Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) margithid


margithid
veterán

Szerintem is ez fog bekövetkezni, de lehet a nokiánál is, tegnap mindkét cég 10%ot zuhant a tőzsdén. Nem lennék meglepve ha a nokia esése mögött a microsoft lenne, a Rim-é mögött pedig a facebook. Igaz microsoft mellett igy is elkötelezett a nokia, de nem lenne rossz a szabadalmai miatt sem ha a finnek a microsoft égisze alá kerülnének.
El tudok képzelni egy olyat is, hogy a nokia az okostelefongyártást megtartja magának, szabadalmait értékesíti, butafonok gyártását meg átadják valami kínai cégnek.
Rim esete már nehezebb.. Olyan dolgokért kérnek pénzt amik máshol már alapok. (email titkosítás) Itt szerintem a facebook kerülhet képbe. Zuckerberg ugye kijelentette, hogy mindenképpen saját mobilt akar, erre a blackberry teljesen alkalmas lenne, lévén saját hardver, saját szoftver. Nyilván teljesen megváltoztatná a facebook a blackberry arculatát, de akármennyire is jó lesz a 10es OS, egyedül nagyon nehéz lesz talpon maradniuk!

[ Szerkesztve ]

(#2) Horgasztomi


Horgasztomi
csendes tag

Egy újságíró kitalál valamit és a vészmadarak már egyből fikáznak! :((( :W

A Berryblogról idézek:

Tegnap futótűzként bejárta a sajtót a RIM hardvergyártó és szolgáltatási részlegének leválasztásáról szóló hír, ami ugyebár - ahogy mi is megemlítettük - egy névtelen forrásra hivatkozó cikkből indult ki a hétvégén. Azon a hétvégén történetesen, amit csak pár nap választ el a kanadaiak első negyedéves beszámolójának közzétételétől, a véletlen egybeesés miatt felesleges összeesküvés-elméletet gyártani, szinte biztos, hogy nem véletlen az időzítés, aki kicsit is otthon van pénzügyi-tőzsdei-spekulatív talajon, ezt azonnal levágja.

Az ellenreakció még tegnap megszületett, amolyan félhivatalosan - azért mondom, hogy félhivatalosan, mert ilyen helyzetben a csúcsvezetők a legritkább esetben kommentálják a pletykákat, és akkor most ismét vissza lehet kanyarodni az időzítés kérdésére. Mindenesetre a kanadai Globe and Mail-nek több, "RIM-hez közeli" ember határozottan cáfolta a híreket, ilyen és ehhez hasonló nyilatkozatokkal:

"Ez egy buta fantáziálás (...) rég hallottam ilyen röhejes ötletet"

A lap szerkesztőjének tudomása szerint a topmenedzsment nem számol komolyan a kettéválással, mondván ez nem oldana meg semmit és senkinek sem lenne jó. Egyikük szerint Thorsten Heins Mike Lazaridis egykori társelnök-vezérigazgatóval karöltve 100 százalékig eltökélt abban, hogy a cég egységét megőrizze.

Márpedig a német vezetők köztudottan szívósak és kitartók...

Via Globe and Mail.

Nokia Lumia 520 black - WP 8.1

(#3) Syl válasza Horgasztomi (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Addig nem lesz baj, amíg a RIM-hez be nem kerül egy ellop kaliberű csúcsvezető :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) tome.jr válasza Horgasztomi (#2) üzenetére


tome.jr
addikt

Szinte biztos voltam benne hogy ez valami spekulativ kacsa hir lesz. Remelem a bb10 kihuzza oket a godorbol.

(#5) Phülöp válasza tome.jr (#4) üzenetére


Phülöp
addikt

úgy legyen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én azt nem értem, hogy hová tűnik a piaci részesedés? Az üzleti szegmens áttér más platformokra vagy mi?

<< Heimdal >>

(#7) Phülöp válasza Retekegér (#6) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyrészt igen, másrészt az okostelefonok piaca olyan gyorsan növekszik, hogy az esetleges növekvő BB eladások (darabra) százalékosan nézve csökkenő tendenciát mutat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8) margithid válasza Retekegér (#6) üzenetére


margithid
veterán

Az iphone betett nekik üzleti fronton, plussz csak az üzleti vonalból nem lehet megélni.

