Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Jó kis cikk lett. :C
Nem gondoltam volna hogy ennyit tud a coolink hűtője, meglepetés lett.

(#2) pincehely


pincehely
addikt

Végre, végre! :C :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#3) LackoMester


LackoMester
addikt

Na ezt vártam. Jó kis teszt lett. :C Gratula kolégák. :R
Számomra is meglepetés a Coolink hűtő.
A Ht-t meg már amott a fórumban megbeszéltük. :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#4) Gorneck válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Igazából be se tudtuk fűteni ebben az állapotában a hűtőt...pedig úgy gondolom a maghő meg volt hozzá...

Ami még érdekes lett volna, hogy házban is megnézni mire képesek ezek a hűtőt...csak az alaplap távtartói nem volt épp a best of állapotban így nem raktuk vissza a cuccot, mert házcsere esetén ismét szívás lett volna.

Gorneck#1239

(#5) oliba


oliba
őstag

Csak szegény coolink kerül fel midnig fordítva :D

(#6) Gorneck válasza oliba (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Ez így van...de otthon már végre jól raktam fel... :D De így kapott pár fok előnyt az TRU... :)

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#7) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az nem gyenge. Kíváncsivá tettél. ;] Ejj de nem akarok hűtőt cserélni, pedig nagyon érik. :DDD Mindentől független, ez így elsőre, a Tru-hoz mért előnyt nézve Noctua D14 szint, a Mugen 2 áráért. Best buy. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8) Qru válasza Gorneck (#6) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És még így is csúnyán kikapott. Ha most vennék hűtőt ilyet vennék az fix! :K Nem olyna drága, megkapod az összes most használt felfogatót, pasztát, jó ventit... És még a 6 magos/12szálas cuccokat is.

#nincsbennetarcsi

(#9) ADAM1337 válasza Gorneck (#4) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen a környezet nem mindegy.
Én a TRUE-ra is kiváncsi lettem volna, mármint az a plusz heatpipe számít-e valamit a sima tru-hoz képest.

(#10) Gorneck válasza ADAM1337 (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Így jobb volt...

Azt már anno letesztelték Qru-ék...de elvileg egy polír mentes true black is le lesz próbálva köv héten...már csak abban reménykedem a szobában nem lesz sem hidegebb sem melegebb...19-20 fok volt...szal adott lesz uaz a környezet.

Gorneck#1239

(#11) MPowerPH válasza ADAM1337 (#9) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jövő héten az is kiderül, de szvsz ezeket az eredményeket látva nem sok esélye van. :N És nem a Heatpipe-en lesz a hangsúly, hanem azon, hogy polírmentes. Elvileg i7-nél a polír hátrány.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#12) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

"Thermalright Ultra 120 eXtreem" ez egy elírás szerintem.
Thermalright Ultra 120 eXtreme

⭐ Stella

(#13) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó ez a Coolink,tetszik nagyon, meggyőzött. Lesz egy kis fölös zsetonom veszek én is egy ilyen Coolinket, (de van előtte még 1-2 fontosabb dolog is) addig elvagyok Hyper N 520-al. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) oliba válasza Gorneck (#6) üzenetére


oliba
őstag

Hát mondjuk nyitott háznál ez mindegy volt.
TRU-t az menthette meg volna jobban, ha egy sűrűbb pasztát kap

(#15) mpierre


mpierre
veterán

Érdekes, noha sejthető volt, hogy ilyen eredmény jön ki. Ha most vennék i7 rendszert gondban lennék...
A cikk jó lett. Grat.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#16) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Gratulálok a cikkhez!

Nekem is volt alkalmam összemérni a Coratort egy Thermaright hűtővel (igaz, hogy csak sima HR-01 és Phenom II X4 955 BE@3800Mhz-1,4V), de elég nagy különbség adódott :)) 10° terhelve

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#17) oXyg3n


oXyg3n
tag

Gratula a teszthez srácok! :R

Pont hűtővásárlás közben, vagyok ez a teszt egy kicsit elgondolkoztat! :)

(#18) Воланд


Воланд
titán

Jó kis teszt lett! :C
Már csak egy Mugen 2-vel kellene összehasonlítani a coolinket meg a tru-t is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Qru válasza oliba (#14) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkora előnye van a Coolink-nek, hogy sztem ezen a sűrűbb paszta sem segített volna. Van otthon AC MX-2 is, néztem anno kb 3 fok volt a különbség a Zalman meg az MX-2 között. Az a 3 fok meg édeskevés lett volna, hogy befogja a TRU a DS-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20) Gorneck válasza Qru (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Arról nem is beszélve, hogy a Coolink is jobban érezte volna tőle magát...

Gorneck#1239

(#21) Oxi


Oxi
aktív tag

Érdekes hogy a HT bekapcsolásakor mitől lett három fokkal kevesebb a Coolink alatt a proci hőmérséklete, mint kikapcsolt HT-val? Mérési- vagy adminisztrációs a hiba?

