Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mike1334


mike1334
veterán

Mi lenne, ha T. cikkíró lenne annyira körültekintő, hogy nem NAV-kötelezettségként hivatkozna rá többször is, hanem jogszabályi kötelezettségként? A NAV nem jogalkotó, csak a feladatkörébe tartozik ennek is az ellenőrzése. Előre látom a hozzászólásokat, hogy már megint milyen hülye a NAV, hogy ilyet kitalált....

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#2) tomazin


tomazin
veterán

Ha egy cég az online számlázóprogramok között keresgél, fontos, hogy a „NAV-álló” megoldásokat részesítse előnyben – írják a jelentés készítői.

Nekem itt az az érzésem, hogy keverednek a fogalmak. Online számlázóprogram nálam azt jeletni, hogy internetkapcsolattal kell rendekeznem, hogy elérjem a progit és tudjam azt használni.
Ellenben az előző mondatban leírt online számlakapcsolat a navval nem ezt jelenti, hanem, hogyha én csinálok egy 100k-nál nagyobb áfatartalommal számlát akkor azt azonnal, automatikus módon le kell jelentenem feléjük (tehát online kapcsolat kell legyen a saját számlázási rendszerem és a nav között)

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a mai jogszabályi környezetben nem éri meg kkv-knak elektronikusan számlázni. max. akkor, ha olyan nagy céggel állnak kapcsolatban, amelyik ezt kötelezővé teszi.

szerk: én nem mondanám egy majdnem 20 éves konstrukcióról, hogy viszonylag új...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Lacc válasza bambano (#3) üzenetére


Lacc
aktív tag

Miert ne erne meg? En EV-kent hasznalom az elektronikus szamlazast, amit a NAV fele is bejelentettem. Igaz, en nem a legismertebb hazai (ami egyben szerintem draga is) elektronikus szamlazast valasztottam.

(#5) bambano válasza Lacc (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bízom benne, hogy tisztában vagy az elektronikus számla és a számítástechnikai eszköz segítségével kiállított számla közötti különbségre.

azért nem éri meg, mert az elektronikus számla kezelésére olyan jogszabályi feltételek vannak, hogy én majdnem elsírtam magam tőle. jogszabályban van egy kilométeres lista, hogy minek kell megfelelni ahhoz, hogy elektronikus számlát kiállíthass. ehhez képest a papíralapú számlával kapcsolatban meg szinte semmi nem volt eddig.

egy másik probléma, hogy a magyar szolgáltatóknál kezelt elektronikus számla mocskos drága.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) gekkoXT válasza tomazin (#2) üzenetére


gekkoXT
senior tag

így van. ez egy összevissza szar cikk. csak fokozza a kavarodás pedig pont nem ez lett volna a célja szerintem

(#7) schawo válasza bambano (#5) üzenetére


schawo
titán

Az elektronikus számlázási feltételeknek nem kell neked megfelelni, elegendő, ha a szolgáltató megfelel. A cikket "támogató" számlázz.hu is ilyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Jeanne d'Arc

Ezek szerint nem csak engem kavart meg a cikk.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#9) schawo


schawo
titán

Egyébként nagyon jó a számlázz.hu rendszere, hadd dícsérjem kicsit őket.
A webáruházunk számlázz.hu API kapcsolattal állítja ki a díjbekérőt, és a számlázórendszer elküldi az ügyfélnek emailben. Közben a számlázz.hu rendszere az bankunkkal is API kapcsoltban áll. Az ő rendszerük figyeli a számlamozgást és összepárosítja a díjbekérőt a beérkezett banki tranzakcióval. Ha van egyezés, akkor automatikusan kiállítja és elküldi az (elektronikus hitelesítéssel ellátott) elektronikus számlát az ügyfélnek. Ha kész a számla, akkor API-n keresztül a mi webáruházunknak visszajelez, hogy megtörtént a kifizetés. Néha előfordul, hogy valaki nem jó közleménnyel utal, ezeket a tranzakciókat külön listázza, és kézzel lehet párosítani a díjbekérőkkel.
Az automatizmuson kívül azért is jó ez a rendszer, mert nem fordulhat elő, hogy nem vesszük észre, hogy valaki utalt, nincs elnézett rendelés.