(#9) Horgasztomi válasza margithid (#8) üzenetére


Horgasztomi
csendes tag

Ez a probléma hogy a retek Apple mindekinek keresztbetett, és folyamtosan rombolja, próbálja eltüntetni, tönkretenni a többi gyártót :(((

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 520 black - WP 8.1

(#10) Syl válasza Horgasztomi (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt a pofátlan mindenit neki! Wait! Csak nem hogy kihasználják a szabad piaci verseny adta jogot? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) Horgasztomi válasza Syl (#10) üzenetére


Horgasztomi
csendes tag

Ne haragudj elragadtattam magam, csak mindenki annyira tudja fikázni, lenézni azokat a cégeket, amik az apple piacnyerése miatt lejtőre kerületek. Főleg az húz fel nagyon amikor az apple fan számára egy ilyen kaliberű cég mint a RIM csupán egy elásnivaló játékszer. Mégegyszer elnézést kérek.

Nokia Lumia 520 black - WP 8.1

(#12) Retekegér válasza Phülöp (#7) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Persze, az összes eladást figyelembe véve csökken, de nekem a RIM hallatán nem a konzumer réteg jut eszembe, hanem van egy BB készülék és mellé egy BES előfizu. Az előfizetők pedig jellemzően vállalatok, namost ezen piaci szegmensből ki tudja őket szorítani egy iOS, WP vagy Android? Nem mintha vállalati vezető kezében nem láttam volna még iPhone-t, de azért a RIM-nek mégiscsak van egy pár éves tapasztalata / előnye az üzleti szféra kiszolgálását illetően.

<< Heimdal >>

(#13) helixP válasza Retekegér (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Üzleti szféra kiszolgálása... A titkosítási szolgáltatásokon kívül mi az amit nem old meg egy másik okostelefon minimum ugyanolyan minőségben?

+Aláírásod: LOL :))

[ Szerkesztve ]

(#14) Syl válasza Horgasztomi (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi gond. :)
De az emberek nem azért utálják az Apple-t, mert az lenyomja a piacot a saját cuccaival, hanem mert minden élőbe beleköt, mindenkit beperel (kivéve a Microsoftot). Szerintem a biztosítékot a Samsung táblagép ellen indított cirkusszal verték ki.

(#13) helixP

Ma már szinte mindent, de 3-4 évvel ezelőtt még nagy szónak számított a push email. A probléma velük, hogy még mindig pénzt kérnek ezért, holott a "többieknél" ingyen van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) margithid válasza Retekegér (#12) üzenetére


margithid
veterán

Iphone szerintem már odavert az üzleti szegmensben a bb-nek, a wp8 meg még jobban oda fog.
Nincs mese, ha már egy kisebb vagyont elkérnek egy blackberryért, akkor a bis, bes szolgáltatásokat ingyen kell adniuk vagy/és olcsóbb készülékekkel is ki kell jönniük.
Ha nem nyitnak az átlagfelhasználók felé is, akkor szvsz lassan, de biztosan végük van. 5 éve még persze jól ment nekik, nem volt konkurencia, kis túlzással még a felső szegmensben se, nem, hogy az üzletiben. Aztán jött iphone és a csúcskategóriás androidok. (más kérdés, hogy ezek nem jelentenek igazán konkurenciát bb-nek)
Nekem a következő telefonom wp8 vagy bb lesz, az attól fog függeni, hogy melyik lesz jobb ár érték arányban, de van egy érzésem a wp8 lesz az.
A liszenszelésről meg szerintem lemondhatnak, minden gyártónak ott az android, wp8, samsungnak még saját rendszere is van.
Ha valamelyik gyártónak nem jön be az android vagy a wp, akkor meg gyárt majd saját rendszert, ahogy azt sony háza tájáról is csiripelték a madarak.