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#22) lipi67 válasza ADAM1337 (#9) üzenetére


lipi67
veterán

Erre én is. A TRUE igazán csak magas fordulatszámon éli ki magát (sűrű lamellázás) és ha nincs alatta jó pár alátét (laza felfogatás) megközelítőleg sem azt nyújtja amit tud. Én most se cserélném le, semmire.

-Gratula a teszthez, szép munka! :C
Balu! Cserélhetnénk pár napra hűtőt, kíváncsivá tettetek. Terhelést kapna.. :B

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#23) Gorneck válasza lipi67 (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Nagy légszállítás inkább...egy hűtőnek amúgy gyári állapotba kell teljesítenie, nem agyonbarkácsolva... :)

Ha nem lennél olyan messze...bár nem sok kedvem lenne kiszerelni ismét a helyéről... :)

Gorneck#1239

(#24) lipi67 válasza Gorneck (#23) üzenetére


lipi67
veterán

Ez igaz. Engem a TRUE gyenge kidolgozása lepett meg leginkább. Bár a mostani rev.es példányok már nem cipősdobozban (abból is a legszarabb) jönnek ki, de a talpuk.. A lamellák( ha nem óvatosan fogom) peregnek szét..de hűt az istenadta.

Szerelni..én is utálok már..Majd nyáron, ha megyünk dezentorkodni, visszük magunkkal és sört hűtünk vele, ok? Ott majd kiderül melyik mit tud, kinek párásodik be előbb a szeme! ;)
-Grat Nektek a teszthez!!!-

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#25) Gorneck válasza lipi67 (#24) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#26) mmdms


mmdms
addikt

Jó hűtők, jó teszt. Csak félelmetes hogy még ilyen hűtőkkel is ekkora hőfokok vannak.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#27) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Meglepően jó a Coolink, az árához képest is, és ugye egy jó kis venti is jár hozzá. 120P jár a bordához?

Amúgy :R nektek, nagyon jó kis teszt lett. :K

Véleményem szubjektív...

(#28) total90


total90
veterán

Köszi a tesztet, Corator hűtőt veszek majd én is. Végre valahára be tudom szerezni :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

jó lett, köszi!

Aurea mediocritas

(#30) Henk


Henk
veterán

Gratula a teszthez, ekkora különbség azért meglepett.

ADAM1337: folyamatban vagyok a Corator beszerzésével aztán indul a TRUE ellen de nálam házban meg MX3 pasztával. (annál sűrűbbet el sem tudok képzelni)

(#31) oliba válasza Qru (#19) üzenetére


oliba
őstag

Tudom, nem fogja befogni, csak jobban megközelíteni, de mindegy. Nekem soha nem volt szimpi a TRU :D

(#32) fricz19


fricz19
őstag

jó cikk lett
köszönjük :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#33) Gorneck válasza Henk (#30) üzenetére


Gorneck
titán

És lehetett volna több is...ha a megfelelő bordát fújja a venti...

Kíváncsi leszek nálad, hogy szerepel...remélem nem lesz csalódás...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#34) Henk válasza Gorneck (#33) üzenetére


Henk
veterán

Én viszont már így is nagyon soknak találom a különbséget köztük. A TRUE is adott 4 fokot a Mega-nak nálam ha ez így skálázódna akkor a Coolink 10 fokkal is jobb lehetne mint a Mega pedig az is a top-ban van.
Mondjuk bízok benne, hogy a rev.c erősebb valamivel mint Qru csiszolt hűtője. :DDD
El kéne mennem a Corator-ért de nincs kedvem csak ezért kocsikázni ennyit.

(#35) Qru válasza Oxi (#21) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mérési hiba sztem. Valószínüleg nem vártunk eleget hogy visszahűljön a borda a többi tesztnél, de itt úgy sem az üresjárati hőfok az érdekes. Engem speciel marhára nem érdekel, hogy üresjáratban 42 vagy 37 fokos a proci. Az viszont annál inkább hogy 82 vagy 77 adott esetben. :)

mod:

Henk: Pestre jönnél fel érte vagy mi? Pech, ha előbb kiderül... Hétfőn megyek ugyanis felétek, el is tudtam volna vinni neked.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#36) oliba válasza Gorneck (#33) üzenetére


oliba
őstag

A megfelelő bordát fújja a venti, ha nem lett megfordítva. Csak éppen így a ház hátulja felé fújja a levegőt, de itt most nem lényeg, mivel nincs ház, ha jól ólvastam

(#37) Gorneck válasza oliba (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Vmit elnéztél...erőteljesen...vagy elbeszélünk egymás mellett. ;) Gyárilag a sűrűbb bordázatot fújja a venti...sajna nálunk a ritkábbat fújta... ;) Így nem a max jött ki a bordából...az most, hogy hogy van feltéve az lényegtelen, mármint a borda...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#38) oliba válasza Gorneck (#37) üzenetére


oliba
őstag

Jaa...hogy gyárilag rosszul volt fenn a venti. Az LOL :DDD Akkor azért tettétek fel fordítva a hűtőt, mert most fúj a házból kifelé :) Világos :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Gorneck válasza oliba (#38) üzenetére


Gorneck
titán

Dehogy...aszhem nem érted...így van gyárilag, azt a bordát fújja amire fel van fogatva...[link], így fújja a sűrűről...ha vki hátra fele tereli a levegőt akkor így is kell a lapra tennie...ergo így fog a hát hátsó ventije fel fújni...mi meg vagyis én mivel ki kell szedni a ventit a borda felrakásához nem figyeltem a fújás irányára és véletelen úgy raktam bele, hogy a rossz bordát fújta...
A tesztünkben a borda felrakása nem számított, de a venti viszont melyik bordát fújja igen és erre én pöcs nem figyeltem...szal nem a gyárilag helyes bordát fújattam...hanem a ritkábban lamellázottabbat...
Így már érted miért mondtam, hogy lehetett volna nagyobb különbség is?

