Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gorneck válasza Henk (#49) üzenetére


Gorneck
titán

Én se kenegetem...pötty a proci közepére...többit a hűtő lerendezi...de én nem tököltem annyit mint ti... :D

Gorneck#1239

(#52) echterion


echterion
nagyúr

Jó cikk, grat. :C

**********

(#53) F_Zolee


F_Zolee
veterán

"...TRU nem hagosabb sokall, mi több szinte elhanyagolható a különbség még..."
Egy kevéske hiba.

(#54) lipi67 válasza Henk (#49) üzenetére


lipi67
veterán

Én először télen tettem. Konvektorra a proci, a paszta, a TRUE. Mindíg így csinálom. Szépen vékonyan a procira, s a hűtőre is kicsit, igy rögtön van tapadás ha összeérnek, s nem csúszkálnak. Hát.. Már maxon volt a konvektor és ez a ribanc mx3-as..ha a procihoz ért..lecsúszott..na..jött az 5 pöttyös megoldás. 5 apró pötty a procira s jó 20 perc és van egy kb összefüggű felület. -borzalom, de a hatása jó. Viszont..Mikor szedem le, mert más procit tesztelek..2 nap után is olyan, mintha 5 éve kentem volna fel. Pereg szanaszét...:)

(#50) proci985 : Hát..semmi. A pénzemért nem ékszerdobozba zárt szart akarok, félre ne értsd. Lehet puritán, az sokszor takarja a minőséget (pl. felsőkat.erősítők), de ez..Az enyém mikor megérkezett..Azt hittem elírta Engusz a címet, valami szar kaját evett, jött a szalmonella, és ez nem a TRUE, hanem az ANTSZ-nek küldöt székletmintárt. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#55) proci985 válasza lipi67 (#54) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD

igaz. bár az IFxben szerintem pont az volt a fíling, hogy újrahasznosított barna kartondoboz, kb ariel 16os félkövér Thermalright felirat, kétoldalas szerelési kézikönyv. igazi kis "sleeper". vagy másképp fogalmazva: baromi igénytelen:DDD a HR03GTmet használtan vettem, azóta se tudom, hogy a felirat nélküli barna doboz eredetileg is a doboza volt e... ;)

én inkább az IFX szerelésével szívtam, de az első hőfok tesztek után már csak a pozitív dolgok maradtak. felülmúlta a várakozásaimat, pedig eléggé magasak voltak.

más: MX2t héten pasztáztam újra, egy év max 50-59 fok után eléggé úgy nézett ki, mintha beszáradt volna. pedig a hőfokok kb rendben voltak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#56) iBlast


iBlast
aktív tag

termal :K
jó írás! :R

(#57) lipi67 válasza proci985 (#55) üzenetére


lipi67
veterán

:D
Én ma tettem vissza a q9550-et, a TRUE alá 16 alátét és kicsit megtámogatva a hűtésem..
MX3-at meg ..rájöttem az "5 pettyes" megoldás kifinomítására:)
5 pötty (négy sarokhoz közel meg egy nagyobbacska középre, majdmutatóújjal éppen hozzáérve ütögetve szétkenni (ha sokáig van rajta az ujjad, rátapad) mintha húst kloffolnál.
Tök jó lett és a hőfokok. Ha 40°közelében van prájmolás alatt, akkor már nagyon meleg van a szobában. Igaz, van némi segítség a hűtésnek:
[link] ;) :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#58) proci985 válasza lipi67 (#57) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, ez az mx3 érdekes. ha sikerül a nyáron elhozni a hűtésem Magyarországról, akkor gondolkodok a kipróbálásán.

max 40fok... jó a TRUE nagyon:) meg a szellőzésed is. IFX14el a Cosmosban nekem olyan 40-42fokjaim voltak polír előtt (ventik összesen 1000m3/ht tudtak, 280 be, 400 ki, 140+140 a procin, 100 belül felállásban+táp külön körön) az alapon járó q6600@1.008al.

a HR03GT meg az IFXnél is érdekesebb volt, passzívan verte 10fokkal a 80%on (40db) járó kétslotos 3870 gyári hűtést, 70 fok fölé nem ment. 100m3/hs 120x25ös ventivel megtámogatva ez 50 fok prime alatt.

hűtésed meg szuper. :R "Hátul 2db 2600-as 38*120-as venti szív" YL/Sunon nagynyomású iparik? gondolom 17dbAsok:DDD a lap szellőztetése/légfolyosó a házban pedig nagyon jól néz ki. :K

