Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joey04 válasza CptAdamica (#100) üzenetére


joey04
titán

Leteszel valamit az asztalra (legyen az bögre, telefon, vagy szatyor), akkor a többségnek meg fog egyezni a véleménye róla, hogy szép avagy ronda. Nem 100%-ban, de nagyrészt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#102) Ricardo válasza CptAdamica (#100) üzenetére


Ricardo
félisten

" Gondolom sokszor használják a pulzus mérést és a barométert is."

Hidd el vannak akik haználják napi rendszerességgel.

Neked nem fontos ez rendben van.

A kérdés az volt miben marad el egy S7-tel szemben? Vagyis miben tud kevesebbet?
Válaszoltam , erre most előjön, hogy "Gondolom sokan használják"

Arról nem is beszélve, hogy a vezeték nélküli töltés, és az ip minősítés felett elegánsan elsiklottál.

Mindegy is. felesleges vita.
Én sajnálom, hogy a HTC is megy a levesbe (tudom nem veszik meg, csak a lényeget viszik), kár értük.

(#103) CptAdamica válasza Ricardo (#102) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ilyen cikkek alapján tök jól hangzik az IP védettség. Szóval akkor most hátrány, vagy előny?

(#101) joey04 Ez nagyon valószínű, hogy kialakul egy nagyobb nem tetszik/tetszik réteg. Viszont ez a réteg pont nem fogja meggyőzni az ellenkezdő véleményen lévőket, hogy az márpedig úgy van.

Mindig is szerettem magamban azt a tulajdonságomat, hogy nem állok be a sok birka cég mögé, akik vezetik a "trendeket" a világban.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#104) Ricardo válasza CptAdamica (#103) üzenetére


Ricardo
félisten

Hibás darab mindenhol van.
Ha elkap egy kiadós nyári zápor, amikor alsó gatyáig ázol, hidd el előnynek ítéled meg. ;)

(#105) CptAdamica válasza Ricardo (#104) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem van általában esernyőm. De amúgy ha elkap és beázik, majd elviszed a szervizbe, akik azt mondják, hogy kend a hajadra, után cseszheted az IP védettséget. Főleg úgy, hogy a szerviz mondja ezt, miközben talán ők is tudják, hogy hibás darab...

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#106) Ricardo válasza CptAdamica (#105) üzenetére


Ricardo
félisten

"Nekem van általában esernyőm"

Rendben

Ezzel nem lehet vitatkozni. Nem érted, illetve nem akarod érteni, mit mondok.
Mint amikor a Sony fényképeinél előjön az "Aki fotózni akar vegyen fényképező gépet" érv.

További szép napot!

(#107) CptAdamica válasza Ricardo (#106) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ember, leírtam. Mit kezdesz ebben az esetben, ha a nyári záporban beázik a telód, de a szerviz azt mondja, hogy rendeltetésellenesen használtad? Ért akkor valamit az IP védettség?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#108) janeszgol válasza Ricardo (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne írjatok neki, felesleges. Úgy se érti, ahogy a márkája sem.

"Mindig is szerettem magamban azt a tulajdonságomat, hogy nem állok be a sok birka cég mögé, akik vezetik a "trendeket" a világban."

Gratulálok. Koltözz ki a Marsra!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#109) RaveForce válasza joey04 (#92) üzenetére


RaveForce
veterán

Raadasul a legnagyobb a forumon, szal belekezdened is kar volt.. mindig ugyanaz a vege.. :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#110) kcsa válasza RaveForce (#109) üzenetére


kcsa
veterán

Jesus. Mi fog történni akkor, ha... Ah le se merem írni... Tudod... Ha nem árulnak többé mobilt :Y

(#111) RaveForce válasza kcsa (#110) üzenetére


RaveForce
veterán

Valami ilyesmi: "tessek karogo luzerek, elertetek, vettetek a vacak iPhonet es samsungot, szegeny hTC-re pedig, aki mindenkit kenterbe vert sajnaltatok azt a parszazezret kiadni... csurhe banda. K@pjatok be gyikok, en leleptem" :DD

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#112) CptAdamica válasza janeszgol (#108) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönjük a témához kapcsolódó hozzászólásodat. Esetleg megcáfoltad valamelyik állításomat? Ó nem, csak személyeskedni jöttél be. :K

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#113) doooo válasza CptAdamica (#112) üzenetére


doooo
veterán

Hogy lehet valamit megcáfolni, ha nem fogadsz el ellenérvet? Hmm?

