Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Amantius


Amantius
senior tag

Például a mosópor, meg mosogatószer reklámokat tízen éve nyomják, hogy: "Nézd, milyen tiszta lett!" (TV Shop meg van?). Mindenki látott már olyat, de mindig csak legyintünk rá. Más, máshol, mással sem különb. A reklámokat a helyén kell kezelni.
Mondjuk sosem jutna eszembe egy reklám alapján terméket venni és nem azt mondom, hogy ez az ideális és ennek így kell lennie, de a reklám már csak marad olyan, amilyen.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#52) macskea


macskea
őstag

Jól sejtem, hogy itt nem az a hír, hogy a telefon kameráját nem a telefon által készített képekkel reklámozzák, hanem az, hogy valahol volt egy akkora hülye, aki nem törölte az EXIF adatokat?! :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#53) ViZion


ViZion
félisten

Aki komoly fotókra telefont szán, az meg is érdemli. Olyan ez, mint a 80k Ft-os gémer PC... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#54) Dhampir válasza Neil Watts (#50) üzenetére


Dhampir
félisten

(#53) ViZion

Sok esetben a téma adja meg a "komolyságot", egy mobiltelefon meg mindig kéznél van, ha éppen röptében kell elkapni valamit.

[ Módosította: Karma ]

(#55) #06658560 válasza erkxt (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt csak a hülyék gondolták, hogy Leica, leírva sosem volt annak.

(#56) UnA válasza ViZion (#53) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha a fényképet csak a technológia alapján ítéled meg, akkor a legjobbakat akár ki is dobhatnánk a kukába. De szerencsére nem ez az alapvető szempont.

(#57) rudi válasza deja vu (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Egy dolog a kép technikai minősége és egy teljesen másik a kompozíció, képtartalom. Tiszta sor, hogy az alap dSLR sokkal többet megenged technikailag, de aki látja a jelenetben a kompozíciót, tudja, mit lehet játszani a fényekkel, ezzel-azzal, az egy jobb telefonnal is tud olyan képet csinálni, ami egy laikusban - akinek a reklám készül - azt az érzést kelti, hogy ez egy nagyon jó kis kép lett annak ellenére, hogy telefonnal készült.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#58) szupermacs


szupermacs
veterán

Nem az a ciki, hogy tükrös géppel lőtték a fotót, hanem az, hogy egy ilyen gép kellett egy ilyen képhez. :U

(#59) hemaka


hemaka
nagyúr

Pancser húzás, legalább az exifet kiszedték volna. Bár én próbálgattam pár napig a P9-et, az életben nem esne ki még hasonló kép sem belőle... :D

(#60) szupermacs válasza hemaka (#59) üzenetére


szupermacs
veterán

Ennyire rossz?

(#61) ViZion válasza UnA (#56) üzenetére


ViZion
félisten

amíg nincs objektív (normális fényerős, nem ilyen kis akármik), addig nehéz lesz igazán jókat fotózni. És nem a taartalomra gondolok, nyilván családi fotóknak, kirándulásra elmegy ez is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A reklámok mindig hazudnak, ez ma már törvény, sajnos...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63) IamMenyus


IamMenyus
tag

Ha már egy olyan ország egyik hatalmas gyártójáról beszélünk aminek évtizedek óta a szellemi termékek intézményesített lopása adja a GDP jelentős részét, miért kell finomkodni, miért nem lehet felvállalni hogy szándékos a megtévesztés? :)

Kínai szemmel ez teljesen rendben van, tudják hogy ami nem valahonnan másolt-lopott termék ott más csalás lesz :P

(#64) rottenbull válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


rottenbull
senior tag

A marketinget mara ez jellemzi ? Kicsit nezz utana, hogyan is indult ez az oskorban, amikor cigizo gyerekekkel akartak eladni a dohanytermekeket, mert az nem karos az egeszsegre, meg a kuruzslok gyogyfozetei, amik mennyi mindenre jok, stb.

