Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Végre! Már vártam egy kis szösszenetet erről a cuccról! :D
Köszönöm! :R

Én is elgondolkodtam, hogy most mire mennék tovább az MS2+ és Presenter párosomról. Igazából erősítőből próbálnék ki mást, mert a HRT-vel maximálisan elégedett vagyok... ;)

Ha jól emlékszem neked volt teszted a Presenterről nem?
Presenterhez képest milyen benyomásaid vannak ennek az erősítő részéről?

[ Szerkesztve ]

(#2) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Tetszett az írás, köszönjük. :R Ha egy ilyen szerkezetre lesz szükségem, nagy valószínőséggel Fiio kínálatából választok. Az E-11-et már esetleg próbáltad? Az eddig olvasottak alapján az is igen kellemes darab lett.

Az alul elég vékonyka armatúrás Fischer DBA-02 fülessel, bevallom én is élveztem ezt a funkciót, annak ellenére, hogy alapvetően ellenzek minden hangot befolyásoló borzalmat, ami a forrást érintheti.
Egy kis guilty pleasure a mélytartományban? :D

[ Szerkesztve ]

(#3) contaxg


contaxg
veterán

Szívesen kipróbálnám maga is!! :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#4) Audison


Audison
senior tag

Gratulálok, igazán jó lett! :K

(#5) slfln válasza imibogyo (#1) üzenetére


slfln
senior tag

Igen, a Presenter is én voltam... meg még sok másról is. :)

Mivel nincs nálam már a Presenter régen így nem hasonlítanám nagyon össze őket. Annyit tudok mondani, hogy nagyon jól szól és az erősítés mértéke is állítható rajta, így szélesebb körben használható.

SHiZUOKA: Nem és nem is fogom valószínűleg. Egy számos hibával nyögő erősítő másolata, ~ fele annyiért és valamivel jobb mérésekkel. Nem sok értelme van egy normális DAP után tenni, ahogy az E5-öt és az E6-ot sem.

/

Köszönöm!

UPDATE lesz még a független mérésekkel, amik leghamarabb dec. 28.-án várhatóak.
Amint visszazarándokol hozzám a Beyer DT880/600, akkor ki tudom próbálni (nagyon) nehezen hajtható fejessel is. Eddig nem volt olyan fejes/füles, aminek kellett volna a high gain, vagy lowon elhagyta volna a 2-es beosztást a 8-ból.
Impresszív, ahhoz képest, hogy az áramot az USB-ről kapja.

(#6) KMT


KMT
addikt

"A rendszerhangerő csökkentése XP esetén a bitmélység csökkenésével jár."
Bocs az offért, de ez modernebb windows-okra nem igaz?

(#7) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jó kis írás lett. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8) Hellhammer


Hellhammer
csendes tag

Arról van valakinek infója, hogy OS X alatt is működne a dolog? Nekem 55 ohm-os, 91 dB/mW, 104 dB/V érzékenységű fejhallgatóm van, azon is nagyon hangos lenne már alsó állásban is a potija?

(#9) contaxg válasza Hellhammer (#8) üzenetére


contaxg
veterán

Ha a Windows alatt elindult driver nélkül, akkor Mac alatt is menni kell. Sőt a Mac-en már alapból a USB Audio 2.0 van fent, szemben a Win 1.0-jával. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#10) Hellhammer válasza contaxg (#9) üzenetére


Hellhammer
csendes tag

Annyira nem vágom ezeket a technikai részleteket, annyit tapasztaltam, hogy míg win alatt pöcsölni kell mindenféle asio driver-el ha normálisan akarok használni egy daw progit, addig osx alatt simán megy a coreaudio-n keresztül a dolog. Viszont a firewire csatis interface-em meg nem megy driver nélkül osx alatt sem (mondjuk a driver-t feltéve meg ugyanúgy kezeli, mint a "normál" hangkimenetet, a rendszerszintű hangerőállítás kivételével).
Majd megnézem ezt az usb audio cuccot, amit említesz, hogy pontosan hogyan van osx alatt, eddig nem futottam össze ezzel a témával, mert nem volt még usb portot használó hangkeltő kütyüm.