(#114) CptAdamica válasza doooo (#113) üzenetére


CptAdamica
veterán

Olyan Móricka ellenérvet nem is fogok elfogadni, hogy a HTC design-ban le van maradva, mert a többség ezt mondja, pfff, köszi. :D

Megyen!

(#115) vicze válasza joey04 (#96) üzenetére


vicze
félisten

"Vannak trendek designban"
Ezzel elég nagy tévedésben vagy, az nem tred, hanem divat. A divatot pedig diktálja valaki, nem egy szubjektív dolog, hanem amit beléd programoznak. Apple azt mondta, hogy flat lesz és akkor minden flat lett. Hiába mondom azt, hogy hát én nem akarok flat-et nincs semmilyen választási lehetőségem.
Hiába mondom, hogy nem akarok vékony telefont, nincs választási lehetőségem, hiába mondom, hogy nem akarok káva nélküli telefont, lassan nem lesz választási lehetőségem.

A ternd nem jön mert az emberek többsége akarja, hanem mert rájuk erőltetik, amíg úgy nem gondolják, hogy jó. Ezeknek semmi köze a használhatósághoz, ahhoz hogy a user mit akar, ahhoz van köze, hogy mit diktálnak nekik.

[ Szerkesztve ]

(#116) weberzolee válasza CptAdamica (#105) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ok, akkor fordítsuk meg a helyzetet. Én vagyok a mezei vásárló, bemegyek a T-hez, listaáron vennék egy mobilt prémium árkategóriában. Győzz meg hogy miért válasszam a HTC -t a Samsung/iPhone helyett.

(#117) Xaels válasza weberzolee (#116) üzenetére


Xaels
félisten

Meggyőzlek, hogy ne szolgáltatónál vegyél bármit is Listaáron mert kb. ott a legdrágább minden ilyen formában.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#118) janeszgol válasza Xaels (#117) üzenetére


janeszgol
félisten

De az emberek egy nem elhanyagolható része úgy vesz és kész. Felesleges ez ellen tenni, senki sem felsőbbrendű csak azért, mert nem szolgáltatónál vásárol telefont, hiába gondoljátok úgy.

vicze1, de ha olyan van, akkor olyan van. A boltban sem keresel háromszög alakú kenyeret. Vagy igen? Nem? Akkor a te/ti szavaddal/szavaitokkal élve birka vagy, követed a trendet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#119) vicze válasza Xaels (#117) üzenetére


vicze
félisten

Listaár alatt ő valószínűleg az előfizetéses minimálkedvezményes csomagokat érti. :)
Ott még olcsóbb, bár jobb helyen ingyen kapod az előfizetés mellé, vagy minimális felárral.

(#120) CptAdamica válasza weberzolee (#116) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én nem akarok meggyőzni senkit, mindenki azt választja, ami neki tetszik. Csak azt próbálom elmondani, hogy semmiben nem szenved hiányt egy S7-hez képest, amit itt egyesek előszeretettel hangoztatnak.

Megyen!

(#121) X@b3e válasza weberzolee (#116) üzenetére


X@b3e
addikt

[link] :P
Az Iphone meg szimplán már akkor elavult volt, mikor még be sem jelentették.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#122) janeszgol válasza CptAdamica (#112) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, elcseszte a HTC? El. Ezen nincs mit szépíteni. Ott volt a remek A9, az USA-ban nagyon siekres volt, itt nem, mivel dupla, szó szerint kétszeres áron adták itt. Ott vannak a Desire telefonok. Ezersze el lett pofázva, hogy drágák. Nem rosszak, csak drágák. Mondjuk ez alól az 510 kivétel volt. Volt valakinek, látta valaki? Én igen. Brutálisan vacak egy telefon. Kamera, képernyő, érintő egyes minőségű. Kritikán aluli. És mindezt 60 ezr forintért árulták, az Ace4 idejében. Szóval így fikázd a Samsungot.