(#16) Benőke válasza helixP (#13) üzenetére


Benőke
őstag

Kvázi egyiket sem. Se telefon használhatóságában, se a levelezés testre szabhatóságában se a levelezés egyszerűségében, gyorsaságában nincs olyan ami meg közelítené. Nem a Pusch mail az egyetlen amit tud.
Na persze nem a mai divatnak megfelelő marhaságokkal van tele és a piac szerint ez a baj. Remélem az új os és telefonok adnak majd lehetőséget a használatra a divat hülyeségeken túl is.

(#17) Benőke válasza Syl (#14) üzenetére


Benőke
őstag

Az emberek nagyobbik részének fogalma nincs mit hogyan csinál az apple csak annyit látnak hogy drága és k...a jó a cucc és megveszik, vagy drágának tartják és hasonló árban vesznek egy másikat.

(#18) Benőke válasza margithid (#15) üzenetére


Benőke
őstag

Csak a divat miatt jött ez. Persze a BB -nek fejlesztenie kell nem vitás, de a döntéshozók nem a használhatóság miatt cserélik le adott esetben a bb -t hanem szimplán az ár játszik szerepet, és a fenntartási költségek. A felhasználókat nem kérdezik meg. Kevesen vannak akik élvezik a BB utáni világot... 3-4-5 napos készenléti időről váltottak az 1-2 naposra. qwerty helyett van egy szutyok tapicskolható sz@r, az os lassú mint a dög, lefagy... stb

A magánfelhasználók meg saját maguk döntenek, de régen se volt erős ott a BB.

Az üzleti szféra nem akarja megfizetni a magasabb árat az extra szolgáltatásokért, olyan áron akarja megkapni mint az átlag felhasználók, ha nem kaphatja meg akkor meg nem is kel nekik. Szerintem nem feltétlenül jó döntés.

Mindenesetre a BB üzleti modelljén reszelhetnének kicsit, hogy olcsóbb legyen a nagy közönségnek... Persze csak úgy hogy még megérje nekik... Bár gondolom nem keveset nyúlnak le belőle a szolgáltatók is.

(#19) Flash86 válasza margithid (#15) üzenetére


Flash86
tag

A liszenszelésről meg szerintem lemondhatnak, minden gyártónak ott az android, wp8, samsungnak még saját rendszere is van.
Ha valamelyik gyártónak nem jön be az android vagy a wp, akkor meg gyárt majd saját rendszert, ahogy azt sony háza tájáról is csiripelték a madarak.

A Samsungnak is nagyon bejött a Bada, mekkora részesedése is van a mobil rendszerek piacán? Mikor adtak ki utoljára Badás telefont?

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#20) Syl válasza Benőke (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem a hétköznapi emberekre gondoltam, hanem az itteni fórumlakókra.
Az átlagember látja a divathullámot. Kézbe veszi és megállapítja hogy szép, igényes kialakítás, jó anyaghasználat. Mert az. Elkezdi nyomkodni és rájön hogy pofonegyszerű használni és a szoftver is nagyon szép. Mert az.
És persze van a menőfaktor, amikor valami drágát kell venni, hogy dicsekedhessünk a szomszédnak, barátnak. :U

(#19) Flash86

Mégis nagyobb a piaci részesedése, mint a wp7-nek :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) margithid válasza Flash86 (#19) üzenetére


margithid
veterán

Ezt csak úgy mondtam, de akkor is ott van mint menekülőút.
Bármilyen nézeteltérése lenne google vagy microsofttal nézelődhetne. De ha jól tudom a badanak ennyi volt, tizen néven megy tovább ...?
Nokiának is ez lesz a gond, ott volt két OS, meego és symbian is sajátnak tekinthető és mindegyikről lemondott.

