Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Na ez érdekes lehet.Én mondjuk nem értem miért venné meg a Google, de lehet megtudjuk.

(#2) Ádám16


Ádám16
addikt

Nemár.
Akarok még Sense-t a jövőben, és HTC féle megoldásokat. Azt hittem, hogy az U11 eladások kicsit meglendítik a gyártót.

(#3) pauliboy23 válasza mjani1172 (#1) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Hogy aztán 3 év múlva eladják a TCL-nek😆

(#4) Szakiii válasza mjani1172 (#1) üzenetére


Szakiii
addikt

Azért veszik meg amiért a motorolát, szabadalmak miatt :)

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Várható volt, figyeljük az eseményeket.
Jogos, hogy le lett állíttatva a kereskedés a romboló spekulánsok miatt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) janeszgol válasza Szakiii (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. A Microsoft is a szabadalmaival keres... a droidos telefonokon. :)

(#7) mjani1172 válasza Szakiii (#4) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen az talán ér valamit. A többi az csak teher.

(#8) zozzo72 válasza pauliboy23 (#3) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Három év múlva TCL sem lesz.. ☺️

(#9) Szakiii válasza mjani1172 (#7) üzenetére


Szakiii
addikt

Egyébként szerintem sokkal erősebb vonalat alakíthatna ki ha htc-t vinné tovább google telóként mint ez a pixel. :)

(#10) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Akkor a kisebb új pixelen már rajta is lehet valamilyen formában a HTC felirat mellett a Google felirat vagy fordítva vagy valami

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) vicze válasza Szakiii (#4) üzenetére


vicze
félisten

HTC szabadalmait lehet 1 kezemen megszámolom, teljesen értéktelenek ebből a szempontból. Bár nem tudom, hogy az S3 licencek még náluk vannak-e vagy visszakerültek a VIA-hoz a végén.

Kíváncsi vagyok azért a felvásárlás okára, amennyiben megtörténik, egyértelmű értelme nincs az biztos.

(#12) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Várható volt hogy mennek a levesbe:)legalább nem szenvednek tovább;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#13) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Én emlékszem még rájuk, mikor "mindenféle" neveken adtak ki készülékeket, amit ők gyártottak. Most visszatérnek ehhez, csak nem "mindenféle" nevekkel, hanem a Google-ével.

Kíváncsian várom a fejleményeket. :)

Samsung Galaxy A54

(#14) Xaels válasza Ádám16 (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Sajnos ez a Sense már nem olyan mint volt az arany időkben. Sok marhaságra pocsékolták az erőforrásaikat, közben elfelejtettek önmaguk maradni. Sajnálom őket, de ez elkerülhetetlen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) mjani1172


mjani1172
addikt

Én sajnálom hogy ide jutottak, de sajnos ez nem váratlan,hiszen évek óta nem látok tőlük semmi érdemlegeset,pedig valamikor a HTC volt a csúcs.

(#16) Busterftw


Busterftw
veterán

HTC ott rontotta el, hogy mar reg nem a Samsung/LG kaliberu telokkal kene versenyeznie, hanem Xiaomi/Meizu/Oppo vonallal.

Ide vezet a buszkeseg, meg az arazas, mar reg nincsenek abban a ligaban.

(#17) joey04 válasza mjani1172 (#1) üzenetére


joey04
titán

Mit hozhat a Google-nek a HTC felvásárlása?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) vicze válasza Xaels (#14) üzenetére


vicze
félisten

Ez nem teljesen így van. Azt amit a HTC megalkotott a TouchFLO-val és nagyon sokáig vitték, egyszerűen elavult lett és mindenki ugyanazt kezdte csinálni, aminek eredményeként eltűntek a különbségek, ugyan azt megkaptad más gyártónál is. Nem a HTC lett rosszabb, hanem más vált ugyanolyan "jóvá". Ha nem tudsz megújulni egy idő után szürke leszel.
Vicces módon a mostani trendekből sok mindent a HTC kezdett mint a dual camera vagy, az unibodi aluház, de addigra elveszítették a vásárlóikat a Apple-lel és Samsunggal szemben, így helyes volt a VR felé indulás.

Most összességében elég kérdéses számomra hogy mi a Google hosszútávú terve igazából, mert egyáltalán nem tiszta.