Ezért fizetünk havonta 5000 forintot és megspórolunk vele egy egész pénzügyi osztály (nálunk legalább fél ember) munkáját.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) bambano válasza schawo (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és ez a rendszer hagyományos vagy elektronikus számlát küld?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) schawo válasza bambano (#10) üzenetére


schawo
titán

elektonikus

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) bambano válasza schawo (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és aki megkapja a számlát, az hogy számol el a navval, ha ellenőrzik?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) asdf_


asdf_
veterán

Nagy itt a kavarodas. Az online szamlazas es a 100e-nel nagyobb atharitott adot tartalmazo szamla online jelentesi kotelezettsegenek megfelelni kepes szamlazoprogram hasznalatanak az egvilagon semmi koze nincs egymashoz, egyaltalan nem kene osszemosni a kettot. Olyan aprosagrol nem is beszelve, hogy meg mindig nem szukseges semmifele szamlazoprogram majd ehhez, mert kezi szamlat tovabbra is ki lehet allitani akar ketmillio forintrol is, ott csak annyi a kotelezettseg, hogy a szamlakiallitas masnapjaig ebbe az online rendszerbe manualisan le kell jelenteni a szamlat. Tehat ismetelten nem ertem, hogy jon ehhez az egeszhez az online szamlazas. :U

[ Szerkesztve ]

(#14) 4Grider válasza bambano (#12) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mostani jogszabályok alapján úgy, hogy a kapott e-maillel bejelentkezik a számlázz.hu rendszerébe és megmutatja az elektronikus számlát...

(#15) bambano válasza asdf_ (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rajtad meg tomazinen kívül látsz itt mást, aki összekeverte?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) bambano válasza 4Grider (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

áfa visszaigényléskor berendelnek a navba, ott te nem fogsz bejelentkezni sehova.
ha az elektronikus számlát kinyomtatod, akkor az érvénytelen.
tehát viszel notebookot, amire letöltöd a számláidat.

és az adómegállapítási jog elévüléséig mindig lenni kell nálad olyan berendezésnek, amivel az összes számlád hitelességét igazolni tudod.

nem lehetetlen feladat, de a papiros számla nagyságrendekkel egyszerűbb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) lalakov


lalakov
senior tag

"a szamlakiallitas masnapjaig ebbe az online rendszerbe manualisan le kell jelenteni a szamlat"

Ez a rendszer már készen áll, illetve mikortól lehet regisztrálni ide? Részemről maradok a papíralapú számlázásnál és a havi 1-2 lejelentésnél.

(#18) asdf_ válasza bambano (#15) üzenetére


asdf_
veterán

Én csak a cikk íróját látom, aki összeköt két olyan dolgot, aminek semmi közük nincs egymáshoz, majd cikket ír róla.

[ Szerkesztve ]

(#19) nyunyu válasza bambano (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Bemutatja a szamlazz.hu által generált PDFet?
Akár laptopon, akár kinyomtatva.

Én nem használom az elektronikus számla funkciót, így "hagyományos" számlát készít PDFben, aztán azt küldöm emailban a megrendelőmnek,
Más tészta, hogy a pénzügyi osztályuk még mindig úgy működik, hogy ezt kinyomtatja, aztán papíron iktatja. :))

Nálam nincs is másodpéldány, APEH bármikor eléri online, ha akarja, mivel lejelentettem, hogy mivel számlázok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) bijesz


bijesz
aktív tag

Nincs rendesen kifejtve a cikkben a technológiák leírása valószínűleg azért mert ha ki lenne akkor kiderülne hogy online számlázónak nagyon kevés esetben van létjogosultsága és ezt akarja reklámozni. Egy szakmai oldalon ez a cikk nem vállalható szerintem.

Összemossa az online programot az elektronikus számlázással és a nav felé irányuló jelentés kötelezettséggel.

Röviden a lényeg:
A számlázás történhet elektronikusan vagy kézzel (számlatömb).
Elektronikus számlakiállítás esetén a számla lehet papír alapú vagy elektronikus (digitálisan aláírt).
A kkv-k zöme maximum elektronikusan előállított papír alapú számlát használ.
Ezeknek a programoknak kell lejelenteni a nav felé a megadott összegű áthárított áfa tartalmú számlák esetében.
Ehhez nem kell online rendszer. Az online rendszer esetében ott a rizikó, hogy mások belelátnak a számlaforgalomba, folyamatos havi költsége van, internet kapcsolat kiesés esetén nem használható.
Elektronikus számlázás esetén még a tanúsítványok árai is rájönnek erre.

