Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

3napos hír.

(#2) Oliverda válasza ADAM1337 (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

...és? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) D.Orion


D.Orion
veterán

(#1) ADAM1337: Akkor menj oda ahol 3 nappal ezelőtt olvastad. Komolyan nem értem, hogy mi a fuxért kell beírni minden egyes hírhez(nem te ill. nem csak te írod be), hogy már másik oldalra(jellemzően IPON) előbb felkerült. :W :((( Menjetek oda, azt tájékozódjatok ott... :W

A P55-nek van egyáltalán értelmes jövője. :F Mármint egy jobb P45 + E8600(vagy esetleg Q9400-ről) érdemes egyáltalán erre váltani(sztem nem).

(#4) shteer válasza D.Orion (#3) üzenetére


shteer
titán

ez core i5 lap - ebbe nem nagyon kerül c2d

q9400 mellett én nem is gondolkodnék ilyesmin :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#5) DeSanto válasza D.Orion (#3) üzenetére


DeSanto
őstag

Már csak a HTT miatt is váltanék.

(#6) Ricco_hun válasza D.Orion (#3) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Szerintem nincs értelmes jövője. Én legalábbis nem látom a célközönséget. Nekem most P45+E5200 van. Később beleugrik 1 Q9550. Ha meg már az is kevés, akkor rögtön i7, nem vacakolunk itt a mellékvágányokkal ;] . Nálam ezzel a 2 külön foglalattal (lga1160 és 1366) bukott meg az egész.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#7) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Egyszerű és sallangmentes hűtést el tudnék rá képzelni.
Egy rézborda a VRM-re, egy eloxált alu meg a chipsetre és kész. Egy rendszerventi símán hűvösen tartja.

(#8) ADAM1337 válasza D.Orion (#3) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem ipon-ra gondoltam, mivel ph-n kivül más magyar oldalt nem olvasok. :N

Nem látok én se akkora jövőt ebben a platformban.
Ára irreálisan magas lesz....

[ Szerkesztve ]

(#9) #19617792 válasza D.Orion (#3) üzenetére


#19617792
törölt tag

Aki egy régi rendszerről vált, pl. 478-ról, számára jó lehet. :) Csak ne legyen drága a Core i5 és P55 rendszer. :)

(#11) D.Orion


D.Orion
veterán

Látom, akkor nagyjából egyetértünk, hogy az i5 mellékvágány egy jó P45-ös rendszerrel rendelkezőnek.

shteer: ez core i5 lap - ebbe nem nagyon kerül c2d <Ezt én is tudom, nem is erről volt szó, de végülis egy a nézőpontunk, nem éri meg váltani.

Számomra ez kicsit hasonlít az AMD féle S754/S939-re.

(#12) sz0k3e_ válasza Ricco_hun (#6) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Pont ezen vagyok meglepődve, ez nekem új, hogy az i5 más foglalatba megy? Ez mire volt jó?
Mind1, annak viszont örülök, hogy DFI lejött erről a zöldes színvilágról vissza a fekete+sárga/narancs kombóra. :B

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#13) zed1983 válasza Szlovi (#7) üzenetére


zed1983
őstag

Nyugi, biztosan nem így adják ki kereskedelmi forgalomba...
Más gyártótól volt már p55 ös hír? :F

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#14) ^Clown válasza D.Orion (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem sem lesz túlságosan sikeres az i5.

Ezt a "3 napos a hír" kommenteket meg tényleg jó lenne, ha mindenki megtartaná magának.

(#15) azbest


azbest
félisten

Hmm, szerintem érdemes lenne a hírekben kiírni, hogy a pci-e slotok elektronikusan hányszorosak, mert

"Bővítőkártyákat három tizenhatszoros PCI Express 2.0, két egyszeres PCIe és két hagyományos PCI csatlakozó fogadhat,...."

megtévesztő, mivel

"P55 chipset used without any additional PCI-Express bridge chip
Three PCI-E x16 slots, most likely two of them are routed to the CPU, arrange as x8, x8 with both populated, while the third is routed to the P55 chipset's 8-lane PCI-E hub"
- forrás
(ha jól értem a három slotból kettő osztozik 16 lane-n, így mindekttőt hasznláva 8+8 lesz, a harmadik pedig mindenképp 8x-os)

Persze jó dolognak tartom, hogy a slotba belemegy mindenféle pci-e kártya, de csak a hossza 16x-os.