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59) lipi67 válasza proci985 (#58) üzenetére


lipi67
veterán

Én először agybajt kaptam az MX3-massal. Csak a középre pötty volt eredményes, de kipróbáltam..Ez a szar annyira sűrű, hogy úgy nem nyomja szét a hűtő a procin, inkább "billeg". Hogy szétnyomja, olyan erős felfogatás kellene, hogy törne a lap:)

Érdekes amiket írsz.
Igen a 2db 38-as 17db-es... :O (jó is lenne) Ha rájuknyomok inkább 117:)
Köszi, szerintem is jól sikerült és a himuro is jól működik egy ventivel megtámogatva, s azért került felülre, hogy a hátsó venti miatt"huzatba" legyen.

"ha sikerül a nyáron elhozni a hűtésem Magyarországról" ---- ???

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#60) kpal


kpal
veterán

Nagyon jó kis teszt :R ;)

(#61) kpal


kpal
veterán

ops 2x-szer

[ Szerkesztve ]

(#62) proci985 válasza lipi67 (#59) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ilyeneket jó tudni, mint amiket most írsz az MX3ról. ehhez képest a TR pasztája meg a MX2 egész egyszerűen volt kenhető.

én egy 2800as 120x25öst használtam, szóval van fogalmam mit alkothatnak. ellenben hangulata megvolt: alapból ki volt kapcsolva, terhelés előtt meg megkapta a 7Vt (vrrrr) ami fokozatosan ment át brrőőőőŐŐŐbe:DDD

azért az a vinyóhűtés szerintem kissé túl lett méretezve:) szóval két 120as venti egy alapból is hűvös és halk vinyóval... hadd találjam ki, hogy versenyeznek a CPUkupakkal, hogy melyikük a hűsebb ;)

tavaly bőrönddel költöztem ki. a Cosmos nagyobb volt a bőröndnél, szóval nem jött. az 500as FSP nehéz volt (25kilós határ) és volt más tápom, az IFX meg nem fért be a Codegenbe, és nagyon érdeklődő természetű macskáink vannak. a ventiszabályzók (MFC1+, LianLi TR3) meg innentől nem kellettek, nem fértek volna be (3 5.25ös helyére egy 120as venti lett berakva a szellőzés miatt, negyedik meg az optikai).

jó oldaláról nézve: itt nyáron egy hétig van 25-30 fok, tehát a hőfokok nyáron se olyan extrémek... ez légen jól jön:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jó teszt.
Engem még egy Asus Triton 88 -as eredmény érdekelt volna.
Van róluk valahol közös teszt?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#64) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nagyon jó teszt , és szép hűtők :C nekem egy Asus Silent Knight II cu hűtőm van , csak nemtudom minek , mert alap órajelen az E6600-hoz nem indokolt :C

7Heads Drago a T88 engem is érdekelne ! lehet váltani fogok arra, vagy 79 amazing -re :C

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#65) 7Heads Drago válasza Quan-Chi (#64) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nincs gond.
A Triton a jobb. Ebben a tesztben csak a középmezőnyben van a kicsike. Még a Cooler Master V10-ese előtte van. És itt meg a V10 simán kikap a Tritontól.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#66) Quan-Chi válasza 7Heads Drago (#65) üzenetére


Quan-Chi
őstag

de ne keverd össze , mert Tritonból sokféle van ! az első linkben a jóval soványabb Triton 81 szerepel , míg a második Ph-s linken triton 88 :K
a Triton 88 az 1ik legerősebb léghűtő, gyári adatok szerint 180watt hővel képes megbirkózni :Y

és a triton 79 amazing is szó szerint lélegzet elállító ;]

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#67) 7Heads Drago válasza Quan-Chi (#66) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem keverem. Félreértettél valamit.
Én viszonyítási alapként a CM V10-sét veszem. Az mindkét tesztben szerepel.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#68) Quan-Chi válasza 7Heads Drago (#67) üzenetére


Quan-Chi
őstag

jajj bocs, igazad van :R :R :R :R :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#69) 7Heads Drago válasza Quan-Chi (#68) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A 79 különben elégé mutatós darab. Nekem meg egy Silent Knight van a gépben.
(a core 2 6420 procit ami 3,4 Gnz-ra húzott, idle-ben 28 fokon tartja, load-ban pedig 46 fok, viszont most nincs leszabályozva a ventije)