[ Szerkesztve ]

(#21) edk- válasza bijesz (#20) üzenetére


edk-
őstag

Az online rendszer esetében ott a rizikó, hogy mások belelátnak a számlaforgalomba,

Kik mások? A szolgáltató? Az ÁSZF-ben biztosan leírják a titoktartási kötelezettségüket.

folyamatos havi költsége van,

Az alapcsomag több szolgáltatónál ingyenes.

internet kapcsolat kiesés esetén nem használható.

Ez igaz.

Csak megerősíteni tudom schawo kolléga leírását. Hallatlanul kényelmes és jelentős munkaidőt megspórol, hogy a webes rendeléseknél automatikus a díjbekérő, az utalás beérkezésekor pedig a számla kiállítása.

@lalakov: Részemről maradok a papíralapú számlázásnál és a havi 1-2 lejelentésnél. Júliustól 5 napon belül kell jelentened a 100 ezer Ft-nál magasabb ÁFA-tartelmú számláidat.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#22) bambano válasza nyunyu (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"így "hagyományos" számlát készít PDFben, aztán azt küldöm emailban a megrendelőmnek,": ez rendben van, szerintem a mostani jogi környezetben ez a legjobb megoldás.

"Bemutatja a szamlazz.hu által generált PDFet?": ezt nem teljesen értettem, mivel a navnak optimális esetben xml-ben adod le a számláidat, ha sokat kérnek egyszerre és nem excelben, mint ahogy a számlázz.hu mutatja. viszont az elektronikus számlát ha kinyomtatod, jogszerűtlenné válik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) dkekesi válasza bambano (#22) üzenetére


dkekesi
tag

A szamlazz.hu-n papírszámla kiállítása céljából generált PDF nem e-számla, azaz csak akkor jogszerű a megőrzése, ha mindkét fél (a fogadó fél is) kinyomtatja és úgy archiválja. Az elkészített számlán is fel van tüntetve a különbség: az egyikre sima "számla", míg a másikra "elektronikus számla" van ráírva.
Mivel az e-számláknál T+8 évig kell biztosítani az adattartalom sértetlenségét és hitelességét, és erre még mindig az elektronikus aláírás+időbélyeg kombináció a legjobb, valamint archiválni is kell, ezért sima PDF számla esetén a fogadó félnek kellene rátenni aláírást+időbélyeget. Ez KKV-knál irreális elvárás, így a legjobb, ha tényleg vagy hitelesített e-számlákat fogadnak (aminek az ellenőrzéséről általában fogalmuk sincs), vagy maradnak a papírnál.

[ Szerkesztve ]

(#24) dkekesi válasza bijesz (#20) üzenetére


dkekesi
tag

Az e-számla szolgáltatók szeretnék ebbe az irányba terelni a felhasználókat. Ezért az összemosás egy ilyen cikkben. Amúgy tényleg sokszor nagyon kényelmes egy KKV-nak a szolgáltatón keresztüli számlázás, könyvelővel való kapcsolattartás.

(#25) bambano válasza dkekesi (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A szamlazz.hu-n papírszámla kiállítása céljából generált PDF nem e-számla": na végre kibökte valaki.

"csak akkor jogszerű a megőrzése, ha mindkét fél (a fogadó fél is) kinyomtatja és úgy archiválja": ez, természetesen, nem igaz. legalább 6 éve nem kell kinyomtatni a számlákat.

"Mivel az e-számláknál T+8 évig kell biztosítani az adattartalom sértetlenségét és hitelességét,": a papirosnál is.