Azt lehet tudni, hogy ezeket a kütyüket hol lehet itthon beszerezni, vagy érdemesebb külföldről rendelni?

(#11) iBlast


iBlast
aktív tag

jó írás, gratula! :K

(#12) szipak


szipak
tag

A D jelzésű termékeik gyengébb minőségűek, olyan felhasználáshoz, ahol nem annyira számít a hangminőség.

D3 csak egy sima DAC, erősítés nélkül. ha az erősítődön (hifi) nincs digitális bementet, de szeretnél némi zajt kiszűrni, akkor 30$ -t szerintem megér. ja és wolfson WM8805 van benne, arra sem lehet panasz. és minőségi gyengeséget nem érzek benne. szívesen felajánlom egy teszt erejéig.

(#13) contaxg válasza Hellhammer (#10) üzenetére


contaxg
veterán

Nem igazán éri meg ezeket forgalmazni mert a kínai webshopok mindent lenyomnak az áraikkal...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#14) szilu7


szilu7
senior tag

Jó kis írás. Nekem E7-em volt, az is megérte az árát.
Csak fülhallgatóval próbáltad? Fejhallgatóval egyáltalán nem? Vagy én vagyok figyelmetlen?:)
Csak a poti miatt kérdezem, hogy mással mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#15) Hellhammer válasza contaxg (#13) üzenetére


Hellhammer
csendes tag

Aha. Nemtom hogy csinálják amúgy, én a dx-ről szoktam rendelni, és olcsóbban adják a dolgokat ingyen postázással, mint itthon az üzletekben...
Mondjuk náluk nincsen E10. E7-et találtam ott 85 dodóért (szállítással együtt), de nemtom hogy az pl. miben jobb/roszabb, az ebben a cikkben bemutatott E10-nél.

(#16) contaxg válasza Hellhammer (#15) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudom..én "hivatalból" mást hallgatok! Nem ismerem ezeket. :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#17) slfln


slfln
senior tag

KMT: Igen, igazad van.

Hellhammer: AKG K2X2? :) Nem lenne probléma vele és az OSX-el se. Amint lesznek mérések meglátjuk, hogy milyen előnyei vannak hang terén az E7-hez képest. Ezt nem lehet hordozható erősítőként használni, nincs line inje, nincs kijelzője, (nincs akksija) és nem lehet közvetlenül dokkolni az E7-hez. A funkciók miatt olcsóbb, de technikailag jobb is. E10: 24/96; E7 16/48 - jobb USB receiver, mint az ősi PCM270x-ek; valamint az E10 komolyabb fejeseket sokkal jobban ki tud hajtani. Az E7 nagy problémája, hogy nem tud sok dzsúzt kinyomni magából. Fülesekhez kiváló, vagy aki nem szeret kicsit se hangosan zenélni. Nehezen hajthatókhoz ott az E9 alá, így lett megálmodva.

szipak: Ezt nem én találtam ki, ezt saját magukról mondták. A D5 mérésein is látszik, hogy elég szerényül sikerült.

szilu7: Beyerdynamic DT770 32ohm, Alessandro MS1i, vintage Beyer DT48 meg egy nagy kupac fülhallgatóval. A legnagyobb hangerő a fejesekkel is 1.5 volt valami széles dinamikatartományú klasszikussal. (low gainen) Nincs vele gond. Csak fülhallgatókkal kell rodolfózni.

/

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#18) Hellhammer válasza slfln (#17) üzenetére


Hellhammer
csendes tag

Konkrétan AKG K240 Studio :) Köszi a részletes választ :R Amiket felsoroltál szolgáltatások (aksi, line in, kijelző stb.) az mind másodlagos számomra, ami fontos nekem az az, hogy jól szóljon :) Én max 24/44.1-en használnám, lévén így keverem a zenéket is, szal a mintavételi freki nem túl fontos tényező nálam (a freki konvertálásból adódó artifaktokat lehetőség szerint mellőzném, ezért használok mindent 44.1-en).
Ha azt veszem, hogy az E7 alá kellene még az E9 is, akkor jobb lenne nekem az E10 így mindent összevetve amit írtál. Azzal, hogy technikailag jobb, arra gondoltál, hogy nagyobb tudású/minőségibb alkatrészekből van összerakva?