Ott volt a Desire 626. Jó telefon volt az is. Nem reklámozták, gyakorlatilag semmit nem csináltak, hogy eladják. Ma már az emberek egy része azt sem tudja, mi az a HTC. Idáig eljutni öregem. Kit érdekel, hogy az övéké volt a legelső droidos teló? Abból nem lehet megélni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#123) UnA válasza vicze (#115) üzenetére


UnA
Korrektor

"A ternd nem jön mert az emberek többsége akarja, hanem mert rájuk erőltetik, amíg úgy nem gondolják, hogy jó. "

Ez természetesen így nem igaz, mert valami csak akkor és ott lehet divatos (vagy trendi), ha az emberek gondolkodásmódjára rezonálni tud valamiképpen. Az Apple azért tud mostanában trendeket teremteni, mert ezt elég jól érzi. Amikor nem volt igaz, akkor a kísérleteik kudarccal végződtek.

(#124) TIT válasza joey04 (#92) üzenetére


TIT
veterán

Designeben és hangban rég odaverte a samut és melyik tudja amit az u11,hogy megnyomod az oldalát és fényképezik stb?
Zsebmód melyikben van stb?
Samu 10 éve ugyanúgy néz ki.
Htc még nem gyártott bombákat mint a samu,csak ezt elfelejtik.

[ Szerkesztve ]

(#125) Viktor0610 válasza TIT (#124) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Samu 10 éve ugyanúgy néz ki."

Akkor nem volt a kezedben idei modell, főleg az S8. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#126) Ricardo válasza TIT (#124) üzenetére


Ricardo
félisten

"Designeben és hangban rég odaverte a samut"

A kinézet megítélés kérdése. Mindenkinek más tetszik.

"Zsebmód melyikben van stb?"

Huawei/ Honor jó ideje tudja, nem a HTC találta ki.

"Samu 10 éve ugyanúgy néz ki."

[ Szerkesztve ]

(#127) vicze válasza UnA (#123) üzenetére


vicze
félisten

És honnan tudod egy olyan gyártónál hogy mit akarnak az emberek, ha az embereknek nincs választása? :U

Az egyetlen ami valósan trendnek lehet tekinteni, az az egyre nagyobb kijelző terjedése. Az egy valós trend.

De az hogy az ikonok átlátszó csillogóak, vagy lapos kontraszttalanok, az egyáltalán nem trend, mert nem a vásárlók döntik el, hanem valaki megmondja, hogy olyan lesz és kész. Ez divat.
Rá lehet mondani, a Windows modern UI-ra hogy divatos, de hogy a szürke alapon szürke egy használatlan fos az biztos nem trendi.

De most mondhatom az új divatot, hogy ide oda swipeolgatunk a kijelzőn, ami megint nem trend, hanem valami amit az emberre kényszerítenek a "természetes" mozdulat jegyében. Minden olyan rendszer ami ezt próbálgatta megbukott. Google kivezette majd visszahozta, mert most divatos lett, de semmivel se lett jobb élmény.

[ Szerkesztve ]

(#128) janeszgol válasza Ricardo (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocs, de nem tetted oda a mondataid végére, hogy stb. Így hiteltelen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#129) monti0222w válasza Ricardo (#126) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze, van benne túlzás, de hozzá tenném azt, hogy amennyi pénzt a Samsung rá tud költeni, kiad a különbőző fejlesztéseire, ezen értsd mindent, nos ennél jóvval nagyobbat, többet várnék el minden téren! Engem sem győzőtt meg a külseje alapján, a G6 bejővősebb számomra a külsőt nézve!
De ez szubjektív, kinek mi jön be.

[ Szerkesztve ]

(#130) UnA válasza vicze (#127) üzenetére


UnA
Korrektor

Valahogy az az érzésem, hogy nehezen tudsz elszakadni a saját vágyaidtól és ellenérzéseidtől. Ami persze nem baj, mert mind ilyenek vagyunk, de nem szabad ebből kiindulni, ha érteni akarod a divat működését. És hidd el, ha az embereknek úgy általában nem tetszik valami, akkor az meg fog bukni. ;)

(#131) vicze válasza UnA (#130) üzenetére


vicze
félisten

Tehát azt mondod, hogy 20cm-es platós cipőben azért járt a 90években mindenki, mert meglátták és minden külső hatás nélkül úgy gondolta mindenki, hogy ez milyen jó? De akkor most miért nem abban járnak, már nem praktikus valahogy? És végtelenül lehetne sorolni a divat rendeket, amik jönnek mennek, nem hiszem hogy sok értelme van.