(#65) Scholes9 válasza RaveForce (#6) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem ez volt az első gondolatom :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#66) orbano válasza deja vu (#30) üzenetére


orbano
félisten

benéztem... atyaég, ennyi hitvány képet rég láttam egy rakáson. most komolyan ott annak örül mindenki, hogy relative éles és jól exponált egy kép? :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#67) sixpak válasza orbano (#66) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az a topik nem a művészkedésről szól, az egyetlen célja, hogy a leendő vásárló képet kapjon egy adott telefon fotózásban mutatott képességeire.
Sokan ez alapján választanak telefont, szerintem hasznos topik, persze nem zavar, ha valaki ezt viccesnek, esetleg szánalmasnak tartja.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#68) Donki Hóte válasza #06658560 (#55) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát nem tudom, elég nagy betűkkel van ráírva, hogy LEICA. És még apróbetűvel sincs hozzátéve, hogy APPROVED BY LEICA

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#69) micafighter válasza Ijk (#22) üzenetére


micafighter
nagyúr

Volt 5 éve is csúcstelóm, meg most is az van. Ég és föld a kettő ;)

(#70) Teplic


Teplic
tag

Huewei azért jó cuccokat készít, kimagasló az ár/érték arányuk. csak szeretném megjegyezni

(#71) erkxt válasza Teplic (#70) üzenetére


erkxt
tag

Nem. Összekevered a Xiaomival! Ők azok akik jó ár-érték arányú készülékeket gyártanak.

(#72) Scrydhan válasza Teplic (#70) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Senki sem mondta hogy nem jó amit csinálnak,most arról van szó hogy gyakorlatilag hazudtak,vagy legalábbis utaltak rá.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#73) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Azért annyira nem süllyedtek le mint a nokia anno, a biciklizős videónál. :DDD

(#74) orbano válasza sixpak (#67) üzenetére


orbano
félisten

de hát erre ott vannak a mobiltelefon tesztek nem? nem mint ha nem lenne értékelendő, ha tényleg a segítő szándék a cél.

A vér nem válik VAZZE!™

(#75) sixpak válasza orbano (#74) üzenetére


sixpak
nagyúr

Fene tudja...az emberek jobban hisznek egy "ismerősnek", mint egy külföldi tesztoldalon auto mode-ban kattintgató akárkinek. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#76) MK VII


MK VII
veterán

Azt mondom basszák meg. Mondjuk én nem ez alapján a kép alapján vásároltam meg a készüléket, de kamázgatás, hazudozás, ferdítés ide vagy oda, ez a telefon csodálatos képeket készít. A makrója valami hihetetlen. Sosem találkoztam még ennyire részletgazdag makrót készítő telefonnal. Esti képei nagyon rendben vannak. Iso és záridő állításával olyan képeket lehet este lőni, hogy megszólalnak...

(#77) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Dejavum lett a hírtől:

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#78) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nem szép amit tettek de én ennél jobban nem minősíteném,úgysem reklámok akapján veszem a cuccaimat.
Én csak azt mondom ennél kisebb dolgokért is savaztak/pereltek/bírságoltak meg cégeket.

A kamera infon amit itt írtatok jobban megakadt a szemem,én is azt hittem hogy Leica. Ez is van ráírva.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#79) wolfman


wolfman
veterán

Hazudtak egy reklámban? Neee. Hallatlan!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#80) orbano válasza M5Norbi (#78) üzenetére


orbano
félisten

raboltak már ki és vertek félholtra? ha még nem történt meg, akkor gondolom nem is minősíted a tettest... nem szép. ennyi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#81) #06658560 válasza Donki Hóte (#68) üzenetére


#06658560
törölt tag

A komplett felirat maximum annyit jelenthetne, hogy a lencserendszer Leica, semmi többet- ugyanis a Panákon is csak annyit takar. Szóval ott is csak a polgár egyéni tudatlansága az ok. A kommunikáció pedig mindig csak közös fejlesztést emleget.

(#82) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Van egy Huawei P8 Lite telefonom, de olyan gyenge képet készít a sötétebb helyeken, hogy nagyon jó áron vettem egy Nikon Coolpix S9900. Nagyon jól döntöttem.

(#83) ziku


ziku
csendes tag

Hát bizony így este, munka után, fáradtan engem igenis félrevezetett volna ez a kép. Szakértők biztosan egyből vágják, hogy csak profi géppel lehet ilyet lőni, meg photoshoppal blúrozták egy hétig, mire a háttér így nézett ki, de én, mint laikus csak egy pillantást vetek a képre, és naívan elhiszem, amit a Huawei állít. Ez van.

