Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khaal


Khaal
őstag

DVI nem ártott volna rá, egyébként nem hangzik rosszul. Árban és teljesítményben hol van a Nano az Atomhoz képest?

(#2) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Újabb HTPC versenyző? :)

Kb. mire képes ez az 1.6-os VIA processzor, ha 720p-s videóval terheljük?
(nem dxva-s, az megoldható külön VGA-val)

///

(#3) Skizz


Skizz
addikt

Azt a kis pöts ventit igazán elhanyagolhatták volna. Egy kicsit nagyobb hőleadó nyugodtan helyettesíthetné... Halálom ez a 4-5 centis izé.

(#4) KRi2


KRi2
aktív tag

Viccesnek hat az alaplapon hogy az északi és déli híd méretei mellett egy ilyen pindúr processzor hogy eltörpül.

[ Szerkesztve ]

||| | || ||||| | ||| ||

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Végre PCIE x16! :C
Ha jó áron adják, akkor nagyon jó kis cucc lehet HTPC-be, hiszen a HD-lejátszásra lehet bele tenni PCIE-VGA-t - ellentétben az Atommal :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) shteer válasza Skizz (#3) üzenetére


shteer
titán

pedig jól tud zizegni :D

..szerintem jónak tűnik

(#8) lsc válasza debug (#5) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért ez a videokártya és a proci szerintem megizzadna egy 1920-as felbontással, ellenben fillérekért bele lehet rakni egy passzív hd-s radeont és azon van dvi is .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Aranyos kis gep.

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

pofás kis cucc... ócópécé alapja lehet... de az a venti tényleg kicsit vicces rajta... nagyobb légkavaró alacsony fordulaton nem lett volna jobb ötlet?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) #56573440


#56573440
törölt tag

aranyos, de amióta kint van az intel ugyanekkora lapja... BLKDQ45EK... dual dvi, 775-ös socket, karaj integrált GMA X4500hd, dc memókezelés... mellé kell dobni valami 2xxx-es csodát és kész is van...

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a viát ismerve eléggé felemás lesz... van itthon egy mini-itx és egy pico-itx konfigom, úgyhogy van összehasonlítási alapom. mindig hülyeségeken csúszik el, pedig egy kis odafigyeléssel nagyon pöpec dolgokat kihozhatna belőle.

egyrészt valszeg nem a 12-15k-ba kerülő atomos lapokkal lesz egy árkategóriában... az olcsóbb mini-itx-es via lapok c3 proccal is 30k fölött kezdődnek, és elmennek majdnem 100k-ig :Y teljesítmény meg elég harmatos (mint mondtam, c3-nál, a nano-nál nem tudom, c7 se sokkal erősebb a c3-nál).

van egy jól összepakolt alaplap, rengeteg kivezetés... és egy zavaróan zümmögő 4cm-es venti, ami alig mozgatja a levegőt. ha már egyszer nem lehet passzívan megcsinálni, miért nem lehet egy picit nagobb bordára egy jó lassú, de (a 4cm-eshez képest) nagy légszállítású, csendes 8cm-es ventit ráapplikálni? valszeg nem fogyasztana annyival többet, és hatékonyabban hűtene csend mellett.

egy lvds/dvi kivezetés valóban elfért volna rajta, vagy legalább egy tvout. a pcie16-ba belelapátol az ember egy akármilyen vidkártyát, az többet eszik, mint maga a lap, tehát ismétcsak a "nem a kútba, hanem a kávájára, aztán belekaparjuk" esete.

a méretéhez: mini-itx... oké, de ha a via szeret pici dolgokat, akkor miért nem egyből nano-itx (12x12cm), esetleg pico-itx (7.2x10cm) méretben jött ki? :D oké, a valószínű válasz a memória és a pcie16 lehet

azt csak csendben jegyzem meg, hogy a px10k lapon pico-itx) VAN dvi... igaz, cserébe csak 1 memóriaslot van, az is so-dimm. viszont a p700 lapon már táp is van, amúgy majdnem megegyezik a px10k-val.

tehát demó céljából jó kis lap, de így ebben a formában nem biztos, hogy sikertermék lesz.

hajrá VIA!

(#14) Khaal


Khaal
őstag

Ettől félek én is, hiába hozza az atom teljesítményét ha elkérnek érte 40-50 ezer forintot. A pci-express jó dolog, de nem igazán van olyan vga ami felvenné a kesztyűt fogyasztás/teljesítmény terén egy integrált 780G-vel.