"ezért sima PDF számla esetén a fogadó félnek kellene rátenni aláírást+időbélyeget.": ekkora marhaságot, hogy sima számlára a fogadó oldal rakjon aláírást meg időbélyeget, még nem hallottam. kb. mire is lenne jó ez? hint: semmire.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) schawo válasza bambano (#25) üzenetére


schawo
titán

A számlázz.hu-n lehet választani a papír alapú pdf számla és az elektronikus hitelesítéssel ellátott elektronikus számla között.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) dkekesi válasza bambano (#25) üzenetére


dkekesi
tag

114/2007. (XII. 29.) GKM rendelet a digitális archiválás szabályairól

1. § (1) Ha törvény iratnak vagy okiratnak a megőrzését, illetve eredeti példány megőrzését írja elő, a megőrzési kötelezettséget elektronikus úton e rendelet szerint lehet teljesíteni.
3. § A megőrzés az alábbi módokon végezhető, amennyiben ennek során teljesítik a 2. §-ban foglalt követelményeket:
a) az elektronikus aláírásról szóló 2001. évi XXXV. törvényben (a továbbiakban: Eat.) meghatározott legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással ellátott dokumentum 4. § szerinti megőrzésével,
b) az 5. §-ban meghatározott zárt rendszer alkalmazásával,
c) a 6. §-ban meghatározott esetben elektronikus adatcsere rendszer igénybevételével.

Emailben küldött számla esetén a 3. § b) és c) pontja nem működik, mert ez se nem zárt rendszer (pláne nem akkreditált), se nem adatcsere rendszer (ami az EDI platformokat jelenti). Azaz kell aláírás.

4. § (3) A megőrzésre kötelezett köteles az elektronikus aláírás érvényességét ellenőrizni, majd - ha az elektronikus aláíráson még nincs elhelyezve - az Eat. szerinti minősített szolgáltató által kibocsátott időbélyegzőt elhelyeztetni az elektronikus dokumentum aláírásán.

Azaz időbélyeg is kell rá (értelemszerűen, ha nem akarod 1-2 évente aláírni T+8 éven át).

[ Szerkesztve ]

(#28) bambano válasza dkekesi (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, azért beszélünk el egymás mellett, mert te a dokumentum archiválásáról beszélsz, én meg a számla érvényességéről.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) dkekesi válasza bambano (#25) üzenetére


dkekesi
tag

"csak akkor jogszerű a megőrzése, ha mindkét fél (a fogadó fél is) kinyomtatja és úgy archiválja": ez, természetesen, nem igaz. legalább 6 éve nem kell kinyomtatni a számlákat.

Csak a kibocsájtói saját példányt (a.k.a. "másodpéldányt") nem kell kinyomtatni, de a megőrzésre ott is a 114/2007. (XII. 29.) GKM rendelet az irányadó. Az eredetit ki kell(ene), hiszen nem e-számla. Ha nem e-számla, akkor papíron kell léteznie. Nincs más opció, ha jogkövető akarsz lenni. Az már más kérdés, hogy a kibocsájtó nyomtatja és postázza, vagy spórol a tonerrel, postával, borítékkal, sorban állással és rátestálja a feladatot a fogadó félre, aki vagy kinyomtatja vagy nem, de ez az ő dolga. Kibocsájtóként annyival jobb a helyzet, hogy ha akkreditált hatóság tanúsítja, hogy zárt rendszerben tárolod a saját példányod, akkor nem kell aláírással és időbélyeggel szórakozni.

(#30) bambano válasza dkekesi (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs, ebben a kérdésben nekem a nav mondja meg, hogy jogkövető vagyok-e vagy sem.
a nav azt mondta, hogy nem kell a számlát kinyomtatni. pont.
rendszeresen kapunk ellenőrzést és nem buktunk meg.

viszont neked megint jó lenne egységesíteni a véleményedet, mert onnan indultunk, hogy a kibocsátónak és a befogadónak is ki kell nyomtatni a számlát. ezt te írtad a #23-ban. itt meg eljutottál odáig, hogy egyiknek se kell. majd ha eldöntötted, szólj, és folytatjuk.

szerk: "(a.k.a. "másodpéldányt")": ezer éve nem kell példányjelölés a számlára, tehát nincs másodpéldány.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) dkekesi válasza bambano (#28) üzenetére


dkekesi
tag

Részben, de főleg a megőrzés az, amire sok KKV nem figyel: a számla életciklusa nem ér véget a kifizetéssel vagy elutasítással.