(#84) M5Norbi válasza orbano (#80) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ez aztán a jó hasonlat...ja mégsem...

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#85) zoli62 válasza RaveForce (#2) üzenetére


zoli62
addikt

Nem emlékszem, mi volt a pár évvel ezelőtti Nokia baki?

(#86) RaveForce válasza zoli62 (#85) üzenetére


RaveForce
veterán

parancsolj :)

sőt, itt jobban rámennek

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#87) Donki Hóte válasza #06658560 (#81) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bocsi, de ha a telefon fényképező részéhez oda van írva, hogy LEICA SUMMARIT..., a reklámban (a töröltben is és a többiben is) egyértelműen LEICA optikát emlegetnek, akkor a mezei vevő-jelölt honnan tudná, hogy a LEICA csak a ház előtt sétálgatott, ahol a HUAWEI a telefont tervezte?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#88) ripla


ripla
őstag

a hazudozásban is kezdenek felnőni a nagyokhoz...

(#89) xmaas válasza Donki Hóte (#87) üzenetére


xmaas
őstag

+1 Pofatlan hazugsag/atveres az egesz,nem is ertem mit kell annyit vedeni egy gyartot hogy nem igy gondolta meg nem ugy gondolta.

Ha arra a keszulekre ravan irva nagy betukkel hogy Leica akkor mi mast gondolhatna az a vasarlo azon kivul hogy Leica gyartmany a szenzor vagy a lencsek?

Nincs mit mentegetni oket egyszeruen atveres az egesz,pont mint ez a kep a reklamanyagban ... Vasarlok megtevesztese se tobb se kevesebb ,egyszeruen azt suggalja az anyag hogy azzal a bizonyos keszulekkel volt csinalva a kep

(#90) bencze


bencze
senior tag

Kínai / indiai gyártónak azt sem elhinni ha kérdez.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#91) #81556480


#81556480
törölt tag

Erről a GTA 5 PC promó képek jutnak eszembe amit a készítő Rockstar Games megosztott. Jobb gomb / tulajdonságoknál bárki megnézhette hogy photoshoppal fel lettek tunningolva :D

(#92) tecsu válasza bencze (#90) üzenetére


tecsu
addikt

Minden nagy cég így működik. Az általad említettek amerikaiaktól tanulták és még van mit tanulniuk. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#93) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hát tényleg nem mesterei a marketingnek, mivel csak ennyit kellett volna odaírni:
"A kép illusztráció. A kereskedelmi forgalomba kerülő termékek képminősége ettől eltérhet." :DDD

Mindig minden mindegy

(#94) Cathulhu válasza orbano (#74) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hivatalos tesztek alapján döntöttem úgy, hogy a pro5 kamerája kifejezetten jól sikerült, simán benne van az akkori top5 ben. Aztán megláttam az első képeket amiket lőttem vele, és majdnem sírva fakadtam.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#95) nbg


nbg
senior tag

Ez kb. uganakkora talposag, mint a BMW i8 reklamba belerakni egy jo zsiros V8-as motorhangot...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#96) M@cika válasza Ijk (#22) üzenetére


M@cika
őstag

Én igénytelen -és csóró- vagyok, sosem adtam 30k-nál többet telefonért -és nem is áll szándékomban-, cserébe nem várom el, hogy fényképezőgép szintű képeket csináljon. Amire kell, hogy valamit hirtelen megörökítsek és megmutassam másoknak arra jó.
Azért 5 éve még fostalicskák voltak a telefonok a mostaniakhoz képest. Nyilván telefonálásra ugyanúgy jók voltak, de internetre, filmnézésre, játékra kevésbé. És köztudottan nem kötelező senkinek sűrűn cserélgetni az eszközeit.

Nasit a kis fehér medvének!