(#15) #19617792


#19617792
törölt tag

Szerintem ez a legjobb mini-ITX alaplap. [link] [kép] 780G chipset, Socket AM2+, 128MB Sideport, HDMI, DVI, eSata, akár kisebb Phenom is mehet bele... :DDD
Csak olyan, mint a fehér holló... Sehol sem kapni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Kobaljov válasza ngabor2 (#13) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Egyetértek, nekem is pihen a polcon egy korábbi Epia alapú rendszer, sajnos árban valószínűleg sokkal drágább lesz az Atomos lapoknál , min. 40-50-re tippelem (jóval kisebb mennyiségben készül így drágább az egységre jutó gyártási költség + ma már szinte ez az egyik legfontosabb terméke a VIA-nak, így a fejlesztési és egyéb céges költségek sem oszlanak meg sok termékre). Mini-ITX méretnél még a házak is elég drágák. A passzív hűtés nekem is hiányzik, de tippem szerint azért nem lehet megcsinálni nagyobb bordával mert egyszerűen nincs rá hely, túl sok csatlakozót takarna el (talán ha kisebb csíkszélességgel készülne a cucc). Teljesítményben az eddigi tesztek szerint versenyképes az egymagos Atomal (bár ha jól rémlik ott még 1.8 GHz-es volt a Nano) és egy kicsivel nagyobb csak a fogyasztása. Az IGP-re még kíváncsi leszek, mert ha jól rémlik ez többféle videoanyag lejátszását támogatja, de a DVI nagyon hiányzik, pedig jól mutatott volna az Atom ezirányú korlátozása ellenében. A soros portot is meghagyhatták volna csak alaplapi kivezetésként és így kerülhetett volna több USB vagy TV-Out a hátlapra, de ez meg gondolom az ipari felhasználáshoz csinálták, és nem csináltak rá külön változatot mert az drágította volna a gyártást. Nao és pico méretben is lesz később gondolom, de azért a fő mennyiség mini-ITX-ből megy el, ezért hozhatta ezt ki először (+ ezt rakná be a Nano-s netbookokba is, ha már lennének).

Reméljük lesz még jobb is, mert a komolyabb verseny ezen a területen sem ártana. Bár az AMD a következő egy évben szintén kijön a "rendes" Atom konkurensével a Bobcat-el (meg talán a Fusion is érdekes lesz ide), addig meg a downgrade-elt Athlonokkal.

(#17) ngabor2 válasza #19617792 (#15) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mihez a legjobb? nem mindegy, hogy valaki ipari folyamatirányító gépet, játékautomatát, net-kiosk gépet, vagy htpc-t akar építeni.

Kobaljov: nem linkelem be a mini gépes topikot, amiben leírtam, meg lefényképeztem a pico-itx hűtését, de jó közelítéssel emgegyezik ezzel. 5V-ról van kergetve az a kis venti, és iszonyú hangja van. én kikaptam onnan a ventit, és házba fölé csavaroztam egy 9cm-eset... szintén 5V-ról (nem a lapról kapja, hanem külön ágon). nincs hangja, és az egész tákolmányt lehűti.

viszont hűtésre kitaláltak már heatpipe-os, házfalon bordázott okosságokat is, igaz, azok se az olcsóságukról híresek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kobaljov válasza #19617792 (#15) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen az jó cucc, csak ez is elég drága emlékeim szerint (egy hasonló mATX-es lap több mint duplája), az IGP-jéhez kötelező az aktív házhűtés (1-2 hete olvastam épp egy MINIX tesztet, külön matrica is van gyárilag ami erre figyelmeztet), és a procira sem egyszerű olyan alacsony hűtést rakni ami befér a meglehetősen kicsi (nagyrészt az Epia-khoz tervezett) mini-ITX-es házakba.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Atom vs Nano:
[link]
[link]
[link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) #92888064 válasza Cathulhu (#19) üzenetére


#92888064
törölt tag

via openbook 1080p-s videót is lejátszik, és nano proci van benne 1,3 ghz-en.
szal hd-fullhd filmlejátszástól nem kell parázni

(#21) ngabor2 válasza #92888064 (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha már rám fogták, hogy linux-fanatikus vagyok...

az openbook azért winnel jön ki (kijött már?), mert a via újabb chipsetjeinek a linuxos támogatása gyalázatos :( én is megszenvedtem vele, mire valami értelmes dolgot sikerült összehozni, de messze nem működik minden. idő hiányában nem is erőltetem.