(#19) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Egy ideje tervezem egy DAC+erősítő vásárlását, de eddig nem találtam 20k körüli árkategóriában szinte semmit (már ami egy ezközben van megoldva és asztali megoldás), ez viszont igen ígéretesen hangzik.
HD555-höz szeretném használni, leginkább kis hangerőn hallgatva, ezért kérdezném én is hogy Win7 alatt már nem jár minőségromlással a master hangerő csökkentése?

A fentebb linkelt oldalról rendeljem ha úgy döntök? A két ünnep között lesz esedékes a vásárlás, mennyi időbe telik míg ideér kb?

[ Szerkesztve ]

(#20) slfln válasza Hellhammer (#18) üzenetére


slfln
senior tag

Nem 'kellene' alá, de ezek szerint egy E10 neked jobban megfelelne.
Jó alkatrészekből is lehet rossz végeredményt kókánykodni. A kapcsolás fontosabb.

-FreaK-: Annyira nem, mint XP-nél és annyira nem, mint amennyire gondolod, hogy ez gondot fog okozni neked.
Az mp4nation.net-en mindig jó akciók vannak és alapból is jó áron van. Az enyém is onnan van. 2,5-3 hét. Karácsonyi forgatagban még több...

[ Szerkesztve ]

(#21) KMT válasza slfln (#17) üzenetére


KMT
addikt

Most belezavarodtam. OS-független akkor? Ez esetben csak véletlenül írtad úgy, ahogy (kiemelve az xp-t)?

(#22) slfln válasza KMT (#21) üzenetére


slfln
senior tag

Most már én is.
Nem 'direkt' emeltem ki. Egyszerűen arról van szó, hogy nem tudom a többi alatt miként van, mert nem néztem utána - nem volt rá szükségem (és nem is nagyon izgatott.)

Némi guglizás után úgy tűnik minden oprendszert érint. Ha megtöröd a 'unity gaint', (0.0dB) akkor jön a torzítás meg a bitek vesztése. Oprendszere válogatja, hogy melyiknél mennyire. (24bites DAC így előnyt élvez, mert a végét elvesztve az adat még nem sérül.)

Forrás: Benchmark

[ Szerkesztve ]

(#23) -FreaK- válasza slfln (#20) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm, jövőhéten szerintem meg is rendelem.
Ismersz esetleg hasonló képességű eszközt ebben az árkategóriában?

(#24) slfln válasza -FreaK- (#23) üzenetére


slfln
senior tag

:( Jelenleg nincs értelmes konkurencia az árkategóriában.

(#25) -FreaK- válasza slfln (#24) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tegnap megrendeltem a kicsikét, köszönöm a segítséget! :)
Még egy kérdés: azt jól vettem ki a cikkből hogy a hátoldali kimenet és a fejhallgató jack csak egyszerre tudnak működni? Tehát nincs semmilyen kapcsoló amivel váltani lehet?
Így akkor csak kábeldugdosással lehet váltani a a fejes és az erősítő/hangfal páros között ugye?

(#26) slfln válasza -FreaK- (#25) üzenetére


slfln
senior tag

A line-out a hátulján mindig aktív. Vagyis tud menni a fejes erősítő külön, tud menni a line-out is külön valamint egyszerre a kettő is.

A FiiO pár napja bejelentette, hogy javították a jack problémáját. Remélhetőleg te már az új verziót fogod kapni.

(#27) Zull


Zull
senior tag

Jó teszt, köszönjük! :)

Viszont lenne egy kérdésem. Szerinted egy Sennheiser HD 555-el (50ohm) mennyire lehet zavaró a potméter dolog? Nem vagyok fukar, Headstreameren is gondolkozom, de én azon kevesek egyike vagyok, aki valószínűleg ki is használná az E10 line-outját, a számítógép asztalhoz szeretnék venni majd egy aktív hangfalpárost (valami jobbféle Edifier, Swans D1080MKII, Behringer MS20-40 jönne szóba), és jó lenne mindkettőre egyszerre kiadni a jelet, aztán ha hangfalon szeretnék valamit hallgatni, akkor a hangfalat feltekerem, füles potit le, ha meg fordítva, akkor ugyan ezt eljátszom visszafele.

