Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beyruth82


beyruth82
veterán

Remaster az grafikailag jelentősen feljavított, átdolgozott változatot jelenti( mint pl a resident evil esetében) vagy csak apró textúra javítást?

(#2) ldave válasza beyruth82 (#1) üzenetére


ldave
félisten

Általában az utóbbi, nagyobb felbontás, mai képarányok támogatása, magasabb fps, de alapvetően nem írják újra a játékot.

A Slime draws near! Command?

(#3) oriic válasza beyruth82 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kvázi HD kiadás, max kicsit nyúlnak hozzá, semmi extra. Ennél a csomagnál állítólag Unreal Engine-nel dolgoznak, de drasztikus kinézetbeli változásra nem szabad számítani. Állítólag.

Live-Die-Respawn

(#4) beyruth82 válasza oriic (#3) üzenetére


beyruth82
veterán

Értem.Köszi. 😊

(#5) Sefneni


Sefneni
őstag

Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. :)

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#6) D.Va


D.Va
senior tag

Teljes felújítás felejtős. A Rockstar maga közölte nemrég hogy ezeket a részeket nem fogják felújítani, mert a modern élethű grafika megölné ezeknek a játékoknak az atmoszféráját, és a modern grafika miatt elveszítenék azt a feelingjüket amiért a rajongók mai napig imádják ezeket a régebbi részeket. Ez a retró baltával faragott kissé esetlen grafika és animáció az amitől poénosak ezek a részek... Nem maga a sztori meg a párbeszédek, hanem maga az egész világ, az utcákon zajló random események, stb...
Szóval max nagyobb felbontás-t kapunk a trilógiában meg azt hogy mai modern hardvereken, oprendszereken is működjön normálisan...
Gondolom az eredeti rádióállomások is mások lesznek (pár zenét ki kell venniük) mint az eredeti játékokban.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Remake yes, remaster no! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) 30z.Samu válasza D.Va (#6) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én azért lehet beneveznék egy ilyen pakkba, ha kicsit felturbózzák a grafikát. GTA SA hiába jó játék, nem öregedett szépen szerintem. :(

Sic Parvis Magna

(#9) WombRaider


WombRaider
csendes tag

Kicsit "Mindegy, csak ne új részt csináljunk" szaga van.

(#10) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Asszongya: Definitive Edition

Akkor íme az elvárások:
-Grafikus upgrade-ek az Xbox verziókból
-Custom soundtrack
-Visszajátszás funkció
-Kb. minden ami a béta verziókból nem került át a végleges termékekbe.
-Co-op rampage-ek a San Andreas-ban
-Nyitott alagutak Shoreside Vale-en GTA3-ban
-stb...
:))

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#11) homerhamm válasza WombRaider (#9) üzenetére


homerhamm
addikt

Pontosan.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#12) BoneDragon válasza vm93hun (#10) üzenetére


BoneDragon
veterán

Gondolom zenék nem maradnak lejárt licenszek miatt.

(#13) Zoleee83 válasza 30z.Samu (#8) üzenetére


Zoleee83
addikt

Benne volt a Kotakus cikkben, hogy nem lesz új grafika, próbálják tartani a Ps2 éra kinézetét.

" The UI for the games are being updated too, but will retain the same classic style. No details were shared about gameplay, but Kotaku has been told these remastered titles are trying to stay true to the PS2-era GTA games as much as possible. "

A Halo Master Chief, Crackdown 2, Crackdown 3 felújított részein dolgozó fejlesztők készítik, akik azóta Rocstar Dundee néven futnak mint stúdió.
Hasonlót lehet várni kinézetben is, nekem a HMC nagyon bejön egyébként.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14) BoneDragon válasza Zoleee83 (#13) üzenetére


BoneDragon
veterán

Meh...

(#15) homerhamm válasza Zoleee83 (#13) üzenetére


homerhamm
addikt

Akkor minek adják ki újra?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#16) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hát ja, pécén nem sok létjogosultsága van egy ilyen remasternek...