(#18) Benőke

Az új BB-knél szerintem lemondhatunk a 4-5 napos készenléti időről, főleg a !"os teljesen értintőkejelzősön. Abban viszont ninc sigazad, hogy kevesen élvezik a bb utáni világot és ez a wp8 megjelenésével még jobban igaz lesz. Android nyilván nem játszik, de iphone pl sok midnenben veri a bb-t, pl vegyünk egy tőzsdeügynököt, neki appok sincsenek a bb-re, nem tud mindig rálátni a befektetésekre.
Nyilván akinek emailezésre kell és quertyz-re van igénye, az ezek után is bb-t vesz, de a teljesen érintőkijelzős bb-t már nem lehet ezzel eladni, mert iphone már most jobb nála, wp8 pedig nemsokára jobb lesz nála. Android appok konvertálása jó ötletnek tünik, kérdés gyakorlatban mennyire lesz "röcenésmentes".
Érdekes lesz az ősz, szvsz a nagy előretörést szokás szerint apple mellett most microsoft fogja elérni a wp8-cal, andoid jelly bean frissítésétől nem várok nagy csodát.
BB meg kérdéses, mindenesetre én drukkolok nekik, maradjanak meg, üde szinfoljai a mobilvilágnak.

(#22) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Tudom nem vág teljesen témába, de mi történt, hogy mostanában ilyen sokan a windows phone telefonokat várják mint a messiást?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) helixP válasza Benőke (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

Telefon használhatósága: ez így túl tág fogalom, ezzel nem tudok mit kezdeni.
Levelezés testreszabhatósága: pl Androidra olyan levelezőt szedsz le, amit nem szégyellsz, úgy szabod testre, ahogy akarod. Tehát ebben nincs igazad.
Ami Számodra "marhaság" másnak hasznos.

18-as hsz-edre: vállalati informatikus ismerősöm áldotta az eget amikor lecserélték a BB-ket. Rengeteget szívtak vele.

[ Szerkesztve ]

(#24) #06658560 válasza margithid (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

A tözsedügynök iphoneról dolgozik?

Egyébként a BB-nek inkább a levelezése az erös, de nagyon. Meg a biztonsági oldala a cégek felé. Plusz apró kényelmi funkciók, mint automatikus tokfelismerés s így a világítás kikapcoslása, hangerö állítása, stb. A világítás pl a mostani ipadnél problémás is volt a fedélnél, amit apple hivatalosan ajánl hozzá.

DraXon: A köv win generáció tabletekre, okostelefonokra is felmehet, így bizonyos mértékben az asztali és a mobil világ összemosódik.

[ Szerkesztve ]

(#25) #06658560 válasza Retekegér (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nemrég hallottam, Bayernél sokaknak volt, nagoyn sokaknak, de gyorsan jelentkezett a kiégés, így a management lefújta az akciót, mondván ha hazamentél ne dolgozz tovább.

(#26) Syl válasza DraXoN (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy a Microsoft pár embert aktívabb fórumozással bízott meg :DDD

(#23) helixP

Nem kell hasra esni a BB levelezője előtt. Egy mérhetetlenül buta program, alapvető dolgokra nem képes (pl. válasz íráskor nem tudsz beleírni az idézett szöveg közé). Ha kivesszük a titkosítást a rendszerből, akkor az androidos gmail app százszor jobb levelezőprogram.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) margithid válasza #06658560 (#24) üzenetére


margithid
veterán

2 brókerem volt régebben, az egyiknél bb volt, a másiknál iphone:)
Nyilván nem arról dolgozik, de jó ha el tud érni rajta sok mindent, pl a kereskedési felületet.
Nyilván ez nem azért van, hogy állandóan azon nézze, arra ott a subnoti vagy az asztai monitorok, de kérdem én minek használna akkor okostelót? Én is a telefonomon van úgy, hogy 1 hónapig nem netezek, de mikor kell akkor nagyon jó ha van, navigációval ugyanigy vagyok!
A példánál maradva egy tőzsdeügynöknek minfig rálátása kell ,hogy legyen a piacra, akkor is ha nincs ott az asztali gépe, esetleg a notija és ebben iphone a nyerő jelen pillanatban, bb-n az appok hiánya és a kis képernyő miatt ez korlátozottan hazsnálható