Köszi a választ előre is!

szerk: Jól van, gratulálok magamnak, kb 5 hozzászólással ezelőtt lett megválaszolva a kérdésem... Kicsit átvert, hogy annó már végigolvastam ezt a topicot, de úgy néz ki nem jó az emlékezetem. (Nem rémlet hogy volt szó mind 50ohm körüli fülesekről, mind konkrétan 555-ről) Sry!

[ Szerkesztve ]

(#28) madboy74


madboy74
csendes tag

Gratulálok, kiváló írás!

Linux alatt használom. Tegnap este a Pulse beállításaival küzdöttem egyet, így már 24 biten és 96KHz-en működik. Megérte, sokkal jobb lett.
Hogy érdemes használni? (nem vagyok benne biztos, hogy Linux alatt a bitszám csökkentéssel oldanák meg a halkítást. azon felül, hogy a Pulse hogy oldja meg, végkép nem tudom) Mixer feltekerve és a potival szórakozni, hangkártya PCM, vagy a lejátszó program mixere?
Egy Sennheiser HD600-at hajtok vele. Low gain alatt nem minden felvétel elég hangos. Ha High gainra állítom, azon felül, hogy hangosabban szól, kéne-e tapasztalnom mást is?
Előre s köszönet!

Boldog újévet mindenkinek!

(#29) slfln válasza madboy74 (#28) üzenetére


slfln
senior tag

Köszönöm. :B

Sajnos Linuxhoz tökéletesen sötét vagyok, de a digitális hangerőszabályzás mindenképp a bitpontosság kárára megy. Csak egyesek még torzítást is adnak hozzá.
Azt javaslom, hogy a hangerő mindenhol maximumon legyen és a 'master' hangerő úgy 90%-on. A többi babrálást a hangerővel az E10-en csináld.
Kapcsold ki a lejátszó összes DSP-jét, és ha van replay-gain azt is.

A gain az erősítés mértékét állítja. Azon kívül, hogy hangosabb lesz highon 7dB-el mást nem kellene tapasztalnod. A gain állító nagyon hasznos alacsony impedanciás és érzékeny fülhallgatókhoz. Ezekkel high beállításon csak a poti alsó 1mm-én szenvednél, mert 0.3-mas hangerőn még nem szólna, de 0.5-ön meg már felrobbantaná a dobhártyádat. Így több lehetőséged van.

Az olyan fejesekhez, mint a HD600 van a high gain, ha nem elég hangos. ;)

(#30) contaxg válasza madboy74 (#28) üzenetére


contaxg
veterán

A linuxos lejátszom ALSA audio layeren fut és elég jól szól.
Esetleg érdemes Neked is kipróbálni ezt...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31) madboy74 válasza slfln (#29) üzenetére


madboy74
csendes tag

Köszönöm a tanácsot!

Master hangerőm E10-en nincs az alsamixer szerint, csak PCM. Azt azért felhúztam maximumra és most már az E10-en tekergetem a hangerőt. Nekem átlagban 2-3 között van a poti,de van olyan zeném, hogy High gain-en is 7-ig kell tekerni! (Pl: Erich Kunzel-Tchaikovsky - 1812 & Other Works [SACD - 2001 - Telarc] )
Egy Xonar U1-et váltottam le vele, de ez eszméletlenül jól szól! :D

Nem ide tartozik, de úgy veszem észre, hogy nagy rajongója vagy a fülhallgatóknak. Előfordulhat, hogy egy ilyen kis "vacak gubics" hülyére verné az egész mezőnyt? http://www.headphonereviews.org/top10.php
Még sohasem volt alkalmam normális minőségűt kipróbálni, így számomra teljesen hihetetlen a dolog.