(#97) Ijk válasza M@cika (#96) üzenetére


Ijk
nagyúr

Épp most raktam vissza a sim kártyát a nokia N8-amba, még lusta voltam visszacserélni. Röhögve bírja már 3 napja 1400mAh-es akksival, BB Z30-on meg ha nem lövöm ki a mobilnetet akkor jó ha 1,5 napot kibír a 2800mAh-ssal. Egy kézzel tudok rajta netezni, rendesen meg lehet fogni amit a mai telefonk közül csak az iphone SE-ről mondható el.
Lehet hogy sebességben 0,01s-al gyorsabban reagálnak mint a 2-3 éves telefonok, meg vannak rá csilli-villi felesleges appok, csak ergonómiailag hulladék mindegyik, akkuidők hitványak. Tesómat egyik reggel nem ébresztette az s6, mert éjszaka befagyott rajta a store update.
Nem azt mondom hogy a 6 éves Nokia N8-am az istenkirály referencia, de számomra kb annyi hátránya van mint előnye egy mai csodatelefonhoz képest.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#98) MK VII válasza Ijk (#97) üzenetére


MK VII
veterán

Pedig az N8 egy istenkirály telefon.. Nekem itthon pihen 3 is.. Igaz már nem használom őket, de számomra az eddig kiadott telefonok közül a legjobb címet képviseli..
Vannak ma már hiányosságai, de mégis 6 éves telefon. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) #06658560 válasza Ijk (#97) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom mekkora kezed lehet, de nekem a maximum átlagossal nem gond 5,2"-ig normálisan tervezett telefont megfogni és használni. Régebbi telefonjaimon is előfordult, hogy nem ébresztettek. Butatelefonokon is.

(#100) Ijk válasza MK VII (#98) üzenetére


Ijk
nagyúr

Volt Q10-em, Z30-am, Samsung középkategóriás androidom pár hétig (annyi elég volt belőle), próbáltam WP-s Nokiát. És 6 év alatt egyik sem tudta kilökni a kedvenc készülék trónról. Most megint ezt használom, egyszerűen nem akaródzik visszamenni a Z30-ra.
Kőegyszerű, minimál oprendszer, jó kis opera minivel tökéletes egykezes net, baromi jó GPS, jó fényképező, kiváló fogás-ergonómia, kiváló építési minőség, feloldógomb oldalt, gyors bekapcsolás (Z30 vagy két perc mire feláll), jó hangszóró (zajos környezetben is hallom mit mondanak).

Kopi31415: Jobb kézben stabilan markolva hüvelykujjal kényelmesen elérem bármelyik pontját a kijelzőnek. Ezt csak az iphone 5s-nél tudom abszolválni újabb készülékek között. Még nem volt olyan hogy valamelyik telefonom nem ébresztett.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#101) #06658560 válasza Ijk (#100) üzenetére


#06658560
törölt tag

Valahogy soha nincs szükségem a képernyő bármely pontját elérni. Ellenben rendesen meg tudok fogni majd mindent, ha nem extrém nagy kerettel tervezték. Ébresztés kimaradást pedig sokazor tapasztaltam már, egyedül a Siemens ME5-nél nem.

(#102) bencze válasza tecsu (#92) üzenetére


bencze
senior tag

Nem, a kultúrájukból ered. Más az értékek sorrendje, listája.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#103) RVR400 válasza Ijk (#39) üzenetére


RVR400
veterán

És már lassú. Mi lesz 5 évesen? ;]

(#104) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Félreérthető és ennyi, semmi több!

(#105) Saccco válasza f(x)=exp(x) (#104) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szándékos félrevezetés és ingyen botrányreklám.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#106) f(x)=exp(x) válasza Saccco (#105) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ok, nem szóltam! :D

(#107) Saccco válasza f(x)=exp(x) (#106) üzenetére


Saccco
nagyúr

Dede, kiegészítem, szerintem. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#108) kymera válasza .LnB (#1) üzenetére


kymera
senior tag

VW ? :DD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#110) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Maradjunk annyiban, hogy csalni próbáltak, ráfizettek.

A gond az, hogy objektíven nézve egyáltalán nem nagy durranás a P9-be épített kamera.

A Prohardver mobiltelefonos kameratesztjén sikerült neki az utolsó előtti helyet megszereznie :DDD

Ez eléggé égő a kamera körül csapott nagy csinnadratta után :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.