(#28) Benőke válasza margithid (#21) üzenetére


Benőke
őstag

A W8 ahogy a W7 és W7,5 na meg majd a W7,8 is úgy indult neki a piacnak ahogy a szerver piacnak az intel az Itaniummal. Nagy cég csak jót csinálhat. Mindenkire rá akarnak erőltetni valami hülye elgondolást ami lehet hogy jó, de semmibe venni a felhasználókat nem hatalmas piaci részesedést jelent. Biztos lesz akinek tetszik de a vásárlók nagyobbik része egy sort sem fog olvasni a működésről a háttéről. Megnézik és eldöntik hogy kell -e vagy sem. Nos eddig az a helyzet hogy van helye a piacon de kevesebb mint a BB -nek. Ahogy az itanium. Erőltetik majd mert hatamas pénz áll mögötte de csak lélegeztető gépen tud életben maradni.
iOS miért olyan népszerű? Nem azért mert atom stabil, nem azért mert nincs jobb nálla. Hanem egyszerű használni mint a faék. Na most W7/7,5/7,8/8 közel sem ilyennek tűnik. Majd a piac megmondja.

A BB egy célszerszám. A többi okostelefon olyan mint egy sváci bicska. A BB csak egy egyszerű eszköz. Poont arra jó amire kitalálták. Nem egy divat cucc, de ez van.

Én sajnos egy embert sem ismerek aki BB után örülne a droidjának. Elfogadják ha ezt adja a cég, de csak szenvedés. Ahogy nekem is. Híreket olvasgatni, játszani hülyéskedni jó, másra sajna alkalmatlan. Üzeneteket gépelni fizikai bill nélkül szenvedés. (Ha kapok egy levelet menet közben max egy két szavas válasz. Majd a PC melett megy az igazi válasz. Simogassa a halál. Mire begépelek valamit lemegy a nap, ha javítani kell no akkor lehet tapicskolni hogy odataláljon a kurzor, vagy viszatörölni odáig... Médiafogyasztásra frankó, üzenet gépelésre szánalom...) Lehet használni de nem erre való. Ez egy szórakoztató központ nem telefon, nem munkaeszköz, nem egy célt szolgál hanem egyszerre minet.

Az hogy milyen app van rá hát nem kéne hasra esni. Droidon is az appok nagyobbik része szemét. Egyébként is sok app melett a teló használhatatlanná válik. Túl nagy szabadságot kapnak az appok ezért akkor jól használható a droid ha nem telepít rá semmit az ember. Ha telepítget, csökken az üzemidő, csökken a sebesség, a megbízhatóság... Rendszeresen ujra kell indítgatni, ill magától is ujraindít... Amit persze ügyesen nem jelenít meg az up time -ban...

Szomorúan venném tudomásul ha a BB hátat fordítana azoknak az értékeknek amiket képviselt. Bár sajnos egyre inkább úgy tűnik, hogy ez az út amit választottak.

(#29) Benőke válasza helixP (#23) üzenetére


Benőke
őstag

Mondj egyet ami csak meg közelíti a BB -n lévő levelezőt. 1 éve keresek olyat. Még fizetős sincs. Szeméttel tele van a Gúgli pléj. Próbáltam vagy huszat, harmincat. A gyári talán a leghasználhatóbb. Ez az egy ami nem felejtett el leveleket és ált megvan mindegyik, ill el is lehet olvasni őket. Egyébként a francnak sem kell több 100 app. Csak egy egyszerű levelező ami egyszerű mint a faék, nem kell 200 opció, meg beállítás, csak normálisan kezelhető legyen... Tudom nagy elvárás :))

Mondjuk a szerver oldalon a BB -t le lehet váltani, csak nincs mire. Másrészt mostanában nem tudom milyenek voltak az aktuális verziók, a régebbiek nyűgösek voltak valóban... Ismerni kelett a lelkét alaposan, a windows is pont ilyen.

(#30) Benőke válasza margithid (#27) üzenetére


Benőke
őstag

Azért a tőzsdeügynökök létszáma meg sem közelíti a potenciálisan okostelfont használók létszámának 1% -t. Legalábbis így elsőre.
A másik hogy egy appot megírni nem csaj iOS -re lehet.

Bár az iOS iszonyú hülye biztos. Végüli nem a rendszer tologatásával akar törődni az ember hanem csak használni akarja...

(#31) Syl válasza Benőke (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Én sajnos egy embert sem ismerek aki BB után örülne a droidjának.

