is dobtam apróra. :(((

Live-Die-Respawn

(#21) Polllen válasza oriic (#20) üzenetére


Polllen
nagyúr

A mai világban is megállná a helyét, csak nem hozna akkora nyereséget, így nem is erőltetik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) - = Zk = - válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


- = Zk = -
félisten

na a vén répa... pfff ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23) oriic válasza Polllen (#21) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valahogy akkor a kettőt vehetjük ugyanannak. :(

Inkább csináljanak minőségi cgi filmeket, Crisis Core-ban is voltak nagyon brutál videók:

Pl:

Angeal vs Sephiroth vs. Genesis

Live-Die-Respawn

(#24) Archanon válasza oriic (#20) üzenetére


Archanon
őstag

Hmm, jó kis videó, bőven az tűrhető határon belül van. :DDD Tetszik.

Ami a játékmenetet, vagyis annak változtatását illeti...
"Egyszerűen el kell fogadni hogy a játék a saját idejében tökéletes volt szinte, a mai világban nem állná meg a helyét."

Pont ez az. A maga idejében még elfogadható volt a fen leírt hibák összessége. Nyilván, ha egyszerű ráncfelvarrással kiadnák ugyanazt, nem lenne túl jó a végeredmény... De amit a leginkább kifogásolok, az a végeláthatatlan grind (a tényleges játékidő legnagyobb része), ami szinte nélkülözhetetlen a rendes továbbhaladáshoz. Ha ezt lecsökkentenék, átírnák, mittudomén, jöhetne akár a régi kockakezű grafikával is, valószínűleg imádnám, és sok más ember is... de így unalmas. Méghozzá nagyon.

(#23): A kis sima fejűek. :DDD

Gyaaaaah, fene Fájnölbe, ALUDNRA 3-MAT AKAROK! :(( :(

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#25) Slystyle válasza oriic (#17) üzenetére


Slystyle
őstag

Bocsi, nem fejeztem ki magam egyértelműen, régi alatt azt értettem, ami 8 után van, persze az MMO-kat kivéve. Azok a részek se maiak, ezért is írtam, hogy "régebbieket".

Kár, hogy nincs értelmes box vagy ps emulátor, pl amikor kijött a Star Wars Force Unleashed, akkor is annyi box emut próbáltam ki, hogy belefáradtam, aztán jött a hír, hogy lesz PC-re is, így hanyagoltam. Viszont lehet ráfogok majd idővel áldozni egy xbox360-ra, azért nagyon sok jó játék van csak konzolra is. Gears of War, Halo, ott van a Vanquish, amit nagyon szerettem volna végig játszani, meg persze sok-sok más játék is.

[ Szerkesztve ]

(#26) oriic válasza Slystyle (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A mostani gépeden simán megy egy ps2 emulátor, arra meg ott van az FF10, meg az FF10-2. Próbáld ki nyugodtan.

Live-Die-Respawn

(#27) Archanon válasza Archanon (#24) üzenetére


Archanon
őstag

AluNDra... már vak is vagyok...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#28) proci985 válasza Archanon (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a kockakezű animációt én szerettem, nagyon minimalista volt, de kifejező:) (már amikor kijött se volt annyira gyönyörű... FF8 meg főleg nem pl a Q3Ahoz képest).

sajnos tényleg unalmas, repetatív és extrém grinding (8at meg sem néztem, ott a Marlboro Islandos endgame grindinget mégegyszer már nem tudnám megcsinálni:D). a sztorinak ehhez semmi köze, az jó volt.

egyébként érdekes ez is, hogy mennyire megöregedett, a Mario Cartot és a Super Smash Brothers programokat a mai napig toljuk egyik barátomnál és mindkettő hatalmas móka. meg megpróbáltuk az eredeti Mariot is, csak sikerült valahol az utolsó worldok környékén kezdeni és rájöttünk, hogy az I want to be the guy nem is annyira eltúlzott nehézségre:D. belegondolva extrém miken nem mentünk át fiatalabb korunkban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) Slystyle válasza oriic (#26) üzenetére


Slystyle
őstag

Rendben, köszi, majd ráfekszek a témára. :R

(#30) MageRG válasza proci985 (#28) üzenetére


MageRG
addikt

Jaja, az FF7-ről nekem is az ugrik be, amikor elindítottam a "Knights of the round" (vagy mi a tök) idézést, kimentem a konyhába, és mire visszajöttem még mindig futott a lovagok animációja. Volt valami brutál boss, az is abból állt, hogy negyed óráig nyomtam neki a Kotr-t.
Na meg a D3D támogatás hiánya. Egér nuku, meg a hülye pittyegés a menüben. :DDD

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#31) ldave válasza MageRG (#30) üzenetére


ldave
félisten

Ruby Weapon lehetett az ellenfél, őt én is csak ezzel a módszerrel tudtam, W-Summon Lovagok+Főnix és Mime a másik 2 karival :)

A Slime draws near! Command?

(#32) Silenzio


Silenzio
addikt

Mi a rosebb van? Lemaradtam valamiről? A FFVII 1998-ban jelent meg PC-re. Ez most mi?