[ Szerkesztve ]

(#16) helkis válasza azbest (#15) üzenetére


helkis
addikt

a p55 örökölte az SLI+CFX tudást? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17) D.Orion válasza zed1983 (#13) üzenetére


D.Orion
veterán

Intel alaplapok a CeBIT-en című cikket találtam csak.

(#18) g@bo


g@bo
nagyúr

jó, hogy az intel egyszerre 3 féle tokozást is életben tart... na mindegy, ő dolguk.

azért a q9550 ára mehetne lejjebb....

(#19) ityam


ityam
senior tag

en ezt nem ertem:A DFI nem kapkodta el saját megoldásának elkészítését, ami figyelembe véve azt, hogy a processzorokra még hónapokat kell várni, nem jelent semmiféle hátrányt.

Miert is nem kapkodta el?Es miert nem jelent hatranyt?
ki az az orult aki megveszi most az alaplapot hogy majd ha lesz hozza proci az megvegyen majd akkor egy procit.ketyegjen a garija szepen kozben meg alljon benne a penze, ami akkorra amikorra lesz proci mar valszeg olcsobb lenne.

szal eleg fura ez az idezett mondat. :S

(#20) Geönczy


Geönczy
aktív tag

A lap nem néz ki rosszul.
De hogy hol lesz az I5-nek mozgástere a piacon a Core2 és I7 mellett az már más kérdés.

(#21) D.Orion válasza Geönczy (#20) üzenetére


D.Orion
veterán

Core2 gyártását szépen lassan leállítja az Intel, így lesz mozgástere az i5-nek. Q9550 és E8600 asszem már parkolópálya felé tart. Utána jön a többi "kisebb" C2D.

(#22) zed1983 válasza D.Orion (#17) üzenetére


zed1983
őstag

Köszi :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#23) venember83


venember83
nagyúr

Lehet, hogy a chipset annyira jóra, kis fogyasztásúra sikerült, hogy nem is kell neki hűtés. :DDD DFI általában jó hűtéseket szokott a lapjaira szerkeszteni, remélem ezúttal se lesz rajta hullámvasutas heatpipe.

(#24) gV válasza helkis (#16) üzenetére


gV
őstag

az nem a p55 mulik hanem a hozzávaló Lynnfield procin, mivel abban lesz a PCIe x16 vezérlő illetve az SLi a nv chipével biztosan megy, mert az MSI olyan deszkát mutatott be

(#25) X@b3e


X@b3e
addikt

Hasonlít a DFI AMD szériájára.
Amúgy tök jó, hogy itt már sokan temetik az i5-öt, mikor még csak hírmorzsák vannak róla :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#26) Puma K


Puma K
veterán

Kiváncsi hol lesz a P45-höz képest majd ez a P55 ;)
A lap elég csinos tesznek rá egy olyan hütést mint az én Ánusz alapalpomon van és kész is a jó lapocska :B

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

díefájforevör. kéremkapcsojjaki.

Öntörvényű Sünmalac

(#28) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Nekem csak annyi a kérdésem, hogy mi értelme van újat fejleszteni, ha egy jobb P35/P45 lap+ C2D 6-7xxx vagy valamelyik CQ-val is simán elkockul az ember... :U

Nem az fps és benchmark vadászokra gondolok, hanem az "egyszerű" gamerekre, akik "csak" játszanak. Ha már CoD5-ben 70, vagy 90 fps-t megy...áhh mindegy.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#29) Bahama válasza Mr.Csizmás (#28) üzenetére


Bahama
aktív tag

Annyi érteleme van, hogy nem csak gamerek léteznek.
Mert pl valaki munkára használja a 4magot 8szálon, és akkor már nem mind1 hogy mennyi az annyi.
Attól hogy eddig a csúcskategóriát vették a gamerek, nem kell most i5 i7-ért rohangálniuk a boltokba.
És amíg nem kezdenek el játékokat is többszálasítani, addig a gamereknek felesleges leváltaniuk a jó kis 2magos procijukat.
De pl aki komplett új rendszeren gondolkozik, és több évre tervez, az ha belegondol jobban járhat 1 ilyennel, mert erre később lesznek fejlesztések, nem úgy mint a mostani öregedő platformra.