Jelen!
iPhone 3G után BB, most Xperia Ray. És nagyon elégedett vagyok a droiddal.
Persze van vitathatatlan előnye a BB-nek (stabil működés, hosszú üzemidő), de sajnos van hátránya is (fizetős push email, buta és lecserélhetetlen email program, szinte bármilyen program frissítésekor újra kell indítani a rendszert, BIS/BES nélkül szinte semmi nem működik benne).
A fizikai qwertz billentyűzet egyben áldás és átok is. Nagyon szuper rajta írni. De csak az első magyar ékezetes betűig. Mert akkor az ember legszívesebben a készítőjének a képébe dugná a telefont (méghozzá a se**én át)!
Egy "é" betűhöz le kell nyomni az "e" billentyűt, majd nyomva tartva a touchpad-et jobbra-balra simogatva kell kiválasztani a megfelelő ékezetes karaktert. :W
Ezt egy kézzel csak Mr Fantastic tudja megoldani. :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) helixP válasza Benőke (#29) üzenetére


helixP
nagyúr

Benőke: Nekem elég Sly válaszát linkelnem :)

[ Szerkesztve ]

(#33) margithid válasza Benőke (#28) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem a wp8/win8 éppenhogy egyszerű lesz mint a faék, egyszerűbb mint az iOS.
Nekem az android és az iOS között sok különbség nincs, a wp7 ami számomra sokkal egyszerűbb, átláthatóbb.
Nyilván a BB-nél a fizikai bill nagy elöny, akinek ilyen kell, annak egyértelmű, hogy ez kell, de pl nekem már nem lenne jó a kicsi képernyű miatt igy. (teamviewer-t elég sokat használom, ahhoz nem árt a 3.5-4"-os képrnyő)
Amúgy az új 10-es OS-sel szerelt bb-k nagyobb része már fizikai bill nélkül jön szerintem.
Az appok nagy része meg tényleg szemét, de sok van azért ami jó, attól meg nem lassul be a telefon ha sok appot letöltesz, igaz nekem nexus s, nyers droid van, ilyen 600 MHz-es telókon lehet ez a helyzet.
De ezekhez hozzátenném, hogy nem vagyok android fan, következő telefonom wp lesz!
Ettől függeltenül örülök ennek a hírnek:
"Az ugyancsak július közepén érkező szoftver leglátványosabb újdonsága az, hogy a kezelőfelület animációit, az applikációk, honlapok görgetését szaggatásmentes, folyamatos működésre optimalizálták." (jelly bean frissítés)

(#34) Benőke válasza Syl (#31) üzenetére


Benőke
őstag

Mert a tapicskolós képernyőn aztán nagy áldás az ékezetes karakter. Lehet telepítgetni mindenféle programot ami működik vagy nem, de inkább nem. Jó esetben még össze sem omlik a cucc, legalábbis a következő frissítésig. Rég leszoktam az ékezetes karakterekről mobilon. Aki akar szenvedjen vele.
Nem mellesleg BB -n is elég hülye a megoldás természetesen. Csak hát kicsik vagyunk. Nem várhatjuk el hogy minden országnak legyen saját billentyűzete. Bár mondjuk Rovásírással megnéznék egyet. :DD
Aztán ugye az eredeti jobbról balra olvasandó nem balról jobbra...

(#35) Benőke válasza margithid (#33) üzenetére


Benőke
őstag

Win fónokat nem ismerem annyira de iOS és droid között a megjelenés ami hasonló (Winfónokban meg erőltetik ezt a csempés hülyeséget), egyébként a kettőnek működésben köze nincs egymáshoz. Droidon annyira rugalmas minden annyira szabad keze van minden programnak, hogy a jó isten tudja mit csinálnak a programok, csak azt látja az ember hogy már megint szaggat a cucc, tele a memória pedig egy program sem fut, megoldás mindenféle progik letöltögetése amik majd megváltják a használatot, aztán a nagy felismerés után hogy még inkább növelik a káoszt. Minél több ilyen önállósodott program van a droidon annál nyűgösebb, fagyosabb, lassabb. iOS -en ilyen nincs. Nincs akkora önállóság, és nem kell ilyen hülyeségek miatt szenvedni.