Az Asus honnan veszi a bátorságot hogy ilyen jó hűtőket tervezzen? :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70) Henk válasza 7Heads Drago (#69) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom honnan veszi a bátorságot de ezek a hűtők egy komolyan melegedő procin már nem remekelnek ennyire. Egy Triton 79 meg egy SK2. :U
Ár/teljesítmény arányban sem kiemelkedőek szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#71) Quan-Chi válasza Henk (#70) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ez a teszt szerintem eléggé ferdít , létezne hogy egy alap gyári Intel pentium D hűtő jobb lenne mint egy réz SK2 :F ezzel a teszttel valami nincs rendben ! egyrészt az általam említett 2 hűtő maximum 130wattos procit tud kiszolgálni . meg az egyik legjobb asus hűtőnél a Lion Square -nél jobb a sokkal olcsóbb kisebb és gyengébb Artic Square :F szóval 150watton nem is kell nézegetni őket. egy SK2 is sokkal kisebb mint hasonló képességű társai és egy átlagos proci jó hűtésére tervezték halkan! nem pedig arra hogy felvegye a versenyt egy 2kilós réz hűtővel amin 3 darab 14cm-es venti van ! a felül elhelyezkedő hűtőket meg ismerem, de kizártnak tartom hogy jobbak legyenek ! érdeks más tesztekbe meg remekelnek ezek a hűtők ! szinte az összes nagyobb oldalon istenítik az Asus hűtőket !

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#72) Henk válasza Quan-Chi (#71) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem a Frostytech az egyik legelismertebb oldal ami hűtők tesztelésével foglalkozik nem konfigban és házban tesztelnek hanem mesterséges körülmények között mérik a hűtők nyers erejét. Mondjuk azt nem tudom, hogy a hűtők ventije milyen fordulaton jár, hogy mindet kimaxolják e akkor is ha pwm-es. Én nem láttam olyan hűtőt a tesztben ami 2 kg-os réz és 3 ventivel lenne szerelve, nem ismerek ilyet. Amúgy a hűtők teljesítményét szerintem nem elsősorban a méretük szerint kategorizálják a user-ek hanem, hogy mit kapnak a pénzükért és ha kiadnak 10-15+k-t egy SK2-ért vagy egy Triton 79-ért akkor lehet többet várnak mert ezt a teljesítményt más gyártó akár olcsóbb hűtője is hozza. Alapvetően nem hiszek ezeknek a teszteknek mert sokszor bebizonyosodott már, hogy nem fedik a valóságot. (ilyen vagy olyan érdekből)
A másik ami nem szimpatikus pl. a SK2-ben ha hangos a venti esetleg tönkremegy a cseréje hogyan oldható meg?

(#73) proci985 válasza Quan-Chi (#71) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

2 kilós rézhűtő 3 140es ventivel nincs. a kéttornyosok egy részére fel lehet pakolni ugyan három ventit, de a gyártó ezt nem szokta ajánlani (mert pl másfél kiló fölé megy a hűtés súlya). 140es ventik egyébként nagyrészt gyengébbek a jólbevált ipari YL/Sunon/Papstoknál.

elnézést, de hogy a fenébe ne kéne nézegetni 150Won a hűtési teljesítményt? 150W, ennyi egy kenti quadnál az enyhe tuning kategória. egy Hyper TX2 ott 30as deltaTt tud, és az egy belépő szintű 5k alatti hűtő, amit quad tuningra csak mértékkel szokás ajánlani (kentiknél 1.35ig szokás mondani, hogy biztosan elég). most az, hogy csak 130Wos procit tud kiszolgálni... ne nevettessenek már, 10-15kért nehogy már ne bírjon el egy húzott quadot, amikor a Xigma s1283 7-8kért lazán elviszi. a jobb hűtők -amik hasonló árban már indulnak- 180-200Wal is elbírnak.

15kért meg már kapni TRUEt, ami egy Reseratort elpáhol megfelelően felventizve. az Asusokat meg főleg.

