Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Jó lesz a pici NUC -okba és a Mac minibe. :)

kiváncsi vagyok , hogy egyszerre a 2 grafikus kártya tudna-e üzemelni.

> továbbá az IGP szerepét egy "UHD Graphics 630" tölti be,

sima HD Graphics 630 lesz.
A "Coffee Lake" -ben keresztelték át "UHD Graphics" -ra - és ez csak Kaby.

Mottó: "A verseny jó!"

(#2) S_x96x_S válasza S_x96x_S (#1) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Lesz még 2 egyébverzió is : Core i7-8705G , Core i7-8706G

"According to some other media, the 8809G will turbo to 4.1 GHz, while the graphics will feature 24 CUs (1536 SPs) running at 1190 MHz while the HBM2 is 4GB and will run at 800 MHz. The same media are also listing the Core i7-8705G (20 CUs, 1000 MHz on 'Vega M GL', 700 MHz on HBM2) and a Core i7-8706G. None of the information from those sources is yet to be verified by AnandTech or found on an official Intel webpage."
https://www.anandtech.com/show/12207/intel-with-radeon-rx-vega-graphics-core-i78809g-with-31-ghz-base-100w-target-tdp-overclockable

Mottó: "A verseny jó!"

(#3) rodrigez válasza S_x96x_S (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

A nagyon pici NUC-ba ez szerintem nem fog bekerülni, mert azért oda a 100w nagyon sok. Itt most a 10x10cm-es NUC-ra gondoltam.

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kíváncsi vagyok a mérési eredményekre,-1050ti és 1060-hoz hogyan viszonyul. Amúgy miért nem vették ki belőle az inteles igp-t?

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) szasanyi


szasanyi
félisten

Kíváncsi vagyok, hogy belépő szintű gamer igényekhez (1080p, közepes grafikai részletesség) melyik lesz az ami megfelel(het). Engem - és gondolom még másokat is - csak ebből a szempontból érdekel.

(#6) S_x96x_S válasza rodrigez (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>A nagyon pici NUC-ba ez szerintem nem fog bekerülni, mert azért oda a 100w nagyon sok.

igaz! ott a pont!
de talán 1 hét múlva (CES) talán mindent megtudunk.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) Lacok


Lacok
őstag

Az integrált mini itx-es megoldást kifejezetten jó ötletnek tartom.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) jimpo


jimpo
aktív tag

Az igp valószínűleg azért maradt, mert ha nem kell a grafikus "Kraft" akkor az felel majd a kép alkotásért.
Amivel szintén takarékoskodni lehet. Ami üzemidőben nem mindegy...

Stryd Next Gen

(#9) tecsu válasza szasanyi (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem ez nem játékra van, tehát a legtöbbeket ez a szempont egyáltalán nem érdekli.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#10) szasanyi válasza tecsu (#9) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha ez valóban így lesz, akkor részemről érdektelen. Minden másra van már megoldás, ennek nem látom szükségét (főként sokkal drágábban, ami megint csak borítékolható).

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Szép és jó, kérdés hogy:
-versenyképes ár kerül-e melléjük?
-user tudja-e majd profilozni, hogy mi kapjon nagyobb tdp-t IGP/CPU/GPU?
-intel milyen kiépítésbe engedi beépíteni az egyes variánsokat, mennyi kapcsolt terméket kell az egyes lépcsők mellé kifizetni.

A legolcsóbbra lehet hogy lecserélem az Athlon 5350-t, belső tápos itx lappal együtt muterom HTPC-jében. Ha korrekt lapra teszik rá, max.: 50K körül. :U A w7 támogatást gondolom úgy is buktam, w10-en is fut majd a LCDsmartie...

[ Szerkesztve ]

(#12) Kristof93 válasza #16939776 (#11) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ezt nem tudom hogy képzelted. Egy hasonló cpu, gpu, hbm és alaplap nélkül, 50k fölött van.

(#13) Dragon27


Dragon27
senior tag

(#14) Taranti


Taranti
senior tag

"Az Intel AMD-s csodafegyvere."
Pár éve még a troll on kommentek között lett volna... :DD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#15) Enigma1945 válasza Dragon27 (#13) üzenetére


Enigma1945
őstag

Hat ez hatalmas XD

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#16) edward2 válasza tecsu (#9) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem simán a következő generációs skull canyonba jöhet. Átlag játékosnak konzol ár körül tökéletes lehet.