(#32) madboy74 válasza contaxg (#30) üzenetére


madboy74
csendes tag

A Pulse daemon.conf-ba beállítottam:

default-sample-format = s24le
default-sample-rate = 96000
default-sample-channels = 2

most már így fest a dolog:

FiiO DigiHug USB Audio at usb-0000:00:1a.0-1, full speed : USB Audio

Playback:
Status: Running
Interface = 3
Altset = 2
URBs = 3 [ 8 8 8 ]
Packet Size = 582
Momentary freq = 96000 Hz (0x60.0000)
Interface 3
Altset 1
Format: S16_LE
Channels: 2
Endpoint: 3 OUT (ADAPTIVE)
Rates: 32000, 44100, 48000, 96000
Interface 3
Altset 2
Format: S24_3LE
Channels: 2
Endpoint: 3 OUT (ADAPTIVE)
Rates: 32000, 44100, 48000, 96000

Előtte csak 16/44 volt, bármit is követtem el. Az MPD-vel is voltak sikereim ALSA alatt. Szépen szól, csak a kliensei nem szimpatikusak.
Most az Mplayer tűnik számomra kedvesnek. A Gstreamer alapú lejátszás mintha tompán szólna. Nem értem az okát. :(((

(#33) slfln válasza madboy74 (#31) üzenetére


slfln
senior tag

Az a baj, hogy még egyedi fülmonitorhoz nem volt szerencsém. Régóta levegőben van a projekt, de még nem szántam el magam. Nehéz a választás és nem tudom eladni, ha nem tetszik, ráadásul elég sok buktató is van ezen kívül.
A mostani árfolyamok se segítenek az előrehaladásban... de ami késik nem múlik. :D

Az az igazság, hogy fülhallgatót nem szoktak fejhallgatóhoz hasonlítani, mert a kicsiknek megvannak a saját korlátaik.
Ennek ellenére nekem vannak olyan fülhallgatóim, amiket jobban preferálok, mint egyes fejhallgatókat, amik 2-szer drágábbak náluk.

Én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az egyénre szabott monitorok képesek hozni a high-end fejesek színvonalát és nem hiszem, hogy alulmaradnának bármilyen értelemben is velük szemben. Sok tesztet láttam már ahol ezekhez hasonlítják őket és nem azért mert hasonló az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#34) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ma megjött a picike:)
Épp az első első számokat hallgatom és hááááát, mintha a fülest cseréltem volna le:)
Az alsó kategóriás asztali erősítő fejhallgató kimenete és az audigy2 kártya nem volt épp optimális idáig:)
Ami legelsőre feltűnt az a részletessége és a mély tartomány egyértelmű javulása.
Most a Florence & The Machine Ceremonials c. albumát hallgatva azonban a női vokál is megelevenedett :))

Ez már az új kivitel szerencsére, a Jack csatlakozóval nem volt problémám.
Egy apró bosszúságom volt csak, mégpedig hogy nem mellékeltek USB kábelt a dobozban :Y sajnos itthon sem találtam megfelelőt, de egy ismerős kisegített (sajna csak 15cm volt neki, így az elhelyezés még problémás).

A foobar-hoz telepített ASIO output componens nem ismerte fel, viszont a Kernel Streaming plugin igen (úgy tudom nincs különbség a végeredményben).
A windows hangerőállítója max-on, a foobar-é szintén, így az E10 potiján 1-es érték körül találtam meg a megfelelő hangerőállást.

Eddig úgy érzem megérte, jócskán kihallható a javulás:)

(#35) slfln válasza -FreaK- (#34) üzenetére


slfln
senior tag

A kábelt én is kerestem... kivetted azt a "bölcsőt", amiben a DAC volt? Az enyém alatta volt. Én meg direkt egy 15cm-essel használom laptop mellett. :D

Az ASIO meggárgyul tőle, mert a win felvevő eszközként is észleli. Ki kell kapcsolni a rögzítő eszközök közül. Amúgy meg lényegtelen, használd a KS-t.
Az output data formatot állítsd 24bitre.