Ugyanakkor a számla érvényességének feltétele az adattartalom sértetlenségének bizonyíthatósága. Ehhez az ÁFA törvény szerint három opció áll rendelkezésre:
1. elektronikus aláírás + időbélyeg elhelyezése a számlán vagy számlákon (együttesen is lehet több bizonylaton egyszerre)
2. EDI alkalmazása
3. "olyan üzleti ellenőrzési eljárás, amely a számla és a termékértékesítés vagy a szolgáltatásnyújtás között megbízható ellenőrzési kapcsolatot biztosít"

Egy sima PDF számla esetén, amelyen nincs aláírás és időbélyeg sem, és nem EDI-on keresztül érkezett (persze, hogy nem, hiszen PDF-ben lett küldve), csak a 3. pontban megfogalmazott lehetőség marad. A nagy cégek ezt nem szokták bevállalni, mert a megfogalmazás nem egzakt és tág keretek közt értelmezhető. Így inkább maradnak az 1. pontnál és minden számlára elhelyeznek aláírást és időbélyeget, és ugyanezt követelik meg partnereiktől is.
Egy KKV dönthet úgy, hogy a 3. pontra lő, de szerintem egy esetleges kukacoskodó revizornál senkinek nincs kedve számlánként bizonygatni a hitelességet.

(#32) dkekesi válasza bambano (#30) üzenetére


dkekesi
tag

Na ez sajnos tévedés. Nem a NAV mondja meg, hogy jogkövető vagy-e, hanem a jogszabály. Az hogy a sok NAV revizornak fogalma sincs az e-számlák ellenőrzéséről (lásd papíron kérik), az nem jelenti azt, hogy a következő revizorral is szerencséd lesz. Vagy ha esetleg bíróságra kell vinni valamilyen számlát, és nem teljesen zöldfülűvel állsz szemben, akkor lehetnek meglepetések.
A véleményem továbbra is egységes: a papírszámlát ki kell nyomtatni. Pont. Hol írtam, hogy senkinek sem kell kinyomtatni? Az, hogy ezt te csinálod, vagy a fogadó fél, az mindegy. Azt tényleg rosszul írtam, hogy a saját példányt ki kell nyomtatni, mert azt lehet digitálisan is archiválni.
A másodpéldányt pedig azért tettem idézőjelbe, mert én is pontosan tudom, hogy már nincs példánymegjelölés évek óta. És ezért hivatkoztam saját példányra, csak ezt sikeresen kihagytad a válaszból (vagy el sem olvastad, amit írtam).

[ Szerkesztve ]

(#33) thomasa


thomasa
senior tag

Ez a számlázzhu rendszer GDPR kompatibilis már?

(#34) Dronte válasza asdf_ (#13) üzenetére


Dronte
aktív tag

Van köze egymáshoz. Mégpedig az, hogy azok a megoldások, amik a jogszabályi megfelelést segítik július 1-től, legtöbb esetben alkalmasak elektronikus számlázásra is (ügyfelek felé stb.) Tehát aki ilyenben gondolkodott, annak most érdemes rászánnia magát, amivel két legyet üt egy csapásra :)

(#35) asdf_ válasza Dronte (#34) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy siman frissiti a jelenleg hasznalt szamlazoprogramjat, oszt keszen vagyunk. Esetleg ha marginalis a 100e feletti atharitott adot tartalmazo szamlak darabszama (kis cegeknel ez siman elofordul), vesz egy szamlatombot, aztan azt az evi par darab szamlat megoldja igy es feljelenti a nav oldalon a kis kezevel. Tovabbra sem erzem, hogy az online szamlazasnak barmi koze lenne ehhez a jogszabalyvaltozashoz.

[ Szerkesztve ]

(#36) schawo válasza asdf_ (#35) üzenetére


schawo
titán

Ez a cikk mindössez arról szólt, hogy a számlázz.hu már felkészült. A többi csak azért kellet, mert ilyen egymondatos cikkel azért mégsem lehetett volna a ph-ra jönni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) thomasa válasza schawo (#36) üzenetére


thomasa
senior tag

A kérdésem továbbra is adott: GDPR-re is felkészült?

(#38) bambano válasza thomasa (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hova rohanjon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) thomasa válasza bambano (#38) üzenetére


thomasa
senior tag

Csak ha 2018. május 25-ös GDPR dátumon elhasal, akkor már mindegy, hogy online-e az adatszolgáltatás. Persze ezt a kérdést feltenném az összes számlázó rendszeres cégnek.