(#19) Ádám16 válasza vicze (#18) üzenetére


Ádám16
addikt

Holnap elmondják, gondolom, hogy merre tovább, mik a tervek.

(#20) Ricardo


Ricardo
félisten

Szépen lassan az összes régi nagy nevet bedarálják. Jön egy új korszak. Már csak az a kérdés mit eredményez ez hosszabb távon.

(#21) Xaels válasza vicze (#18) üzenetére


Xaels
félisten

Kinek mi. Emlékszem Sensationön rengeteg HTC-s widgetet használtam, mind sokkal jobb volt funkcionalitásban mint bárki másé és mai napig nem hozza semmi azt a "tudást". Gyárilag benne voltak a rendszerben, most meg semmi nincs. Szerettem az egyedi kinézetét is, most ugysnolyan mint a többi. Persze a Play áruház tele van mindenféle holmival, de olyan egységeset nem lehet kihozni belőlük, arról nem is beszélve, hogy csak pluszban foglalják a helyet, erőforrásokat.

Igen, sok mindenben úttörők voltak, de arra már nem volt elég vér a pucájukban, hogy ki is álljanak mellettük tartósan. A RE kiegekre céloztam, bár szvsz a VR is vakvágány. Az U11 meg bepucsítás a piaci trendeknek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) 7Heads Drago válasza Ricardo (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig kiváló ügynök volt. :)
Kár érte. Pedig nagyon jó telokat adtak ki. Sokszor közel álltam hozzá hogy vegyek, csak az áruk tartott vissza.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) Luck Dragon

Kár értük, kíváncsian várom a továbbiakat.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#24) zozzo72 válasza Ricardo (#20) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Samsung, LG, Sony...

Ezek maradnak... a legnagyobbak.

(#25) ablack válasza zozzo72 (#24) üzenetére


ablack
senior tag

Kérdés meddig. Sony-nak se megy olyan jól úgy emlékszem. Bár mást is gyártanak.

LG pedig a presztízs miatt úgy se adja fel szerintem. Illetve idén egész jó készülékeik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#26) zozzo72 válasza ablack (#25) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ezek mammutok...
Mindent tulélnek.

(#27) #16820480 válasza Xaels (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Éppen ez a filozófia, hogy nincs benne gyárilag semmi, emiatt van az, hogy nem foglal erőforrásokat. Vagy szerinted a gyári widgetek nem foglalnak helyet, vagy nem fogyasztanak erőforrásokat, ha futnak? :)
Szerintem rosszabb az, ha ott vannak és nem lehet őket törölni, mintha utólag felteszed azt, ami kell.

(#28) Aryon87 válasza zozzo72 (#24) üzenetére


Aryon87
félisten

+a Huawei/Honor-t se felejtsd ki a felsorolasbol..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#29) vicze válasza Xaels (#21) üzenetére


vicze
félisten

Hát 2.3-tól 5.0-ig HTC-t használtam és valamennyire értem mit mondasz, de ez egy folyamat volt. Sense-ben a GUI mindig nagyon igényes és átgondolt volt. Mai napig sok mindent hiányolok én is, de azok nem igazán kapcsolódnak funkcionalitáshoz az újításhoz, egyszerűen csak szépek voltak és jó érzés volt használni. Ez leginkább a flat design értelmetlen erőltetése minden gyártó részéről indikálta leginkább, mert HTC-nek a glass stílus sokkal jobban feküdt. Valahol 5.0-nál már nem volt meg az a koherencia a Sense-ben, és nem találták meg a saját hangjukat utána, már nem volt meg az a rementesen koherens érzése a rendszerben, bug is egyre több lett.
Továbbra se hiszem, hogy a funkcionalitás volt jobb, hanem inkább a használhatóság. Mert a funkcionalitásban nem nagyon lehet újat mutatni már manapság, de használhatóság lehetne sokkal jobb.

(#30) Ricardo válasza zozzo72 (#24) üzenetére


Ricardo
félisten

A Samsung mobil ága kinőtte magát, szinte egyedüliként.

LG, Sony vegetál.

A régi nagyok, Motorola, Nokia, Alcatel, Blackberry.... mind a levesben.

Huawei, Honor már az új idők márkái. Ők jókor kezdtek el terjeszkedni.