[ Szerkesztve ]

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#30) helkis válasza gV (#24) üzenetére


helkis
addikt

köszi a válasz! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31) Mr.Csizmás válasza Bahama (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ööö...rosszul fejeztem ki magam. Munkálkodni-Quadozni lehet P35/P45-ön ugyanúgy. Királykodni meg ottvannak az X48/58-asok, belépőre meg a P31/P43... :K

Vagy ezek szerint looser vagyok, hogy pár évre bevásároltam a giga EP-35DS3-al? :U :O (úgy okoskodtam, hogy később, ha lesz értelme, C2Q-t is vennék bele akár, de egyelőre C2D E6... tervezett)

Na, nem balhézni akarok, csak én másképp látom a világot :)

De pl aki komplett új rendszeren gondolkozik, és több évre tervez

Ez igaz. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) Bahama válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


Bahama
aktív tag

Egyáltalán nem vagy lúzer, és én sem királykodom az x58-al.
Mind a kettönknek megvannak a saját igényei, és azokat teljesíti a konfig.
Persze te is jól gondoltad hogy ha kell, akkor majd veszel beled quadot.
Én is Quadot akartam először. Aztán sikerült elég jóáron beszereznem a configot.
Azért gondoltam meg magam, mert januárban a Q6600 már alig volt és olyan 40-45 volt, míg az új i7 920 60k.
Szóval mindenki maradjon a neki megfelelő confignál, és örüljünk hogy ennyire fejlődik az ipar, és ennyi lehetőséget kinálnak a felhasználóknak.
PEACE

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#33) kariad


kariad
senior tag

"A hűtés – úgy tűnik – egyelőre még nem készült el, sem a magára maradt P55-ös chipseten, sem a VRM részlegen nem látni bordákat."

Vagy olyan Tuti, hogy nem kell rá vagy a felhasználokra bízzák a válság miatt!! :D

(#34) tome.jr válasza D.Orion (#21) üzenetére


tome.jr
addikt

Core2 gyártását szépen lassan leállítja az Intel, így lesz mozgástere az i5-nek. Q9550 és E8600 asszem már parkolópálya felé tart. No, no :N

775 csak 2011-ben lesz kivezetve a piacról, addig folyamatosan gyártják. Pont amiatt mert az új 1366 nem váltja be a hozzá fűzött eladási várakozásokat, így az Intel hülye lenne egy sikertermék gyártását leállítani.

E8600 parkolópálya? :F :N Nemsokára jön az E8700. :K

(#35) tome.jr válasza D.Orion (#21) üzenetére


tome.jr
addikt

megint dupla :W :W :W

I5 létjogosultsága erősen megkérdőjeleződik bennem, mondjuk én gamer szemmel nézem az új platformokat. A pár nappal ezelőtti VGA tesztből nekem az jött le hogy a Core i7 játékok alatt szinte semmi vagy nem túl számottevő teljesítménytöbbletet hoz egy 775-ös konfighoz képest. Core i5 akkor vagy egálban lesz vagy gyengébb mint a 775. Szóval a gamer szegmens ezzel kilőve mint felvevőpiac ami azért egy k...va nagy szegmens.

[ Szerkesztve ]

(#36) D.Orion válasza tome.jr (#34) üzenetére


D.Orion
veterán

Nagy nehezen megtaláltam a keresett cikket. Tudtam, hogy pH!-n olvastam róla: C2D nyugdíjba vonul

Nem a 8600-ot, hanem a 8200-t vonják ki, és jó pár izmos Q-t. Ezen felül a [L:Intel:%20%C3%B6t%20mobil%20processzor%20gy%C3%A1rt%C3%A1sa%20fejez%C5%91dik%20be]mobil[/L] ágban is elkezd helyett csinálni az i5-nek az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#37) D.Orion válasza D.Orion (#36) üzenetére


D.Orion
veterán

Hopp a mobil link érdekes lett. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.