A HD555-nek egyszerűen esszenciális az alacsony kimeneti impedancia, mert rendkívül hullámos az impedancia/frekvencia görbéje. Sajnos ez a követelmény nem teljesül szinte egyik hangkártyánál sem. Gagyi erősítőknél meg pláne.

Ennek a jótékony hatását hallod most. A membrán így gyorsabban -innen a részlet- és megfogottabban tud mozogni. Képzeld el az autó felfüggesztését csillapítás nélkül. Oda vissza pattogna kontrollálatlanul. Na most kaptál a rugó mellé egy jó teleszkópot ami itt kordában tartja a membránt.
Ez a Sennednél a mélyeknél hatványozottan jelentkezik.

A fejesed nagyon érzékeny, low gainen nem fogod elhagyni az 1-et túl sokszor. :)
Ha 24 bitre állítod nyugodtan levehetsz 10-20%-ot a Windows fő hangerőállítóján, így sokkal nagyobb szabadságod lesz a potin. A hangminőségben nyugodj meg, semmilyen romlás nem lesz ettől.

Örülök, hogy tetszik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36) -FreaK- válasza slfln (#35) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ó hogy aza.. :D köszi megvan, így már minden jobb, a helyére is tudtam tenni :)

Tényleg, olvastam már itt feljebb az ASIO problémákról, ettől függetlenül megpróbálom mindjárt mert a KS és Wasapi pluginekkel érezhetően belassul a Foobar működése, minden lejátszással kapcsolatos művelet egy kis késéssel reagál.

A Foobar resampler dsp-re csak ASIO melett van szükség ugye?
Nem nagyon van 24bit-es zeném, ettől függetlenül azért még ajánlott azt használni, megfelelő forrás nélkül is? (mondjuk a hangerő állítás miatt már mindenképpen :) )

Köszönöm a közérthető felvilágosítást! :)

Nagyon tetszik, most már csak elegendő időt kell biztosítanom, hogy újrahallgassam a zenéim nagy részét :)

(#37) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Egy olyan problémával találkoztam hogy Windows 7 alatt hiába állítottam be az alapértelmezett eszköznek az E10-et, a bennlévő Audigy2 kártyára küldi a flash videók hangját ha fut közben a Foobar. Gondolom az kizárólagosan lefoglalja magának az eszközt.

(#38) slfln válasza -FreaK- (#36) üzenetére


slfln
senior tag

Én pl. DS-en használom simán, semmivel nem lesz rosszabb és nem csokizik így be semmi tőle tutira :D.
Az ASIO általában csak ront a helyzeten, ha az eszközhöz nincs dedikált támogatás. Igazából nincs rá szükség.

Minden DSP-t ki kell kapcsolni... a resamplert meg főleg! Meg a Playback alatt a replay gaint is mindkét helyen 'none'-ra állítani.

Már volt róla szó, a 24 bit azért (is) jó, mert pl. a 16bites zenénél hozzádob még 8db 0-át az adathoz minden mintán. Ez a DAC-nak ugyanaz az információt jelenti, az oprendszerbenen viszont 2^8=256 egységnyi (maradjunk ennyiben :D) szabad állítási fokot kapsz, ahol az adat ugyanaz marad, mert a digitális hangerő állításával a végét kezdi el csipkedni... ahol most 0-ák vannak. Az meg ráadás, hogy a 24 bites zenét is viszi. :)

(#39) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nem működik az ASIO sajnos.
A control panel/sound/recording-nál eltávolítottam az eszközt, de az ASIO legördülő listájában továbbra sem jelenik meg a Fiio :/

(#40) slfln válasza -FreaK- (#39) üzenetére


slfln
senior tag

Felejtsd el az ASIO-t. Ha mindenképpen szeretnél valamit, ami kerüli a Windows mixert, akkor használd a KS-t.

(#41) -FreaK- válasza slfln (#38) üzenetére


-FreaK-
veterán

Okés, marad a KS akkor:) (azért a win mixer megkerülés kell a lelki békémhez :) )
A szemét replygain meg be volt kapcsolva.. ezer éve nem néztem már..