(#17) nemlehet válasza homerhamm (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Pénz :D Meg amúgy gondolom egy GTA 3 már nem feltétlen indul el trükközés nélkül egy win10-es gépen.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) D.Va válasza nemlehet (#17) üzenetére


D.Va
senior tag

Pl, nálam se megy a WIN10-es gépemen, pedig nem vagyok egy n00b és az összes létező neten fellelhető trükköt kipróbáltam, de nem működnek, se a GTA3, se a VC. Ha épp elindul, vagy az egér nem működik, vagy a menü nem működik (eltűnik) egyáltalán, vagy csak egyszerűen teljesen lefagy a játék. Sok órát elcsesztem, feladtam.
Így remek hogy játszhatóvá teszik újra, régi grafikával. Felbontással eddig se volt gond PC-n, eddig is simán működött 4K-ban is, de az új kiadás lehet sokkal hatékonyabb lesz, több magos támogatással.
Na meg gondolom jó kis pénzesbánya lesz, ha kiadják Switch-re, meg PS5, meg új BOX-okra 4k támogatással...

(#19) BoneDragon válasza D.Va (#18) üzenetére


BoneDragon
veterán

Fel kell húzni egy virtuális gépet, problem solved.

(#20) D.Va válasza BoneDragon (#19) üzenetére


D.Va
senior tag

Mostanában nem tudom, de régebben a játékok sok esetben nem működtek (vagy nem megfelelően) virtuális gépeken... Pl működik egyáltalán a teljes képernyős mód? Mert ablakban nem fogok játszani, engem az idegesít. Az is igaz hogy már nincs időm ilyen extra kínlódásokra... Így is kínlódtam már eleget... Azt szeretném ha működne rendesen ahogy kéne... Más régi játékokkal nem nagyon volt gondom csak a GTA-kkal WIN10-en.

(#21) B0RG9 válasza BoneDragon (#12) üzenetére


B0RG9
kezdő

MSX FM :)

RESISTANCE IS FUTILE

(#22) 30z.Samu válasza Zoleee83 (#13) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha ez így lesz, akkor felesleges is kiadni.

Sic Parvis Magna

(#23) DeFranco válasza D.Va (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem natívan működik a Vice City 64 bites Win10-en probléma nélkül, szerintem patchelni sem kellett (bár már rég raktam fel).

ON: Ezek a felújított részek nem fognak érdekelni, mert számomra a játékélmény nagy részét a soundtrackek adják ezekben a részekben (sokszor csak a zenét vagy a beszélgetős műsorokat hallgatva autózok), ezeket viszont az évek során jogi okokból jelentősen megvágták.

(#24) 30z.Samu válasza DeFranco (#23) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ebben majd lokáció szerint megy és hallgathatod Balázsékat. ;]

Sic Parvis Magna

(#25) Televan74 válasza 30z.Samu (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ma már a net rádiók korszakában nem is lenne annyira rossz ötlet. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) DeFranco válasza 30z.Samu (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fordítva, ut kozben szokott menni a Flash FM vagy a Wave103 spotyrol :))

Csak figyelni kell, hogy itt nem jar bonusz az ugratasert :DDD

(#27) homerhamm válasza 30z.Samu (#24) üzenetére


homerhamm
addikt

Azt a három ...... inkább nem szeretném hallgatni. :D Minden nap pisi-kaki téma megy...

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#28) 30z.Samu válasza homerhamm (#27) üzenetére


30z.Samu
félisten

Most ne "mondd", hogy a jó öreg helikopteres küldi közben nem lenne jó ilyeneket hallgatni. ;]

Sic Parvis Magna

(#29) homerhamm válasza 30z.Samu (#28) üzenetére


homerhamm
addikt

Nekem a VC az kimaradt. :) Persze, ismerem a küldetést, de így videó alapján nem tűnt nehéznek.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#30) 30z.Samu válasza homerhamm (#29) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig az volt, legalábbis Nekem az volt és minden ismerősöm anyázott gazdagon, mire sikerült. Konzolon lehet könnyebb volt a controller miatt, nem tudom. De anno klaviatúrán szívás volt. :D

Sic Parvis Magna

(#31) DeFranco válasza 30z.Samu (#30) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor volt szívás, ha nem gondolkodtál kicsit a megoldáson...

a számláló az első bomba lerakása után indult el, tehát ha azt csináltad, hogy felmentél a legfelső emeletre az első bombával és ott raktad le, akkor az idő jó részét megspóroltad, és innen már sétagalopp volt a maradék

a későbbi, hidroplános küldetés lényegesen nehezebb volt, annak a gépnek az irányítása is katasztrófa volt, de a küldetésben is vért kellett izzadni.

