Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Első úgy olvastam a címet hogy eltűnt :DDD
Mondom lol még nem is kapható de máris elloptak egyet :( Korán van még :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Specifikációit elolvasva (1366x768 TN, 500GB HDD) erősen a low-end kategóriára lőnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Integrált memória a notebookban :U
Ez egyike a világban zajló olyan tevékenységeknek, amiket vállról indítható rakétával kellene megtorolni. Mondjuk egyébként sem az örökkévalóságnak készült a cikk tárgya.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) b. válasza Apollyon (#3) üzenetére


b.
félisten

Sokszor kapjuk, hogy a kínai áruházakban milyen silány minőségű ruhák vannak,de azért mi sem vagyunk különbek, a nyugat is nekik tolja minden szemetét, nekik jó lesz felkiáltással.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Apollyon válasza b. (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt most nem igazán értem, hogy jön ide.
A Lenovo is kínai, és a kínai cuccok gagyi minőségűek, kivéve ami nem, mert a minőségi cuccokat is egyébként Kínában gyártják, mint szinte majdnem mindent. :DDD

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Vajon a AMD Radeon RX 540 tobbet/kevesebbet tud mint az IGP tudna?

OK

(#7) b. válasza Apollyon (#5) üzenetére


b.
félisten

Ja, lehet nem voltam egyértelmű, bocs. Az integrált memóriára gondoltam azzal, hogy a szemetet odatoljuk, nekik jó így felkiáltással. Bár gondolom az ár a fő tényező itt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) solfilo válasza Z_A_P (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Ez tényleg kérdés? :)
Sokkal erősebb mint az Intel IGP, ez is gyorsít kb mindent, amit mostanság lehet. Szerintem hozhatja a Vega 10 szintjét, de lehet gyorsabb is (lásd 8CU RX 550 vs Vega 11). 8CU van benne, 6000MHz a VRAM. [link]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#9) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk az hogy HDD van benne, már alapból nép elleni bűnténynek tartom...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10) Z_A_P válasza solfilo (#8) üzenetére


Z_A_P
addikt

Oke,igy mar vilagos, koszi a linket (lusta voltam utanakeresni)
A Radeon RX 540-ről elmondható, hogy tulajdonképpen a Radeon RX 550 másolata.

OK

(#11) Dhampir válasza Lalikiraly (#9) üzenetére


Dhampir
félisten

Ugyanolyan méretű (500 GB) SSD-vel némileg drágább lenne, ám ha ki lehet cserélni, akkor pluszköltség árán és "csináld magad mozgalom" keretében megoldható.

(#12) Lalikiraly válasza Dhampir (#11) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nyilván, ezzel tisztában vagyok. De egy Celeron mellett is lassú a vinyó, akkor a Core i3 mellett? Nagyon lehúzza a gépet. Egyébként a videókártyát jónak találom. Kár, hogy nálink ez a gép nem lesz kapható. Dvd nélkül is bőven ellennék vele.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13) Voiceless válasza solfilo (#8) üzenetére


Voiceless
csendes tag

A vega 10 hátránya, hogy csak 256mb memóriát használ, azt is a közösből (ha tévedek javítsatok). Emaitt sokat veszít a teljesítményéből, hiába a 10 compute egység. Rx540-nek legalább 2GB memóriája van. Amd oldalán ezt írták róla.
Compute Units 8
Boost Frequency Up to 1219 MHz
Peak Pixel Fill-Rate Up to 19.504 GP/s
Peak Texture Fill-Rate Up to 39.008 GT/s
Max Performance Up to 1.2 TFLOPs
ROPs 16
Stream Processors 512
Texture Units 32

Igazából papíron egy gyengített 550. Tehát MX150 közeli teljesítménynek adottnak kellene lennie. Kérdés, hogy az i3 mennyire tudja kihasználni.

(#14) aTe014 válasza Lalikiraly (#9) üzenetére


aTe014
aktív tag

Az még cserélhető, na de a HD kijelző, atyaég...

i14Pro

(#15) Lalikiraly válasza Voiceless (#13) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ebből kifojólag nekem egyre jobban bejön kb ez a gép így ahogy van.
Akkor viszont a gépcserével várok, hátha kapok egy hasonlót 100 körül.

A HD kijelző nekem untig jó.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#16) solfilo válasza Voiceless (#13) üzenetére


solfilo
veterán

A Vega 10 valamivel elmarad az MX150-től valóban. De az egész APU eszik gyári konfigurálástól függően max 12-25W-ot (default 15W), míg az MX150 önmagában 25W a kerete, ehhez jön még a proci TDP-je. 250MB VRAM-nál csomó játék el sem indulna, BF1 és hasonlók pl, szóval tuti nem annyit használ a Vega IGP. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A másik topicban azt írják, hogy ez egy tiltott IGP jű i3 8130U. Namost ugye 15W a TDP érték, de ha az IGP tiltva van akkor nem lenne kevesebb a TDP érték?
Kíváncsi leszek hasonló gépek mikor kerülnek be nálunk.

Még a Pentium N5000 Silver procis gépeket se lehet kapni, pedig már az is mikor megjelent.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18) Voiceless válasza solfilo (#16) üzenetére


Voiceless
csendes tag

Hát nem tudom. Én eddig akárhány tesztet végig néztem mindegyiknél 240 mb körül láttam a VRAM használatot. Több helyen is videók alatt írták hogy csak 256MB-t vesz el a ramból, és nem lehet átállítani mint a desktop cuccoknál. Ezért a legtöbb játéknál még alapcson grafikán is memória limites a dolog. Hivatalosan ez sehol sincs leírva sajnos.

(#19) solfilo válasza Voiceless (#18) üzenetére


solfilo
veterán

Be lehet neki többet is állítani, jelenleg talán 2GB a max.
De erről többet tudnak a tulajok. :)

mod: ja notiban nem tudom, ott lehet nem lehet ezt állítani. De BF1 min gépigénye 2GB-os VGA, szóval nem hinném, hogy menne Vega 10-en, ha tényleg csak 250MB lenne az IGP-nek. Valahogy hozzáfér a nem neki kiosztott RAM-hoz is, de nem tudom van e erről valami leírás, hogy működik ez. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#20) Lalikiraly válasza solfilo (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem az Asus x751 es gépen az integrált Celeron N3350 ben lévő Intel HD500 IGP nél az UEFI ben lehet állítani, hogy 32 v 64MB RAM ot osztok ki neki :D Tudom vicces, de ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) nyunyu válasza Lalikiraly (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Hidrogén atommagba nem nagyon szoktak neutront tenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) MZperX75 válasza nyunyu (#21) üzenetére


MZperX75
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.