Második vonalban ott a Xiaomi (rájuk érdemes odafigyelni), Meizu. Talán még az Oppo, Asus, bár nekik van mit letenni még az asztalra.

(#31) UnA válasza Xaels (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Egy klasszikus cikk ebben a témában 2010-ből:

A pokol felé lovagolnak az androidos mobilgyártók

Akkor nagyon tiltakozott mindenki a fórumon, de nagyrészt igaza lett.

[ Szerkesztve ]

(#32) zozzo72 válasza Aryon87 (#28) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Igen, de az alap feltevés a régi nagyokról szólt.

Huawei 2013-ban lépett színre tényezőként.

(#33) #16820480 válasza Ricardo (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

Huawei és Honor az ugyanaz a cég. Oppo bőven nagyobb, mint a Xiaomi és Meizu, így már bőven tettek le valamit.

(#34) zozzo72 válasza #16820480 (#33) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Bezony.
OPPO megelőzött mindenkit 5" full HD szempontból...
Legalábbis bejelentés szinten.

Mondjuk nem is volt világszinten forgalmazva.

(#35) vicze válasza UnA (#31) üzenetére


vicze
félisten

Igen igen mennyire igaza van a cikknek, az igazi differenciálódást nyújtó gyártók és OS-ek milyen hatalmas sikert arattak, nézd meg hogy szárnyal a Blackberry, milyen töretlen sikert a Windows Mobile, a Bada, a WebOS, a FirefoxOS, a Ubuntu, stb. Egyszerűen a differenciálódás értéke felbecsülhetetlen, ahogy a cikk is írja, hogy milyen fontos.
Szinte minden álláspont mennyire igaz lett, Samsung teljesen belesüllyed a középszerű Androidos gyártók tömegébe.

[ Szerkesztve ]

(#36) #16820480 válasza vicze (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ne felejtsd el a sok kínai gyártót, ahol a differenciálódás jegyében nem győzik egymás rendszerét is másolni már az iOS lekoppintása után :K

(#37) vicze válasza #16820480 (#36) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen minél jobban különbözik valaki rendszere az iOS-től annál sikeresebb. :)

(#38) Sinesol


Sinesol
veterán

Valahogy nem érint meg a dolog, számomra mindig is csak egy mellékes gyártó volt, ami indokolatlanul drágán mérte a cuccait. Lehet csak nálunk volt így, de ha már sok pénzt adott ki valaki telóra, akkor inkabb Apple/Samu ment régebben is, nem egy kvázi félig noname HTC.
Szerintem ez másfelé is igy lehetett, mivel különösebben jelentős részesedése sosem volt a piacon.

Az egy dolog, hogy volt 1-2 jó telójuk, de nem ismerték fel, hogy nem kérhetnek olyan prémiumárat értük, mint azt a konkurrens cégek teszik. Mert hát kb a minőség hasonlóan jó a felsőkategóriában, a hardver is kb hasonlóan erős, de míg egy Iphone, Galaxy, Note bejáratott brandek, addig a HTC-nek kb semmije sem volt.
Na és erre a semmire akart prémiumárat kérni? FAIL...

[ Szerkesztve ]

(#39) Xaels válasza vicze (#29) üzenetére


Xaels
félisten

Valahogy így.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) Mr.Silkó válasza vicze (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Irónia on! :C

(#41) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szerintem ez a beharangozó a hét híre!
Nem csak üzletileg, hanem a modern mobil történetében is kiemelkedő jelentőségű.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#42) BenHans válasza Sinesol (#38) üzenetére


BenHans
addikt

Elhiszem, hogy ez a véleményed ha fogalmad sincs a múltbéli szerepvállalásukról, ami sokkal több mint "1-2 jó teló". A HTC azoknak "noname" akik nem, vagy nem rég követik a témát vagy max csak felületesen.
Előbb alkottak meghatározót, mint bármelyik másik amelyik jobb marketinggel nagyobb tőkével magasabbra kapaszkodott. Mondhatni amikor az alapköveket kellett letenni ők ott voltak, mások nem nagyon, és sok fonots dologban voltak elsők amikor a többiek még csak próbálkoztak.
Nekik csak a "mobilok" voltak, sem mosógép, sem porszívó, sem kenyérpirító.