Asus hűtőket addig szokták isteníteni, amíg ki nem próbálnak egy hasonló árú Thermalright/Noctua/Xigmatec/Prolimatech hűtőt.

egyébként anno két éve nézegettem Asusokat, pontosabban a Silent Knightet. quadra is elégnek tűnt. drága volt, de alapvetően szép darab. kentisfield topikban se ajánlották annyira, de ott akkoriban kb emberek harmada vizezett, és alapvetően a víz volt az ajánlott. aztán megláttam valami furcsa nevű óriási hűtőt egy tesztben. ami más oldalaknál (már ahol volt teszt) nagyon súlyosan verte az asusokat, és egy márkatársával versenyzett a legjobb hűtés díjáért kb az összes helyen. és az apróban egy olyan már három hete várta, hogy valaki vigye el. másnapra volt egy fura nevű, használt, hatalmas méretű hűtőm az új Asus árából, aminek a tetejében újrafelhasznált barna dobozba volt. azóta is vallom, hogy jobban nem is dönthettem volna.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#74) 7Heads Drago válasza Henk (#72) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mielőtt bárki kidobná az Asus hűtőjét: Kb 2 éve megy a venti. A legtöbbször 1500-1700 fordulaton ment hangtalanul és nem egy nála súlyosabb ventit vert meg itt: [link] ;]
Nekem mellesleg még a sima SK van.
És miért választottam annak idején ezt? Mert a jó hűtési teljesítménye mellet még a dizájnra is adtak. És talán ez az egyik nagy ütő kártyája az Asus hütőknek. Mert ezek jól is néznek ki.
1,2-1,5 kg monstrumok vannak egy ventivel a legtöbb gyártónál. Ez leginkább a régi szovjet cuccokra volt jellemző. (nagy legyen, és hűtsön, a dizájnt pedig lesz@rják)
És mi a garancia arra hogy a fent említett oldal nem érdekelt egyes gyártóknál? Semmi. Ezért kell egy terméket minél több tesztben megnézni mielőtt megveszed.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#75) 7Heads Drago válasza proci985 (#73) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elég-e 4 magra?
A nyár végén megmondom, ha érdekel.
De itt is megnézheted: [link]
És pont az általad említett Noctua alatt leállt a rendszer ház szellőzés nélkül. (tudom hogy van nekik ettől nagyobb hűtőjük is)
Végül is nem azt állítom hogy az Asus-ok a legjobb hűtők, hanem hogy közel vannak az elejéhez és még a dizájnra is adnak.
A Triton 88 pedig szerintem az egyik legjobb hűtő ami kapható.
És amíg vannak ilyen jó léghűtők felesleges vízre váltani.
A Reserator-nál a dizájn az jó, csak teljesítmény elég k@kira sikeredett. Komoly vizes rendszerbe válogatott cuccok kellenek, nem ilyen.
A fentebb linkelt 46 fok az neked sok? Igaz hogy ezt max fordulaton tudja, előtte van egy 12cm venti ami kifúj és nincs fent a ház oldala. Szerintem nem rossz. 5 foknál többet egy Mugen2 sem verne rá ennél a procinál. Persze a Quad az keményem dió lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#76) Henk válasza 7Heads Drago (#74) üzenetére


Henk
veterán

Egy szóval sem mondtam, hogy ki kell dobni ezeket a hűtőket de ennyi pénzért én nem ezt venném. Meg abba se menjünk bele, hogy az Asus ütőkártyája a szép design mert nekem pl. egyáltalán nem tetszenek ezek, meg a Zalman 9-es szériája sem (ami nagyon hasonlít a SK-ra), sőt a ledes ventik sem tehát ez teljesen izlés dolga. Azt akkor is fenntartom, hogy nagy hátránya a keretnélküli venti mert nem tudod cserélni ha gond van vele, legalábbis barkács nélkül nem. Meg az is lehet, hogy sok évet elmegy gond nélkül de találkoztam olyannal az adott topikban, hogy pont ilyen hűtőbe keresett ventit sikertelenül.
Azt sem tudom, hogy a Frosty-nál van e részrehajlás de ezt inkább akkor tudnám elképzelni ha pár hűtőt tesztelne és abból egy gyengébbet hozna ki győztesnek érdekből. De ők több száz hűtőt tesztelnek és az adatokat viszik fel a közös listába és így alakul ki egy sorrend, ebből melyiknek csalna? Vagy ha csalna párnak akkor is itt nem 20-30 hűtőről van szó ha megnézed.