Valami felújított változat lehet? Miért nincs a hírben utalás rá, hogy ez már létezik PC-re?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#33) oriic válasza Silenzio (#32) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem felújítás, hanem kiadják újra, csak digitális verzióban, egy két plusz bővítéssel. Grafika marad a régi, meg mindem más is.

Live-Die-Respawn

(#34) Silenzio válasza oriic (#33) üzenetére


Silenzio
addikt

Csak az artworkökből gondoltam, mert egy pöttyet színvonalasabbnak fest.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#35) M3oH


M3oH
addikt

LEgjobb FF sztem is. Anno PS1en toltuk rojtosra :) PC verzionak is neki estem, de elmaradt a vegigvitel. Lehet eloveszem megint :)

(#36) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én elsőnek azt hittem hogy ez valami atom régi cikk ami véletlen a mostani hírekhez került de akkor ezek szerint nem.
Eléggé ködös ez a project nekem mert gyakorlatilag semmi nem derül ki belőle.
Most akkor újra el akarják adni a népes rajongótábornak a játékot?
A Playstation változat itt figyel a polcomon eredetibe de lehet beszerzem majd ezt is ha nyújt pár extra tartalmat.
Anno emlékszem pl sokan hiányoltuk azt hogy Sephiroth legyőzése után nem lehet tovább barangolni a világban.
A régi szép idők! Vissza is sírom őket... :O

[ Szerkesztve ]

(#37) Kokuszkocka


Kokuszkocka
csendes tag

Látom feltűnt nekik, hogy van pénz a régi játékok digitális értékesítésében. Jól teszik, legalább jó játék is jön ki idén :DDD

(#38) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Na tisztázzunk 1-2 dolgot :)

A Final Fantasy 7 grafikailag akkor is nevetségesen nézett ki, amikor megjelent. Értem itt a kockakezű figurákat, az elnagyolt minimalista grafikai stílust. Ez nem azért volt mert nem volt jobb, valószínűleg koncepció, szóval ne gondolja senki hogy ennyire gáz volt akkoriban a grafika. Az 1-2 évvel később megjelenő 8. rész már nagyon jól nézett ki, életszerű karaktereket kapott. Viszont a 6. rész után hatalmas ugrás volt a Playstation és a 3D grafika.

A történet baromi jó, nagyon kidolgozott, remek karakterek, máig talán a legjobb Final Fantasy, a grafika tényleg nem számít a hangulat mellett.

Abban igazatok van, hogy játékmenetileg ma már nem állná meg a helyét, felgyorsultak a játékok. Hasonlítsátok össze mondjuk a Tomb Raider 1-et az Assassins Creed bármelyik részével, alapvetően 3d-s platformjáték mindkettő akció orientáltsággal. Ma már képtelen lennék TR szintű centizgetésre az ugrásoknál (mondjuk anno sem jött be :) ), a mai gamek gördülékenysége már hiányozna. Na kb. hasonló a helyzet a régebbi RPG-el is, de azért jó azok csak fejben kicsit máshogy kell hozzáállni.

Írta itt valaki hogy 200 óra a végigjátszása, ez meg tök baromság. Kb. 50-60 óra alatt kényelmesen végig lehet játszani, kb. ennyi egy standard jrpg végigjátszási ideje. Persze hogyha az Emerald meg Ruby Weapon-t is le akarjátok gyakni, akkor fölmehet 100 óra fölé, de az ugye opcionális. Ja és az sem igaz hogy grindelni kell. A végigjátszás során nem kell elfutni a csatákból aztán annyi, nem emlékszem rá hogy a 7. részben különösebben kellett volna extra grindelni.

(#39) oriic válasza NeoExDeath (#38) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha minden titkot felfedezel, minden Weapont lezúz az ember bőven megvan a 100+ óra.

Live-Die-Respawn

(#40) NeoExDeath válasza oriic (#39) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Igen, ezt írtam... Egy standard végigjátszásba szerintem a Ruby/Emerald Weapon nem tartozik bele, és csak azokhoz kell 100 óra felé grindelni. És ne feledkezzünk meg az Arany Chochobo kitenyésztéséről sem :) Egyébként milyen titok igényel 100 óra feletti végigjátszást? Az Omega Weapon, a Vincent féle vízesés, és Midgar kulcsa +10 órát se vesznek igénybe.
Kb. 3-szor játszottam végig a játékot 99 környékén, egyszer a Barrett-es randit is összehoztem a Gold Saucer-ben de akkor is elég volt kb 60-70 óra max.

Amúgy az sem igaz hogy manapség nem menőek a hosszú gamek, lásd Skyrim. Persze nem ilyenből van sok :)

(#41) ldave


ldave
félisten

Ma feltettem telóra az FF7 soundtrack-et és elkezdtem meló közben hallgatni, egy-két dalnál bevallom, mintha könny szökött volna a szemembe...

Még mindig úgy érzem, hogy nem ez a legjobb FF, de a talán a legfontosabb.

A Slime draws near! Command?

(#42) Allien


Allien
veterán

Steam-n 10,99 €.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sracok!

A Steam-en felleleheto FFVII-hez jo az magyaritasok.hu oldalon talalhato honositas?

:R

Ha igen akkor megvennem a jatekot, szoval csak konkret tapasztalatok erdekelnenek...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.