Hányszor de hányszor volt már hogy az ébresztő nem bírt felkelteni, mert valamilyen app miatt lefagyott a teló. Természetesen egy program sincs feltéve a gyáriakon kívül. Vagy épp annyira hergelte a telefont hogy mire ébresztenie kellett volna csontra lemerült az aku... Mindezt úgy hogy 70-80% -on volt a töltöttség este. Ezeket nem nevezném kicsi hibának.

Ez pedig elvileg egy jó teló Samu Galaxy S. Annyi szopás van vele mint egy asztali Windows -al.

[ Szerkesztve ]

(#36) Syl válasza Benőke (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Az igaz, hogy túl kicsik vagyunk, de attól még lehetne normálisabb az ékezetkezelés.

Az elmúlt három év telefonjaim: iPhone, BB, Android. Úgyhogy van némi tapasztalatom mindkét típusú billentyűzettel. És az androidnak pont az a nagy előnye, hogy ha nem tetszik a gyári billentyűzet (mert például nem lehet szabályozni a hosszú lenyomás idejét), akkor keresel egy másikat és azt használod. Nálam még egyik billentyűzet program sem omlott össze, nagyon szépen teszik a dolgukat (telefonon és táblagépen is).

(#35) Benőke

Érdekes, nekem pont ellentétesek a tapasztalataim az Androiddal. Például: [link] Lehet azért, mert nálam windows-zal sincs szopás? ;)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) margithid válasza Benőke (#35) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom mi van a Te galax S-seddel, nekem a nexus s egy év alatt egyszer indult újra ,komolyabb fagyás is kb 2-3 szor fordult elő, ennyi belefér:) (amúgy wp7 és iOS rendszereknél is hallottam ilyenről..)
Nekem amúgy asztali win7-tel sincs semmi gondom, pedig egy gyenge 1.5 GHz-es celeron B800-as proci és 3 GB Ram van a notimban.
Teljesen jól teszi a dolgát, mikor több mindent futattok, virtuális gépet, vagy ilyesmi akkor belassul rendesen, de ettől a vastól ez is jó. (90k volt a gép)
Nagyon kiváncsi leszek amúgy a jelly beigért roccenésmentes használatára.
Ez amiben pl wp jobban tetszik, smooth-abb, vagy hogy is mondják:)

(#38) Benőke válasza margithid (#37) üzenetére


Benőke
őstag

A Gyári 2.1 el sosem próbáltam a 2.2 jó volt csak lassult, de nem fagyott le. Jött a 2.3.4. Egy darabig ment aztán jöttek a furcsaságok a végén már telefonálni sem lehetett vele. Tele lett a hócipőm feltettem a legucsó Samu által kiadott Európai 2.3.6 -ot. Azóta használhatóbb a cucc. Jónak közel sem mondanám, csak használhatóbb. Az összes kollégám így járt. Céges teló a Samu galaxy S. Ezen felül egyéb anomáliák is vannak, de Mo -n használható. Nincsenek kellemes emlékeim. Mellette a kis "szutyok" BB -m csak megy és megy és megy...

A win re csak példa kép céloztam nem témába vágó. 2 fajta rendszergazda van aki beismeri a szopásokat a win -el a másik aki nem mert imádja.

(#39) margithid válasza Benőke (#38) üzenetére


margithid
veterán

Nem vitatom, hogy a bb, iphone, wp mellett az androiddal van messze a legtöbb baj.
BB-hez még nem volt szerencsém és ismerős körben sincs,viszont iphone is fagyott már be ismerősnek, ahogy wp is csinált már újraindulást.
Nekem azért sincsen androidnak egyenlőre alternatívája, mert sok app nincs is még wp-n, bb-n meg főleg, iphonért meg nem adok ki annyi pénzt.
Amúgy azért is gondolkoznék bb-n, mert ha az androidos appokat át lehet konvertálni, akkor helyzeti elönye lenne wp-vel. Me gugye ott a normális appok mind pénzbe kerülnek.Androidnál meg nagyon sok ingyenes és jó app van.