De most komolyan kérdezem, hogy egy GUI kinézetébe milyen beleszólása van a usernek? Hogyan tud beleszólni, hogyan tudja megbuktatni, ha nincs más választása a használatában?
Ha megkérdezed az embereket, hogy Windows 7 GUI vagy Windows 10 GUI akkor mit választ a többség? Ennek ellenére megbukott? Hogyan buktatod meg? Nem veszel Windowst? :DDD

Nem tudom mit hol van a magamból való kiindulás? Melyik az én vágyam? Mert a nagyobb kijelző biztos nem az. Mondok még egy valós trendet, pl. a káva mentesség is egy hosszabb folyamat eredménye ami szépen lassan bontakozott ki és nyilván valóban tetszik az emberek többségének. Személy szerint ki nem állhatom, de a saját véleményem nem éppen mérvadó, vagy számít.

(#132) doooo válasza TIT (#124) üzenetére


doooo
veterán

Jézus, Mária... ha legalább nem hangoztatnád...

(#133) 0P1 válasza vicze (#131) üzenetére


0P1
aktív tag

"Ha megkérdezed az embereket, hogy Windows 7 GUI vagy Windows 10 GUI akkor mit választ a többség? Ennek ellenére megbukott? Hogyan buktatod meg? Nem veszel Windowst? :DDD "

Na ebbe ne menjünk bele annyira. Ez csak a te személyes véleményed. A Windows 7 GUI kifejezetten gusztustalan, (annál csak a Vista volt gusztustalanabb) a Windows 10 GUI-val csak annyi a baj hogy túl sok minden megmaradt benne a Windows 7-ből, így elég kusza lett a végeredmény, és méig nem tisztult le eléggé. Talán majd a Redstone 4-re :) Mondjuk ezt nem értem, miért kell ennyit várni egy konzisztens UX-re. És hát az is tény, hogy lehetne sokkal szebben is csinálni a flat design-t mint a Windows 10-ben, de a Vista/Win7-hez képest akkor is felüdülés.

Ha az embereknek nem jönne be a flat UX, akkor bizony nem azt tolná mindenki. Vagy gondolod, ez az egész gonosz UX designerek összeesküvése, hogy lenyomták az emberek torkán a szar flat-et?

(#134) RaveForce válasza 0P1 (#133) üzenetére


RaveForce
veterán

"Windows 10 GUI-val csak annyi a baj hogy túl sok minden megmaradt benne a Windows 7-ből, "
Windowsnál ez regi szokas. A scandisk es a defrag ikonjai talan meg mindig megvannak a win95bol benne :DD
De en pl a win10 lomtar es sajatgep ikonjatol foleg a lomtaretol kb sugarban tudnek hanyni. Ahhoz kepest a win7 ikonjai, foleg a lomtare ( :D ) szepmuveszeti alkotasok..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#135) UnA válasza RaveForce (#134) üzenetére


UnA
Korrektor

"De en pl a win10 lomtar es sajatgep ikonjatol foleg a lomtaretol kb sugarban tudnek hanyni."

El tudsz képzelni egy olyan designt, amit mindenki szeret? ;]

(#136) 0P1 válasza RaveForce (#134) üzenetére


0P1
aktív tag

Akkor mit szólsz az első buildekben lévő Win10 es lomtár ikonhoz? :)

Bár lehetett volna ilyen is:

(#137) TIT válasza Viktor0610 (#125) üzenetére


TIT
veterán

Az biztos,de ne mis kell,elég a kép,de nem az S-re gondoltam,hanem az összes többire.

doooo: Mit ne?A samu hol stereo?
Touchwiz is elavult és nem én mondtam.
4 éve nem igazán volt még hüvely,de nem vennék soha olyan malwares cuccot+anyagba se olyan.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.