[ Szerkesztve ]

(#32) 30z.Samu válasza DeFranco (#31) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát akkoriban nem sokat gondolkodtam ilyeneken hogy lenne jó. Nem is tudom hány éves lehettem...12-13... :D Persze nagy nehezen meglett, meg ha az ember valamiért újrakezdte meg haveroknak is megcsinálta, akkor rutinosabban ment. De az első alkalom szívás volt, arra emlékszem.

Sic Parvis Magna

(#33) Pablo26


Pablo26
csendes tag

Igazából az irányítása volt "fura" az összes helikopteres/repülős küldetésnek a VC/SA-ban. Ha egyszer ráéreztél num számokkal, akkor gyakorlatilag utána már bármikor meg lehetett az épület felrobbantós küldit csinálni, talán "demolish man" volt a neve?

Számomra az igazi szopás a hidroplán volt. Amikor a hirdetéseket kellett szétszórni vele a városban, áthaladva a checkpointokon. Egyrészt itt az irányítás már hatványozottan "fura" :) volt. Másrészt maga a gép is feszegette a fizika szabályait. Egy-egy checkpoint meg igen nehéz helyre volt betéve.

SA-ban a repülős iskola is egy nehezebb rész volt, de az igazi szívás ott a valami golyószórós RC helikopteres mellékküldetés volt. Na azt sosem csináltam meg.

(#34) 30z.Samu válasza Pablo26 (#33) üzenetére


30z.Samu
félisten

A GTA-kban a fizika mint olyan elég röhelyes. Egy fát simán ki tudsz dönteni egy kocsival, de egy kis kerítésen fennakad. :D

Sic Parvis Magna

(#35) hunluki válasza 30z.Samu (#8) üzenetére


hunluki
senior tag

GTA SA-t kb 2 hete játszottam újra végig :) Szerintem teljesen vállalható, a grafika ilyen játékoknál sokadlagos meg ahogy többen is írták, része a hangulatnak a bénácska grafika. Ellenben ha a 3 irányítását, fegyverkezelését beletennék a 3/VC-be az sokat dobna rajta.

Mondom ezt úgy hogy épp a VC-t játszom és tervben van a 3 is.

#18: Pl, nálam se megy a WIN10-es gépemen, pedig nem vagyok egy n00b és az összes létező neten fellelhető trükköt kipróbáltam, de nem működnek, se a GTA3, se a VC. Ha épp elindul, vagy az egér nem működik, vagy a menü nem működik (eltűnik) egyáltalán, vagy csak egyszerűen teljesen lefagy a játék. Sok órát elcsesztem, feladtam.

Ez azért mókás mert ubuntu alatt pöccre indul a 3/vc/sa steamen :D

[ Szerkesztve ]

(#36) razorka777 válasza DeFranco (#31) üzenetére


razorka777
veterán

a számláló az első bomba lerakása után indult el,

Nem, mert az első bomba felvétele után azonnal elindult a számláló. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#37) DeFranco válasza razorka777 (#36) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bocs, rosszul emlékeztem, kiiktatni tudtad az ellenfeleket az első bomba felvétele előtt, így az üres házban már tényleg viszonylag kényelmesen meg tudtad csinálni a küldetést, nem akarták szétverni a helit.

plusz tudtál keresni rövidítéseket a kis helivel még az óra indulása előtt a kitakarított házban, ami szintén egyszerűsített a dolgodon.