(#77) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

én is azért vettem SK2 -őt mert 1részt 10.000ft-ot nem sajnáltam érte ( kb ennyibe vagy még többe kerül más gyártó hasonló hűtője is ) , sokkal kisebb / helytakarékosabb a többinél , a súlya se utolsó szempont ! ( van egy másik gépem amibe CM Gemmini II van , na azt pl pokol szerelni ) megfelelő a dizájnja , és 1000rpm-en hangtalanul végzi a dolgát már 2 éve ! és nagyon bőven elég egy Quad-ra is ! de az még is csak felháborító hogy a linkelt teszt alapján egy gyári intel hűtő is jobb ezeknél ... ezt én kétségesnek tartom ! a Triton 88 meg az 1ik legnagyobb és legerősebb léghűtőnek számít , ráadásul a 13.000ft-os árával elég mérsékelt is ! :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#78) 7Heads Drago válasza Henk (#76) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Induljunk ki abból hogy "normális" (komoly táp, szakember által összerakott konfigban) gépnél nem megy tönkre a venti.
Az érdekes az hogy annak idején amikor megvettem 3-4 tesztoldal tesztjét is megnéztem róla. És sehol se a középmezőnybe, illetve a gyári intel hűtő mellé pakolták be a táblázatukban. Nekem konkrétan csak ez az oldal lóg egy kicsit ki a sorból. De estére ha lesz időm jobban utána nézek neki. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#79) Henk válasza Quan-Chi (#77) üzenetére


Henk
veterán

Kipróbáltam már pár komoly hűtőt, szívesen megnézném ezt a Triton 88-at is, hogy hol helyezkedik el a sorban mert szerintem túl vannka árazva az Asus hűtői mint ahogy a Zalman-ok is.

7Heads Drago: egy ventilátor élettartama a legtöbb esetben nem attól függ, hogy mennyire hozzáértő rakta össze egy gépbe és bizony előfordul, hogy tönkremennek bár az egyre elterjedő folyadékcsapágyas megoldások már kitolják ezt az időt. De nem kell okvetlenül tönkremennie mert én pl. a minél halkabb gép összerakására törekszem így szoktam próbálgatni/cserélgetni a ventiket ha egy ígéretes példánnyal találkozom és ebbe beletartozik a cpu hűtőé is.

(#80) Quan-Chi válasza Henk (#79) üzenetére


Quan-Chi
őstag

az összes Asus hűtőben folyadékcsapágyas Sunon venti van ! ez bármilyen jól is hangzik, a 15.000ft-os A45-GA asus tápba 1 éven belül csörögni kezdett a venti :((( ha megnézed az adatlapomon a konfigom , rájössz lehet kicsit elfogult vagyok a gyártó iránt :U

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#81) 7Heads Drago válasza Henk (#79) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez a venti nem szorul cserére. Alapból halk.
Vannak akiknek persze nem tetszik a ledes venti, meg a csicsa. De a legtöbben azért odavannak érte. És ezt nem felvágás képpen mondom. Én a gépet soha nem viszem sehova se. (24 kg)
És jobban is néz ki mint egy sima fekete. (venti) Az nem mutat semmit csak teszi a dolgát.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#82) Henk válasza 7Heads Drago (#81) üzenetére


Henk
veterán

Ezen felesleges vitázni mert nem vagyunk egyformák attól, hogy egy csomó embernek tetszik még nem biztos, hogy az a szép. Másnak meg más tetszik, nekem pl. egy tiszta fekete venti jobban mert az egyszerű és letisztult dolgokat szeretem viszont nem tetszik a búcsús világítós megoldás. Ha akarsz egy közvélemény kutatást esetleg a hogyan néznek ki gépeink topikba tedd fel ezt a kérdést, hogy kinek tetszik a világítós cumó aztán kiderül, hogy a legtöbben oda vannak e érte.
A hang megint szubjektív az, hogy neked nem hangos a sk 1500-1700 rpm-en az jó dolog. Nálam viszont a swif2 ventik 800 rpm környékére vannak szabályozva és így is hallom őket viszont ennél lejjebb már nem tudom szabályozni mert akkor meg nagyon melegszik a gép.