[ Szerkesztve ]

(#40) schawo válasza thomasa (#39) üzenetére


schawo
titán

Meg az összes létező cégnek. Szerintem mi is buknánk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) thomasa válasza schawo (#40) üzenetére


thomasa
senior tag

A cégek átháríthatják a bírságot a szoftver írójára a kiírás szerint.

(#42) bambano válasza thomasa (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

május 25 az pont három hónap.
addig még sok békemenetelő lefolyik a dunán...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) schawo válasza thomasa (#41) üzenetére


schawo
titán

A GDRP nem csak a számlázást érinti, mindenféle adatkezelést.

Nem is akarok belegondolni, hogy mekkora káosz lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) schawo válasza schawo (#43) üzenetére


schawo
titán

Kiderül (hogy derülne ki???), hogy nálunk adatszivárgás történt, és az ügyfelek adatait megszerezte harmadik fél. Az én ügyfelem adatait megszerezhetik:
1. tőlünk, 23 (n+1) szoftveres rendszer közül bármelyikbe behatolva (direkt nem írok pontos típusokat, ugyebár: webes CRM, adatbáziskezelő, webkiszolgáló, emailkiszolgáló, távoli elérés kiszolgáló, operációs rendszer, hardveres sebezhetőségek, virtualizációs kiszolgáló, felhős backup kiszolgálás, felhős CRM, felhős email kiszolgáló, felhős fájlszerver, és további 10, amire most nem is gondoltam)
2. a számlázórendszerünktől (ugyanennyi potenciális lyuk)
3. a szállítmányozó cégünktől (még egyszer egy csomó lyuk)
4. a második és harmadik szállítmányozó partnerünktől (lyukak, lyukak mindenhol)
5. a külső ügyfélszolgálatunktól, akik saját adatokat nem tárolnak, de közvetlen hozzáférésük van a mi CRM-ünkhöz (egy csomó munkatárs, egy csomó, két lábon járó csőtörés)
6. a könyvelőnktől (haha, szinte tátongó lyukakat látok)
7. a kártyaelfogadó szolgáltatóinktól, akik ugye nem mind bankok, csak szolgáltatók (3 is van, ementáli tömör ehhez képest)
8. mit tudom én, biztos van még legalább 5 partner, akitől mehet mindenfelé az adat

Jön a várva várt (a nagynénikém, az várva várt) GDRP, és egy nem tervezett (haha) adatszivárgás miatt megbasznak sokmillió magyar egységre. Kire verjem rá, honnan fogom megtudni, kideríteni, én a kisvállalkozó, a gép előtt ülve, hogy honnan szivárogtak az ügyfeleim személyes adatai zipfájlba a piratebayen?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) nyunyu válasza schawo (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

50Ft-ért havibérletet fejlesztő beszállítódtól?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) asdf_


asdf_
veterán

Ez a GDPR ugy hianyzik, es kb. akkora ertelme van, mint a minden weboldalon elso latogataskor le kell okezni a cookie-kat. Anelkul is tok jol ellettunk volna...

(#47) schawo válasza nyunyu (#45) üzenetére


schawo
titán

Hát, ezaz. Senkiben sem lehet megbízni, a GDRP meg azt várj el, hogy mindenki legyen a 100%-os megbízhatóság szobra. Aztán meg hogyan, ha ennyi dologtól függünk?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) bambano válasza schawo (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt mondja, hogy az adatfeldolgozó az adatkezelő írásos utasításai alapján végzi munkáját.

add ki nekik ukázba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

"Felkészültek a kkv-k az online számlázásra?"
NEM.
Nem kell ezt túlspilázni.

(#50) nyunyu válasza schawo (#44) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyik telefontársaságnál tizenéve megváltozott az egyik ügyfélkör adatrögzítési módja az adatkezelési szinteket illetően, ugyanazok az értékek mást jelentettek, mint az ügyfeleik nagy részénél.
Csak erről a tudakozót felejtették el értesíteni, így elviekben lekérdezhető volt pár titkos telefonszám is, mert az eredeti adatkezelési szabályok alapján tudakozóból kiadhatónak látszottak.

Szóval banánhéj mindig lesz, amiért lehet sok magyar egység bírságot fizetni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.