Nekem már itthon a borda megfelelő irányba áll, szal a sűrűbb rész van a hátsó ventihez közelebb, de a borda mértei miatt már a venti rögzítését a másik bordára tettem át.

Gorneck#1239

(#40) Henk válasza oliba (#38) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem gyárilag jól volt. Az a lényeg, hogy a ritkább lamella felől szív és a sűrűbb fele fúj a venti de mivel ki kell venni a ventit a borda felszerelése végett fordítva rakták össze.

Qru: nem, csak Veszprémbe de az is 70km oda-vissza ráadásul időm se nagyon van. :B

(#41) oliba válasza Gorneck (#39) üzenetére


oliba
őstag

Ja bocs, értem hát, csak most az új lap beszerelése miatt nagy a kapkodás nálam :D

(#42) Daert


Daert
őstag

Ott a pont!! :Y
Nagyon jó cikk,részletes és áttekinthető-érthető! :R
Erre valóban nem számítottam,főleg arra nem hogy a régebbi thermalright jobban teljesített mint az új.
Most már tudjuk hogy Intel vonalon több mint jó a Corator.De EZ alapján AMD-n a konkurensekhez képest már kevésbé.
Biztos bennem van a hiba de nem értem hogy lehet ekkora különbség 2 "meleg fémlap" hűtésében. :U

(#43) Gorneck válasza Daert (#42) üzenetére


Gorneck
titán

Házban teszteltek...ahol a ház ténye igen csak közrejátszik az eredményekben...

Gorneck#1239

(#44) Daert válasza Gorneck (#43) üzenetére


Daert
őstag

Sajnos nem értek angolul,így nem tudtam elolvasni a tesztet,de gondolom ugyanabban a házban tesztelhették. :F
Vagy mégsem,mert az nagyon nem lenne fair :(((
Bár ilyen "apróság" közbejátszása alapján majdhogynem mindegy melyik hűtőt veszi az ember az álltaluk felsoroltak közül.User és User használata esetén is 3-4,vagy akár több fok eltérés is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#45) veector


veector
senior tag

Ez csupán annyiban különbözik a TRUE vagyis a Thermalright Ultra 120 eXtreem-től hogy jóval olcsóbb és a teljesítménye is jobb.

Nemhiszem hogy ez így van.
Az általad linkelt frostytech teszttel ez nem bizonyítható mert jó 9dB(A) különbség van a 2 között szóval valszeg a TRU-n erősebb venti volt. G4ga tesztje képfeltöltés.hu :W ... De ha jól értem akkor ő polírozta és a polír nem sikerülhet egyformán soha se.
Ahol én olvastam mindenhol jobban szerepelt a TRUE (pl AnandTech vagy bárhol).

(#46) Gorneck válasza Daert (#44) üzenetére


Gorneck
titán

Ahány ház annyi eredmény...4dikből is lehet első...nézd meg Henk írásait...papíron egy jobb hűtő gyengébben szerepelt nála...

Gorneck#1239

(#47) Daert válasza Gorneck (#46) üzenetére


Daert
őstag

Igen,valahol én is erre akartam kilyukadni.
Akinek ez a Coolink hűtője van nem nyúlt mellé.

(#48) lipi67 válasza Henk (#30) üzenetére


lipi67
veterán

No. Hajrá! Kíváncsi leszek. Én szorítok a TRUE mellett. MX3.. huhh. Én már ott tartottam, hogy felforralom, de ha procihoz ér..megköt és lecsúszik róla:) Igazán meggyőző TRUE vereséget én még nem láttam..( Remélem nem is fogok)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#49) Henk válasza lipi67 (#48) üzenetére


Henk
veterán

Én sem mert nem akarok megint hűtőt cserélni. :DDD
Én mikor először próbáltam az mx3-at csak simán ki akartam ba..ni a kukába miután 3.-szor próbáltam felkenni meg takarítottam le mert nem tapadt a felületre. Aztán mikor meguntam adtam neki még egy esélyt nyomtam egy kicsit a proci közepére aztán rá a hűtő, ennyi. Aztán mivel így is jó lett azóta nem is kenegetem.

(#50) proci985 válasza lipi67 (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mi a bajod a barna dobozzal?:DDD

lamellák tekintetében az IFX14 még csúnyább volt, első szereléskor leraktam az oldalára, erre három lamella az alján szamárfüles lett. majdnem frászt kaptam, mondanom se kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.