(#22) #06658560 válasza #56573440 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

2xxx-es csoda mellett rengeteg értelme van annak a karaj integrált GMa-nak, meg dual DVI-nek. :F :U

(#23) Khan13 válasza Kobaljov (#18) üzenetére


Khan13
senior tag

Nekem ilyen IGP-m van, (PM900-as chipset - Chrome9 HC), és egy pici borda van csak rajta. Everest szerint az alaplapi hőmérséklet 32°C, kézzel mérve langyoskás,nem több 32-33°C-nál. (átlag terhelés alatt)
1920-as HD film (egyik Naruto movie :P ), nekem megette a gépem, nézhetetlen volt. Hang és kép csúszott egymástól, szaggatások stb. (Tegyük hozzá, egy 1760MHz-re húzott E1200 proci van a gépemben 1GB DDR 440MHz RAMmal)
(#21) ngabor2: kár, pedig most készülök Linuxot is feltenni és kitanulni. :(

(#24) Kobaljov válasza Khan13 (#23) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Köszi a tesztet, közben én is visszakerestem a hírt amire emlékeztem, úgy tűnik ez még nem az a modell amiről írtak.

(#25) Kobaljov válasza ngabor2 (#17) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Közben befutott a hír egy másik oldalon is, ott írnak a pico-ról is: "Az ESC rendezvény résztvevői megtekinthették a gyártó hamarosan megjelenő Pico-ITX formátumú újdonságát is," (esetleg érdemes lehet ezért feltúrni a netet, lehet máshol több infó is van róla)

(#26) #56573440 válasza Khan13 (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

1.5 re downclockolt e6600+gma 3100 és reccsenés nélkül visz minden hd filmet.

(#27) nyunyu válasza ngabor2 (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

mihez a legjobb? nem mindegy, hogy valaki ipari folyamatirányító gépet, játékautomatát, net-kiosk gépet, vagy htpc-t akar építeni.

Atom legalabb mukodik, felteve ha eppen nem selejtet kapunk a nagykerben. (15-bol 3 volt eddig rossz, le is alltunk vele, nem csinalunk belole ipari gepet, tobbe kerulne visszahordani videkrol, mint amennyivel olcsobb, mint a leggagyibb Epia.)

Mostani Via CX700+C7 1GHz-s ipariPC konfiggal viszont szopunk ezerrel, mint a torkosborz, sulyos kompatibilitasi gondjai vannak a DOS-szal, elszall, mint a gyozelmi zaszlo, de 3 het alatt sem sikerult meg rajonnom, hogy miert.
Gyarto kuldott BIOS frissitest, ugyanugy fagy. :O

Ja, meg a beka segge alatti teljesitmenyerol ne is beszeljunk...
Mondjuk amire mi hasznaljuk, arra a sebessege edesmindegy lenne, nekem stabilitas, meg uzembiztonsag kell, nem 720p lejatszas meg lofaszdemark.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) DraXoN válasza #56573440 (#12) üzenetére


DraXoN
addikt

1300$-ért tényleg alternatíva :C :W (a procit nem számolva)

Mod: tévedtem azért annyi talán nincs.. nem is értettem elöszőr... bár kicsit tág árkategóriában mozog.. pl.: [link]
Eredetileg ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) PainKiller69


PainKiller69
csendes tag

Tudja valaki hogy Magyarországon hol lehet ilyen/ehhez hasonló "deszkához" hozzájutni? Netes rendelés érdekelne.
Tök jó lenne egy ilyen kis masina letöltésre/HTPC-nek, hogy ne az "atomerőművemet" járassam ilyenek miatt. Az maradna játékra, egy ilyen csöppség meg szépen elférne a tetején és nem is zabálná le a gatyámat. Nézegettem a VIA régebbi Pico-ITX-es termékét, de a 300 € körüli ár az eltántorított. :((( [erre gondoltam]
Aki tud legyen szíves informáljon! Köszi.

(#30) ngabor2 válasza Khan13 (#23) üzenetére


ngabor2
nagyúr

régebbi viás chipsettel elég jól megy, de pl. a chrome9-et nem igazán szereti, különösen 3d-ileg :( arra egyelőre marad a win. vagy a viaarena erőteljes bújása, hátha...

(#31) ^Clown válasza lsc (#8) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pontosan erről van szó. Szerintem ígéretesebb ez a lap, mint az Intelé.

(#32) bambano válasza Frenky87 (#2) üzenetére


bambano
titán

A via-nál nem szokás ilyenekkel terhelni a processzort, a videók dekódolása a videokártya dolga. Legalábbis a linuxos drivere megcsinálja.

#3: a via-nál mindig kétféle órajellel adják ki ugyanazt az alaplapot, a kisebb passzív hűtéssel szokott menni.