[ Szerkesztve ]

(#38) hunluki válasza 30z.Samu (#30) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem ez volt a special skillem hogy numpadon lehoztam az összes ilyen RC küldit a teljes ismerősi körnek akik ezen anyáztak. Esetek 99%-ában elsőre :D

(#39) DeFranco válasza hunluki (#38) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem volt egyébként nehéz a heliket irányítani, csak annyi volt a lényeg, hogy megtanulj a helyes ritmusban "pötyögni" az előre-hátra döntés gombon, ami a sebességet is szabályozta.

nekem nagyon tetszett a repkedés a miami naplementében, emiatt elég hamar meg is tanultam az irányítást.

(#40) Montanaxy válasza D.Va (#18) üzenetére


Montanaxy
aktív tag

SImán játszom WIN 10-en a Vice Cityvel, magyarítással. Steames verzióval.

(#41) D.Va válasza Montanaxy (#40) üzenetére


D.Va
senior tag

Sokaknak viszont nem, vagy bugosan működik... Nekem is a STEAM-es van és WIN10 64bit.
Mindegy vannak alkatrészeim, csak össze kéne lökni a Pentium III-as gépet hozzá :P

(#42) D.Va válasza DeFranco (#23) üzenetére


D.Va
senior tag

Szerintem a rádiók úgy lesznek megoldva mint a jelenlegi STEAM-es verzióknál, hogy pár zeneszámot kivágnak, amikhez lejárt, vagy nem kapnak újra licence-t, de a nagy része benne lesz. Eléggé megölné a játékot ha egy az egyben kukáznák a rádióállomásokat...
Ha meg mégis, akkor neten kismillió helyen fent vannak az eredeti rádiók, MP3-ban be lehet tenni a régi rádiókat a játékba és problem solved. :K

Én munka közben is sokat hallgatom a 3+VC+SA rádiókat, be is kéne már szerezni a CD verziókat, csak már elég drágák, anno a SA soundtrack CD-t még itthon is árulták a Media-ban, kár hogy akkor sajnáltam rá 5 ezret :P A GTA 4-et még bakeliten is kiadták, de a GTA 4 soundtrack már nekem annyira nem jött be...

[ Szerkesztve ]

(#43) DeFranco válasza D.Va (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én sem írtam, hogy kukáznák, azt írtam megvágták. :)

(#44) 30z.Samu válasza D.Va (#42) üzenetére


30z.Samu
félisten

Volt ilyen? Mekkora! :C

Sic Parvis Magna

(#45) D.Va válasza 30z.Samu (#44) üzenetére


D.Va
senior tag

Ebay-en még mindig kapni, de egy ilyen használt VC pakkért elkérnek 20-30 ezret, bontatlan CD pakkért vagy Bakelitért akár 150 ezret is :U :DDD

A GTA 5 VINY pakk is 100 dollár körül volt újonnan mikor kiadták, de bánom ezt is hogy kihagytam... :O

[ Szerkesztve ]

(#46) 30z.Samu válasza D.Va (#45) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kettőt kérek. ;]

Sic Parvis Magna

(#47) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A San Andreas megvan, az nagy kedvenc, jöhet így egy egybe a csomag :K

D.Va: nem semmi cuccok, grat :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) #72042496


#72042496
törölt tag

Azt hiszem, a harmadik résszel játszottam, a többi viszont kimaradt. Ez a remasterekkel sem fog változni, valószínű sose jutnék odáig, hogy ezekkel akarjam az időt tölteni. Azért jó, hogy ráncbaszedik őket és elérhetőek maradnak a korszerű gépeken is.

[ Szerkesztve ]

(#49) Jakesz


Jakesz
őstag

A világ egyik, ha nem a legnépszerűbb játékszériája klasszikus részeinek felújítása a bejelentést követően 1-2 hónapon belül meg is jelenik, mert a Rockstar is tudja, hogy pofátlanság lenne hosszú ideig tartó marketing-hadjárattal húzni a nép agyát . Ez már önmagában egyértelművé teszi, hogy konkrétan ugyanazokat a játékot adják ki.

(#50) B0RG9 válasza D.Va (#45) üzenetére


B0RG9
kezdő

FlyLo FM :)

https://www.youtube.com/watch?v=UBS4Gi1y_nc&ab_channel=TheWindowlicker

RESISTANCE IS FUTILE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.