(#42) slfln válasza -FreaK- (#41) üzenetére


slfln
senior tag

Ha késik, vagy pattog, akkor játssz a buffer length-el. Hagyd 1000-2000 ms között.

(#43) -FreaK- válasza slfln (#42) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azzal eddig minden rendben:) köszi!

(#44) Degeczi


Degeczi
nagyúr

úgy néz ki, mégiscsak lehet versenyképes áron itthon is forgalmazni
(a $85 is 20e Ft - akkor már megéri a hazai garancia, és szintén ingyenes házhozszállítás a 21e-et)

(#45) melandri


melandri
tag

Hello!

Realtek 892 + Fiio E10 már jó eredményt ad vagy inkább egy Xonar D1 + Fiio E10 ???

Javítottak már a potméterén és a jack csatin vagy csak rosszul emlékszem ???

Üdv.

(#46) Degeczi


Degeczi
nagyúr

megérkezett a saját példányom, és ugyan a hangja szuper - de egyelőre mégis nagyon fontolgatom a visszaküldést... :(

ha uis Win7 alatt a kimenő eszköz 24 bitesre van állítva, akkor a normál hangkimenetet használó Foobar már a Pause-t megnyomva is pattan egyet azonnal (nem nagyon hangosan, de zavaróan), míg ha 16 bites a Windows, akkor nem, csak 20 mp után (vagy a Stop-ot megnyomva azonnal)

ha WASAPI-t állítok be a Foobar-ban, akkor a Pause-ra nincs pattanás, sőt, 20 mp után sincs (úgy látszik, fönntartja a jelet ilyenkor), csak Stop-ra - viszont úgy már 2 track között is tud pattanni, ami sokkal zavaróbb...
akkor már inkább a DirectSound kimenet, azzal nem pattog két track között a Foobar

a Windows rendszerhangok viszont mindig pattannak a lejátszás végén, ha épp nem szól semmi más

tehát vmiféle reset-ről lehet szó, mintavételi frekvencia vagy bitmélység változáskor

úgy látom, Fiio fórumokon elég sok hasonló panaszt találni

van másnak is hasonló észrevétele, netán megoldása?

[ Szerkesztve ]

(#47) slfln válasza Degeczi (#46) üzenetére


slfln
senior tag

Nálam nincs ilyen probléma XP alatt se ASIO-val se DS-el. A rendszerhangokat ki kellene kapcsolni... Itt egy kis beállítási segédlet.

(#48) Degeczi válasza slfln (#47) üzenetére


Degeczi
nagyúr

köszi, akkor valszeg egy rossz példányt kaphattam, mert most próbáltam ki egy XP-s gépen is: azon ugyan csak Winamp van és DS, de abban is, a megállítás után ugyanúgy pattan a bal csatorna, csak nem 20, hanem 4-5 mp-en belül...

csak azért érdekes, mert sok ilyen tapasztalatot találni külföldi fórumokon, még Amazon review-k között is, és Fiio fórumon is találtam olyat, aki hajszálra ugyanazt írja, mint én: lejátszás után x mp múlva a bal csatorna pattan, tehát nem ritka, nem teljesen egyedi ez a pattogás - talán a mértéke lehet eltérő az egyes példányok között, ezek szerint jó esetben gyakorlatilag észrevehetetlen

akkor ez megy vissza - de még nem tudom, az árát kérjem-e, vagy azt, h próbáljanak ki egy másikat, hátha azon nincs ilyen gond, mert egyébként a hangja nagyon szép lenne amikor folyamatosan szól

[ Szerkesztve ]

(#49) Degeczi válasza slfln (#47) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja, és nálad az XP rendszerhangok sem pattognak?

mert az klassz lenne, ha volna olyan példány, ami használható teljes értékű Windows hangkártyaként, nem csak zenelejátszásra

(#50) Zull


Zull
senior tag

Sziasztok!

Nem tudtok arról valamit, hogy az itthon kapható példányok már rev2-esek-e, vagy sem? Jó lenne már lecsapni egyre, de akkor már job lenne az upgrade-elt példányra :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.