Quan-Chi: akkor az nem komoly táp vagy nem szakember által összerakott gép volt mert ebben az esetben nem mehetett volna tönkre. :B

[ Szerkesztve ]

(#83) 7Heads Drago válasza Henk (#82) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Oks.
Most már csak azt nem értem miért olyan hihetetlen neked hogy egy Asus is lehet jó hűtő?
Nem sokára lesz egy Triton 88-am. Ha gondolod szívesen elküldőm neked egy tesztre. Máshogy úgyse tudlak meggyőzni, hogy teljesen korrekt a teljesítményük. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#84) Henk válasza 7Heads Drago (#83) üzenetére


Henk
veterán

Én nem mondtam, hogy rossz hűtő az Asus csak azt, hogy az árukat és a teszteket látva nem a legjobb választás. De mivel a teszteknek sem nagyon hiszek már így tényleg az a biztos ha én próbálom ki és bizony meggyőzhető vagyok. Ha látom, hogy jobban teljesít mint a többi akkor elismerem, hogy az a jobb, vagy ár/teljesítményben hol helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

(#85) Quan-Chi válasza Henk (#82) üzenetére


Quan-Chi
őstag

a táp teljesen jó egy komoly konfigot is simán visz ( az adatlapomon lévőt csak GTX275 el ) csak alkalmanként csörög a venti , pedig még nem indokolt ! most pl teljesen csendben van ! de valamikor rákezd ! elég drága táp ... tán a kategóriájának legdrágábbja de nekem tetszett és ez volt az elsőszámú szempont ! :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#86) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a 46fok kétmagoson szép eredmény. quadok viszont picit jobban melegednek. amíg lehet alulfeszelni, addig általában nincs probléma (enyém a 25% tuning ellenére 50fokos smallFFT alatt a nem éppen acélos AC7proval a kevéssé jól szellőző codegenben), viszont kentiknél 1.35-1.40 körül elszabadulnak a hőfokok. alapvetően egy kétmagosra AC7/TX3 elég szokott lenni, kentiknél 1.35ig elég lesz a népi tapasztalat.

a Reserator tényleg nem megy túl jól, egy triplaradis Lainges highend víz 15fokot ver egy 1500as ventivel támogatott IFXre (előző tulaj tapasztalata, ventiket a vízen és a deltaTt nem tudom). csak az a rendszer két éve 160as usd/huf mellett került 65kba, míg az IFX a harmadába-negyedébe (ventizéstől függően). viszont vicces volt, amikor baráti körben volt egy TT egybeviz, egy Reserator, meg az én léghűtésem, és nálam voltak a legjobbak a hőfokok, pedig felébe/harmadába került az én rendszerem:DDD plussz, ki se lyukadt két év után.

az Asusok tényleg jól néznek ki. a 9700led is. de azért az óriások is eléggé impresszívek.

a szerelést aláírom, hogy rémálom. bár végülis egy újrapasztázást a végefelé megcsináltam másfél óra alatt, inkl lapkikapás.

ja, az intel gyári, az a pentium D rézmagos gyári hűtő (a 125Wos átlagos loadú pentiumDké, amiknek a peka loadja 125W fölött volt, ott csintalankodott az intel a TDPvel), ami messze a legjobb intel gyári hűtő. a szintén (és már tényleg csak) 125Wos q6600b3hoz fele olyan masszív hűtőt nem adtak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87) Quan-Chi válasza proci985 (#86) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én elhiszem hogy a pentium D-hez jó hűtőt adtak ( kellett is rájuk mert lángoltak ) de azért egy ilyen stock hűtő meg se közelíti egy full réz heat-pipe -os felső kategóriás hűtő teljesítményét ! :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#88) 7Heads Drago válasza proci985 (#86) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az azért hozzá kell tenem, hogy a gyári Asus lefogatás egy kicsit sántít. A hütő mozgott a procin. (pedig a lap csere előtt nem csinált ilyent, és a csavarok-fülek is ugyanoda kerültek vissza) A leszorító fül alá beraktam egy két forintost és így már nem mozog a hűtő egyáltalán.
Ezt viszont kívülről külső szemlélő nem látja.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#89) Quan-Chi válasza 7Heads Drago (#88) üzenetére


Quan-Chi
őstag

hm nem tudom hogy hoztad össze ;) mert én is le-fel pakoltam már jó párszor, de eddig mindig pontosan illeszkedett ! eddig egy Asus hűtővel nem voltam igazán megelégedve , méghozzá a Silent Square EVO -val ! ugyanis az alaplap kezelte a fordulatot és indokolatlanul gyorsan hajtotta ( 2200rpm ) az meg már hangos volt , és sehogy nem tudtam lejjebb szabályozni :(((

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#90) 7Heads Drago válasza Quan-Chi (#89) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát én se tudom. Pedig mióta megvan talán most vettem le először.
Nekem van egy Zalman féle kondis (már amennyire értek hozzá) venti kábelem, ami felezi a fordulatát bármilyen cuccnak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.