(#40) Syl válasza margithid (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Az iPhone képes igazán látványos fagyásokra, tanúsíthatom. :K
A BlackBerry meg valóban csak megy, csak megy. De ha pl. a twitter, faceboook, stb. program (amiket soha nem használtam) frissült mondjuk 3.0.6-ról 3.0.7-re, a telefont újra kellett indítani. (mint régen a winsdows-t, minden sz*ré újra kellett indítani) És bizony hetente vannak ilyen bolhafingnyi frissítések.
Ja, és ha nem fizetsz elő a BIS-re, akkor van telefon, sms és webböngésző. Pont. Nincs email, nincs messenger, nincs semmi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) Flash86 válasza Syl (#20) üzenetére


Flash86
tag

Nane.. én nem nagyon látok kimutatható eredményt Bada rendszerű telefonoknál... Esetleg a fanciáknál, ott szinte ingyen osztogatták, de globálisan kb 0...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#42) Syl válasza Flash86 (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig mostanában volt itt valamelyik cikkben. Elő kéne kotorni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) Flash86 válasza Syl (#42) üzenetére


Flash86
tag

Akkor sorry én csak erre emlékeztem:

http://mobilarena.hu/hir/leallhat_a_bada_feljesztese.html

:B

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#44) Syl válasza Flash86 (#43) üzenetére


Syl
nagyúr

Nah, megvan: [link] (table2 az oldal vége felé)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) helixP válasza Benőke (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

Ékezetek: jaaa: értem. Ha nem tudom megoldani, hogy tudja a telefonom, akkor inkább nem használom. Hát, ha ez a BB, akkor kösz, nem.

(#46) margithid válasza Syl (#40) üzenetére


margithid
veterán

Ez a BIS dolog az egyetlen hátránya, én ezért bizony nem fizetnék havidíjat.
Kiváncsi leszek az új OS-re, mennyi marad meg a régi stabilitásból és mennyire lesz modern.
De van egy olyan érzésem, hogy elleszek én még egy darabig nexus s-sel, nfc, 4"os kijelző, most jön rá a jelly bean, igy 1 másfél évig még teljesen frissnek is modnható az oprendszer.
BB akármennyire is jó lesz és mondjuk BIS-ért nem kérnek már havidíjat, de akkor se az én pénztárcámnak való..
Talán majd egy wp8as teló.

(#47) Syl válasza margithid (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Az első lépés kellene, hogy legyen nekik a BIS ingyenessé tétele. Utána lehet filózni a következőkről. Amíg ezt nem lépik meg, addig a piaci részesedésük bizony esni fog. Vagyis inkább a többieké fog emelkedni.

A Microsoftnak lenne egy kis esze megvenné a RIM-et és a BB-t beépítené az üzleti wp rendszerébe. Elvégre az BES alapja az Exchange Server.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) margithid válasza Syl (#47) üzenetére


margithid
veterán

Hát ha telefongyártót akar venni microsoft akkor nem hiszem, hogy RIM-et, inkább nokiát venné.
Sokkal jobban megéri mint RIM, főleg a szabadalmai miatt.

Úgy néz ki idén nem elsz 10-es BB:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49) Syl válasza margithid (#48) üzenetére


Syl
nagyúr

A Microsoftnak már van egy mobilgyára (csak még nem javították a cégadatokat :DDD ), ami ellátja a konzumer piacot. De ugyanígy apró pénzért kaphatna belépőt az üzleti világba is. A kettő együtt kevesebbe kerülne, mint a skype.

A részvények alakulása láttán felmerül bennem a gyanú, hogy az MS a RIM-hez is betolt egy ellopot :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) SelenaGomez válasza Horgasztomi (#9) üzenetére


SelenaGomez
csendes tag

A "retek" apple csak profitot akar teremteni magának, mivel neki az az elsődleges, hogy saját magának pénzt teremtsen és kitudja fizetni az x alkalmazottját..Nem az a feladata, hogy felvirágoztassa a többi céget.. :U :K :)

Selena~xoxo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.