(személy szerint én másnap vennék egyet)

(#17) Z10N


Z10N
veterán

"Az M jelzés a mobilra utal, elvégre a Kaby Lake-G elsődleges célja a középkategóriás, játékosoknak szánt notebookokból eltüntetni a hagyományos dedikált GPU-t, és áttéríteni a gyártókat egy jobban integrált megoldásra, ami a mostaninál kellemesebb üzemidőt tesz lehetővé, jobb hordozhatóság mellett, ráadásul anélkül, hogy annak a teljesítmény látná kárát."

Es az AMD-nek mi a celja? Megasni a sajat sirjat? Desktop vonalon a Vega28/32-rol meg semmi hir. Az APU vonalon meg marad a nevetseges 11CU+DDR4, mikozben az Intelnek meg 24CU+HBM2 verziot csinal :F

"Ebben már csak 20 darab aktív multiprocesszor lesz nagyjából 1 GHz-es órajellel, illetve a 4 GB-os HBM2 memória is csupán 1,4 GHz-en ketyeg. Cserében a teljes, tokozáson lévő konfiguráció TDP kerete 65 wattra csökken."

Erdekes, hogy 100W-bol es 65W-bol megcsinaljak mikozben erre a Ryzen is kepes lenne. Direkt szivatjak magukat?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) #16939776 válasza Kristof93 (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az athlon cpu int GPU-val, alaplappal volt 30K. Ebből a leggyengébb ne kerüljön 3-4x ennyibe ha lehet. :U
Azt nem hiszem hogy 1:1-ben diszkrét vga-val és cpu-val kellene kezdeni az összevetést HBM ide vagy oda, mert a TDP közös, ingadozó teljesítményért meg nem biztos hogy indokolt a felár.

[ Szerkesztve ]

(#19) sb válasza #16939776 (#18) üzenetére


sb
veterán

Én sem értelek, szerintem félrenéztél (vagy mi?) valamit.

- Ez egy 3GHz+ 4/8 cpu, nem látok mást a cikkben meg a linken sem. Vagyis alsó hangon 4-5x gyorsabb az 5350-nél.

- TPD 65-100W (de szerintem lesz az több is) vs 25W.

- GPU: 24 CU (egész jó órajeleken) + HBM. És Vega ami sávszélesség-igényben elég jó a Polarishoz képest is: számok alapján simán RX 560 - 470/570 közé férne be, a feature-öket nézve némi bátorsággal a 470/570-hez is közel lehetne akár. Ebben a legneccesebb a TDP talán, de ha nem mennek 3-3.5GHz fölé cpu oldalon akkor simán marad 60W a gpu+HBM-nek. Ha azzal számolunk, hogy szépítettek rajta valamit ill. nem teker a cpu fullon akkor 70-80W is meglehet. (HBM fogyókúrával valahol egy alulfeszelt 470 körül járunk, tehát így már ez sem lenne gond).

És még erre jön az extra felár:
+ Vélhetően kis szériás termék lesz.
+ HBM
+ Nem a legegyszerűbb amúgy sem legyártani: méret, integráltság.
+ Prémium cucc. (mobilba is, desktop is, ha egyáltalán jönni fog izmos NUC-ba)

Diszkrét hw-kből is alsó hangon 40-50k-s cuccokat vált ki. Plussz még a lap alá, stb... Szerintem nagyon messze lesz az 50k-tól.

(#20) Kristof93 válasza #16939776 (#18) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ez simán kivált egy 1050ti+i5 konfigot. 120k alatt nem lesz.

(#21) #16939776 válasza sb (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor erősen alá lőttem a GPU képességét. Egy 4x3Ghz-es CPU és egy 25W körüli GPU erős feature set-el kódoláshoz/gyórsításhoz lehetőleg HBM-el ez bele férne a 65W-ba? az árát meg majd elosztom 4x365-el. :)

(#20) Kristof93: Az bőven sok, GPU erőben gtx 750 és környéke már bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kristof93 válasza #16939776 (#21) üzenetére


Kristof93
senior tag

Ha neked elég a gtx750 akkor azt vegyél, vagy valami amd aput, de ez nagyon nem azon a szinten van.

(#23) sb válasza #16939776 (#21) üzenetére


sb
veterán

Kb. beleférne 65W-ba. Lásd NV 1030 (30-35W), ezem még faragna vmit a HBM.
Egy 3GHz körüli i5 (jobbféle mobil körítéssel és/vagy kisebb fesszel) megvan szintén 30-35W-ból kb.