#6: a jó ár nem szokott tipikus jellemzője lenni a via cuccainak :)

#13: mindig többféle alaplapjuk van, amiből az egyik rendszerint több monitor meghajtására is képes, mindenféle kimenetekkel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bambano válasza nyunyu (#27) üzenetére


bambano
titán

Itthon (asztalon, lökdösve, kábeleket rugdosva, stb), több száz napig megy a via-s gépem, tv-ből szokott felvenni, xterminálként használva, stb. stb. Az enyémmel, linux alatt, nincsenek stabilitási bajok.

Ha nagyon gázos a helyzet, próbáld meg linux alatt, dosemu-val a progidat, a clipperben írt programok jellemzően gyorsulni szoktak egy ilyentől és még távolról menedzselhetővé is válik a dolog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano válasza PainKiller69 (#29) üzenetére


bambano
titán

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Végre PCI-e port is van! :C

...

(#36) kariad


kariad
senior tag

Ha ennyire kicsi az iroda el is kell az ilyen...... :))

(#37) PainKiller69 válasza bambano (#34) üzenetére


PainKiller69
csendes tag

Köszi, de menetközben kaptam egy jobb ötletet. Letöltésre laptop! Veszek egyet használtan + kap egy külső vinyót ha nem lenne elég a hely. Nem kell pc switch sem a monitor/bill./egér miatt, fogyasztásra sem több meg árban is ki lehet hozni egy ilyen árára. :))

(#38) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A VIA a kis netbookgyártókra utazik, A HP keresztbe tett a Nano processzornak [link]

A korábbi spekulációk alapján ma megtörtént a hivatalos bejelentés, a HP is az Atom vonalat választotta és elpártolt a Via Nano termékétől.

Elpártolt a VIA-tól a HP, Atom processzorral készülnek az új netbookok [link]

Ez azért elég komoly érvágás a Nanonak. A még tavaszi hírek szerint a HP lett volna a Via legnagyobb megrendelője, ha jól emléxem egy fél milliós volumenű megrendeléssel. A tegnapi hír alapján akkor ezt a jővőben kisebb gyártókkal kötött megrendelésekkel kell kompenzálniuk.

(#39) Cathulhu válasza shabbarulez (#38) üzenetére


Cathulhu
addikt

pfff, akkor HP-t sem veszek. Mindenütt az atom... Pedig tudtommal a Nano még lábkompatibilis(?) is az előző generációval, ilyen gépe meg volt a HP-nek... Intel párti voltam világéletemben, de emögött valahogy az ő kezüket sejtem, merthogy az atom leszerepelt a Nanoval szemben...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) ngabor2 válasza Cathulhu (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem meg a via árazta túl a dolgokat. aláírom, hogy jók a via procijai, különösen netbook igényekre, csak nem vagyok biztos benne, hogy olcsóbbak, mint az azonos számítási teljesítményű atomok. nomeg az atom (és úgy általában az intel) mögött biztosabb háttér áll, mint a via mögött.

a másik oldal viszont az, hogy a hp a c7 alapján szállt ki a nano alól, ami nem biztos, hogy jó húzás volt.

(#41) Cathulhu válasza ngabor2 (#40) üzenetére


Cathulhu
addikt

jó kérdés. Ha a VIA árazta túl, akkor ez csúnya öntökönszúrás (már bocsánat a kifejezésért) mert még a procinként $1 haszon is több mint az a veszteség, ahogy most állnak az R&D költségek mellett zéró bevétellel....nameg a presztizs, hogy HP, stb, nem hinném, hogy ennyire hülye lenne a VIA. Egyébként igen olcsó lett így ez a széria, de nekem pl megért volna +$50-100 is a teljesítménytöbblet (persze régi árfolyamon számolva :)) De lehet így akart nagyon piacot nyerni a HP, érthető lépés.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#42) bambano válasza Cathulhu (#41) üzenetére


bambano
titán

hát igen, de ha összeesküvés elméleteket akarunk gyártani és pl. én lennék az intelnél a hp key account manager, akkor azt kérdezném a hp-s illetékestől, hogy:
- te, mondd már, tényleg olyan jó az a c7? Vagy akarsz inkább féláron atomot a következő netbookodba, meg adunk még 5% árengedményt a xeonokból meg az 5000-es chipsetből, amikből a szervereidet faragod?

Mire a hp biztos azt válaszolja, hogy milyen gagyi az a c7... mert ennyiből egy hp-nak érteni kell.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Cathulhu válasza bambano (#42) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ja, erre utaltam #39-ben is, hogy nem tiszta ez így nekem.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.