Egy ideig bőven letettek annyit, hogy elkérjék a felárat, mégsem volt soha drágább mint más flagship. Manapság sem drágább, de nem is gyengébb ebben a szegmensben.
Annak a tendenciának estek áldozatául ami más területen sem fog sok jóra vezetni.
De ez még nem azt jelenti hogy eltűnnek, még jól is elsülhet a dolog. Ahogy ismerem a vezetőség felfogását, nem hiszem, hogy csak úgy lemondanak mindenről. :)

wesder: +1

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#43) Wesder válasza Sinesol (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem gondold àt ezt újra. A HTC taposta ki az Androidnak az utat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44) X@b3e válasza Sinesol (#38) üzenetére


X@b3e
addikt

"de ha már sok pénzt adott ki valaki telóra, akkor inkabb Apple/Samu ment régebben is, nem egy kvázi félig noname HTC."

:D :D

Samsung játéktelefonokat gyártott még, amikor a HTC-nek már felső kategóriás droidos teloi voltak..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#45) BenHans válasza X@b3e (#44) üzenetére


BenHans
addikt

+1

az első Windows PDA (1998), az első Windows telefon (2002), az első érintésvezérlős okostelefon (2007. június), az első androidos okostelefon (2008. október), first 1080 pixel display smartphone - HTC DROID DNA (2012), first Smartphone with f2.0 aperture - HTC One X and S (2012) + rengeteg új hálózati támogatottság + sztereó hangszórópár stb stb...

Forza Roma! ♥

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#46) Sinesol válasza X@b3e (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Én nem annyira androidról beszélek, hanem ugy altalaban az adott brand értékéről.
Pl. a Samsungnak már az Android előtt is jó neve volt, akár telefonok terén is, szal meg volt alapozva, hogy a márkanév miatt is kérhetnek felárat, ugyanigy az Apple-nek is elég jó neve volt már korábban is. A HTC-nek viszont nagyjabol semmije se volt, mégis hasonló felárat akartak elkérni mint a nagyok.

Elhiszem én, hogy már felsőkat droidot gyártott, amikor más még azt sem tudta mi az, de ettől még nem vált nagy piaci szereplővé, mivel nem a brand erejéhez mérten árazta a készülékeit.

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04 válasza Sinesol (#38) üzenetére


joey04
titán

Hát azért ez nagyon nem így van, a PDA piacon nagyon komoly szereplő volt a HTC, először csak bérgyártóként, aztán saját márkás készülékei is magasan a legjobbak voltak (kaiser, diamond 1-2, touch hd 1-2, touch pro 1-2) . Amikor pedig elindult az android, a htc megoldásai fényéveket vertek mindenki másra a droidos piacon. g1, hero, legend, magic, desire. samu közelükbe nem volt. aztán elcsúsztak a dolgok ez kétségtelen. és amiket felsoroltam azok csak a legsikeresebb, legismertebb készülékeik, ezen felül is voltak jók, és/vagy nagyon egyedi, előremutató, igazi innovatív eszközök legyen az valami tablet képződmény, pl shift, advantage, vagy később a flyer vagy valami újdonság mint pl a sedna ujjlenyomat-olvasóval 2008-ban. ők voltak azok is, akik igazán komolyan vették a wp7-et is az elején, majd' minden komolyabb droidos készülékük kijött wp alapokon is. alig távozott plecsni nélkül htc innen is, érdemes megnézni a korai teszteket. A múltjuk bizony nagyon dicső és nagyon sokat letettek az asztalra már. persze ebből nem lehet megélni, ez nem vitás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) AaronOS válasza Sinesol (#46) üzenetére


AaronOS
tag

Kicsit tájékozódjál inkább a HTC történetéről. Azért ők olyan okostelefonokat gyártottak már 2008 előtt is bőven, hogy azokat még az első szifonok mellett is élmény volt használni.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#49) UnA válasza vicze (#35) üzenetére


UnA
Korrektor

Látom leragadtál a lényegtelen részeknél, amikbe persze bele lehet kötni. De a lényeg az, hogy a brand az Android lett, a hardvergyártók bármikor lecserélhetőek alatta.

(#50) jeni


jeni
félisten

Anno a Google miért nem tartotta meg a Motorola mobil részleget véglegesen? A Lenovo-nak kellett. A HTC-t meg most bagóért venné meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.