De a fenti 100W-os "szörny" az a kategória amit Kristof93 írt. i5 vagy lightosabb órajelű i7 + szerintem 1050 Ti felett bőven a gpu. Ahogy a 65W-os is tuti erősebb lesz egy 1030-nál. Szvsz az jöhetne be valahova 1050-1050 Ti közé vagy utóbbihoz közel.

Teljesen más liga az 5350, azt valószínűleg az új Atommal lehetne összevetni, feature-ben is feljöttek és erőben is odaver biztos a friss. 10W alatt.

Őszintén szólva notin kívül én sem érem hova szánja ezt az Intel mert oda szól nagyot ez a platform/méret/perf perf/W kombó. Desktopon NUC-ba is lehet, de oda max tényleg vmi gémer-nappalis-steam-konzolszerű izé jöhet ki belőle. Arra azért sokat eszik és túl kicsi lesz a normális hűtésre: vagyis csak vmi extrém célra/méretre lehet (kisebb) célpiaca szerintem.

(#24) #16939776 válasza Kristof93 (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 45mm magas ITX ház már adott, abba kell beleférnie, dgpu nem megy bele, nem is akarok a hűtésével külön a hűtésével vergődni.

(#23) sb: Ha belefér az még vállalható abban a házban. Az atom-tól fázok, lehet hogy a mostaniak teljesen jók, de akkor már egy legalapabb desktop cpu normális memóriakezeléssel, ne érezzem azt, hogy hiába vettem meg mellé a normális memóriát.

Notiba 35W TDP felett már elég átgondolt megoldás kell, ezt is inkább két részre osztott kupakkal tudom elhinni hogy ne fűtenék egymást, az instant 100W-meg nagyon drága megoldást igényel.

NUC-ba még hangos és lassul is.

Desktopon ha nem is sétagalopp, de lassulás alatti hőmérsékleten leget tartani 2u-s hűtővel, viszonylag halkan.

Nekem is fura, de ha ésszel tokozzák, kitalálnak rá egy spéci kétkörös hűtést még mehet jól, ahol hagynak helyet a hőleadóknak is.

[ Szerkesztve ]

(#25) tibaimp válasza edward2 (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, nekem is ez jutott eszembe. A NUC-hoz nagy a TDP, illetve az ára sem 50.000 lesz, az tuti!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) edward2 válasza tibaimp (#25) üzenetére


edward2
addikt

Aki 50re várja az álmodik. Ahogy írtam én konzol árban várom olyan 350-400 euró és azon se lepődnék meg ha ebben se SSD se RAM nem lenne benne.

A tdp az sok igaz az előző skull canyon procija 45W volt de ahogy írták talán kétkörös hűtéssel lehetne trükközni.

Mindegy én továbbra is reménykedem.

(#27) sb


sb
veterán

A hűtéssel nem hinném, hogy gond lehet önmagában. Tuti nagyobb/több a chip + hőátadó felület + kupak, stb... mint egyetlen integrált procinál amiből most is simán vannak 95-125W-os modellek és egy normális léghűtő lehűti lazán ha nem trutyi van a kupak alatt.

Én csak a kis házban, NUC-ban való 100W hűthetőségére értettem a problémát.

@Duracellm...
Azt hittem a feature set igényedből, hogy elsősorban HTPC-re kell, arra meg bőven elég az Atom is. Bár részben feleslegesen de én is a kraftosabb egyszálast választom még oda is, ha tehetem. Ha általános netes gép kell akkor meg szvsz elég egy mai 2/4 IGP-vel... csak utóbbi tudjon mindent és nem lesz gond. G4560 vagy még inkább ami majd jön a helyére. De ha egyszálasban elég 10-20%-kal kevesebb és legyen több mag, időtállóbb + erősebb GPU (játékra főleg, mert multimédiára az Intel IGP is overkill) akkor majd a kis AMD Zen APU-kból válogatnék. Az 1200 4/4 se drága és jó, de a (még inkább feleslegesen erős, akár már egy 1030 is) dvga megúszható lesz és asszem APU-ból talán jön 2/4 is. Vagy az csak mobilba jön? :F
35-65W között lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#28) Barnuss


Barnuss
tag

Újabb hibák :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.